Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ingatlanügyben tudsz segíteni? fórum

Ingatlanügyben tudsz segíteni? (beszélgetős fórum)

14. Cessi
2013. márc. 21. 20:18
Köszönöm a tanácsokat, megoldódott a probléma!
13. michelle.r (válaszként erre: 12. - Michelle.r)
2013. márc. 18. 13:29

Nos, ha az irodával van szerződésed, akkor semmi gond, hoznak neked egy bérlőt és mindenki boldog.

Ezért nem kell kis sufni-irodákkal szerződni, mert a profizmust még a szótárban sem ismerik fel :/.

Normális ingatlaniroda végig kíséri a szerződéskötés folyamát.

12. michelle.r (válaszként erre: 9. - Cessi)
2013. márc. 18. 13:24
Normális esetben az ingatlanos jutaléka az éves bérleti díj 10%-a + áfa. Ha mindenféle papír, szerződés nélkül átadtad, akkor lehet, hogy megszívattak.
11. michelle.r (válaszként erre: 1. - Cessi)
2013. márc. 18. 13:21

Igaza van. Olvasd el a szerződésedet, az ő felelőssége addig terjed. A jutalék az első pénzmozgásból fizetendő.

Semmit nem tehetsz, ez így jogszerű, bárki bármivel próbál majd itt hitegetni.


A kiírásból nem elég egyértelmű, hogy tulajdonképpen most adásvételről van-e szó, vagy bérbeadásról.

Hogy az albérletedet - ami egyébként nem létező fogalom már :)) - hogy kívánod kiadni, az szintén rejtélyes ;)

10. jstefan (válaszként erre: 1. - Cessi)
2013. márc. 17. 21:34
Az ingatlanossal kötött megállapodást alaposan olvassátok el mert jól bevált trükk hogy beleírják hogy korlátozottan mit vállalnak.Ha csak annyit vállaltak hogy bérlőt keresnek akkor nem jár vissza a pénz,mert azt teljesítették.A kamu bérlő általában az ismeretségi körükből kerül ki ,és ezért a színjátékért jutalékot kap,amit bizonyítani lehetetlen.Más jellegű hírdetéseknél is alkalmazzák a szolgáltató cégek a kamu ügyfeleket.Ezért saját hírdetést kell feladni parazita, csalók bevonása nélkül!!!
9. Cessi (válaszként erre: 5. - Csoszrit)
2013. márc. 17. 21:25

Nem kötöttünk az albérlő jelöltekkel szerződést.

Az ingatlanossal kötött szerződés arról szól, hogy sikeres teljesítés esetén jár a pénz. A sikeres annak tekinthető, ha valaki albérleti szerződést köt, és kifizeti a kauciót.

Ilyenkor joggal merül fel az emberben, hogy elhozza az egyik haverját, aki ki akarja venni a lakást, lerakja a foglalót, majd a jutalék maradék részét elosztják.

8. andi6020 (válaszként erre: 1. - Cessi)
2013. márc. 17. 21:25

A foglaló nem jár vissza.

Nem is értem. Bérleti szerződésnék nem kauciót szokás fizetni?

7. szafaripók (válaszként erre: 1. - Cessi)
2013. márc. 17. 21:25

Nem lett volna szabad kifizetni, amíg nincs aláírt szerződés a bérlővel.

Azt kell megnézni, mi van az ingatlanos szerződésében...

2013. márc. 17. 21:23
Na most akkor mi van, lehet en is elolvastam rosszul...
2013. márc. 17. 21:22
Hat en nem vagyok ingatlanos de jozan paraszti esszel sajnos szerintem igazuk van, azt a penzt elvesztettetek, es a berlo nem miattuk mondta vissza, tehat sajna az ment...:(
2013. márc. 17. 21:22
Itt most azt kellene tudni, hogy a foglaló nem jár vissza, v. az előleg. Mert én úgy tudom, hogy a foglaló, így azt a leendő albérlő elveszti.
2013. márc. 17. 21:19
Bérbeadás. Bocsánat, elírtam. Bérleti szerződést nem kötöttünk.
2013. márc. 17. 21:16
Most akkor adásvétel, vagy bérbeadás?
2013. márc. 17. 21:14

Albérletünk kiadására szerződést kötöttünk egy ingatlan irodával. Hoztak pár érdeklődőt, ebből az egyik foglalót tett a lakásra. Az ingatlanosnak kifizettük a jutalékot.

A héten az albérlő jelöltek visszamondták az albérletet mindenféle mondvacsinált indokkal.

Szóltunk az ingatlanosnak, hogy a pénzt adja vissza, mire az volt a válasza, hogy nem, mert ő teljesítette a szerződés rá eső részét, és hozott albérlőket.

Mi azzal érveltünk, hogy az adásvételi szerződést nem kötöttük meg, csak foglalót kaptunk, be sem költöztek, így nem tekinthető teljesítettnek a szerződés rá eső része.

Mit csináljunk?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook