Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Inszemináció menete fórum

Inszemináció menete (beszélgetős fórum)


15. PöttyösPanka (válaszként erre: 14. - 8ed80e4016)
2018. márc. 1. 16:02
Ezek a szegediek elég ráérősek :D
14. 8ed80e4016 (válaszként erre: 13. - PöttyösPanka)
2018. márc. 1. 14:58
Szegeden 2 órát kell feküdni.
13. PöttyösPanka (válaszként erre: 12. - 8ed80e4016)
2018. márc. 1. 12:18
Két órát? :O Nekem 10 percet kellett, és pozitív lett a teszt.
2018. márc. 1. 11:24

Nekem kétszer volt,páromnak kevés a spermája.

Nagyon minimális hormont kaptam,clostit és gonal f 300 nevű injekciót.Elsőre 6 tüszőm lett másodjára 4. Egyik sem sikerült jövőhónapban lesz az első lombikunk.

Igazából nem nagy szám az egész egy vékony katéteren keresztül bejutattják a spermát utána 2 órát kellett feküdni.

11. Vacakos (válaszként erre: 9. - Farfara)
2018. márc. 1. 09:51
Szerintem aki eljut az inszeminációig az pontosan tudja miért nem tud teherbeesni és semmi értelme valami égi csodára várni...
10. PöttyösPanka (válaszként erre: 9. - Farfara)
2018. márc. 1. 06:33
Te figyelj már! Honnan veszed ezt a sok baromságot?! Könnyű abba belerúgni, aki már amúgy is a padlón is van. Főleg egy olyannak, akinek soha nem volt hasonló problémája sem. Ha annyi pénzem lenne, ahányszor azt mondták, hogy engedjem el, és akkor sikerül, akkor gazdag lennék, de gyerekem akkor sem lenne. Szerinted ezek az ezoterikus badarságok hol segítenének azon, hogy a férjemet kiskorában kétszer megműtötték, ezért fejlődési rendellenessége lett, így nem lehet gyereke?! Akkor én már meg is erőszakolom a természetet azzal, hogy nem félrek.rok, hogy legyen gyerekem, hanem egy mesterséges módszerhez folyamodok?! Ez a családállítás rendbe teszi, amit 30 éve elszúrtak a dokik?! Mert akkor ez a Hellinger zseniális orvos lehet. Ez az egész "rákos lettél, mert bevonzottad a negatív gondolataiddal" baromság nem tudom, honnan ered, de nem egyéb, mint az áldozathibáztatás egy újabb ékes példája. Ma már nem csak azokat okoljuk a történtekért, akiket megerőszakoltak, mert biztos kihívóan viselkedtek, és ők is akarták, hanem a beteg emberekre is ráhúzzuk, hogy magának akarta, mert nem gondolkozott elég pozitívan. Persze minden rákos csak azt akarja hallani, hogy ez az ő hibája, mert ez aztán segít rajta. Tehát köszönjük neked a sok okosságot, de egyrészről nem kértük a véleményed, másrészről nem hogy segítettél, de még sikerült a legfájóbb pontunkba is belekönyökölni. Neked is kívánok sok hasonló "jó akarót"!
2018. febr. 28. 20:19
Mielőtt ilyen mesterséges módszerekhez folyamodtok, gondolkozzatok el azon, mi lehet az oka annak, hogy nem tudsz természetesen megfoganni. Mert ami nem természetes, az a természeted megerőszakolásával egyenértékű cselekedet. Persze ma ez természetes már, hogy kijátsszuk a testi jelzéseinket, melyek azért jeleznek, hogy megóvjon nehéz további történésektől! A bölcs ember, hallgat a természet figyelmeztetéseire. Ha meg szeretnéd tudni a teherbeesésed sikertelenségének okát, akkor a Hellinger féle családállítás módszerével ezt megértheted egy állítás kapcsán. Nagyon megéri, elmondhatom.
8. PöttyösPanka (válaszként erre: 7. - Real82)
2018. febr. 28. 06:07
Te tudod, mennyire szeretnél gyereket.
2018. febr. 27. 20:10
A dokival fogom megbeszélni a részleteket, de mivel még úgy váltunk el, hogy gondolkozunk az inszemináción, nem beszéltünk konkrétan arról, hogy milyen hormonokat kellene majd szednem. Igazából azért félek a hormonoktól, mert volt egy endometriózisom, és nem szeretném, hogy újra "előjöjjön"...
6. PöttyösPanka (válaszként erre: 5. - Real82)
2018. febr. 27. 13:13
Akkor amúgy sincs rendben a hormonháztartásod, tehát nem hinném, hogy attól kell tartanod, hogy bekavarnak a plusz hormonok. A Clostilbegyt (tüszőserkentő) már sokaknak segített természetes úton teherbe esni. Amúgy a dokiddal kellene megbeszélned, milyen hormonokat kell majd szedned.
2018. febr. 27. 13:08
Az a baj, h nem rendszeres a menstruaciom, így nem elég a tuszorepeszto... 😞
4. PöttyösPanka (válaszként erre: 3. - Real82)
2018. febr. 27. 06:23

Ha veled nincs gond, akkor csak tüszőrepesztőt kapsz. De inszemnél a többi hormon sem olyan erős, mint mondjuk a lombiknál. Úgyhogy ne félj, és vágjatok bele, mert a csoda sokszor nem jön magától. Nem beszélve arról, hogy az inszemnek nem túl nagy a statisztikai esélye, tehát ne keseredj el, ha többször kell próbálkozni.


Amúgy a menete. Ultrahanggal figyelni kell a peteérésed. Amikor elég nagy, be kell adni a tüszőrepesztő injekciót. Másnap kell inszemre menni. A párod ad mintát, amit elvisznek előkészíteni. Te befekszel a vizsgálóasztalra, mintha ultrahangra készülnétek. A doki matat valamit de nem fájdalmas, majd bejuttatja a mintát. Itt érezhetsz egy kis feszülést, de nem fáj. Kb. öt perc az egész. Aztán még fekszel negyed órát az asztalon, és már mehetsz is.

3. real82 (válaszként erre: 2. - Klaudia20)
2018. febr. 26. 20:01
Köszönöm szépen a választ. :) Az átjárhatósági és a spermavizsgálat már megvolt, igazából már lehetne készülni az inszeminációra, azt mondta a doki, de én még kicsit várnék, hátha bekövetkezne a csoda e nélkül is. Igazából félek attól, hogy hormonokkal terheljék a szervezetemet...
2018. febr. 25. 16:04

Igaz én még nem voltam részese, viszont sok ismerős itt a hoxán átesett rajta, barátnőm pedig most készül.


Az első és elkerülhetetlen a petevezeték átjárhatósági, és sperma vizsgálat. Ezek nélkül felesleges neki indulni, bár sok doki átsiklik felette.


Innen több lépés is van:


1. Ha minden okés veled, akkor csak UH követés, majd katéterrel felvezetik a méhedbe a spermákat.


2. Van peteérésed, de kevés a progeszteron a szervezetedben, akkor ugyan az mint az első, csak progi pótlással.


3. Ha a peteéréssel is probléma van akkor a következő a menete:

Clostybegit peteérést serkentő tabletta. Ha erre rosszul, vagy sehogy nem reagálsz, mert sajnos ritkán előfordul (kevés petesejt, domináns tüsző hiánya, elvékonyodott méhnyálkahártya), akkor sajnos inszem tekintetében az a hónap "kuka". Jön a következő ciklusban az FSH injekció. Ez biztosabb, viszont sokkal drágább.

Ultrahang követéssel nézik a petesejtjeid érését, és amikor megfelelő a méretük, akkor következik a tüszőrepesztő injekció (ez opció, nem mindenki alkalmazza).

Ha a progeszteronnal is gondjaid vannak, akkor pedig az inszem után pótlás szükséges. Ebből több féle van, doki függő melyiket preferálja, a legtöbbet az utrogestánról hallok, aminek hüvelyi és orális formája is van.


Sok sikert :)

2018. febr. 25. 15:43
Hogyan zajlik az inszemináció? A pontos menetére lennék kíváncsi, arra, hogy milyen gyógyszereket kell szedni, stb.? Akik már voltak inszemináción, azok hozzászólását várnám...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook