Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Irányíthatatlanná vált az egerem, tudna valaki segíten? fórum

Irányíthatatlanná vált az egerem, tudna valaki segíten? (tudásbázis kérdés)


8. Maryka1962 (válaszként erre: 7. - 57aa4ea1e8)
2012. szept. 28. 20:53
Nem is olyan rossz a görgős egér. nekem elég régóta megvan, és jó időben mondjam, tökéletesen szuperál. Néha-néha megtisztogatom, és minden zsír.:-)
7. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 5. - Maryka1962)
2012. szept. 28. 09:40

lehet még görgős egeret kapni? :DD nekem nem volt már vagy öt éve olyan :D


Amúgy pedig a kérdezőnek üzenem, bármelyik boltban (akár a spar-ban is) lehet kapni 900 ft körül egeret. Én mindig ott veszem. :)

2012. szept. 28. 09:38

A laptopokon szokott lenni egy fn gomb és a billentyűzeten a hozzá tartozó kékkel jelzett billentyűk. A touchpad ki- és bekapcsolását általánban egy négyzettel jelzik, aminek az alján két satírozott télgalap van. F3, F4 vagy 3-as és 4-es gombokon van általában, de ez nem törvény, abszolúte laptop és modellfüggő.


Ha megakarsz bizonyosodni arról, hogy biztos az egered/touchpadod romlott el, és nem szoftverhiba, akkor ajánlom a következőket:

- tölts le egy Ubuntut (Desktop verziót, a laptop architektúrájának megfelelőt; ha nem tudod milyen architektúrájú a laptop, akkor a 32 bites verziót válaszd, az megy 32 és 64 bitesen is)

- írd meg boot dvd-nek vagy boot sticknek

- indísd újra a géped és bootolj a megírt dvd-ről vagy stickről

- elkezd másolni néhány filet, majd ki kell választanod, hogy fel akarod installálni az ubuntut vagy csak kipróbálni - válaszd a "try Ubuntu" változatot. Ez azt jelenti, hogy felteszi az operációs rendszert egy nagyon pici helyre, amikor kikapcsolod a gépet azt a néhány file-t automatikusan törli. Persze ebből következik, hogy bármi amit csinálsz ilyen mód alatt, törlődik, de neked nem is ez a lényeg, hanem hogy megnézd, megy-e az egér. De akkor, amikor fenn van az oprendszer, már tudod mozgatni, és ha minden rendben van az egérrel Ubuntu alatt, akkor tiszta sor, hogy a Windows-zal van a baj, ha Ubuntuval is ugrál, akkor szervíz a vége.


Ha van kérdésed, nyugodtan kérdezz, még visszanézek kicsit később és válaszolok.

2012. szept. 28. 09:21
Szia. Nem tudom, milyen egered van. Az én egeremen alul a görgőket szoktam megtisztítani, amikor irányíthatatlan. Hogy elkerüljem,havonta kiszedem a golyót alulról,és a három görgőt megtisztítom.
2012. szept. 28. 09:21
biztosan, nagyon laikus van, hogyan kell kikapcsolni?
2012. szept. 28. 09:14

Ha vindózod van, akkor 95% hogy vírus.


Van a laptopon touchpad kikapcsoló és bekapcsoló billentyűzetkombináció?

2012. szept. 28. 09:07

A touchpadommal szinte nem tudom irányítani a kurzort, egy ideig szépen megy, majd a képernyő feléről visszapattan.....

Mi lehet ennek az oka?

2012. szept. 28. 09:05
Irányíthatatlanná vált az egerem, tudna vki segíten?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook