Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Irány a Balaton - avagy pesti lány vidéken? fórum

Irány a Balaton - avagy pesti lány vidéken? (beszélgetős fórum)


1 2
35. povery (válaszként erre: 32. - Missike80)
2014. ápr. 24. 00:01

Szia!


Gratulálok!Épp tegnap mentünk keresztül Füreden(gondolom odamentél),..nagyon tetszett.De a házak fele minha nyaraló lenne....szóval mennyen laknak ott?

Lett jó munkád?Főnök segített?

Sok szerencsét és érezd jól magad!A legszebb évszakban költöztél,ez jó:)))

2014. ápr. 20. 21:30
szurkolok!:)
33. 04e98de912 (válaszként erre: 32. - Missike80)
2014. ápr. 20. 19:57
Szia! Gratulálok és sok sikert :) remélem én is az leszek valamikor egyszer. :)
2014. ápr. 20. 19:50

Sziasztok!

Ha még olvassa valaki a fórumot, örömmel jelentem, hogy balatoni lakos lettem:) Köszönöm még egyszer a véleményeket, gondolatokat.

Jelenleg még nagyon élvezem:), bár a barátok hiányát már most érzem... Ha szeretne valaki új barátokat szerezni a környékről, akkor mindenképpen írjon!:)

31. missike80 (válaszként erre: 30. - D2d5bb5db4)
2014. jan. 26. 18:37

:) köszönöm a biztató szavakat! a terv egyre inkább kezd kibontakozni, így ezt a fórumot szeretném ezennel átnevezni pesti lány barátokat keres Balatonfüred és környékéről c. fórummá:)))

Köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat, azt hiszem, hogy belevágok, már csak az időzítés a kérdés. De addig is elkezdek itt a neten ismerősöket gyűjteni, abból sosem árt minél több:)

30. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 8. - Missike80)
2014. jan. 25. 11:59
Majd megszereted a csendet, nyugalmat. Nyáron meg olyan pörgés van ott.........A barátok meg könnyen leutazhatnak egy hétvégére, buli, fanta, bogrács, télen tea, pletyi, forralt bor, ...szerintem egyszer élünk!
29. mafalda (válaszként erre: 26. - Missike80)
2014. jan. 24. 23:52

Nem volt célom,h kedvedet szegjem,de hát itt élek és látom,amit te nem.

Napközben persze h nincs kihaltság,..itt sem:))Estére mondtam.

A szórakozóhelyeket azért említettem,mert:amíg új vagy,esetleg kollégákkal találkozgatsz,valószínűleg oda kell menned.Mert különben mit csinálsz? Itt nem lesznek a pesti barátaid,h velük találkozhass,egyedül leszel.Meló után hazamész,házimunkázol,szépen eltöltöd egyedül az estét?Nem ezért akarsz elköltözni.

Nálunk hétköznap télen bizony elég kihaltak még az éttermek is.Sok be is zárt tavaly.Persze itt már túl sok van,..az állandó lakosságnak nincs akkora igénye és pénze.Nyáron tele vannak.

Megértem,h eleged van a sok munkából.De itt is attól függ,h milyen céghez mész.Viszont ami előny:munka után fél óra alatt elintézed a bevásárlást vagy amit kell(jó,legyen 1 óra:),nem töltöd a fél napodat utazással és így több szabadidőd marad.

Ha annyira ki akarod próbálni Füredet,hát tedd!Én nem bántam meg h eljöttünk Pestről(de néha hiányoztak dolgok,amik kis helyen nincsenek,pl.jó iskola a gyerekednek)

Nyugalmasabb,emberibb élet van itt(Füreden talán még inkább),szép a környezet,..nyáron meg jó a nagy nyüzsgés.

Egyedül a társkeresés az,ami miatt átgondolásra bíztattalak.Mert azt látom,h a fiatalságnak az gond.

Őszintén kívánom,hogy szíved szerint alakuljanak a dolgaid!Menj és keress állást:)))

28. mafalda (válaszként erre: 27. - 04e98de912)
2014. jan. 24. 23:31
Nyáron biztos találsz felszolgáló,pultos állást.Idénymunkát.De kb.szabadnap nincs,a beled kihajtják,viszont jól keresel.Általában.Azért jól meg kell nézni h hová megy az ember és persze szerződéssel.Ha feketén mész,lehet h nem kapod meg a fizud:(((
27. 04e98de912 (válaszként erre: 26. - Missike80)
2014. jan. 24. 23:02
Azt én is szeretném tudni :D egyenlőre fogalmam sincs, csak álmodozom még róla :) Melót kell találnom itt Tatabányán először, de annyiból szerencsés vagyok, hogy közel lakok a Balatonhoz :)) Siófokon is kerestem ilyen szállásost, de nincsen, ám most nyáron lehet, hogy lesz :)
26. missike80 (válaszként erre: 21. - Mafalda)
2014. jan. 24. 22:55

Háát, amit a helyi fiatalság lehetőségeiről írtál, azzal egy kicsit elvetted a kedvem...:(

Nagyon sokszor töltöttem télen is pár napot/hetet a Balatonnál, én Füreden napközben sosem tapasztaltam kihaltságot az utcán. Az is tény, hogy sosem szerettem a szórakozóhelyeket (itt Pesten sem), így erről nem tudok nyilatkozni, esténként nagyon szívesen találkozom a barátaimmal, de ehhez nem kell szórakozóhely. Füreden az éttermek semmivel sem kihaltabbak, mint Bp-en egy hétköznap este alkalmával.

Itt Pesten 7.30-17.30-ig dolgozom (nem számítva a napi szinten ezen felüli túlórákat), így utána igazából már energiám sincs szórakozni járni. Többek között ebből van elegem, hogy Bp-en az emberek élete másról sem szól, mint a munkáról. Nagyon szeretek dolgozni, jó a csapat, de most olyan változások történtek ami miatt mindenképpen váltanék és akkor sem normális, hogy egy héten simán 52 órát dolgozzunk.

Előrelépés csak annyi, hogy ma felugrottam Szüleimhez, bejelentettem Nekik is, hogy mit fontolgatok. Annyira nem fogadták rosszul...:)Sőt Anyukám még úgy ahogy biztatott is. Most már csak döntenem kellene lassan és állás ügyben is lépni...


Demonboy Te mikor költözöl?:)

2014. jan. 24. 20:36

Én egy pesti 46 éves lány vagyok:)

És azt tervezem, hogy nyugdíjas lány koromban leköltözök majd vagy Balatonra vagy a Velencei tóhoz a fiúmmal, és várjuk majd az uncsikat:)

Biztos, hogy klassz lehet ott élni, főleg nyáron:)

24. 04e98de912 (válaszként erre: 23. - Mafalda)
2014. jan. 24. 19:48
Igen azon dolgozok éppen, hogy legyen meló :)
2014. jan. 24. 15:50

Hattyúk és kacsák itt is vannak dögivel!!Etethetsz:)))

Előbb szerezz biztos munkát,mert azt nagyon nehéz.Különösen,ha elvárásaid és képzettséged van.

Aztán jó sok pénzt lakásra vagy albira,mert itt pesti árak vannk:(((

Aztán már indulhatsz:)))

22. 04e98de912 (válaszként erre: 21. - Mafalda)
2014. jan. 24. 13:35
De jó, nekem minden álmom, hogy ott éljek :) de majd csak összejön valamikor :) hát télen valóban nincs sok ember, de azért tuti nem lehet unatkozni :) Füreden, csak nyáron voltam egyszer, nagyon jó volt ott is, lehet etetni a hattyúkat :)
21. mafalda (válaszként erre: 18. - Missike80)
2014. jan. 24. 10:50

Én Siófokon lakok.

Igaza van poverynek.Társat találni nagyon nehéz.Ezt most a gyerekeim és barátaik életén látom.Aki egyetemet végzett már elment Pestre,vagy társra talált ebben a korban.Vagy kifejezetten az anyagiak vezérlik.Persze Füred talán nem ennyire elanyagiasodott.Az északi part mindig is "úribb"volt.(nem találom a megfelelő szót:)))Viszont nagy élet,főleg a fiatalok tekintetében,nem hiszem,hogy van ott.

Írtad,hogy jártál már télen is a Balatonon.Menj le egy hétre Füredre télen és nézz körül.6 után embert nem látsz az utcán.(ez nálunk is így van).Nézd meg a szórakozóhelyeket,hogy mi van nyitva,ki van ott?MIlyen rendezvények,közösségi megmozdulások vannak.Számítsd ide Tihanyt is.Ott a telet nem ismerem,de minden évszakben remek dolgokat csinálnak.

Nem akarlak lebeszélni,mert én is szeretek itt élni,de én már házasként jöttem ide.

20. mafalda (válaszként erre: 19. - 04e98de912)
2014. jan. 24. 10:37
Na!Én ott lakom:)))
19. 04e98de912 (válaszként erre: 17. - Mafalda)
2014. jan. 24. 10:12
Én nem, de majd Siófokra akarok költözni valamikor a jövőben :)
18. missike80 (válaszként erre: 15. - Povery)
2014. jan. 24. 09:22

Povery, megkérdezhetem, hogy Te a környéken laksz-e?

Egyébként meg rátapintottál egy igen fontos szempontra, a társ kérdésére, ez bennem is felmerült már... Csak ez valahogy úgy van, hogy azt érzem (és minden ismerősöm is ezt mondja), hogy amikor Balatonon találkoznak velem, akkor mintha teljesen más ember lennék. És mivel Budapesten ennyire nem találom önmagam, talán nem véletlen, hogy társat sem találok. :) vagy ez csak egy hülye elmélet?

2014. jan. 24. 00:06
Te is ott laksz?
2014. jan. 23. 23:25
Balaton mellett lakni, maga az éden kert :)
15. povery
2014. jan. 23. 23:22

Lakni tényleg nagyon jó a Balatonnál,..kicsit olyan,mintha mindig nyaralnál:))

De te egyedülálló vagy,biztos szeretnél majd társat.Azt nem hiszem,hogy könnyen találsz megfelelőt.Még nagyobb városban sem könnyű,Füred meg aztán tényleg kicsi.Lehet,hogy szerencséd lesz(szívemből kívánom),de azért ezt az oldalát is gondold át a költözésnek.Ha családos lennél,akkor mindenképpen bíztatnálak,különösen,hogy már ismered és szereted a helyet.

De csak akkor indulj el,ha biztos állásod lesz,mert azt szintén nehéz találni.

14. missike80 (válaszként erre: 12. - Tercsibe)
2014. jan. 23. 22:49

a nyártól nem is félek...:D


csak nem vagyok az a könnyen váltó fajta... de évek óta a Balaton utáni vágyam csak egyre erősödik, nyaranta vasárnaponként szinte sírva vezetek hazafelé, így azt hiszem, hogy tényleg ki kellene próbálnom.

Már csak állás kellene hozzá, amiben a jelenlegi főnököm összeköttetései tudnának segíteni, de milyen már egyszerre felmondani és egyszerre segítséget kérni:D De nagyon bízom benne, hogy ettől függetlenül megteszi, ha majd esetleg ide kerül a sor...:)

13. missike80 (válaszként erre: 11. - Lillenet)
2014. jan. 23. 22:45
lillenet, nem akarsz esetleg Te is költözni? Te lennél az első barátom ott a messzi idegenben;)
2014. jan. 23. 22:44

Magányos sem biztos, hogy sokáig leszel... :) Ott is találsz barátokat ugyanúgy. :)

És milyen jó kis vendégségbe tudnak majd hozzád menni a pesti barátaid! :)

11. lillenet (válaszként erre: 8. - Missike80)
2014. jan. 23. 22:43

Lesznek majd ott is barátaid, ez csak múló állapot, ez ne tartson vissza.

Egy percig sem gondolkoznék ha ennyi minden adott lennne, én is szerelmes vagyok a tóba:)

10. lillenet (válaszként erre: 1. - Missike80)
2014. jan. 23. 22:39
Igen igen igen igen igen:)
2014. jan. 23. 22:39
Elnézést a "Nincs itt esetleg valaki" mondatrészt elvileg töröltem, vagy legalább is szerettem volna:D
2014. jan. 23. 22:37

Hű de sokan válaszoltatok már, köszönöm a bíztatást!!!:)


tercsibe szurkolok, hogy összejöjjön Nektek is!!!!


Pms1, igen, ngyon sokszor voltam már lenn télen, akkor is imádom, csak úgy mint ősszel és tavasszal is:)Szüleim nyaralója fűthető, így utoljára most a hétvégén voltam lenn, nagyon élveztem.


Amitől félek az igazából egy dolog: az összes barátom, ismerősöm Budapesten él. Tudom, hogy nem leküzdhetetlen távolság az a 1,5 óra kocsival, szoktam vezetni, így ezzel sincs gond, de azért a magányos téli esték még kicsit visszatartanak... na majd beszámolok róla, ha meghoztam a döntést.:)


De addig is nagyon érdekelne a fürediek véleménye is, hogy ők vajon mennyire érzik egész évben élhetőnek a várost.



Nincs itt esetleg valaki

7. 11780e8021 (válaszként erre: 1. - Missike80)
2014. jan. 23. 22:32
Szia! Ugyan nem ott élek, így nincs konkrét tapasztalatom, de ha minden körümény megvan és ez az álmod (ahogy írtad is), akkor szerintem nem kérdés. Próbáld meg, fiatal vagy! :)
2014. jan. 23. 22:22

Pesti lány vagyok, 20 éves koromban költöztem Tapolcára. Onnan sajnos el kellett költöznünk Szentendrére, azóta is mondogatjuk a párommal, hogy akár gyalog is elindulnánk vissza... :D

Annyira más ott élni, mindegy, hogy tél, vagy nyár, főleg kicsit még arrébb, ahol a tanúhegyek sorakoznak.

Vágj bele, sok szerencsét hozzá! :)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook