Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ingatlanosok! Segítséget kérnék! fórum

Ingatlanosok! Segítséget kérnék! (tudásbázis kérdés)

2009. ápr. 29. 14:28
Köszönöm mindenkinek a válaszokat! 5-ös lett a szakdolgozatom!
2009. márc. 27. 17:48
Hahó, nem írt senki :(
18. kiscsirke (válaszként erre: 17. - Emagdi)
2009. márc. 27. 00:16
Igen, már kitaláltam egyet. :) Vagy jó, vagy nem. Néha bizonytalan vagyok magamban. Annyit akarok írni a végére (egyébként oda is kell), hogy az eladó kötelezettséget vállal az eladás előtt arra, hogy tehermentesíti az ingatlant, és a és magára vállalja ezen dokumentációk elintézését, költségeit. Ez hülyeségnek hangzik?
17. emagdi (válaszként erre: 16. - Kiscsirke)
2009. márc. 26. 21:25

értem.

hát, akkor remélem addig találsz valaki szakmabelit, vagy ha nem, hát a saját legjobb belátásod szerint leszel kénytelen megírni (lehet ám, hogy az a legjobb megoldás!:)))))))

16. kiscsirke (válaszként erre: 15. - Emagdi)
2009. márc. 26. 19:41
de, április 4-re. Az a baj, hogy addig már nem lesz óra. Email cím, telo nincs....
15. emagdi (válaszként erre: 14. - Kiscsirke)
2009. márc. 26. 18:42

de nem azt mondtad hogy ma 4-re be kellett adnod??

vagy nem 4 órára hanem április 4-re gondoltál?:)

akkor még nagyon sok időd van, szerintem a tanárod is megkérdezhetnéd addig!

14. kiscsirke (válaszként erre: 13. - Nyta)
2009. márc. 26. 18:36
igen, tudom, csak a dogát hog csináljam? :)
13. nyta
2009. márc. 26. 16:48

szia!

az ingatlan értékét az arra felvett hitel befolyásolja,annyival kevesebb az eladási ár,mert az tehernek számit.

jelzálogjogosult engedélye nélkül eladni nem lehet.

12. kiscsirke (válaszként erre: 11. - Emagdi)
2009. márc. 26. 15:31
Igen, igen, osztálytársam is ezt csinálta, csak az övén nincs tilalom. Azér takadtam fenn rajta, lehet tök feleslegesen. Mert a tanár is jelzálogról beszélt. Bár a kettő majdnem mindig együtt jár...
11. emagdi (válaszként erre: 10. - Kiscsirke)
2009. márc. 26. 15:23

akkor szerintem a legjobb megoldás, hogy csináld úgy, ahogy a tanárod mondta (amit az 1-es hozzászólásban leírtál), hogy az értéknél ne vedd figyelembe, de írd oda, hogy van rajta banki jelzálog, de nem vetted figyelembe.

ha egyszer a tanárod ezt mondta, akkor biztos jó lesz neki így:)

10. kiscsirke (válaszként erre: 8. - Emagdi)
2009. márc. 26. 15:12
Már nem. 4-re be kell adnom. Már minden összeállt, csak ezen vagyok fennakadva... :(
9. kiscsirke (válaszként erre: 7. - Annah18)
2009. márc. 26. 15:11

De, de. Csak mégis valahogy fennakadtam ezen. Egyébként ingatlanos vagy?

Csak akkor mivel nem eladható, de ki kell hozni eladhatóra ezt hogyan tudnám megfogalmazni? (Igazából nem akarom eladni de a szakdoga indoka, hogy eladás céljából kell....) áááá :)

8. emagdi (válaszként erre: 6. - Kiscsirke)
2009. márc. 26. 15:10

szerintem azért (de ez csak amolyan "paraszti logika") mert a bankot simán ki lehet fizetni, szóval a bankot egyébként nem érdekli maga az ingatlan, csak a zseton amit arra kölcsönadott.

szóval szerintem ez a jelzálog annyiban nem módosítja az ingatlan értékét, hogy ha a bank ki lesz fizetve, akkor tuti belemegy az adásvételbe. (míg mondjuk ha egy rokonnak, vagy másnak van rajta jelzálog joga, akkor az lehet, hgoy azt mondja, hogy nem eladható az ingatlan, vagy csak bizonyos feltételekkel)



egyébként a tanárodat vagy más tanárt nem tudsz megkérdezni erről?

2009. márc. 26. 15:08

Szerintem lényegében az értéket ez nem befolyásolja. Azért nem vette figyelembe a feladatnál sem.

Vagy nem jól gondolom?

2009. márc. 26. 15:03

Jó, jó nem az a kérdés. Ezt tudom.

Hanem hogy ezt a tanár úgy oldotta meg, hogy az értéknél ne vegyük figyelembe. De ha nem eladható, akkor hogy ne vegyük figyelembe, amikor is eladás céljából kell értékbecslést készíteni?

5. kiscsirke (válaszként erre: 3. - Annah18)
2009. márc. 26. 15:02
Igen, tudom, csak ezt valahogy bele kéne szőni a dogába, de sehol sem láttam így. Nézegettem mintákat, és ott figyelmen kívül hagyták. Akkor most én is tegyek így?
4. emagdi (válaszként erre: 3. - Annah18)
2009. márc. 26. 15:02

hát, ha jelzálog van rajta, akkor a banké is:)))

gondold el, ez ugyanolyan, mintha a bank fogná magát, és a te (mint másik tulajdonos) beleegyezése nélkül eladná.

nyilván bármilyen tranzakcióhoz az összes tulajdonos jóváhagyása kell.

2009. márc. 26. 14:56

Szia!


Sajnos tényleg kell a bank beleegyezése.

Nélküle nem lehet csinálni semmit az ingatlannal!

Úgy kezeli a bank az ingatlant, mintha teljesen az övé lenne!

2009. márc. 26. 14:23

Sziasztok!


A kérdésem az lenne, hogy :

Ingatlanközvetítést tanulok, és értékbecslést.

Most írom a szakdogámat a saját ingatlanom forgalmi értékbecslését kell elkészítenem.

Az ingatlanon van jelzálog és ezzel együtt elidegenítési és terhelési tilalom.

A tanár azt mondta, ha ilyen van, az összegnél nem feltétlen kell figyelembe venni, de bele kell írni, hogy nem vettem figyelembe.

Viszont most azt olvastam, hogy ilyenkor el sem adható, hacsak a bank bele nem egyezik.

Akkor mégis mit írjak?

Ja, eladás céljából kell felértékelni.

2009. márc. 26. 14:20
Ingatlanosok! Segítséget kérnék!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook