Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Írd meg milyen tapasztalatod van külföldre költözés után! fórum

Írd meg milyen tapasztalatod van külföldre költözés után! (beszélgetős fórum)


1 2
31. móse
2011. ápr. 13. 12:06

Szia! Bár elég régen irtad ezt a fórumot, én most találtam rá! Remélem nektek már minden jó és szép!!! Mi is hasonló cipőben járunk. Mi Ingolstadt-ba költözünk, ha minden jól megy! :-), Münchentől pont útba esik Regensburg felé menet. Tehát "szomszédok" leszünk:-)! Azt szeretném kérdezni tőled (ill. tőletek), hogy sikerült a beilleszkedés? A félelem nagyobb volt ez miatt vagy nehéz is volt?

Munkahely, ovi,iskola?

Nekünk már nagy a fiúnk(most végzi a 8.-oszt.), fel is vették itt egy jó suliba,de ez nem "számit", úgy értem Ő is jön velünk,( matekot és fizikát szereti), de sajnos kint egész más az oktatási rendszer.Ott szerintetek ezt hogy lehet összeegyeztetni? Vagy itthon legyen magántanuló, kint pedig tanuljon németet? Ő itt angolt tanul. Vagy ezt hogy csináljuk? Tudtok valami ötletet adni?

Előre is köszönök minden segitséget!:)

2010. jún. 3. 10:33
Köszönöm szépen a válaszokat!:)
2010. máj. 28. 13:14

Igen!Regensburgba vagy a környékére!

Még az is lehet hogy a férjem rokonai "befogadnak" minket,egy kis időre!De mondjuk ezt még nem tisztáztuk,mert először körbenézünk mi és aztán ha nem marad semmi más,akkor megbeszéljük velük!Minden lehetőséget megpróbálunk!:)

2010. máj. 28. 12:58

Biztosan jó lesz minden, még gondolni sem szabad a rossz dolgokra, nehézségek jönnek és mennek is ;)

Ti Németországba mentek igaz? Ott úgy tudom drágábbak az albérletek, viszont olcsóbb, mint Ausztria. A barátnőmék Németországban laknak, nekik 710 euró az albérlet plusz rezsi. Hátha tudnak majd segíteni, jobb megpróbálni személyesen keresni, nem közvetítő által, bár úgy meg talán gyorsabb.

2010. máj. 28. 12:38

Jó lenne ha nekünk is ilyen szerencsénk lenne mint Nektek!Mostanában minket csak szerencsétlenség ér!:(

De reméljük kint szerencsésebbek leszünk!A férjemnek is vannak kint rokonai,majd valószínű hogy kimegyünk(1-2héten belül) körülnézni hátha nekünk is lesz ilyen jó lakás mint Nektek!

2010. máj. 28. 12:32

Hál istennek nekünk nem kellett közvetítői díjat fizetni, kisváros lévén - ismerős ismerősének az ismerősétől béreljük a lakást :D A kaukció viszont 1800 euró volt.

Szerencsénk van idáig, de ha megállítanak sem tudok mit csinálni, nincs pénzem autót venni, ezt sem tudom kifizetni hogy eladhassam kevesebbért. Áthozatni megint nem éri meg. Úgyhogy marad a lapítás.

Végülis uniós ország, oda megyünk ahova akarunk, max. azt mondjátok turisták vagytok, honnan tudja, hogy te mikor jöttél ki, az autó mióta van kinn? Nincs vám, nincs pecsét.

Mi két éve élünk itt, a helyi rendőrök, biztos ismernek minket, egyszer voltak kint ellenőrizni a férjem kollégáját ellenőrizni, és nálunk keresték, mert a háznak egy a címe, de több lakás van benne. Akkor a mi papírjainkat is elkérték, megnézték, aztán elmentek. Hál'istennek azóta se jöttek vissza :P

2010. máj. 28. 12:09

Szerintem jó áron bérlitek a lakást!

Amiket én néztem a neten,azok sokkal drágábbak voltak!Meg ugye amikor kiköltözöl kérnek közvetítői díjat és kauciót!Vagy mindkettőt!Mondjuk én szinte csak Regensburgba nézegettem a lehetőségeket!

Akkor nektek szerencsétek van hogy még nem állítottak meg az autóval!:)

2010. máj. 28. 11:36
Ez szerintem nagyon kedvező, van aki azt mondja sok. Amiket én láttam albérleteket 6-700 euró plusz rezsi. Az sem mindegy melyik város. Ez egy picike város, viszont 3 szobás 2 fürdőszoba-2 tárolóhelység, bútorozottan, fűtéssel (egész télen 25-27 fok volt a lakásban) együtt, 500 méterre a főutcától, 1 km a suli, 1,5 km az ovi, 1,5 km a férjem munkahelye. Ilyen kedvező feltételeket nem láttam sehol. Ami hátrány, hogy ez egy kisváros. Ha bármi dolgod van: AMS-munkaügyiközpont,Finanzamt-adóhivatal, GKK-egészségbiztosító, ha ruhát akarok venni a gyerekeknek stb., be kell menni a 20 km-re levő Wolfsbergbe.
2010. máj. 28. 11:25
Ez jó árnak számít kint?
2010. máj. 28. 11:21

Nekünk 540 összesen (bérlet-fűtés-víz-villany).

Ovi és a suli ingyenes, nem kellett fizetni, csak ami plusz kirándulás, sítanfolyam, kakaó a suliban stb.

Az autóról mi is hallottunk, de mi még mindig a magyarautóval járunk (több a hitel mint az autó értéke-így nem tudunk kiszállni belőle) Szerencsére még nem állítottak meg minket, remélem még kihúzzuk egy darabig.

2010. máj. 28. 09:38
Mennyiért béreltek kint lakást? Iskola-ovi mennyibe kerül?
2010. máj. 27. 11:47

Mi éppen gyűjtünk még pénzt,hogy ne egyből nehézséggel kezdjük az "új életet" kint!Ezért megyünk csak nyáron!

Nekünk nincs saját házunk!:( Van egy autónk,de azt visszük(mivel azzal megyünk:) ),aztán majd kint veszünk egy másikat,mert ha jól tudom,akkor csak 3 hónapig lehet magyar rendszámos autónk kint.

Mi lehet hogy idén már csak karácsonykor jövünk haza majd!De ez attól is függ,hogy mikor tudunk már kimenni!Már nagyon várom!:))

2010. máj. 27. 09:37

A férjem cnc esztergályos. Most munkanélküli, de ha mindenigaz 2 hét múlva újra fog dolgozni-visszahívták a cégéhez, csak a férjem most tanfolyamra jár, annak jövőhéten lesz vége, várnak rá a munkahelyen :)

Énis járok egy családhoz hétvégente, a férjem sulija miatt-nincs autó és bébiszitter-.

Megélnék anélkül is, de ez egy kispluszt jelent.


Honvágyunk még van, de lassan átalakul. Ha belegondolunk nincs mire hazamenni. A család hiányzik nagyon, de a szeretetből nem lehet megélni.

Mi még a válság előtt túlvállaltuk magunkat anyagilag (pedig nem vágytunk sokra, egy kis házra és egy autóra, meg hogy a csekkeinket tudjuk fizetni). Aztán ahogy jött ez a munkalehetőség, eladtunk mindent, igaz nulláról indultunk, de kaptunk egy tisztalapot, az újrakezdés lehetőségét.

Úgyhogy most itt élünk, és itt is maradunk. Nagyon nehéz Bálintnak 7 éves, kicsi még hogy megértse, milyen nagy lehetőséget adunk a kezébe, viszont elég nagy ahhoz, hogy szenvedjen-hiányoznak a barátai, és nagyiék-

2010. máj. 27. 07:24

Megkérdezhetem hogy mit dolgozik a férjed?

Ha esetleg nem jönnénk ki majd a férjem fizujából,valószínű én is elmegyek takarítani egy pár órára!Amíg ő vigyáz a gyerekre!Így legalább lesz egy kis plusz pénz,és lehet ragad rám valami a németből is!:)

Honvágyatok van?

17. Zsabesz86 (válaszként erre: 15. - 236fe2f68e)
2010. máj. 27. 07:20

Szia!

Azért csináltam másikat,mert oda nem írtak és nagyon érdekel ez a téma!:)

2010. máj. 26. 21:34

Járunk haza időnként, eleinte 2-3-4 hetente, most pedig ahogy a suli, vagy a férjem elfoglaltsága engedi, pl. karácsonytól húsvétig nem voltunk otthon, de most egy hónap után hazatudtunk menni 3 napra.

Nálunk úgy volt, hogy a férjem keresett albérletet, amikor már itt voltunk, bementünk a helyi oviba, hogy jönne a gyerek, azonnal felvették, másnaptól oviba járt. Ha már iskola köteles, akkor úgyis felveszik majd a suliba.

A munka már keményebb dió. Mi kisvárosban élünk, itt nincs napközi a suliban, és az ovi is 8-12-ig van, szóval esélyem nincs elhelyezkedni. Esetleg egy pár órás takarítás, bár a férjed beosztásától is függ. Az enyém, ha dolgozik, akkor több műszakba jár, ha csak egy műszak lenne, nagyobb esélyem lenne munkát találni. Egy fizuból meg a családiból ki lehet jönni, félre tenni nem nagyon, de megélni meglehet.

15. 236fe2f68e (válaszként erre: 8. - Zsabesz86)
2010. máj. 26. 14:32
személy szerint nem, de, mint mindenki tudja, nem lehet több ugyan olyan támáju forum :)
2010. máj. 26. 14:23

Sziasztok! Engem is érdekelne ez a téma! Mi kb. 2 év múlva mennénk Németországba. Van egy 5 éves lányom, a kistesót pedig augusztusra várjuk. De én eléggé "parázok" emiatt. A férjemnek biztos, hogy lesz munkája, attól nem félek, de Abigél akkoriban kezdené az iskolát, Adél kb. 2 éves lesz... és fogalmam sincs én mit fogok kint magammal kezdeni.

Egyáltalán azok, akik családostól kiköltöznek hogyan kezdenek hozzá? Hogy béreltek lakást, gyerekeket iskolába-bölcsibe iratni... és én mit fogok kint dolgozni két kicsi mellett? Szóval ilyen és ehhez hasonló gondolatok forognak a fejemben. :-(

Ti nem féltetek tőle?

2010. máj. 26. 14:09

Én már annyira várom,hogy menjünk!

Rengeteg új élmény vár ránk!

Azt még nem tudom,hogy fogunk kivinni mindent,amit szeretnénk,de valószínű csinálunk egy fontossági listát!De a fiam játékai közül a kedvencek az első ami bekerül az autóba!

Van honvágyatok?

Milyen sűrűn jártok vissza?Gondolom a nagyszülőkhöz azért jöttök látogatóba!

2010. máj. 26. 12:56

Németországban jobban elfogadják a külföldieket, szerintem biztos nem lesz gond.

Az osztrákok másabbak, mint a németek. Itt ráadásul a német sem német, nagyon erős náluk a tájszólás, semmi közük a hochdeutch-hoz.

Ha valaha is tanultál németet, biztos menni fog. Nekem az a gondom, hogy én soha életemben nem tanultam. Amikor kijöttünk előtte voltam párszor németórán, de az vajmi kevés.

A 2 gyerekkel még nincs gond, biztos könnyen megtanulja. Az én 3 évesem sajna nem beszél magyarul sem, és németül sem, de ha bekerül oviba, nem félek a nyelvtől, gyorsan megfogja tanulni. Bálint viszon 5 évesen került ki, neki már voltak barátai, van öntudata, úgyhogy nagyon nehéz volt vele, sőt még mindig az, nem akar németül beszélni :S pedig most már iskolás-előkészítős-.

Mi is abban a cipőben vagyunk, hogy se itt, se ott nem vagyunk otthon, talán már kezd ez lenni az új otthonunk, de még odébb van a hazaszeretet :P

2010. máj. 26. 12:40

Közvetlenek az emberek?

Segítőkészek?

Ki közösítik a magyarokat?

10. Zsabesz86 (válaszként erre: 6. - Szoszilvi81)
2010. máj. 26. 11:18

Mennyire fogadják be a külföldieket(minket, magyarokat)?

Mi nyárra tervezzük a férjemmel és a 2 éves fiammal,hogy kiköltözünk Németországba.Regensburgba vagy a környékére szeretnénk menni!

Sajnos én már elfelejtettem a német nyelvet,mert nem használtam!Most újból elkezdtem tanulni!Úgy ahogy megértem a németet,ha nem hadarnak!De gondolom kint hamarabb menni fog!Remélem a fiam is megtanulja!A férjem jól tud németül,neki van nyelvvizsgája is,és ő rengeteget volt kint rokonoknál az iskolai nyári szünetekben!Neki könnyebb lesz!

2010. máj. 26. 11:12
Köszönöm a válaszokat!
8. Zsabesz86 (válaszként erre: 2. - 236fe2f68e)
2010. máj. 26. 11:10
Zavar?
2010. máj. 26. 10:36
en is kikoltoztem a ferjemmel, az eleje nehez volt lelkileg, most mar sokkal jobb, de meg mindig nagyon hianyzik a csalad, baratok. igy ket ev utan eljutottunk arra a szintre, hogy most mar sehol sem jo igazan - az otthon mar nem otthon, itt meg meg nem itthon. ha erted mire gondolok :)
2010. máj. 26. 10:32

Én 2 éve költöztem ki Ausztriába, nyelvtudás nélkül, jött egy lehetőség megragadtuk, csak így piszok nehéz. Az osztrákok elég zárkózott emberek, nem nagyon barátkoznak egymással sem, nem csak a külföldiekkel-persze itt is akadnak kivételek.

Azt mondják a gyerekek gyorsan alkalmazkodnak, de nálunk ez nem így van. A fiam 7 éves, és még mindig nem akar németül beszélni. Azt mondták egy év alatt mindenki perfekt lesz, eltelt 2 év, de még mindig nyekergek. Valaki gyorsan felveszi a lépést van aki lassabban.

A bürokrácia mindenhol tele van útvesztőkkel, így itt is igaz, viszont ami különbség, hogy nem sokat kell várni és segítőkészek az ügyintézők.

A háziorvosi rendelők laborral is fel vannak szerelve (engem ez meglepett), egy helyen le lehet tudni egy rakás vizsgálatot.

Minket nem értek attrocitások, nem barátkoznak de nem ellenségesek.

Zsabesz, mire vagy kíváncsi pontosan?

2010. máj. 26. 10:32

Szia! Én Angliában lakom. Tavaly szepteber 11én jöttem ki, féltem hogy milyen lesz, hogy fogok el lenni anyukám nélkül, meg hogy hogy fogok munkát találni. 2hét után találtam állást+egy nagyon szép szobát is, jófej főbérlőkkel.

Aztán minden kialakult, éjjel nappal dolgoztam, nem volt időm haza gondolni. Másfél hónapja találtam egy új munkahelyet, ami mellett több szabadidőm van, és így már minden percet tudok élvezni... Konditerembe járok, biciklivel járok mindenhova, beiratkoztam a könyvtárba, clubokba járok, pasizok több kevesebb sikerrel... Elég nehéz normális partnert találni itt is...

2010. máj. 26. 10:26
Negatív élmény csak az volt, hogy fél évig kakukktojásnak éreztem magam. Aztán beilleszkedtem és megszoktak, és már ott éreztem otthon magam.
2010. máj. 26. 10:24
És akkor sem válaszolt senki. Ha ez nem befolyásolja a döntésedet, akkor ne is gondolj rá. Új élet vár, ha nem tetszik, visszaköltözöl. Én is éltem kint 2 évig. Sosem felejtem el azt az időszakot, de már itthon vagyok. Ha lenne rá lehetőségem, megint kimennék. De nem jönnék vissza.
2010. máj. 26. 10:19
tegnap is kiírtál egy ugyan ilyen forumot..........................
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook