Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Írjuk össze, hogy mely szavak írását gyakoroljam az alsós gyerekkel!! fórum

Írjuk össze, hogy mely szavak írását gyakoroljam az alsós gyerekkel!! (tudásbázis kérdés)


2009. aug. 30. 02:19
Helyesírási szabályzatot nézd meg. Ott csoportokba vannak rendezve...legegyszerűbb.
15. tücsimücsi (válaszként erre: 13. - E87e4cce43)
2009. aug. 29. 19:31

Mi is ezekből olvasunk!

Ennél jobb tényleg nincs!

2009. aug. 29. 19:07
a nyelvtankönyvek végén szokott lenni szószedet
2009. aug. 29. 18:45

"Mosó Masa mosodája"

"Gőgös Gúnár Gedeon"

A büdös életben sem láttam ennél jobb, és egyszerűbben nyelvtant oktató könyvet!

Ha nem próbálod ki, lelked rajta:)

12. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 2. - Gummy)
2009. aug. 29. 17:25
A Helyesírási kézikönyben / szótárban található bármelyik szót gyakoroltathatod.:)
11. gerna
2009. aug. 29. 17:19
Van "Helyesírási gyakorló" a könyvesboltban. Számítógépes programok is vannak, bár azoknak húzósabb az ára.
10. Gummy (válaszként erre: 9. - Hofferke)
2009. aug. 29. 15:41
Köszi, ezek nagyon jók!!
2009. aug. 29. 15:36

Vagy akár szövegek is:

1.

Tudod-e, melyik fa tűri, hogy áradáskor folyóvíz mossa a tövét? A fűz, a nyár és az éger. Mindegyiknek terjedelmes a rokonsága, de azon belül a levelek formája, a barkák állása és a termések hasonlítanak.

2.

Mely állatok érzik jól magukat a fűzfák birodalmában?

Ha szerencséd van, egy víz fölé csüngő fűzágon függő cinege fészkére bukkansz.

3.

A nádas szélén fészkel a nádirigó. Ügyesen csusszan befelé a nádszálon. Fészke mestermű. Akárhogy hajlik a nád, vízszintesen marad. A tojások, fiókák biztonságban vannak.

4.

Maradj csendben, ha a békákat szeretnéd megfigyelni! Óvatosan derítsd fel a pihenőhelyét! Figyeld meg a tartását, ahogy ül! Ha szerencséd van, meglátod, hogyan kap el egy-egy legyet.

5.

A könyvespolcról levettem a Micimackó, a Fecskeköszöntő című könyveket. A jövő héten már a Vadölő című regényt fogom olvasni.



Én annó úgy csináltam az osztályommal, hogy kaptak 5-7 szót (1, 2, 3 és több szótagúakat), 2 mondatot és egy szöveget.

Most megyek, mert felébredt a csöppöm, majd jelentkezem még.

2009. aug. 29. 15:34

a legjobb e célra szerintem a Mosó Masa Mosodája, mert abban színessel vannak szedve azok a fajta szavak, amik vmi miatt gyakorlandól

j, ly, máshogy ejtjük máshogy írjuk, hosszú mássalhangzók stb.

2009. aug. 29. 15:31

Lehetnek mondatok is:

Ami nem szögletes, az gömbölyű.


Az édes ellentéte a keserű.


Amit nagyon szépnek tartunk, az gyönyörű.


A küldöttség az emlékműre helyezte a friss virágból font koszorút.


A menyasszony ujjára húzták a gyűrűt.

6. csilla80 (válaszként erre: 4. - Hofferke)
2009. aug. 29. 15:12

A lyuk... lyukas... lyuku... szavakat feltetlen,mert halok meg amikor latom leirva,vagy hallom,hogy luk,lukas,luku...

BRRRRRRRRRRRRR!!!

5. Gummy (válaszként erre: 4. - Hofferke)
2009. aug. 29. 15:08

Ezek nagyon jók, össze fogom írni egy lapra, ahogy jönnek az ötletek még.


Egyébként egy 3. és 4.-es.

4. hofferke (válaszként erre: 3. - Hofferke)
2009. aug. 29. 15:05

jegygyűrű, lyukasztó, Jolán, gomolya, joghurt, lyukas, edző, madzag, bodza, helyjegy.


Egyelőre ennyi, de még gondolkozom. :)


Hanyadikos a gyerkőc?

2009. aug. 29. 15:03
j és ly-s szavakat föltétlen.
2009. aug. 29. 15:02
Szeretném, ha össze tudnánk írni olyan szavakat, melyeket az alsós gyerekeimnek tudnék diktálni. Amikor leülünk, hogy gyakoroljanak, hírtelen semmi nem jut eszembe, amit helyesírásilag fontos lenne gyakorolni. Mint pl: gólya, tej, egészség stb.
2009. aug. 29. 15:02
Írjuk össze, hogy mely szavak írását gyakoroljam az alsós gyerekkel!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook