Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ingadozik a súlyom. Miért nem megy lefele? fórum

Ingadozik a súlyom. Miért nem megy lefele? (tudásbázis kérdés)


2011. ápr. 17. 11:40
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a segítséget! :)
2011. ápr. 17. 11:01
Arra nagyon figyelj, hogy ha hosszabb távon 1000 kcal alatt maradsz akkor nagyon lelassul az anyagcseréd! szóval erre vigyázz, hogy felette legyél! és igen, elvileg 5x kéne enni, ez még nekem is nehéz, én is most próbálok "rászokni":D de különben jókat eszel azzal nincs gond, csak picit keveset! Oszd szét :) Sok sikert!
13. Ageeca
2011. ápr. 17. 11:00

Napi 5x étkezés, kis adagokra lebontva.

Ch-t csak délelőtt egyél, mivel ebéd után a szervezet már nem tudja úgy lebontani, nem mozogsz annyit, mint délelőtt, így raktározni kezdi...

Ha keveset eszel, akkor megint csak raktároz a szervezet... Mivel minden alkalmat megragad rá, hogy "túl élj"...

Ha sokat eszel, akkor megint az van, hogy rád rakódik...

Tényleg meg kellene találni azt a neked megfelelő mennyiséget, amit még el is tudsz égetni...


Én személy szerint nem csináltam ezt a kcal számolást! Persze van mikor megnézem egy egy csokin hogy mennyi az annyi, de hogy én beosszam ezt a napi 1200 kcal-t, nem tudnám megcsinálni...


Én 2 éve 103 kg voltam, most ma reggel 80,3 .

Még legalább 5 kilót szeretnék leadni.

Nem csinálok drasztikus diétát, sőőt.. Csak az adagokra figyelek....

Reggelire megpróbálok zöldséget enni, felvágottat, stb.

Tízóraira jöhet egy rudi

Ebédre ami van, de adagot figyelem.

Uzsira minimális kaját

Vacsira pedig az ebédes leves, de kevesebb adagot...


Nekem ez használ, na meg az hogy biciklivel járok dolgozni. 20-25 perc alatt ott vagyok a munkahelyen, és most indult be a fogyás mégjobban. Eddig nem volt munkahelyem, most ápr. 1től dolgozom, és 2 hét alatt lement 3 kiló, ami tényleg lement! Nem víz meg ilyenek!


Neked kitartást, és hidd el, lefog menni, csak ne akard annyira... És természetesen ha egykicsit változtatsz a szokásaidon, beindulna a fogyás....


Zöldséget egyél reggelire... :) Vagy amiben sok rost van, tudod az indítja be az emésztést :)

2011. ápr. 17. 10:50
Interneten találsz ehhez kalkulátorokat... be kell írni néhány adatot és kidobja hogy mennyi szükséges.
2011. ápr. 17. 10:47
Oké, köszönöm, akkor megpróbálok napi 5ször enni :) bár már arra is büszke vagyok, hogy most már reggelizem :D Kb hány kcal-t fogyasszak? 1000-et?
2011. ápr. 17. 10:47

Szerintem változtatni kell, ha stagnálsz. Több mozgást javaslok, mert az étkezésed teljesen oké, ha lefekvés előtt 3 órával már nem eszel.

Sok sikert!

9. e458602baf (válaszként erre: 7. - Dorianah)
2011. ápr. 17. 10:43

Hát én úgy látom, hogy ez majdnem kevés.

Ha túl keveset eszel akkor az se jó, mert akkor a szervezet elkezd raktározni.

Meg kell találni azt a pontot ami optimális a testednek és az optimálishoz nézve egy picivel kell csak keveset fogyasztani... így be kellene indulni a fogyásnak.

Napi 5-6-szori étkezés legyen meg.

8. KRTV (válaszként erre: 2. - Dorianah)
2011. ápr. 17. 10:39
Szia.Csak azt írom, ami nekem bevált. Én tartottam 1000Kcal diétát 5 felé osztva egy nap. Este már csak zöldség vagy gyümölcs 18 után semmit. Nekem ez jól be vállt. 1 hónap alatt 3-4 kg minusz.
7. dorianah (válaszként erre: 6. - E458602baf)
2011. ápr. 17. 10:36
Mostanában reggel gyümölcsöt eszem vagy jó reggelt kekszet egy pohár gyümölcslével. Ebéd ha itthon vagyok saláta (joghurtos pl. egy pár virslivel) ha nem vagyok itthon akkor joghurtital /kefír puffasztott rizzsel, vacsi pedig szintén hasonló: saláta, joghurt, párolt hús vagy egy tányér zöldségleves.
6. e458602baf (válaszként erre: 2. - Dorianah)
2011. ápr. 17. 10:33

Szia!

Több oka lehet.

Le tudnád írni egy-két napi étkezésedet?

2011. ápr. 17. 10:32
de azt mondják az utolsó 5 a legnehezebb..
4. 3a8f3f8f11 (válaszként erre: 3. - 3a8f3f8f11)
2011. ápr. 17. 10:31
ja már értem:) hát lehet, hogy vizet tartasz vissza nem? Meg lehet hogy több idő kell neki.. Bár én nem tudom, alig emlékszem milyen volt amikor "csak" 5 kilót kellett leadnom :D
2011. ápr. 17. 10:29
mitől kellene hogy lefelé menjen?:)
2011. ápr. 17. 10:29

Sziasztok,

az a problémám, hogy szeretnék leadni 5kilót,az első hónapban lement 2kg, viszont másfél hónapja állandóan ingadozik: lemegyek 59,5-re majd ahogy ott vagyok, másnap elindul a mérleg felfele, és visszamegyek szép lassan 60,5-re. És ez heti váltásban így megy (tehát megint le, aztán vissza...) Nem csinálok drasztikus diétát, de nem eszem semmi szénhidrátot (max reggel), majdnem minden nap sportolok 20perc-1órát. Nincs valami ötletetek, hogy miért nem fogyok? Vagy hogy hogyan lehetne beindítani? (Amúgy én annyira nem sietek, még 10hetet adnék annak az 5kilónak, de úgy néz ki, heti fél kilót se fogyok:()

előre is köszi az ötlteket, segítséget

2011. ápr. 17. 10:25
Ingadozik a súlyom. Miért nem megy lefele?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook