Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ingyenes Tömegközlekedés Ez a Megoldás? fórum

Ingyenes Tömegközlekedés Ez a Megoldás? (beszélgetős fórum)


2011. nov. 4. 15:34

Sziasztok!


Szeretném a segítségeteket kérni kérdőív kitöltés ügyében. Piackutatásból egy 60-70 oldalas kutatási tervet kell készítenünk, a csoportunk témája pedig a budapesti lakosság közlekedési szokásai. Ezért szeretném ha kitöltenétek, különösen a 30 feletti korosztályra lenne szükségem! A kitöltés teljesen anonim és max. 3 percet vesz igénybe! Még 30 válaszadóra lenne szükségem!


Kérdőív linkje: [link]


Előre is nagyon köszönöm a segítségeteket!!


Betty

27. 0ca6f8eb1b (válaszként erre: 26. - Pistiisti52)
2010. júl. 25. 20:24
Mert csak összegányolják, hogy minél több pénzt ellophassanak, és aztán megint újíthassák..:)
2010. júl. 25. 18:32

Miért van hogy a 4-6 vonalát ilyen sűrűn kell felújítani ??

Tud valaki valamit ?

25. pistiisti52 (válaszként erre: 24. - Cbe267d9cf)
2010. júl. 21. 17:25

Szuper az ötlet !

Látom te sem a BKV.-nál dolgozol .

24. cbe267d9cf (válaszként erre: 23. - Pistiisti52)
2010. júl. 21. 17:09

Én alapvetően sok "ingyenes" szolgáltatást megszüntetnék, mivel ez egy olyan "visszaélős-ügyeskedős" ország.

A 65 év felettieknél akkor adnék komoly kedvezményt, ha csúcsidőn kívül veszik igénybe a szolgáltatást. Ez több Ny-EU országban szokás, és sikeresen lehet vele csökkenteni a csúcsidős zsúfoltságot.

2010. júl. 21. 17:04

Én megszüntetném a 65-év felettiek ingyenességét .

Mer ezzel sokan vissza élnek,nekik mondjuk 1000 ft.

os havi bérletet vezetnék be.

22. 0ca6f8eb1b (válaszként erre: 21. - Cbe267d9cf)
2010. júl. 20. 20:47
Rendben, ennek örülök, én se fecsérelném olyan valakire az időm, aki az orra hegyéig sem lát...
21. cbe267d9cf (válaszként erre: 18. - 0ca6f8eb1b)
2010. júl. 20. 20:21
Tudod, azt gondolom, hogy az időm és a gondolataim többet érnen annál, mint hogy olyan valakinek fejtsem ki, aki a "hazaárulózás" szintjén van.
20. 0ca6f8eb1b (válaszként erre: 19. - Pistiisti52)
2010. júl. 20. 17:55
WTF?:O
2010. júl. 20. 15:18

Most az az érzésem,hogy a BKV.nem abban érdekelt

hogy több utas,több vonal,jobb kiszolgálás,több

bérletes ???

18. 0ca6f8eb1b (válaszként erre: 16. - Cbe267d9cf)
2010. júl. 20. 00:16

Ez mind igaz is lehetne.


De attól, hogy az egyetemisták nagy része külföldre szeretne menni, még nem jelenti azt, hogy ki is jut.


Az, hogy a nefyvenezrem mire lenne elég?


Add még hozzá azt is, hogy a többit olyan dolgokra költöm aminek a negyede is vándorol oda, ahova az is.:)


Nem tudom mi mindent ad nekem az állam, azon kívűl, hogy nyomorba dönti a népet...


Sorolj már fel pár dolgot, amit szerinted én kapok az államtól!

Mivel gyerekem nincs, sem az ovodára, sem az iskolára nem kell költenie utánunk az államnak, főleg, hogy logikus az, hogy ő majd visszafizeti HA elment dolgozni, és ugyanúgy adózik...


Rendőr??? Igaz nem, nem szeretem kérdése, de az én adómból hazaárulókat nem fizessenek!


Igaz lehet még rá példa, de eddig egy forintjukba sem kerültem a tűzoltóknak, szóval...


Az okmányiroda meg az ő f@szságuk, amúgy is elkérik mindennek az árát, minden pénzbe kerül ott is!


A naploló kérdésre pedig az lenne a megoldás mint régen, aki nem dolgozik börtöne, de csak is úgy, hogy a munkahelyek meg legyenek teremtve, hogy aki akar az tudjon dolgozni!

2010. júl. 19. 22:20

Szerintem se ez a jó megközelítése a kérdésnek,

inkább egy megfűzethető tarifa, és a bliccelés visszaszorítása.Optimális útvonal és menetrend,

illetve egy használható jövő stratégia !!!

2010. júl. 19. 21:37

Az én nagyim is nyugídjas. 12 év munkaviszonya volt még az "átkosban". Egyébként rengeteget dolgozott, kapált a földeken, napszámba járt, de államilag elismert munkaviszonya összesen ennyi volt. Szinte nem fizetett járulékot. Most kap nyugdíjat, kb hatvanezret. A fedezete már rég, sehol nincs. Nem sajnálom tőle, de sok ilyen nyugdíjas van. Ez tény. Ők nem fizettek, mégis kapják.

Az egyetemisták jó nagy része a külföldi ösztöndíjakra/munkára hajt. Megvan a diploma, az én adómból tanul, nem kevés pénzért, majd elmegy adózni egy jóléti államba. Nem fizet itt semmit. Többek között vissza sem a tandíját... :)

Szerintem sem az a lényeg, hogy számszerűen mennyi adót vonnak. De a te negyvenezred baromi kevés lenne arra a sok mindenre amit igénybe veszel, ha a négyszázezres nem fizetne. Olyan lenne mint a cafeteria: azt mondanák Neked, tessék, itt van kb harminc-negyven szolgáltatás, beáraztuk. Havi negyvenezret adózól, döntsd el, mit kérsz "ingyen", a többit megkapod piaci áron. Ja, és természetesen a te negyvenezredből kell finanszíroznod a gyerekedet is, hiszen ő még nem adózik. Mert ugye a boltba sem mehet be, hogy tessék nekem adni csokit, és majd ha nagy leszek és keresek pénzt kifizetem...A konkrét példánál maradva, a negyvenezred minden hónapban elég lenne kb. a családod bérletére, így nektek "ingyen" lenne a BKV. De minden másért fizetned kéne, piaci áron - ovi, suli, rendőr, tűzoltó, okmányiroda...stb... mindenért. Szerinted mennyibe kerülne ez Neked?

Gondolom Neked is van olyan ismerősöd, akit munkanélkülivé tett a válság. Per pillanat a TE definíciód szerint ő is "naplopó". Vagy ha nem, akkor mi alapján döntjük majd el, hogy ki az igazi naplopó, és ki az aki meg nem akar az lenni, csak sajnos így alakult a sorsa.

Szerintem kicsit könnyen dobálózunk az "én adómból" szlogennel, és végig sem gondoljuk, hogy milyen baromi sok szolgáltatást kapunk az Államtól "szinte ingyen", és mibe kerülne mindez, ha fizetni kéne érte.

15. 0ca6f8eb1b (válaszként erre: 14. - Cbe267d9cf)
2010. júl. 19. 21:06

Kapjanak, mert a nyugdíjas már befizette a részét, a gyerekek, tanulók, egyetemisták, meg majd befizetik...


Nem az a lényeg, hogy mennyi adót vonnak, mert ki mennyit keres az után fizessen, aki annyit keress az adózzon is 400 ezret.


Az fizessen aki nem adózik, az indiánok meg a naplopók, ő utánuk nehogy már én, és a többi adófizető fizessen...

14. cbe267d9cf (válaszként erre: 13. - 0ca6f8eb1b)
2010. júl. 19. 20:58
Ez logikus érvelésnek tűnik, de ilyen alapon akinek meg négyszázezret vonnak a fizetéséből, akkor az annyival többet kapjon "ingyen", mert többet ad a közösbe? És akkor akinek semmit nem vonnak (gyerekek, nyugdíjasok, tanulók, egyetemisták...stb), az meg ne kapjon semmit?
13. 0ca6f8eb1b (válaszként erre: 11. - Pistiisti52)
2010. júl. 19. 16:44
Hát ha már több mint negyvenezret levonnak a fizetésemből havonta, legalább azért ne keljen fizetni amit az én adómból fizetnek.:)
12. cbe267d9cf (válaszként erre: 5. - Ildikó..M)
2010. júl. 19. 13:45

Kedves Ildikó,

Neked sincs ingyen, csak te nem fizetsz érte. Valaki, valahol, valamiből összerakja azt a keretet, amiből aztán helyetted (a jogosságát nem vitatom) valaki kifizeti a TE közlekedési költségedet (nem tudom, talán az Önkormányzat...tehát jó eséllyel az adóbevételekből). Nincs olyan hogy ingyen! Olyan van, hogy 100 %os kedvezmény. Ez a fentebb leírtakat jelenti.

11. pistiisti52 (válaszként erre: 10. - 0ca6f8eb1b)
2010. júl. 19. 11:59

Hát felvetődött,jön az önkormányzati választások.

És mint kampánytéma,lehet hogy csak léggömb ?

2010. júl. 18. 23:10
Miért ingyenes, 400 egy jegy?:O
9. 0d717b184a (válaszként erre: 8. - Pistiisti52)
2010. júl. 18. 22:30

csak BP.-ről volt szó

azt hiszem

8. pistiisti52 (válaszként erre: 7. - Anikko)
2010. júl. 18. 22:28

Konkrétan a BKV Bp. és mindenki ingyen??

Persze az ország nem Bp.-ből áll,a többi helyi

viszonyokat nem ismerem.

Ha tudsz valamit ?

7. anikko (válaszként erre: 1. - Pistiisti52)
2010. júl. 18. 22:13
Mi? hol?
6. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 5. - Ildikó..M)
2010. júl. 18. 22:12
Hááát. Sztem ez a topik nem erről szól....
2010. júl. 18. 22:10
Nekem pl ingyen van, nem fizettem érte egy fillért sem. A tömegközlekedés teljesen ingyenes, a távolsági 90%-os. Tartós beteg vagyok és ezért kaptam... Szerintem egy kicsit utána kellene járni, aztán beszólogatni... De az csak az én véleményem, pedig sem az értelmi képességemmel, sem az életkorommal nincs gond.
2010. júl. 18. 22:09

ja

a tömegközlekedés ingyen lesz

de ne aggódjatok majd be lesz ez máshol hajtva

2010. júl. 18. 21:59

szerintem az a kérdés, hogy kinek van ingyen:)

mert nyilván valakinek fizetnie kell, de kérdés az, hogy ki fizessen, s ki vegye igénybe (s ez a kettő nem mindig esik egybe).

2010. júl. 18. 21:56
Semmi sincs ingyen. Aki ezt elhiszi, annak vagy az értelmi képességeivel, vagy az életkorával van baj.
2010. júl. 18. 21:51

Mi az hogy ingyenes, az tényleg ingyen van ??

Még mindig elhisszük hogy van valami is ingyen ??

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook