Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Inter cityre egy 3 éves gyereknek, és egy picinek aki bébihordozóba lesz kell venni helyjegyet? fórum

Inter cityre egy 3 éves gyereknek, és egy picinek aki bébihordozóba lesz kell venni helyjegyet? (tudásbázis kérdés)

10. Basset
2011. júl. 14. 18:58

Sziasztok!


Képzeljétek, mi történt! Telefonon rendeltem jegyeket és a hölgy, bár szinte végig a gyerekeinről beszéltünk, nem egymás mellé adta a négy jegyet. Amikor átvettük a jegyeket, akkor döbbentünk meg. (Na ez is érdekes volt, mert pl. nem adott helyjegyet visszafelé a 2 gyereknek, holott odafelé igen, szóval nagyon összekavart valamit.) Most egy 3 órás utat úgy kell megtennünk, hogy kilométerekre vagyunk egymástól. Volt már valaki hasonló helyzetben? Azon kívül, hogy megkíséreljük kicserélni a jegyeket az ott ülőkkel (ami esélytelen, ha pár vagy család), mit lehet még tenni? Semmit... :((

2009. dec. 9. 20:38

Régi a téma de hátha segít a sztorim:

Nem kell helyjegy az ilyen kicsi gyerekeknek de!!! ha nem veszel ülőhelye sem lesz. Én egyszer nagyon rég Nyíregyházára utaztam egy négy éves kisfiúval és nem vettem neki jegyet csak magamnak. Bár a pénztárban mondták is, hogy neki nem kell. Szóval elfoglaltuk a helyünket, őt magam mellé ültettem. EGyszercsak jött egy pasi és mondta, hogy az az ő helye. Mondom oké de akkor hova ül a gyerek?! Hát az ölembe. Mondják. Leszállni már nem volt időm, hogy jegyet vegyek neki, a gyerek nem volt hajlandó az ölembe ülni :) így álltam... :)))(nem volt szabad ülőhely!) Hát tök ciki volt basszus! Egy helyjegyes vonaton nem volt ülőhelyem! Idővel rosszcsont kisbarátom megenyhült és ült az ölemben de érdekes utazás volt!! Ráadásul tél volt és nem tudott gyorsan menni a vonat így több órát utaztunk. Szép kis utazás volt! :)))

2009. okt. 1. 04:08
szerintem nem kell.6 éven aluliaknak nem kell jegy.
2009. szept. 30. 21:04
Köszi.
6. gven
2009. szept. 30. 20:54

Sziasztok!


Én nem rég utaztam egy 5 hónapos bébivel és babakocsival, de nem kellett helyjegy.

2009. szept. 30. 20:49
Szerintem helyjegyet kell venni mind a kettő gyereknek.Ha csak nem akarod az öledben utaztatni.
4. Serry (válaszként erre: 2. - Serry)
2009. szept. 30. 20:44
Elfelejtettem 6 éves kor alatt.
2009. szept. 30. 20:44

akkor a nagyobbnak, ha nem az öledben ül.

annyi helyjegyet vegyél, amennyi helyet szeretnél elfoglalnni, különben kiadják másnak és nem tudod hova tenni a gyerekeket, de nem kötelező venni

2009. szept. 30. 20:44
Nem az utazás vonaton buszon nekik ingyenes.
2009. szept. 30. 20:41
Inter cityre egy 3 éves gyereknek, és egy picinek aki bébihordozóba lesz kell venni helyjegyet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook