Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ingatlanközvetítővel kapcsolatban tudnátok segíteni? fórum

Ingatlanközvetítővel kapcsolatban tudnátok segíteni? (tudásbázis kérdés)


15. Katinkaboszi (válaszként erre: 11. - Fincsi5)
2014. okt. 25. 21:41
ekünk nem volt sürgős és több,mint egy éévig árultuk, de most nagy a vásárlási kedv, hamar el fog menni :)
14. fincsi5 (válaszként erre: 12. - "Trudi")
2014. okt. 25. 08:33
Köszi! :))
2014. okt. 24. 21:28
Jav.:3nèzte meg
12. "Trudi" (válaszként erre: 11. - Fincsi5)
2014. okt. 24. 21:27
Mi egy nyàr alatt adtuk el.kb.3.nèző vette meg.az èrtèkbecslő szerint drágàn kelt el.ahogy megnèzte a vevő utàna kb.1 hèt mùlva jelezte szàndèkàt.nem ingatlanos adta el hanem mi magunk hirdettük intetneten.
11. fincsi5 (válaszként erre: 10. - Katinkaboszi)
2014. okt. 24. 14:51

Mi kb. 3 hete áruljuk, 6 néző volt.

Vajon márciusig elmegy?

Az a bosszantó, hogy egyik sem kérdezte, nem lehetne-e kevesebb?

Ti mennyi idő alatt adtátok el?

10. Katinkaboszi (válaszként erre: 2. - 9b10f3d7ff)
2014. okt. 15. 15:41

Mi most túl vagyunk hasonló eseten de az ember mindig több pénzt szokott kérni, hogy legyen miből engedni.

Egy normális és rendes közvetítő ezt is ajánlja. Neki is érdeke, minél drágábban adja el a lakást, mert annál több üti a markát.

Próbáld meg feltenni a netre, sok hely van erre, de csak akkor teheted , ha nem kizárólagosra kötötted a szerződést.


Addig nem kell fizetni a közvetítőneek egy fillért sem, amíg a lakás el nem kelt.

Ha már van szerződés és a ppénz a kezedben, csak akkor fizethetsz neki.


Kíváncsi vagyok, mi lett azóta.

9. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 8. - Szafaripók)
2013. júl. 11. 15:32
Nem szólt semmit, most 5 millióval emeltem, tudom nem kevés...azt mondta így nem biztos, hogy könnyű lesz eladni.
2013. júl. 11. 15:27
Ingatlanos nem mondott semmit az árakra? mármint a korábbira, h esetleg alacsony/magas, és most az emeltre, hogy ér annyit/nem ér annyit??
2013. júl. 11. 15:11

Az, hogy ő megvenné így is vagy sem nem érdekel. De ha idáig várt, nem nyilatkozott konkrétan, ha azt mondom sorry, nem szóltál, meggondoltam magam x összegért adom csak.

Itt az a lényeg nem nyilatkozott konkrétan, csak újabb adatokat kért a lakásról. ( Méreteket.)

Ma itt volt az ingatlanos és mondtam neki, már több embernek ne kínálja csak az általam emelt összeggel.

De mivel, nem mondtak semmi konkrétumot a 2 héttel ezelőtti potenciális vevők, arra gondoltam, nem szeretném sem nekik sem másnak eladni amennyit gondoltam érte, jobban feltérképezve a "felhozatalt.

6. 17aadc1082 (válaszként erre: 5. - 9b10f3d7ff)
2013. júl. 11. 14:55
Hát, ennél a vevőnél már tuti nem jó ötlet.
5. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 4. - 17aadc1082)
2013. júl. 11. 14:53

Köszönöm a segítséget! Tisztában vagyok vele, hogy benne van a pakliban, hogy később tudom eladni.

Én arra voltam csak kíváncsi, hogy ha most azt mondom emelem x összeggel az érdeklődéstől számított két héttel,az nem okoz-e gondot? Mert ugye ő úgy jött ide, hogy 100 forint a lakás, de én meggondoltam magam és azt mondom, 102-ért éri meg nekem valamilyen indolból. Pl. inkább kiadom.

4. 17aadc1082 (válaszként erre: 2. - 9b10f3d7ff)
2013. júl. 11. 14:27

Ha leteszi a foglalót, akkor számít komolynak! Addig nem.

A 2 hét az nekem soknak tűnik, ha vételi szándék van. Vagy ha mégis van, akkor nem árt némi kp-val megerősíteni.

Az meg, hogy mennyiért megy el egy lakás, és mennyi a reális értéke, a piac fogja eldönteni. Lehet, hogy ennyiért, amennyiért most árulod, elmegy, de lehet, hogyha emelsz, két évig is árulni fogod.

2013. júl. 11. 12:51
Senki?
2013. júl. 11. 12:12

Ingatlanközvetítővel kötöttem szerződést, hogy értékesítse a lakásomat. Közben rájöttem kevés az , az összeg amit kértem érte.

Hozott egy vevőt két hete, akit igaz érdekelt, de nem mondott konkrét igent. Még gondolkodik. Méreteket kért stb.

Ugye, ha hoz a közvetítő vevőt , és neki megfelel a lakás, de én azt mondom mégsem adom, jogos a közvetítői díj. DE az a kérdésem, meddig kell várnom egy adott vevőre? Eltelt kb. 2 hét a lakás megtekintése óta és nem jött vásárlói szándék, de nagyon úgy érzem nekik kellene a lakás, még osztanak szoroznak.. Most vegyük figyelmen kívül, hogy én is értékesíthetném. De itt nálam nem kevés közvetítői díjról van szó, ha nem adom mégsem az ingatlant annak a vevőnek akit a közvetítő hozott, és szándékában is áll megvenni.

2013. júl. 11. 12:11
Ingatlanközvetítők segítségét szeretném kérni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook