Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » IR-esek, PCOS-esek! Mennyi D3-vitamint kell szednetek és van-e hatása? fórum

IR-esek, PCOS-esek! Mennyi D3-vitamint kell szednetek és van-e hatása? (tudásbázis kérdés)


2012. ápr. 2. 14:03

Legfontosabb a króm! Az ételekből a feldolgozás során szinte teljesen eltűnik.

Javítja az inzulinérzékenységet.

2012. ápr. 2. 06:44
Én szedek cinket is és a magnéziumot is pótolom, ahogy tudom.
2012. ápr. 1. 15:28

[link]

„A metabolikus szindróma középpontjában az inzulin, a tápanyag raktározásáért és a szövetek tápanyaggal való ellátásáért felelős legfobb hormon áll, amely segít eltávolítani a vérből a túlzottan nagy mennyiségben jelenlévő cukrot és zsírokat, és eljuttatni azokat a szövetekhez. Megfelelő mennyiségű ásványi anyag és nyomelem hiányában a szervezet nem reagál az inzulin hatására, ezt nevezik inzulin-rezisztenciának.”

(króm, magnézium, cink, szelén)

[link]

2012. ápr. 1. 14:24
Mert a D-vitamin hiány okozza/okozhatja az IR.t.
2012. ápr. 1. 13:36
Miért kell ezt szedni? Nekem sosem mondták, hogy kellene...
2012. ápr. 1. 13:35
Én napi 2ooo-et szedek, de csak saját ötlet alapján. Gondolom baj nem lehet belőle.
2012. ápr. 1. 10:02

Én nem patikait szedek,de szedek.400%nyi van benne a leírás szerint,így remélhetőleg felszívódik belőle a 100%,miután megy a májba,gyomorba.CSak jut oda is,ahová kell.:-)

A dobozra 2000 IU (vagy lU) van írva,bevallom,nem tudom,h ez mennyi...

2012. ápr. 1. 09:07
1000 mg-ost szedek, jobb lett a d vitamin szintem, ennyi. de nyáron nem szedem, csak októbertől februárig, máricusig.
2012. ápr. 1. 07:15
IR-esek, PCOS-esek! Mennyi D3-vitamint kell szednetek és van-e hatása?

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook