Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Inzulinrezisztencia vagy sem?! fórum

Inzulinrezisztencia vagy sem?! (beszélgetős fórum)


2018. márc. 9. 21:02
Most végeztem az összes laborral, ugyanis teljes hormonsort kért, végre valaki komolyan vesz. 19-én megyek vissza hozzá, majd megírom, mi lett.
2018. márc. 6. 10:35

Mit mondott az új doki?

Mert ez bizony durva IR, inzulin eredmények nélkül is megállapítható!

20. caprice86 (válaszként erre: 19. - Telifánt)
2018. jan. 22. 21:23
Az lesz. Február 8-ra kaptam időpontot. Jelenleg ott van minden bizodalmam.
19. telifánt (válaszként erre: 18. - Caprice86)
2018. jan. 22. 20:46
Azonnal válts orvost!!!
2018. jan. 22. 17:18
A válasz az eredményeimre, amit lentebb említettem: fiatalos az anyagcserém és szép ez a vércukorgörbe, ami amúgy nem görbe. Esküszöm, sírhatnékom van, hogy nem vesznek komolyan.
2018. jan. 20. 14:23

Az olvasottak alapján én is ezt gondolom. És egy az egyben magyarázza, hogy étkezés után miért vagyok már hamar újra éhes... Hétfőn megyek kontrollra, kíváncsi vagyok, hogy mit lép rá. Továbbküld? Ad gyógyszert és diétázzak? Vagy ismét "leráznak"?!

😢

16. telifánt (válaszként erre: 15. - Caprice86)
2018. jan. 20. 14:09
Ez bizony kőkemény IR.
2018. jan. 19. 13:24

Megcsináltattam azt a cukorterhelést, amit a belgyógyász kért, de ebben ugye nem néztek inzulinszintet, csak a cukrot. Elég ijesztő az eredmény, és az is, amit olvasni lehet az okairól...


Éhomi: 4,2

30': 4,2

60': 3,2

90': 3,0

120': 2,5


Hétfőn megyek kontrollra, nem tudom, mit lép erre. Vagy hogy én mit lépjek?!

14. caprice86 (válaszként erre: 12. - Sunflower82)
2018. jan. 17. 14:27

Bocsi, megnéztem az adatlapod. Te Békés megyei vagy? Már csak az endokrinológus kerestetik kiírásod alapján. 😊

Ha igen, privátban.tudnál nekem segíteni, merre induljak el?

13. caprice86 (válaszként erre: 12. - Sunflower82)
2018. jan. 17. 14:25

Az a baj még ezzel, mikor az orvos közli, hogy amúgy a pm alulműködéssel egy sor más "nyavalya" is szinte karöltve jár, pl az ir is, és nem tesz semmit.

Gondolkodtam a magánlaboron.is, csak akkor megint van egy olyan probléma, hogy honnan szedjek orvost, aki nem akad ki azon, hogy magam intéztem el ezt a dolgot, ergo okosabbnak hiszem magam nála. Mert itt nem.sok választás van....

2018. jan. 17. 10:21

Nekem is ilyen tüneteim voltak/vannak.

Pm alulműködés és IR együtt. Még vannak tüneteim, de jelentősen csökkentek.

A pm már elvileg jó, az inzulin meg alakul.


Én sokáig kilincseltem tb-s orvosoknál, de csak az idő fogyott.

Nekem megérte magán laborban megcsináltatni a terhelést és magán endokrin dokihoz mentem. Egyből kezelni kezdtek.

11. caprice86 (válaszként erre: 10. - Telifánt)
2018. jan. 17. 07:35
Igen, ezt olvastam én is. De erre sem mondtak semmit. Nem.értem ezt a hozzáállást. Pedig annyi mindentől megkímélhetnénk magunkat, ha ezt időben felfedeznék. 😢
10. telifánt (válaszként erre: 9. - Caprice86)
2018. jan. 16. 20:29
Ha a 120 perces alacsonyabb mint a 0 perces az már igen csak ír gyanús
2018. jan. 16. 08:28
Az éhgyomri cukrom 4-es, az inzulinom 4,96 . Terhelt értékekről ugyebár nem tudok nyilatkozni...😢 Amikor kismama voltam a szokásos cukorterhelésen az éhgyomrim 3.4 volt, a 120 perces pedig 3. Ezt is látta orvos, nem foglalkozott vele, pedig úgy tudom, hogy már ez is jelzésértékű.
8. caprice86 (válaszként erre: 3. - Channa*)
2018. jan. 16. 08:25
A pajzsmirigyre szedek gyógyszert, az értékem tökéletes, az endokrinológus szerint ez nem magyarázza a tüneteket. És szerintem sem.
7. caprice86 (válaszként erre: 2. - Spinneli)
2018. jan. 16. 08:24
Gondoltam már rá, mert nem hagy nyugodni a dolog. Remélem találok valakit, aki majd foglalkozik is velem.
2018. jan. 15. 23:05

Amúgy orvos van a családban, aki még kínait is tanult, hogy szakmai szövegeket eredetiben olvasson, van nagyon lelkiismeretes orvos barátom, az választott orvosaim is alaposak. Nekem egyszerűen nem lehetne ilyen tünetem, mert minden értékem jó és stabil.


Viszont egy dolog még eszembe jutott.Az éhségérzet, peptid kapcsán... Nem szoktál köhögni indokalatlanul (semmi megfázás, nincs légkondi, nem dohányzol sokat)? A volt férjem refluxos lett, és mielőtt ezt papírra vetették volna a rokon doki segített. Spécin kell tápoltatnia magát. Azelőtt neki is sokat éget a gyomra, és az éhséget meg gyomorégést is már keverte, minden baja volt.

5. Smirnoff (válaszként erre: 1. - Caprice86)
2018. jan. 15. 22:41

Én szerencsére nem értek a kérdéshez és a pajzsmirigyhez sem, de...

Már nem is tudom miért, de 2-szer különböző tünetek miatt elküldtek cukorterhelésre az előző 5 évben. Nem is jegyeztem, mert úgysem volt semmi baj a vizsgálat szerint. A miómám miatt hormon tesztet is csináltak, ott is minden oké volt. Nincs állandó tünetem, mint amit írsz (fogyási képtelenség, éhség), de fiatal tinikánt ájultam el indokolatlanul, és volt párszor az előző pár évben, hogy úgy elgyengültem nagyon hirtelen, hogy összecsuklottam. Már megismerem azt az érzést, és átmegyek csótányba (MIB film :) ) és cukrot eszek vízzel olyankor, ami helyre tesz. Az orvosok képtelenek ezzel mit kezdeni, mert mindig jó a vérképem terhelésre is,a daganatos méhemen kívül minden szervem egészséges, sportos vagyok. A vérnyomásom alacsony, de én így élek.

Egyszer az előző munkahelyemen majdnem mentőt hívtak, mert úgy kifehéredtem, mint egy kivéreztett hulla. Fél órára rá meg vörös lettem, mint a rák, és azt hittem, kilő a szemem a nyomástól. Rá egy órára meg semmi. Se azelőtt, se azután nem volt ilyen, de akkor is rámjött a cukor ehetnék.


És amúgy az átlag kajám nem vércukorszint dobáló. Gyerekkoromtól hús zöldséggel, savanyúsággal a favorit (a kenyerek mindig elblicceltem, ha tudtam :D ).

2018. jan. 15. 22:01

nekem ugyan ezekkel a tünetekkel van ir-em. 0perces inzulin 20, a 60 perces már bőven 100 felett. A cukrom 0 perc 3,4 mmol/l, 60 perces 7,1 mmol/l, 120 perces 3,3mmol/l.

Keress másik endokrinológust sürgősen!

2018. jan. 15. 21:05

Szerintem a tüneteid egyértelműen pajzsmirigy alulműködésre utalnak és nem IR-re.

Milyenek a pm. hormon értékeid? Szedsz gyógyszert rá?

2018. jan. 15. 20:49

miért nem mész el magánlaborba alaposabb vizsgálatra?

a tüneteid egyértelműen IR-re utalnak.

2018. jan. 15. 20:41

Sziasztok!

Inzulinrezisztenciában "jártas", tapasztalt tagok segítségét, tanácsát szeretném kérni. Régóta fennálló tüneteim miatt -fogyási képtelenség, állandó éhség, már étkezés után egy órával is akár, problémás bőr, ingerültség,gyakori vércukor leesés- miatt orvoshoz mentem kivizsgálásra. Az alulműködő pajzsmirigyem miatt két éve endokrinológus kezel, de amikor ezt elmondtam neki, konkrétan hülyének nézett... Aztán más utat kerestem, hátha valaki ad egy beutalót terheléses vizsgálatra....sikertelenül. Vagyis a belgyógyászatról elküldtek egy sima cukorterhelésre, inzulin nélkül, mivel az éhgyomri cukrom, inzulinom és a c-peptid, valamint a hemoglobin a1c értékem határon belül, tehát bajom nem.lehet.

Elkeseredtem, mert azt, amit én érzek, más nem tapasztalja. Kérdésem az lenne,hogy hasonló normál értékekkel volt-e valakinek bizonyítottan problémája a terhelt inzulinnal? Mert ugye az lenne a lényeg,hogy a vércukorszint ilyen mértékű ingadozása felvetheti az túlzott inzulin termelést.

Válaszokat köszönöm, elnézést a hosszú bevezetőért!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook