Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Inzulin szétválasztó diéta fórum

Inzulin szétválasztó diéta (beszélgetős fórum)


2014. jan. 14. 14:31
[link] végül is egy alacsony glikémiás indexű, étrend amiben van kellő idő ara hogy glukagon kifejtse áldásos hatását
2014. jan. 14. 14:23

Az inzulinnal ne játssz! Akkor sem, ha ven és akkor sem, ha inzulin dependens cukorbeteg vagy! Nagyon komolyan be tudja folyásolni a női hormonrendszert, ha megbolygatod! Az inzulinos cukrosok nagy része azért hízik, mert nem megfelelő minőségű és mennyiségű szénhidrátot eszik!

Ahogy mkrisztina is mondja, ha fogyni akarsz akkor többször kevesebbet egyél(nem árt odafigyelni a szénhidrátok mennyiségére és minőségére), s mellé a mozgás.

2014. jan. 14. 14:17
Hát amit találtam erről a diétáról, az tök ellentmondásos. Az eleje tök okosan indul és amit a diétáról ír (hogyan és mit kellene enni), az meg marhaság...
2014. jan. 14. 14:16
És itt olvasom, hogy az inzulin játssza a fő szerepet a hízásban...ezt megcáfolnám, ugyanis egy inzulinfüggő cukorbetegnek nincs inzulin termelése, ergó--> nem kellene híznia sem...És mégis a cukorbetegek ki vannak téve a hízás kóros fajtájinak. Ajánlom, hogy olvass el 1-2 ilyen cikket, és olvasd el az inzulin élettanát a vikipédián ( Az eléggé összeszedett egy kiss cikk) és rá fogsz jönni miért nem jó az általad említett diéta. Ha mozgásos diéta kell akkor tudok olyat javasolni ami jól esik, nem fáradsz el tőle, bővíti a mozgástartományodat és nem igényel sok időt. Én 10kg-ot fogytam vele.
2014. jan. 14. 14:11

mi az, hogy inzulin szétválasztó??


mit kell szétválasztani?

2. mkrisztina89 (válaszként erre: 1. - Blondi33)
2014. jan. 14. 14:09
Ha inzulin függő vagy akkor keress meg egy dietetikust, vagy a kezelőorvosodat, mert ebben a helyzetben végzetes is lehet a diétázás kimenetele. Ha nem vagy inzulinfüggő cukorbeteg akkor sem értem a diéta lényegét, ugyanis az inzulin egy hasnyálmirigy által termelt hormon, melynek a feladata, hogy összekapcsolódva a glükóz molekulákkal összekapcsolódva a sejtekbe bevigye az értékes tápanyagot. Bármit is egyél, ha a szervezetnek szüksége van cukorra akkor azt fel fogja szedni teljesen mindegy, hogy milyen ételből. És ne vond meg magadtól a tápanyagokat, mert akkor hiánybetegségek fognak nálad kialakulni. Mindennek a lényege a testmozgás ( kerékpár pld.) Valamint a többször kevesebb étel fogyasztása. Remélem tudtam neked segíteni. Én nem ajánlom ezt a diétát. Ha a testsújoddal van gond, akkor keress fel egy dietetikust és állítsatok össze egy étrendet csodaszerek nélkül, mert azok úgysem használnak.
2014. jan. 14. 13:53
Mostanában hallottam erről a diétáról, jónak hangzik. Szeretném megpróbálni, erről keresek tapasztalatokat, illetve szeretném, ha többen csinálnánk együtt.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook