Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Inzulinrezisztencia kontroll fórum

Inzulinrezisztencia kontroll (beszélgetős fórum)


2014. ápr. 9. 19:10
Aki ezt később olvassa, a dokim csak dícsért, szerinte remekül alakulnak az értékeim, semmi kifogásolni valót nem talált :)
2014. ápr. 4. 08:33
Aha..... Most már kíváncsi vagyok, hétfőn okosabb leszek, de szívből remélem, hogy nem az lesz a konzekvencia, hogy "nem is diétázok", hanem max. a gyogyó kevés..... Azért köszönöm a hozzászólást. Tegnap kitaláltam az új rendemet és igazad van, vezetni fogom az étkezést, kíváncsi vagyok.... De próbáltam itt is most teljesen őszinte lenni. Te, mint nagy IR-es, ok, igaz, sok kis csalás sokra megy, de nem katasztrófák ezek, nem?! Elvileg... És tényleg jól tudom, nem tilos a búzaliszt és társai, hanem csökkenteni kell, amennyire lehet.....
7. Zebra25 (válaszként erre: 6. - 67c772efc3)
2014. ápr. 3. 22:17

Sok kicsi sokra megy. Lehet írnod kellene 2 hétig, hogy mit eszel, de minden falatot és akkor lehet rájönnél, hogy hát kicsit tényleg sok a család.

Viszont lehet a gyógyszer is kevés. Én ilyesmi eredményra még anno 3x850mg metformint kaptam.

2014. ápr. 3. 22:12

Most pont "leltárt" csináltam, mikor csalok. Eleve kérdés, mi a csalás, mert nem azt mondták, hogy soha egy szem cukrot vagy búzalisztat nem lehet enni, hanem mértékkel.... Na, a mérték nálam a főzelék volt, amit simán liszttel rántottam be, avagy joghurtból uzsira nem lightot ettem, ha ettem. Vacsira volt, hogy egy szelet kenyérrel többet ettem. De nagyon más kivetnivalót nem látok. Ja, ha megyünk családhoz enni, ott nehéz válogatni.... Ezekben az esetekben is odafigyelek... De.....

Néha már azon gondolkozok, jól étkezek-e. Lehet, nem is tudom jól a szabályokat.... De nem hiszem..... Engem az győz meg a betartott diétáról, hogy fogyok folyamatosan, kis lépésekben pl. Édességekben is a diétának megfelelő nasikra törekszek, itthon nyírfacukrot vagy xillitet használok.... Mind főttételre, mind sütikbe. De volt, amikor nagyszülő sütijét ettem, abban volt minden, ami nem IR barát. És még egy rosszasság, a nokedlit is búzalisztből csinálom pl. a borsólevesbe....

5. Zebra25 (válaszként erre: 4. - 67c772efc3)
2014. ápr. 3. 21:39
Mennyit csalsz pl? betartod szigorúan?
2014. ápr. 3. 21:26
A hogyan tartom a diétát alatt ezt hogy érted?
2014. ápr. 3. 21:26
Elvileg 160 grammot, napi 5-6 étkezés, gyogyó pedig Mercformin XR 750-ből napi két szem.....
2014. ápr. 3. 21:24
Szia! Itt írok. Nem tudom, hogy hogyan tartod a diétát? mennyi gyógyszert szedsz? Én már 1 éve nem voltam terhelésen. Sajnos most megint új orvost kell keressek.
2014. ápr. 3. 20:54

Sziasztok!

Tavaly nyáron diagnosztizálták az IR-t esetembe. Diéta, mozgás, gyógyszer. Csináltam a diétát is több kevesebb sikerrel, de végül sikerült magamévá tenni a szabályokat. Életemben nem sporotltam ennyit, mint most. 9 hónap alatt közel 10 kgval lettem kevesebb (nem vagyok egyébként kórosan elhízva).

Ma voltam kontroll vérvételen, de nem vagyok maradéktalanul elégedett...

Glükóz terhelés 0' 4,4 mmol/L

Glükóz terhelés 60' 6,0 mmol/L

Glükóz terhelés 120' 4,5 mmol/L

Inzulin 0 perces 7,6 mIU/L

Inzulin terhelés 60' 55,2 mIU/L

Inzulin terhelés 120' 90,4 mIU/L


Az a kérdés, hogy bár a cukor szerintem egészen jó, az inzulin csak emelkedik, ami rossz. Mitől? Mit ronthatok el? Diétát kell még szigorúbbra venni? Vagy a gyógyszer nem elég?


Köszönöm előre is...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook