Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Interjúkérdések fórum

Interjúkérdések (beszélgetős fórum)


7. moonlight13 (válaszként erre: 6. - Moonlight13)
2014. márc. 9. 19:04
..és.. akart lenni
6. moonlight13 (válaszként erre: 1. - 989059ae1f)
2014. márc. 9. 15:44
Nézz utána a neten a múltjuknak! Azzal kapcsolatban szerintem egy jó pár kérdést fel lehet tenni! Mivel mi nem tudjuk, kiről is van szó, ész többnyire nem is ezt tanultuk, így elég nehéz!
2014. márc. 9. 14:18

Én elhiszem, hogy kezdő vagy és biztos nehéz belevágni az első interjúkba, mert jobb ha már van rutinunk, de azért azt is gondolnám, hogy a suliban kaptál valami klisét, ami alapján el tudsz indulni.


Nekem közöm nincs az újságíráshoz, de azt gondolom, hogy csak nagyvonalakban legyen a fejedbe konkrét kérdés és inkább bízd magad az ösztöneire, hogy spontán legyen, olyan kérdéseid legyenek, amelyek téged érdekelnek, mert nagy a valószínűsége, hogy az egyszerű embereket is ugyan azok érdeklik. Ne akarj egy betanult szabály szerint interjút készíten, mert annál rosszabb nincs, mint amikor ugyan azt hallom az összes celebtől, inkább hökkentsd meg az interjúalanyt és az embereket, hogy legyen miért válaszolniuk, meghallgatniuk.

Én baromira utálom azt, amikor megkérdezik, hogy végül is mi miatt döntöttél úgy, hogy sífutó leszel? Erre mit lehet válaszolni? Tetszettek a színes sítalpak:))) Na, az ilyen interjú szerintem nem érdekel senkit.


Már az éles interjú előtt tudj sok dolgot az interjú alanyokról. Ezzel vezesd fel az egészet, majd tegyél vicces, és komoly kérdéseket is, de a cikk főként a te általad írt történet legyen, benne néhány, tényleg általuk adott konkrét válasszal.


Remélem érthető amire gondolok:)

2014. márc. 9. 12:45
Keress a neten pár cikket, ahol ilyen foglalkozású emberekkel csináltak interjút, onnan "lophatsz" pár ötletes kérdést ;) Meg gondold végig azt is, hogy a vidéki újság olvasóit mi érdekelheti leginkább, olyanokra gondolok, hogy inkább az érdekli őket, hogy most mit csinálnak, merre lesznek koncertjeik pl, vbagy az hogy ki hogyan indult el ezen a pályán, vagy inkább a magán életük érdekelné őket. Sok sikert! ;)
2014. márc. 9. 11:59
Milyen zenét, milyen sportot szeretnek.
2. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - 989059ae1f)
2014. márc. 9. 11:51
Újságírást tanultál?
2014. márc. 9. 11:40
Nagyon új vagyok még a témában, de interjút kéne csinálnom egy helyi újságnak egy helyi zenekarról és egy tornász-énekes lányról, és fogalmam sincs, milyen kérdéseket tehetnék fel nekik. Tudnátok ötleteket adni?

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook