Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Inzulinrezisztenciának számít ez az érték? fórum

Inzulinrezisztenciának számít ez az érték? (tudásbázis kérdés)


16. beba
2013. nov. 7. 09:39

vékony pcosoknak valami izomerősítő gyakorlat?pl beres alexandra stb?

azt tudom hogy nekünk vékonyaknak imot kell erősíteni

15. beba
2013. nov. 7. 09:36

inozit/inofolic rol hallottatok esetleg?

az is hat állitolag?!

14. Lexany
2013. nov. 7. 09:05

Az inzulin szinten nem csak a cukortól függ sajnos.

A diéta napi 5x-i étkezésről szól, a szénhidrátot kell számolni (30-20 gyors/lassú-50-20 gyors-40). Fontos, hogy milyen köretet eszel, és ahhoz, hogy az inzulin szint folyamatosan a megfelleő szinten legyen, rendszeresen kell enni 2és fél-3 óránként.


Tudom, hogy vannak olyan helyek, ahol nincs lehetőség enni. Én suli mellett dolgoztam, és az elején nem is tartottam a diétát. Utána amikor kopogott a szemem, és ájulás szélére kerültem, szóltam a munkahelyemen és a tanároknak is, hogy bocsánat de én cukros vagyok (pici hazugság), és rendszeresen kell ennem. Nagyon megértőek voltak, sőt még egy alkalommal a főnököm rám is szólt, hogy ennem kellene..

Minden este összekészítem a másnapi tízórait és uzsonnát (gyümölcs és saját sütésű keksz), reggelim az általában fix (saját kenyér, sonka, zöldség), az ebéd és vacsora meg sikerül ahogy sikerül. Ha én főzök kimérem a mennyiségeket, ha venni kell valamit, akkor annak a 3/4ét eszem meg vagy a felét.

A diéta tartása elhatározás kérdése, és ha segítséget kérsz kapni is fogsz.

13. erolin88 (válaszként erre: 11. - Beba)
2013. nov. 7. 09:03
Gimiben én is megettem a 3 tábla csokit per nap, s tartottam a súlyom, utána valami elromlott és tényleg egyik napról a másikra minden elromlott. Az első 10 kg 1 hónap alatt jött fel...és utána még többet elkezdtem enni, de akkor már híztam is mint a güzü. Nagyon sokáig nem törődtem vel, meg az orvosok se, 3 évig egyáltalán nem volt petefészek működésem...
12. erolin88 (válaszként erre: 9. - Beba)
2013. nov. 7. 09:00
Munkahely ide vagy oda, meg gyógyszer ide vagy oda a diéta kell. Én is sokszor menekültem ebbe, hogy jajj éjszakázok, hogy a fenébe diétázzak így mellette... de amikor pár este majdnem ottmaradtam, mert folyamatban behipóztam és éjszaka a kutya észre nem vette volna, ha bajom van, szóval akár komoly vége is lehetett volna, akkor átértékeltem a dolgokat. Persze a diéta minden nehéz és kibúvókat keresni és találni könnyebb, de ha tényleg gyereket szeretnél, akkor rá is gondolni kell, mert a ha összejön és rosszak az értékeid valami miatt akkor el is vesztheted...
11. beba (válaszként erre: 2. - Erolin88)
2013. nov. 7. 08:57
9éve tudom hogy pcom van,de soha nem tudtam hízni,pedig a csoki;süti,mindent ettem!pont hogy hizzak!de semmi.....orvos is mondta ilyen alkat vagyok!sportra nincs nagyon idom...a munkahelyen elég nagy "sportban" vagyok:)))
2013. nov. 7. 08:55
Én úgy szedtem annó, hogy 2x500- at írt fel a doki. Azt mondta először fél- fél szemet szedjek be, majd 1- fél, majd egy- egy , ha bírom akkor átállunk 3x1-re. És kb egy hónap után álltunk át a 3x 850- re, de azt is ilyen tematika szerint. Az első esti 1 szem 850- es után én speciel sugárban hánytam :S Amikor meg elkezdtem 3 hétig nem tudtam enni, mert émelyegtem, de mostanra semmi bajom. Beállította a ciklusom, és babát is várok, szóval minden rendben. Meg annó sokat bicajoztam. ÉS ripsz- ropsz elkezdtem fogyni...
9. beba
2013. nov. 7. 08:55

csak a mellékhatásoktol félek!+ a bilirubin szintem magas,és a gyógyszer tájékoztatójában benne van hogy májbetegség stb esetén nem szedhető!

+ munkahelyi körülményeim nem engedik sajnos hogy 3óránként egyek!xr mellett pedig az kell hogy ne legyen bibi ahogy eddig olvastam bárhol

8. beba
2013. nov. 7. 08:51

2hétig csináltam csak cukor diétát akkor 25volt a 120 perces!

napi 1et kellene szednem!de most cukros dolgot egyáltalán nem eszem,kenyeret néha!

ez ereményem elött nem tartottam a cukor diétát!

vagy lehet attol magasabb most a 120perces hogy 2x csináltak egymás után terheléses vizsgálatot 1hónap különbséggel? szeptember elején volt az egyik,sajnos a glükoz elveszett a laborban ezért ujra kellett csinalbi oktober elején a másik terhelést!

baràtcserjétől 2havonta lett pém!

köszönöm az eddigi hozzászolásokat!

a"csoportban már benne vagyok" :)

innofolicot mondta még mert állitolag az is ugyanugy hat az inzulinra mint a met

2013. nov. 7. 08:50

Kimaradt, hogy én 167/54ről híztam 94-re, szóval mindenképp javaslom, hogy mielőtt eljutsz idáig nézz utána rendesen a dolgoknak, valószínűleg nálam is csak emelkedett inzulinnal kezdődött, és aztán nagyon súlyos értékek lettek belőle.

A diéta és a mozgás pedig elengedhetetlen.

2013. nov. 7. 08:45
Pedig szedd csak, egyáltalán nem ártalmas gyógyszer, sőt.... De a mozgás és a diéta a fő része a kezelésnek.
2013. nov. 7. 08:42

Én szedném a helyedben, főleg ha babát szeretnél.

Igen nekem is hasonló érték jött ki terhelés után ez IR! És a súlytól független. Ahogy az előttem szóló. Fokozatosan kell szedni. Valóban van mellékhatása, de főleg akkor ha valami az étkezésben nincs rendben. Pl. reggel nem szabad tejterméket fogyasztani stb...

4. Lexany (válaszként erre: 1. - Beba)
2013. nov. 7. 08:40

Én 4 éve szedek merckformint (xr 750), inzulinrezisztencia, pcos miatt. A gyógyszert fokozatosan kellett bevezetni, először csak fél, utána napi 1, majd napi másfél, majd napi 2 (ebéd után és este). Mellékhatást egyszer sem tapasztaltam, még csak rosszullétet sem.

Reklámozni nem szeretném, az egyik népszerű közösségi oldalon találsz pcos, ir-es csoportot, ahol ebben tudnak segítni, de ott is mondják már sokan, hogy egymás leleteit nem elemezzük.

Ha az orvos azt mondta neked, hogy szedned kellene, de te nem szeretnéd, én a helyedben keresnék egy másik orvost is, másodvéleményért, és a rendszertelen menstruáció miatt egy jó nőgyógyászt is.

A kezeletlen inzulin probléma cukorbetegséget is okozhat.

A tüneteidet és a leleteidet pedig nem szétdarabolva, hanem egyben kell vizsgálni.

2013. nov. 7. 08:40

Nekem 42 volt a 120 perces inzulinom, igaz, a 0 perces 11 volt :-( Nem kaptam rá gyógyszert, azt mondta az endokrinológus, hogy próbáljuk meg első körben a 160 g-os diétát, hogy reagál a szervezetem. A diéta egy hét alatt mindent megváltoztatott, kivirultam, elmúlt az örökös fáradtság és 3 hónap alatt 54-ről 48 kg-ra fogytam.

Nekem a menstruációm volt kicsit rendszertelen, 22-28 nap és barnázás.

Az nem derült ki, hogy a menstruációmra hat-e ez az egész, mert abban a hónapban teherbe estem és januárra várjuk a kisbabánkat :-)

2. erolin88 (válaszként erre: 1. - Beba)
2013. nov. 7. 08:32
Én is vékony voltam az elején, 160 cm, 52 kg, utána rohamosan kezdtem hízni: 72- ig meg sem álltam. A Merckhez fokozatosan kell hozzászoktatni a szervezetet. Keress egy dietetikust, a gyógyszer mellé érdemes egy jó szénhidrát diétát beállítani, és ha nagyon nem bírod a gyógyszert ilyen eredményekkel lehet eé lenne csak a diéta.
1. beba
2013. nov. 7. 08:27

inzulin OGTT 0 min <2 mIU/l

120 min 45.5mIU/l


glukoz 0 min 4.3mmol/l

120min 5.3mmol/l


azt mondta az endokrinológusom hogy csak a 120perces nem jó,nem vèszes csak emelkedett!

felírta a merckformin xr 500at,de sok mellékhatás ájulás miatt nem igazán szeretném szedni,ha nem muszáj!inofolic port javasolta még!nincs tünetem a rendszeretelen mensin kívűl+az lh fsh szintem nem jó ezen kívűl!vékony is vagyok!160cm 48kg

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook