Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Influenzás a családban! Szeretnék tanácsokat kérni Tőletek, hogy egy fedél alatt élve egy influenzással, hogyan tudnám megúszni ép bőrrel? fórum

Influenzás a családban! Szeretnék tanácsokat kérni Tőletek, hogy egy fedél alatt élve egy influenzással, hogyan tudnám megúszni ép bőrrel? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
69. aludanyi (válaszként erre: 68. - T.Ili)
2011. jan. 29. 17:57

t.Ili: Velem most fordult egyet a helyzet... Dél óta rohamosan náthásodom és azóta nem ment fel a lázam. Most 37,7 de ez már a 39-hez képest nem is vészes. A Tesóm még csak nem is náthásodik, Ő még harcol, én már méregtelenítek.

Jobbulást kívánok Nektek és szerintem próbáljátok ki a sokak által említett mézes fokhagymát! Én is csak dicsérni tudok mindent, ami jó mézes, szuper dolgokra képes!!!! Mielőbbi gyógyulást kívánok!

68. t.Ili (válaszként erre: 67. - Aludanyi)
2011. jan. 29. 17:33

Sajnálom!

Az éjszaka 5. napos leszek,de még semmit nem javultam!:(

Csak legyen,aki ápol benneteket!

2011. jan. 29. 11:00
Sziasztok! Bekaptam... Tegnap elvitt Apukám az ügyeletre, de az orvossal kölcsönösen "lerendeztük" egymást... Ő nem adott gyógyszert én nem adtam pénzt. szedem az occillo-t mellé a szokásosat: lázcsillapító és van egy nagyon bivaly vegyes virágmézünk, aminek igen jó köptető hatása van. A doki mondjuk azt mondta, hogy nem influenza, hanem "sima vírus"... Hmmmm... mi lenne ha nem lenne olyan sima? Reggel anyukám főzött borsmenta teát is, azt hittem hogy hányinger lesz, de citromosan nagyon kellemes aromája volt. Szóval... Remélem mihamarabb túl leszünk rajta! Köszönöm szépen a jó tippeket mindenkinek! :)
66. f64f0d9a69 (válaszként erre: 64. - Aludanyi)
2011. jan. 28. 10:22

:))

Ha lúd, legyen kövér!


Az influenza első jeleinél (gyengeség, láz, nátha, torokfájás stb.) kezdjük el a következő ájurvédikus teakeverék fogyasztását: friss gyömbér leve, fahéj, szegfűszeg, borsmenta, kardamom, kurkuma és egy csipetnyi Himalája só. Ha egy kicsit meghűltünk, a teakeveréket egy kevés mézzel édesíthetjük. Ezek a fűszerek méregtelenítik a májat, vírusölő és antioxidáns hatásúak, erősítik az immunrendszert.

[link]

2011. jan. 28. 07:20
Mézes fokhagyma tényleg nagyon hatásos...én nagyon utálom az ízét, de elrágcsálom, mert még akkor is rendbehoz, ha már elkezdődött a nyavalya. Le szoktam öblíteni teával, így elviselhetőbb. :)
2011. jan. 27. 23:07
baranka: Nagyon remélem, hogy a tesóm is hamarosan kikecmereg belőle... Ebből már oscillo lesz szerintem, valami nagyon hatásosra lesz szükségem, de a teatippek mindig jól önnek és szerintem a gyömbéres nagyon finom lehet... :)
63. f64f0d9a69 (válaszként erre: 62. - Aludanyi)
2011. jan. 27. 23:04

Szívesen!

Választékban már nincs hiány.

Én szoktam használni az Oscillococcinumot is és nagyon jó, de akkor kerülni kell az illó anyagokat.

Remélem sikeresen megússzátok az influenzát.

62. aludanyi (válaszként erre: 61. - F64f0d9a69)
2011. jan. 27. 23:00

Köszönöm szépen baranka!!

Nagyon remélem hogy sikerülni fog!!!

2011. jan. 27. 22:58

Ezt még nem olvastam itt: Teába pár szem szegfűszeg - amit ki is kell pár perc után halászni.

Megelőzésre való. Fahéj is. Én a kávémba szoktam tenni egy kicsit.

Ezek illóolaja a levegőt is valamennyire fertőtleníti.

60. aludanyi (válaszként erre: 59. - 3265084553)
2011. jan. 27. 22:54
szabadgondolkodó: Nem hinném... Dédmamámék anno tehénsz*rral mázoltak, lósz*rral dagasztottak, sose voltak influenzásak, meg rotásak... 80 évesen szélütést kapott, lebénult, rá fél évre már újra járt... 92 évesen halt meg álmában, miután ölébe foghatta ükunokáját...! ;)
59. 3265084553 (válaszként erre: 58. - Aludanyi)
2011. jan. 27. 22:50
Elég kevés évig.
58. aludanyi (válaszként erre: 55. - Lizecske)
2011. jan. 27. 22:49

Lizecske: Az biztos, hogy Ők nem ismerték a kemikáliákat és el is éldegéltek jó pár évig...

A befőttes üveges hagymát kipróbálom holnap!

57. aludanyi (válaszként erre: 52. - T.Ili)
2011. jan. 27. 22:47
t.Ili: Látom Te is heves megyei vagy, mi is! A nővérem nem tudni mikor hol kapta el, minden nap tömeg közlekedik Budapesten... 39 fok körüli láza van, mindene fáj, úgy ért haza ,unkából, hogy meghal... Mentes vizet kívánt és vízszintest, mindene fáj... Ez mi más, ha nem az :( Az én torkom jobb oldalt kissé irritált, mint ha egy ponton kaparná valami... A jobb oldali nyaki nyirokcsomóm kicsit duzzadt de nem fájdalmas. Én még azzal is ki lennék egyezve, ha holnap közbe lépnék, akkor csak egy enyhe lefolyású valami legyen... A szájmaszk meddig hatásos nem tudjátok?
56. Lizecske (válaszként erre: 51. - Aludanyi)
2011. jan. 27. 22:17

szobákban egy befőttes üvegben helyezzetek el kettévágott hagymát,ami a virust bekebelezi,és azt a forróvizes borogatást a torkodra,majd szárazzal tekerd be.

Mézesfokhagyma

friss reszelt torma mézzel...

nagyanyáink csinálták jól..

Én most csinálom a forraltbort...

55. Lizecske (válaszként erre: 31. - Aludanyi)
2011. jan. 27. 22:09

nagyon jó,

többször megcsináltam életem folyamán,apámtól tanultam,aki 1902- ben született és nem létezett akkor antibiótikum...

54. tündér74 (válaszként erre: 2. - Aludanyi)
2011. jan. 27. 21:43
Szia!:) Sajnos nem tudsz mit tenni ellene. Megelőzni csak védőoltással lehet.
53. katus3 (válaszként erre: 51. - Aludanyi)
2011. jan. 27. 19:47
Majd várom az infókat...:-)
52. t.Ili
2011. jan. 27. 19:46

Ez a mostani influenza nagyon virulens!

A lányom szombaton szedte össze egy zenés helyen.Hétfő du.már lázas volt!

Ápolásztam,ahogy illik,és keddről szerdára virradó éjszaka lettem lázas!

Ha a nővérednek is ez a fajta van,akkor holnap már késő lesz akármit is bevenned!:(

51. aludanyi (válaszként erre: 49. - Katus3)
2011. jan. 27. 19:35
katus: Ma tört ki rajta munkahelyén, orvos még nem látta, délután ért haza. Faluban lakunk, itt csak reggel van rendelés... Ha nem lesz extra pocsékul éjjelre, akkor holnap reggel látja majd orvos... Majd akkor meginterjúvolom a patikusunkat :)
50. krinya5 (válaszként erre: 41. - Aludanyi)
2011. jan. 27. 19:32
A szád, orrod ne takard be, mert akkor ott maradnak a bacik a sálon.
49. katus3 (válaszként erre: 48. - Aludanyi)
2011. jan. 27. 19:32
Na jól van,azért keresztkérdéseket nem kérek, gondolom nővéred kapott antibiotikumot?! Patikában meg fogják mondani.
2011. jan. 27. 19:30

katus: okkés, köszi szépen! hát remélem éjjel nem tör ki rajtam! Az oscillo-t lehet antibiotikum mellett alkalmazni?


Frenszy: Hát... Esküszöm kipróbálom! :DD A bőr nem veszi át a fokhagyma szagát?

2011. jan. 27. 19:30

bocsi javít

de sajnos bele is estem

46. 0d717b184a (válaszként erre: 41. - Aludanyi)
2011. jan. 27. 19:29

voltunk sóginőt oltani mert Ő kajakra elkapta

3-an voltunk

férj, anyós és Én

rajtam maszk, állandóan kentem a kezem, szedtem a C vitamint és bele is estem

pedig vizsgaidőszakom volt és nagyon nem hiányzott

itthon szenvedtem sokáig olyan címen, hogy majd elmúlik, közbe meg rosszabb lett mert a gyomrom csúnyán kikészült

végül már savat nyátam vissza, az meg főleg nem segített a torokfájáson

és akkor már leszartam ki mosd mentem dokihoz

azóta kutya bajom

hétfőn voltam dokinál

kaptam rá retardilint meg augmentint

45. katus3 (válaszként erre: 41. - Aludanyi)
2011. jan. 27. 19:28
Bízzunk benne,hogy nem kapod el...:-)
44. correct (válaszként erre: 3. - 3265084553)
2011. jan. 27. 19:27
Védett lesz a saját immunrendszere által. Nem kell védőoltás.
43. katus3 (válaszként erre: 38. - Aludanyi)
2011. jan. 27. 19:27
Ha nem vagy beteg,akkor igen,ha beteg vagy,akkor napi egyet. Ilyenkor előtte-utána ne egyél mentolosat,ne moss fogat,mert akkor nem ér semmit,de minden le van írva a tájékoztatóban.
42. Frenszy (válaszként erre: 40. - Aludanyi)
2011. jan. 27. 19:27

:) Az a jó talán mézzel, hogy nem csíp, simán meg lehet enni.

Egyébként még szoktam mikor nagyon beteg vagyok, hagymateát. Torokra kakukkfű teát, meg sok mézet.

41. aludanyi (válaszként erre: 39. - 0d717b184a)
2011. jan. 27. 19:25
zsiványka: hát kapóra jött a holnapi suliszünet! Mindig van rajtam sál és elfedem vele a számat, orromat, csak a szemem látszik ki a sapka-sál alól. Most szellőztetem a szobát! Holnap jön az oscillo és akkor sok-sok-sok tea, 1500 mg c-vitamin és mellé a grapefruit mag... huhhhh Hát ha ennek ellenére elkapom... :DDDD
40. aludanyi (válaszként erre: 37. - Frenszy)
2011. jan. 27. 19:23

Frenszy: Hús-pácnak tudom elképzelni :))

Mondjuk én szeretem a fokhagymát mindenbe, de natúr még nem ettem! :)

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook