Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Internet kapcsolat nélkül mire lehet használni egy számítógépet? fórum

Internet kapcsolat nélkül mire lehet használni egy számítógépet? (tudásbázis kérdés)


2011. ápr. 4. 08:53
Gabriel, butternut: mindkettőtöknek köszönöm, hogy a vasárnap délutánotokból szántatok rám időt!
13. 07c4794583 (válaszként erre: 11. - 349c96a2d9)
2011. ápr. 3. 14:29

Én is világéletemben albérletben laktam, nem telik semmibe szerződést kötni. Saját néven lesz, nem a tulajén. És költöztethető is.

A mobilnet kicsit gyengébb minőségű, de az aztán végképp nincs helyhez kötve.


De ha nem igénylik, nem szükséges, a számítógép, mint írtam, anélkül is használható. Főleg ha nincs erre havi háromezer forintjuk, akkor minek.

12. eb11a53b33 (válaszként erre: 7. - 349c96a2d9)
2011. ápr. 3. 14:17

Lehet :)


Mikor elkezdtem a fősulit, akkor nekem sem volt net, gépen megírtam a dogákat, pendrive-ra rámentettem, és üzletben nyomtattam ki.


Játékok: lehet.

Boltban kaphatóak mindenféle játékok, csak a rendszerkövetelményt kell figyelembe venni. Ezt majd akkor lehet megtudni, ha megvan a gép.

Én is net nélkül építettem a vidámparkomat. :D

Szóval ezekhez nem kell net. :)

2011. ápr. 3. 14:16

butternut, pancsi01!


Köszönöm az ötleteket.


Internet biztosan nem lesz, hisz albérletben laknak, szóba sem jöhet olyan szolgáltóval szerződés, ami helyhez van kötve. /pl. digi, stb./

Tudom, hogy van már mobil-lehetőség is, de sajnos anyagiak híján erről sem lehet szó.


Hasznos lenne az biztos, de remélhetőleg lesz még részük benne.


Mindenesetre rajtam kívül még egy másik lakásban is segítenek nekik, felajánlottuk, hogy bármikor dolgozhat és bővíthetik ismereteiket.

Megérdemli, hisz ő is sokat segít másokon egyéb dolgokban.

10. 07c4794583 (válaszként erre: 7. - 349c96a2d9)
2011. ápr. 3. 13:49

Szia,


a számítógép meglepően sokat fogyaszt, de csak ha állandóan megy. Ha tényleg ki van kapcsolva 1-2 óra után, amikor már nem kell, akkor nem.


Használt gépet szerintem a prohardver.hu apró rovatában érdemes nézni, de körültekintően kell eljárni: megvétel előtt helyben kipróbálni, 3 nap visszavásárlási garanciát kérni, adásvételi szerződést írni, személyi igazolványt megnézni. Én is így vettem onnan gépet az ismerőseimnek, és nem volt vele semmi gond, nagyon örültek neki, mindössze 15 ezer forint volt.


Az internethez viszont szerződést kell kötni. Ez a diginél meg a UPC-nél már 2-3 ezer forintból megoldható, de ha nem érzi szükségét, és nem kell a munkához, akkor nem muszáj. De én javasolnám, mert okosan használva az internet sokat segíthet a világgal való kapcsolatban és a tanulásban.


Fontos hangsúlyozni, hogy a gyerekeknek külön jelszó, account kell a géphez, amivel korlátozottan férnek az internethez, és 14 éves kor alatt lehetőleg soha nem hagyni őket egyedül netezni. Szóval odafigyelés szükséges, ha van internet.

2011. ápr. 3. 13:43
Van olyan oldal: [link] Itt próbáld nézegetni lehet hogy van megunt, számítógép is,ingyen,vagy jelképes összegért.
2011. ápr. 3. 13:24
Mindenkinek köszönöm a hozzászólást!
7. 349c96a2d9 (válaszként erre: 5. - Klenca)
2011. ápr. 3. 13:24

Édeseim!


Nem rólam van szó, csak a kérdést tettem fel!


Hisz valóban nekem van net-em, de egy ismerősömnek szeretnék segíteni.

Egyelőre azt sem tudom, hogy induljak neki a dolognak.

Egyedülálló nő két iskoláskorú gyerekkel, nemhogy számítógépük, tv-jük sincs.


Viszont munkahelye van szerencsére, ahol nagyon sok a melója napközben, s az adminisztrációs részét jó lenne otthon megoldani, amikor a gyerekek már lefeküdtek.

Számítógép hiányában ismerősöknél, rokonoknál írja meg a dolgait, s valóban pendrive-on viszi be másnap a melóhelyére.


Főiskolára is jár munka és a gyerekek mellett, azzal kapcsolatosan is sokat ír itt nálunk is, de tudom, hogy kellemetlen számára, ha gyakran kell "bekéredzkednie" a gép mellé.


Arra gondoltam, hogy valahogyan megpróbálok szerezni neki egy használt számítógépet vagy laptopot, amin el tudná látni a feladatait, de nem voltam vele tisztában, hogy internet nélkül meg lehet-e ezeket oldani?

Sajnos abban nem tudok neki segíteni, hogy a világhálóra is tudjon csatlakozni, de talán ezzel is előrébb jut.


S ahogy írtam, talán a gyerekek is használhatnák esetleg játszani, vagy esetleg a tanulás terén is hasznát vehetnék.


Tv-t már adtam volna nekik, ám azt köszönettel, de visszautasította.

Úgy véli, hogy fontosabb a gyerekeknek, hogy esténként inkább beszélgessenek, vagy közösen játszanak, minthogy a készülék előtt bambuljanak.

A másik érve pedig az volt, hogy akkor a villanyszámlája is jócskán megemelkedne, s így is nehezen tudja fizetni a rezsijüket minden spórolás ellenére.

Ha már választani kellene, inkább a számítógép lenne hasznosabb hosszabb távon.


Remélem, hogy így már érthető a kérdésem!

2011. ápr. 3. 12:49

Persze, fel lehet telepíteni programokat cd-ről, usb pendrive-ról, és azokkal lehet különféle dolgokat csinálni. Például: játékprogramok, nyelvtanuló, gitártanuló programok, vagy konkrétan programozni tanuló programok, rajz- vagy grafikai programok.


Ezeket természetesen először be kell szerezni, ami internet nélkül nehézkes. Alapból egy sima windows-os pc-ben viszonylag kevés beépített lehetőség van, csak egyszerű játékok vannak - pasziánsz - és például a Paint, a windowsos rajzprogram is eléggé buta.

Egy gyerek egy darabi elszórakozik vele, de meg fogja unni.

5. klenca (válaszként erre: 2. - 349c96a2d9)
2011. ápr. 3. 12:41

A számítógép munkára termett. Egy jó kis pendrive-val hozni-vinni tudod az otthon megvalósított dolgokat.


Játszani lehet vele, ha feltelepítesz programokat.

De ha hoxázni tudsz, akkor van neted is.:)

4. csutkamano (válaszként erre: 1. - 349c96a2d9)
2011. ápr. 3. 12:40
Ha még a kérdést is titkolod, akkor ne várj segítséget.
2011. ápr. 3. 12:39
internet kapcsolat nélkül csak internetezni nem lehet....
2011. ápr. 3. 12:39

Internet kapcsolat nélkül mire lehet használni egy számítógépet?

Lehet rajta dolgozni?

Játék programot lehet rá feltenni?


Ilyen és hasonló buta kérdéseim vannak.

2011. ápr. 3. 12:36
Számítógéppel kapcsolatos a kérdésem.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook