Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Internetes vásárlás - elállás fórum

Internetes vásárlás - elállás (beszélgetős fórum)

4. trapiti (válaszként erre: 1. - Vickyvicky)
2011. nov. 14. 22:14

Ha aukciós oldalon vásárolsz, akkor az eladó a terméklapon jelzi, lehetséges-e az elállás, általában nem. Ha meg tudsz vele állapodni, akkor a visszapostát is Te fizeted, és a termék árát kapod csak vissza.

Ha hibás a termék, vagy egyértelműen az eladó hibájából nem felel meg (pl. rossz méretet írt, vagy mást kaptál mint amit hirdetett) akkor az eladó visszafizeti a termék árát és ezen felül a kétszeres postaköltséget (oda-vissza postázás). Ilyankor az eladó utal elöször, és a vevő akkor postázza vissza a terméket ha megkapta a pénzt. Ha az eladó ebbe nem megy bele, negatív értékelést kell adni.

Amennyiben az elaód nem hibázott, akkor viszont a vevő ilyen vásárlás esetén nem állhat el a vásárlástól, mivel ez magánszemélyek között zajló adásvétel.

3. gabilive (válaszként erre: 1. - Vickyvicky)
2011. nov. 14. 22:09

Szerintem ez így logikus.Elvégre,ha te gondoltad meg magad,akkor miért ő fizessen rá?!

Magánszemély nem is biztos,hogy visszaveszi.

2011. nov. 14. 22:07

vickyvicky, sajnos az elállási jogot (ha a vásárláskor ebben írásban nem állapodtatok meg) nem tudod gyakorolni, ha magánszemélytől, számla nélkül vásároltál:(

Ha az eladó írásban garantálja, hogy visszaveszi, akkor is csak az áru ellenértékét fizeti vissza, a postaköltség mindenképpen Téged terhel oda-vissza.


Remélem tudtam segíteni.

2011. nov. 14. 21:59

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, ha valaki esetleg jártas ebben a témában. Ha magánszemélytől vásárolok interneten, abban az esetben is el lehet állni a vásárlástól 8 napon belül?

Ha igen és visszaküldöm a megvásárolt árut, akkor úgy tudom, hogy a visszaküldés postaköltségét nekem kell állnom. Az eladó visszaadja a vételárat, de a postaköltséget nem (úgy értem, azt a postaköltséget, amit akkor kifizettem, mikor részemre elpostázta az árut)? Tehát pl. ha 10.000,- Ft volt a megvásárolt áru és 3.000,- Ft a postaköltség, akkor csak a 10.000,- Ft-ot kapom vissza + még a visszaküldés költségét is nekem kell állnom? Köszi előre is a válaszokat

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook