Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ingatlaniroda által megéri lakást bérbe adni? fórum

Ingatlaniroda által megéri lakást bérbe adni? (tudásbázis kérdés)


5. sanyinak (válaszként erre: 3. - Simple)
2020. nov. 8. 20:53

Azért számoljuk hozzá, hogy le kell vonni meg ezután a jövedelemadót, valamint ki kell fizetni az általuk alkalmazott iparosokat, amivel karbantartják a lakást.

Továbbá nem hiszem, hogy a nem fizető, de kiköltözni sem hajlandó lakó kockázatát leveszik a tulajdonos válláról.

2020. nov. 8. 09:09
Általában 1 havit szoktak elkérni. Szerintem nem éri meg. Magad is kitudod adni.
3. simple (válaszként erre: 1. - Qwert1234)
2020. nov. 8. 08:19

Ők például ebben az esetben 20000-et kérnének.


[link]



Szerintem ez nagyon max. akkor éri meg, ha kezelhetetlenül sok lakásod van. Nekünk is több van, de simán elboldogulok vele, egy lakással meg végképp alig van gond. Az adó így is elvisz belőle egy csomót.

2. andi6020 (válaszként erre: 1. - Qwert1234)
2020. nov. 8. 08:15
Tippelhetünk, de miért nem kérdezed meg az ilyen irodák egyikét? De inkább többet is.
2020. nov. 8. 08:11
Néhány ingatlanirodának van olyan szolgáltatása hogy vállalják a bérlő megkeresését, lakbér beszedését, lakás ellenőrzését stb. Tehát én csak a pénzt kapom, nincs más dolgom. A kérdés hogy megéri így? Mennyiért dolgoznak kb? Budapesten egy kb 250 ezerért kiadott lakásből én mennyit kaphatók készhez? 200 ezret kb? Vagy kevesebbet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook