Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Internetes csalók fórum

Internetes csalók (beszélgetős fórum)

1 2
2016. júl. 3. 11:32
Annyira bosszant hogy ennyi gerinctelen ember van:-(
58. moonlight13 (válaszként erre: 57. - Csibike77)
2016. júl. 1. 17:49
Azért van akinek sok értékelése van, azt nem olyan könnyű összegyűjteni.
2016. júl. 1. 13:53

Igen,lehet igazad van de annak a fele sem igaz.

Pár forintos tételeket ismerősök vagy Ő maga másik regisztrálással megvásáról és pozitív értékeléseket adnak,pedig a vásárlás meg sem történt.

56. moonlight13 (válaszként erre: 55. - Csibike77)
2016. júl. 1. 06:38
A vatera talán biztonságosabb, mert ott értékelések vannak.
55. Csibike77 (válaszként erre: 53. - Moonlight13)
2016. jún. 30. 22:43

Az a durva hogy minden nap belép de még válaszra sem méltat.

3 gyerekes anyuka.

Remélem nem így neveli/nevelte a gyerekeit.

2016. jún. 30. 22:39
Előre meg nem szeretne utalni senki.
53. moonlight13 (válaszként erre: 52. - Csibike77)
2016. jún. 30. 21:28
Nagyon sajnálom. Esetleg máskor várd meg először a pénzt, utána küldd el a holmit.
2016. jún. 30. 16:37

Sziasztok!

Látom rég nem járt itt senki.

Hirdetéseim vannak a Hoxán.Azért adnám el felesleges dolgainkat mert beteg lettem(kemót kapok),kisgyermekes vagyok és szükségünk lenne a pénzre.

Gondoltam itt annyira családias minden, megbízhatok a vevőimben de tévedtem......

Pedig tudta az illető hogy milyen helyzetben vagyok :-(

51. kristo_f (válaszként erre: 50. - Bomogács)
2015. máj. 27. 17:32

Azt irtad lezárták az ügyet

Mégsem?


OLX/Jófogás nyűgös mert ugye nem kell az eladónak adatokat megadni, igy nem lehet bevonni mint a Vaterát

Viszont az ügyfélszolgálat ki tudja olvasni az ő üzenetváltásait a vevőivel az OLX-en, amit más nem lát

Hátha...

Viszont ha tudsz más csalásairol is szedd össze azokat és "közös feljelentés" vagymi.

50. Bomogács (válaszként erre: 49. - Kristo_f)
2015. máj. 27. 17:08
Még csak a feljelentés történt meg/írásban/,és kaptam egy telefont a rendőrségtől, hogy kérem-e vissza a digitális adathordozót,amit mellékeltem a levél mellé.Azt gondoltam,"sima ügy lesz", hisz a számlaszám élő-jelenleg is arra kér utalást a csaló.De itt olvasva a történetet-ezek szerint nincs "sima ügy",ill., 10000ft -os tétellel egyáltalán nem biztos,hogy foglalkozni fognak,bár tudomásom szerint többen vagyunk átvertek nem csak én.Gondolom ,mindenképp kell a rendőröktől válasz, csak aztán kereshetem az ügyészséget.
49. kristo_f (válaszként erre: 48. - Bomogács)
2015. máj. 27. 16:47

"Bekopogsz" az illetékes ügyészségre és előadod ott a panaszod

Az felülvizsgálja a rendőrségi határozatot.


Viszont a rendőrségi ellen is lehet fellebbezni, leirva az indokaidat/kifogásaidat a határozat ellen

48. Bomogács (válaszként erre: 32. - Judmi21)
2015. máj. 27. 15:14
Jó régen nem írt ide senki,viszont átolvastam mostanság pár fórumot az internetes csalásokkal kapcs.-n.Én is a napokban tettem feljelentést egy OLX-es/jelenleg Jófogason/ hirdető csaló ellen.Tudomásom van róla, hogy többeket is átvert, de ez elkeserítő, hogy ilyen ostoba indokkal "ismeretlen helyen tartózkodik" lezárják az ügyet.Gondolom azért a népességnyilvántartónál megvan a cím./Feltételezem, pl.a választási cédulát elküldték neki/ Vagy így egy kis piti csaló felszívódhat?/Én megírtam a számlaszámát, vezetékes számát, mobil számát a rendőröknek.Ezek után mégis reménytelennek érzem hogy elkapják a grabancát:(((/
47. Szonja27 (válaszként erre: 37. - Kisbusz44)
2014. febr. 26. 16:53

szia.

most olvastam h mi történt veled.

én annyit tudok mondani h nekünk a rendőrség kézségesen segít.mondjuk nem pont ilyen a mi ügyünk de ehhez hasonló.

és persze azt sem ígérték h hetek alatt lezajlódik ez az egész ügy,mert már lassan egy hónapja kezdődött ez az egész kavalkád.

46. moonlight13 (válaszként erre: 45. - Judmi21)
2014. febr. 23. 13:58
:(
45. Judmi21 (válaszként erre: 41. - Moonlight13)
2014. febr. 23. 13:54
A vatera nagy szar. Semmiben sem segít,egyszer kétszer felszólítja a felhasználót és ennyi. Mit érdekli őt,hogy téged megkárosítottak e. Lásd az írásomat,semmire sem jutottunk pedig rendőrségen az ügy.
44. moonlight13 (válaszként erre: 40. - Kisbusz44)
2014. febr. 22. 15:34
Esetleg valami ingyenes jogsegélyszolgálatot megkérdezhetsz, amikor már az összes papír a kezedben van (ajánlott szelvény, átutalás igazolása, banknak küldött levél, bank válasza)
43. moonlight13 (válaszként erre: 41. - Moonlight13)
2014. febr. 22. 15:32
"náluk" akart lenni
42. moonlight13 (válaszként erre: 40. - Kisbusz44)
2014. febr. 22. 15:29
Azt még megteheted, hogy emberünknek megírod, hogy mivel minden dokumentum birtokában vagy, be fogod őt perelni, és az összes költséget rá fogod terheltetni (perköltség, ügyvédi munkadíj, stb.). Bár azt nem tudom, hogy Te pozitív egyenleggel jönnél-e ki a történetből, ha tényleg perelnél.
41. moonlight13 (válaszként erre: 37. - Kisbusz44)
2014. febr. 22. 15:26
Én nem használom a Vaterát, de tudtommal valahová be lehet nálunk az ilyen esetet jelenteni.
40. kisbusz44 (válaszként erre: 39. - Moonlight13)
2014. febr. 22. 14:22

Köszönöm hogy írtál ötleteket! Akkor kezdjük a bankkal!

Természetesen megvan az ajánlott szelvény!

Minden levelezés minden utalás minden adat címmel telefonnal bizonyítja hogy egyszerűen csak bujkál az ember most meg már csak azt teszi!

Itt már régen nem a pénzről van a szó hanem arról hogy ilyen embereknek nincs helyük az élők között!

Felháborító hogy ilyen 2014-ben megvalósítható büntetlenül!

De nem nálunk! Addig megyünk amíg megtanulja ilyet nem tehet büntetlenül!

Köszönjük!

39. moonlight13 (válaszként erre: 37. - Kisbusz44)
2014. febr. 22. 09:03

Egyébként megmondom Neked őszintén, én sem venném észre 3 napon belül, hogy kaptam egy nagyobb összeget, mivel nem nézegetem rendszeresen a bankszámlámat. Az már más kérdés, hogy utólag, amikor megtudta, hogy reagál.

Tehát ha a papírjaid megvannak az utalásról, termék feladásáról, fordulhatsz bírósághoz, csak ott szerintem többe fog kerülni a "leves, mint a hús".

Szóval, lehet, hogy tanulópénzt fizettél! :(

38. moonlight13 (válaszként erre: 37. - Kisbusz44)
2014. febr. 22. 09:00

Írjátok meg a Te bankodnak, hogy téves utalás történt X napon Y összegben, és kéred, hogy szólítsák fel a számla tulajdonosát, hogy utalja vissza a pénzt.

Az embernek küldött csomagról v. levélről megvan a feladóvevényed?

Ha igen, azzal tudod igazolni, hogy ő megkapta a csomagját/levelét. Remélem, legalább ajánlva adtad fel. Vagy személyes átvétel történt? Az akkor elég necces, mert akkor nincs mivel bizonyítanod, hogy tényleg átadtad neki.

2014. febr. 21. 18:10

Kedves fórumozók!


A történetem a következő!

Vaterán eladtam egy karórát 111.415ft-ért aminek az árát a vevő megküldte. A termék rendelésre érkezett amit ő meg is kapott a szállítási időn belül DE.

Más is vásárolt egy karórát nálam aminek az értéke pontosan ugyan ennyi volt azaz 111.415ft de az ő órája nem érkezett meg a szállítási időn belül ezért felajánlottuk hogy visszautaljuk a teljes összeget!

Itt hibáztunk egy nagyot ugyanis az összeget annak a vásárlónak küldtük vissza aki már megkapta a terméket!

A kedves ÚR 3 napig nem is jelentkezett hogy ő miért kapott egy ekkora összeget és sajnos mi is csak akkor jöttünk rá a hibánkra amikor a másik fél jelezte hogy nem kapta mag az utalt összeget!

Normális hangnemben megkértük a felhasználót hogy téves utalás történt és kérjük utalja vissza a pénzünket amire nem reagált semmit!

A második emailben megemlítettük hogy feljelentjük a rendőrségen és arra reagált a 4 nap hogy ő neki ne parancsolgassunk majd ha lesz ideje utánanéz!

5 nap közölte hogy nem utalja sem a pénzt sem az órát nem adja vissza majd ő a rendőröknek oda adja az órát!

Ma szerettünk volna feljelentést tenni ahol közölték velünk hogy nem tehetünk mert ez nem bűncselekmény!

Egy jogász azt mondta csakis a feljelentés a rendőrségen.

MOST AKKOR MI VAN? Nem bűncselekmény?

Akkor hogy kaphatom vissza a pénzem?

Ha valakinek van tanácsa esetleg konkrét válasza azt megköszönném!

2014. febr. 20. 01:52
Hát ja...!
2014. febr. 18. 06:28
Számomra az az undorító,hogy gyerekeket vert át ,mert Monster High babákról van szó.
34. moonlight13 (válaszként erre: 32. - Judmi21)
2014. febr. 17. 20:08
:( Sajnálom!
33. Szonja27 (válaszként erre: 32. - Judmi21)
2014. febr. 17. 12:45
Hát sajnos ez az undoríto dolog.akár h is nézzük.
2014. febr. 17. 12:13

Áprilisban a vateráról rendeltem egy terméket,nagyon jó árba volt ingyen szállítással,így csábító volt az ajánlat. Az eladó,akinek mindössze csak 9 értékelése volt,egy kicsit elbizonytalanított,de mivel mind a 9 pozitív volt így beadtam a derekam. Elutaltam a pénzt előre (a Vatera 90 % így működik,eddig nem is volt vele gond). Leütöttem a terméket,a férfi már küldte is az email-t hogy hova utaljak,amit én meg is tettem azonnal. Aztán levelezgettem az eladóval (Kovács Gyula Mártonnal),hogy most nem tud postázni ,mert költöznek. Oké,megértettem. Pár hétre rá már nem jön válasz az emailre,a telefon az elején kicsörgött,később már hangposta jelentkezett. ÁTVERT!Felkerestek emberek a vaterán keresztül,hogy én megkaptam e már a csomagot,mert ők még nem ... Egy idő után mind beletörődtünk!

Egy júliusi nap beállított hozzám a rendőrség. Elmondták,hogy a vaterás ügyben jöttek hozzám,jelenjek meg majd a rendőrségen minden papírral,nyomtassam ki mit rendeltem,és hogy hova utaltam,meg mikor. Mindenről papír kellett! Ezek a nyomtatások sem ingyen voltak! Mindegy,nem számított! . Másnap másfél órán keresztül ültem a rendőrségen,mert 100 kérdésre kellett írásban válaszolni!

Ma már december van! A 12.07-én kapok egy levelet a szombathelyi rendőrségről (ott tették meg Gyula ellen a feljelentést). 19 sértett van felsorolva a rendőrségi határozatba,és a 95 %-a több mint 5000 Ft-tal lett megkárosítva!

Kinyitom a levelet remegve,először azt hittem vmi gyorshajtásról jött levél,és az első sor ami fogadott: HATÁROZAT nyomozás felfüggesztéséről! A pontos válasz: "...-mivel Kovács Gyula Márton gyanúsított ismeretlen helyen tartózkodik és az eljárás távollétében nem folytatható." Köszönöm! Még a nyomtatási költséget is Bebuktam,nem csak a termék árát

Tehát röviden,mind a 19 ember tudta a tel.számát,a bankszámlaszámát a nevét,a facebook fiókját,több mint 100 ezer Ft-ot átutaltunk neki,üzletszerűen elkövetett csalás vétségének megalapozott gyanúja miatt indult eljárás ellene,és felfüggesztik a nyomozást,mivel ismeretlen helyen tartózkodik! ÉS PONT! Itt nagy a valószínűséggel, be van fejezve az egész!! És ő éli világát nyugodtan valahol. Mi a garancia arra,hogy több embert nem fog ugyanitt vagy akár máshol átverni ? Szó szerint egy ejnye-bejnye nélkül megúszta! Tudom nem ez a világ gondja,de a sok csalót ezért nem lhet leállítani,mert kijátszák a rendőrséget is.

Gratulálok Magyarország!

2014. febr. 13. 22:12
az meg lett fizetve sajnos rendesen :(
30. moonlight13 (válaszként erre: 28. - Szonja27)
2014. febr. 13. 21:14
Ilyen nagy összegeket nagy butaság volt úgy utalni, hogy az eladó értékelését nem látod. Sajnos akkor a tanulópénzt kétszer is megfizetted!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook