Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Inner Light fórum

Inner Light (beszélgetős fórum)


20. herbie
2010. ápr. 18. 20:16
Sziasztok!en egy olyan emberrel bweszelgettem aki 4honapig fogyasztotta a ,,lottyot'' a legelejen 1 literrel kell kezdeni aztan ahogy birod fojamatosan felfele...o a vegen mar 5litret is megivott es 4 honap alatt lefogyott 25kilot...emelett napi felorat setalt es kozbe uszot...szoval nem kell mindent egybol leblamalni...elobb utana kell keresgelni erdeklodni,konnyu mindenre csak azt mondani hogy mekkora szar s csak reklam vagy akarmi...en is fogyasztom mar 1 honapja es jobban erzem magam ,nem puffadok fel,nincsen savam,kilok is mennek nem olyan gyorsan de mennek lefele:P
19. Pirosalma (válaszként erre: 16. - Zsuzso58)
2010. jan. 6. 11:51

Szia!


Megvan a könyv,olvasom 80 oldal után ugyanaz a véleményem, mint 40 után: ekkora szennyet még nem olvastam. Olyanok ír, amikre nincs megfelelő szó.

18. lendvai mihály (válaszként erre: 16. - Zsuzso58)
2009. febr. 24. 16:18

Szia!


Köszike mindent, de mindent. örök hála Nektek. Párodat üdvözlöm, és mint tudod, nálunk vége a betegségnek. Ti segítettetek nekem, hogy megértsem, mit, miért kell úgy tenni, ahogy tettünk. No, vigyorog, és olyan, mintha sohasem lett volna semmi gond. Üdv: Kata Jó egéstséget mindkettőtöknek.

2008. nov. 2. 22:27
Ha van vkinek "maradék" amit olcsón "hozzámvágna", kipróbálásra, azt megköszönném... :)
16. zsuzso58 (válaszként erre: 13. - Pirosalma)
2007. dec. 18. 17:46

Ha szerencsés vagy, hamarosan hozzájuthatsz ehhez a könyvhöz: Dr. Robert O. Young PHD. és Shelley Redford Young - A pH Csoda.

Ha nincs szerencséd, mert már elkapkodták előled, talán, ha szépen megkérsz, tudok neked szerezni egyet.


Ebben találj hibát!

15. Tücsök56 (válaszként erre: 13. - Pirosalma)
2007. nov. 9. 02:42

Nem lehet, hogy csak hanyag fordításról van szó és ezért találtál benne ennyi hibát?

Ja, különben engen nem érint a dolog, mert nem szedek "csodaszereket".

2007. szept. 19. 07:12
szerintem minden diéta csak úgy lesz sikeres, ha lemondasz a káros szenvedélyekről
13. Pirosalma (válaszként erre: 10. - Pirosalma)
2007. aug. 1. 10:05

"Segít abban, hogy a vére könnyebben vegye fel az oxigént a vízből és erősíti a SuperGreens savsemlegesítő hatását:

- erőteljes oxigén katalizátor, segíti a sejtek optimális működését

- CLO2 egyedülálló, szabadalmaztatott formában." -1. a vér nem veszi föl az oxigént a vízből"


Most olvasom újra, rosszul fogalmaztam:

Az 1.-es mondatot úgy értettem, hogy ebben a formában nem igaz (persze a vízből is van oxigénfelvétel, a bélben pl., de természetesen jelentéktelen mennyiségű), ők tudom, mire gondoltak (vagy legalábbis sejtem, annyira zagyva a szöveg...): a savas pH-nem kedvez az vörösvértest oxigénfelvételének (a tüdőben!), a leadásnak igen, ennek élettani okai vannak.

12. Pirosalma (válaszként erre: 10. - Pirosalma)
2007. júl. 25. 21:14

Bocsánat, korrigálok.

ClO2 létezik, de ők nem erre gondolnak, mivel az egyik hanganyagban említették is a ClO2--t (klorit).

11. Pirosalma (válaszként erre: 8. - Zsuzso58)
2007. júl. 23. 15:29

Ha nem haragszol meg, a folyadékos dolgot nem próbálom ki, mert így élek alapból:-) Amúgy a szénsavas ásványvíz miért nem jó?


Akinek szív- vagy vesegondjai vannak, az inkább az orvosától kérdezze ezt meg!

10. Pirosalma (válaszként erre: 8. - Zsuzso58)
2007. júl. 23. 15:27

Szia!

Én is olvastam, hallgattam...És "sajnos" egyet kell értenem HMG-vel.


Szerintem amíg nem tudod, miről van szó, kár lenne kiállni mellette;-)


A teljesség igénye nélkül (idézet a hírlevelekből)(majd ha lesz időm, a hanganyagokat is meghallgatom újra):


"Segít abban, hogy a vére könnyebben vegye fel az oxigént a vízből és erősíti a SuperGreens savsemlegesítő hatását:

- erőteljes oxigén katalizátor, segíti a sejtek optimális működését

- CLO2 egyedülálló, szabadalmaztatott formában." -1. a vér nem veszi föl az oxigént a vízből

2. mi az, hogy oxigénkatalizátor???

3. ClO2 nem létezik, legfeljebb ClO2- (klorition)


"bázisokat azonban kizárólag táplálékkal vehetünk magunkhoz" - jó viccŰ:-) (mellesleg máshol ennek az ellenkezőjét írja, ha megtalálom, beírom) A vesében igenis van báziselőállítás (ammónia, főként glutaminból - ami egy aminosav).


"... túl keveset iszunk és nem mozgunk eleget...Emiatt túl kevés savat lélegzünk ki a tüdőmkön" - a tüdőn egyféle sav lélegezhető ki, a szénsav (szén-dioxidként). Mellesleg mi köze a mozgásnak a légzéshez ebből a szempontból? A légzés ingere (többek között) maga a vér pH-jának csökkenése.


"Ha roszz élelmiszert rosszkor, rosszul megrágva és gyorsan esszük meg, még egy eredetileg bázikus élelmiszer is savszállítóvá alakulhat át. (A táplálkozástudományban ezt „bázisfordításnak” nevezik)" - Nem lesz savas, a táplálkozástudományban ilyen kifejezés nem létezik.


"a félig megemésztett nyers táplálék erjedni kezd a gyomorban és savvá alakul." - a gyomorban nincs erjedés, ezen sokat nincs mit magyarázni.


"Mielőtt a szervezet leadhatná a vizeletbe a savakat, először bázisokkal kell semlegesíteni őket." - nem feltétlenül, a vese 4,5-9 pH közötti vizeletet állít elő (a savas vizelet - az ő állításaikkal ellentétben - nem jelent feltétlenül savasodást).


"Ha a kötőszövet túlterhelt, és már nem tud felvenni további savadagokat..." - ezt a mondatot nem is értem.


"Az elsavasodott szövetekben romlanak a vér áramlási jellemzői is, a vörösvértestek mindjobban elvesztik rugalmasságukat, és már nem tudják átjárni a kapillárisokat" - a vörösvértest nem jut át a kapillárison. Mert az oxigénleadás nem így működik. A fizikailag oldott oxigén jut át a kapillárisfalon, és a hemoglobinból pótlódik.


"A konyhasó egyszerű nátrium-klór vegyület..." - natrium-klorID (ált. iskola 7. osztály)


"A konyhasó felbontását a gyomor különleges sejtjei végzik." - nem kell felbomlani, mert alapból külön vannnak a natriumionok és a kloridionok.


"a klór és a hidrogén sósavv egyesül" - mivel a sósav erős sav, a kettő gyakorlatilag nem egyesül (ha egyesülne, akkor nem lenne savas a gyomornedv)


"Ugyanakkor kialakul egy másik vegyület is, amely nátriumból, nitrogénből, szénből és oxigénből épül fel, ez a szódabikarbóna, amely egy bázis." - a szódabikarbónában (NaHCO3) nincs nitrogén...


"Immunrendszerünk legnagyobb része a belekhez kötődik..." - persze, a csecsemőmirigy és a vörös csontvelő is a belekben van:-) (persze a bélben is vannak nyirokcsomók)

2007. jún. 15. 01:30

Sziasztok.

Nem akarok megbantani senkit de ezek a szerek,meg dietak zomeben csak nagy atveresek mert sajnos magyarorszagon is rengeteg ember szenved tulsulytol es elkeseredetsegukben mar a fulszalba is kapaszkodnak es minden fele hulyeseget kiprobalnak ami altalaban tobb kart okoz mint hasznot:(

A legjobb recept megfelelo taplalkozas,rendszeres mozgas es nem utolso sorban onkontroll.

8. zsuzso58 (válaszként erre: 5. - 0565efa6e6)
2007. jún. 7. 11:34

"akkora szakmai tévedésekkel van tele, hogy azért az orvosi vizsgáról (de még talán az egyetemről is) páros lábbal rúgnák ki a vizsgázót."

Ezt a szakmai tévedést honnan nézed?

Konkrétan melyikre gondolsz?

Én is elolvastam néhány ilyen hírlevelet, hanganyagokat is hallgattam, nem találtam ilyent.

De ha kicsit belegondolsz, annak idején Semmelweis doktor is támadták, hasonló "szakmai" tévedésekre hivatkozva. Szerintetek ma hányan köszönhetjük az életünket az ő szakmai tévedésének?

/További "szakmai tévedéseket" olvashatsz dr. Lenkei Gábor könyvében, a Cenzúrázott egészség-ben/

Csak ezért, mert valami túl egyszerűnek látszik, attól még lehet jó.

dr. Semmelweisnél a kézmosás hozta meg a változást, most rájött valaki, belülről is ki kell mosni magunkat, hogy megszabaduljunk a gondjainktól.

Próbáld ki: két hétig ne tegyél mást, emeld fel a napi ivóvíz /tiszta, buborékmentes, cukormentes/ adagodat 2-3 literre, utána gyere vissza, mondd el mit tapasztaltál /akinek szív és vese gondjai vannak, óvatosan emelje fel!/

2007. jún. 7. 09:48

Én egy kicsit több ideje iszogatom, de nem egy, hanem napi kettő litert, mivel az ajánlott napi mennyiség minimum ennyi. /itt olvastam egy cikkben, csak vízből meg kell inni a napi 2-3 litert, ha valaki jól akarja érezni magát a bőrében. ezt orvosok is mondják.../

Ezzel a mennyiséggel már kicsit másabbak a hatások, lehet érezni azt az energiatöbbletet, ami 1 literrel még nincs, jönnek a legkülönfélébb változások. pl. az arcom jelentősen simább mint korábban, /49 éves vagyok/ kevesebb pihenéssel többet tudok dolgozni. de hogy egy ismerősömet említsem, kb 2 hét alatt az inzulin mellett süteményeket mert enni és nem lett rosszul...

vagy egy másik, akinek a refluxa kezd javulni...


nem kell mindenben a rosszat keresni, ha te nem úgy fogyasztod, ahogy kell

6. SReni (válaszként erre: 5. - 0565efa6e6)
2007. máj. 26. 23:09

Így majd négy hónappal később az a véleményem az egészről, ami neked is. Megjegyzem nem elmondás alapján, hanem kipróbáltam a "löttyöt", és kevésbé vált be. Kb. két hónapig ittam kitartóan napi egy litert, aztán már rágondolni se nagyon tudtam, így abbamaradt. Még van belőle, de nem visz rá a lélek, hogy megigyam. A magyarázat tényleg logikusnak tűnik, ismerek is olyat akinek bejött, de sajnos az nem én vagyok. Ráadásul drága is volt.

Hát ennyi, ha még előtte lennék újra kipróbálnám, hiszen saját kárán tanul az ember.

5. 0565efa6e6 (válaszként erre: 1. - SReni)
2007. máj. 1. 15:08

Na, azt hiszem, ez az Új Biológia...Elképesztő átverés a sav-bázis egyensúlyról...


Aki föliratkozik a levelező listára, annak egy fickó küldi folyamatosan a leleveleit az immunrendszerről, a vérről, a sav-bázis egyensúlyról stb (aztán közli, hogy minderre csak egy megoldás van, az ő étrendkiegészítőjük). Meg nagyon szép hanganyagokat is lehet hallgatni...Csakhogy akkora szakmai tévedésekkel van tele, hogy azért az orvosi vizsgáról (de még talán az egyetemről is) páros lábbal rúgnák ki a vizsgázót. Ez persze az átlagembernek nem tűnik föl, mert nagyon szépen, logikusan (logikusnak tűnően) van fölépítve a mondókájuk. Inkább nem is részletezem...

4. SReni (válaszként erre: 3. - Hoxa)
2007. febr. 7. 15:58

Bocsi, nem tudtam, hogy ilyesmiről van szó, engem kimondottan az "innivalo lé" érdekel, mert hallomásom szerint sokat segít.

Az idézeteddel is egyetértek, de amikor nyáron látszik a hurka a póló alatt, akkor valahogy nem ez jut eszembe először:-)))))

3. Hoxa
2007. febr. 7. 15:48

Idézek: "Semmiféle életmódváltoztatásra nincs szükség! Nem kell diétázni, nem kell lemondani a káros ételekről, egyéb káros szenvedélyekről."


Szerintem ez már el is mond helyettem mindent. Ilyenben hinni szerintem naívság!

Mindamellett MLM-et nem szeretek a portálon látni.

2. Hoxa
2007. febr. 7. 15:38
Ez egy MLM!!!
2007. febr. 7. 15:36

Ismeri-e valaki, vagy hallottatok-e már az INNER LIGHT nevű diétás "dologról"?

Drága mulatság, de állítólag nagyon szépen lehet vele fogyni!

Írjatok ha van valami infó.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook