Influenza (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

1 2 3
62. kenzol
2009. okt. 26. 17:42

Szia!

Nem a H1N1 oltás hanem a szezonális influenza oltás,a házidokink azt mondta,hogy erre a szezonra véd és nem 1 hónapra ezt a gyerekorvos mondta.

Az hogy mennyire vagyok "nélkülözhetetlen" az egy kicsit erős,van 1 saját boltunk ahol én dolgozok és a férjem,ha nem áruért van akkor besegít,szóval akkor van bevétel,ha dolgozok.

61. Brad (válaszként erre: 60. - Kenzol)
2009. okt. 26. 09:53

Szia!


Nekem az a véleményem, hogy azért adta neked oda a papírt hogy írd alá, hogy ha baj ér az oltással kapcsolatban, ne tudd perelni, mivel Ő mindent elmondott az oltással kapcsolatban és Te még alá is írtad.

Ha elolvasol néhány gyógyszer betegtájékoztatóját és megnézed, hogy melyiknek mi a mellékhatása...

Ők is azért írják bele, hogy ne lehessen őket perelni, hiszen mindent elmondtak és csakis saját felelősségre vetted be.

Nekem ez a véleményem.

Én személy szerint nem adatom be magamnak. Feleslegesnek tartom. Persze, a Te helyzeted más, ha a cégnél nélkülözhetetlen vagy! De ez, hogy csak 1 hónapig véd... hááát... ezt még én se hallottam, ez nagyon érdekes. Ez a H1N1-es oltás?

60. kenzol
2009. okt. 26. 08:26

Nagy dilemmában vagyok, tavaly a sógórnőm beadatta a gyerekeinek és maguknak is az influenza elleni oltást , rajtuk kívűl az egész család beteg volt, amennyit gyógyszerre költött mindenki az nem volt semmi /az oltás árának a többszörös szorzatát/, ráadásul a férjemmel saját vállalkozásunk van ahova jönnek a vásárlók, és betegen is dolgozni kellett, nem tudom hány embert fertőzhet meg így valaki, vagy esetleg idén bennünket mások :( Szóval a körzeti dokival megbeszéltem, hogy mind a hármunkat be kellene oltani/a fiam is idejár már/, teljesen mellette volt, ezután elmentem a gyerekorvoshoz, hogy a kislányomnak is kiírassam, hát itt kezdődtek a problémák. Elém tolt egy ÁNTSZ-es papírt és elkezdte sorolni, milyen mellékhatásai vannak, ilyen-olyan bénulás esetleg halál és, ha igent mondok akkor írjak alá egy nyilatkozatot, hogy így is beadatom az oltást. Tisztára padlót fogtam :( Most mit csináljak??? Felhívtam a sógórnőmet, neki is alá kell írnia ilyen nyilatkozatot?? Vállalta a felelősséget, hogy megbénul esetleg belehal?Fogalma se volt miről beszélek. . . . Ráadásul a doktornő azt mondta 1 hónap az oltás hatóideje, utána nem véd, hát ilyet még nem is hallottam.

Van egy oldal aki javasolja, most nem a reklámokra és a tv-re gondolok, hanem az orvosokra, de aki nem javasolja az aztán bedob mindent.

Azt mondják csak az egészséges embereknek adják be, apukám rokkant olyan lászárfekéllyel és annyi gyógyszerrel, hogy egyáltalán nem egészséges, nézzük a nyugdíjasokat akik tonnaszámra szedik a gyógyszereket, ezek szerint Ők se egészségesek, akkor, hogy hogy Ők eleve ingyen kapják, mert nekik fontos, sőt javasolják nekik. Ha az Ő gyenge szervezetük elbír a vakcinával akkor az én egészségesebb szervezetem nem vagy a kislányom megbénulhat attól amitől egy gyenge rokkant nem?

Totál dilemma az egész, szerdáig kellene eldöntenem, akkor megyünk a háziorvoshoz, hogy megkapjuk vagy mégse??!!

2009. aug. 13. 19:58

Na még élek.D

Ez nem infli,nem volt végtagfájdalom sem láz de még hőemelkedés sem.Már csak az orrom sínyli a dolgot egy kicsit,más bajom nincs.


De nem oltatom be magunkat az újinflioltássa lsemmiképp!

58. copfos66 (válaszként erre: 53. - 49ca420470)
2009. aug. 12. 19:44
A fiam ugyanezen ment át 2 hete és kigyógyult pedig láza is volt.
57. spinneli (válaszként erre: 55. - 49ca420470)
2009. aug. 12. 18:04
Én régebben olvastam róla, mikor megjelent, összességében annyit szűrtem le, hogy a háromnegyede pánikkeltés, akik idősek és gyengék voltak egy sima influenzában is meghaltak, akik pedig nem, azok nem.
2009. aug. 12. 16:44

Nem,nem kaptad el:))

Kapcsold ki a híradót és máris meggyógyulsz.

55. 49ca420470 (válaszként erre: 54. - Spinneli)
2009. aug. 12. 16:40
Én máshogy hallottam spinneli.Én azt olvastam hogy pont az immunválasz öli meg az embereket és szétlyuggalja a tüdőt a saját immunrekació.Ez okozza a vérzéses tüdőgyuszit.
2009. aug. 12. 16:33

menj el orvoshoz.

egyébként a malacinfluenzába sem halnak meg fiatal és erős immunnal rendelkező emberek.

2009. aug. 12. 16:28
Lehet hogy már elkaptam a malacinflit?Rettenetesen fáj a torkom már reggel óta,nem hat semmilyen szopizós tabletta sem meleg tea csak az algoflex tudta valamennyire csökkenteni a fájdalmat.De nincs semmi lázam sem hőemelkedésem sem izomfájdalmam.Lehet ez még ettől malacinfli szerintetek?Tök be vagyok tojva.
2009. máj. 6. 20:20
Hello!!új vagyok itt ezen az ldalon...!aki elkapta már a vírust az szóljon légyszives!!!
51. fbd0ceb525 (válaszként erre: 50. - Brad)
2009. febr. 25. 08:26
Köszi!!
50. Brad (válaszként erre: 49. - Fbd0ceb525)
2009. febr. 24. 21:25
Jobbulást! :)
49. fbd0ceb525 (válaszként erre: 48. - Brad)
2009. febr. 24. 18:23

Nem is a magas láz miatt /38,5/, hanem betegen nem szabad hirtelen felállni. Az orvos azt mondta, hogy a kamaszok hormonális háztartása ilyenkor bezavar, nehezebben viselik az influenzát. Ennek ellenére nagyon megijedtünk.

Egész nap nyomja az ágyat szegénykém. Holnap remélem már jobb lesz.

48. Brad (válaszként erre: 47. - Fbd0ceb525)
2009. febr. 24. 10:46

mennyi volt a láza, hogy elájult?

Szegény...

2009. febr. 24. 09:58
Hozzánk /borsod megye/ most jött meg. A kicsi lányom /14 éves/ lázasan ébredt, elájult. Én frászt kaptam, az ügyeletes orvos azt mondta, hogy ez belefér. Pláne kamasz-korban. Szegénykém itt van kinyúlva. Remélem nem egyszerre fog lepusztítani itthon mindenkit.
46. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 44. - Zebracsikó)
2009. febr. 13. 00:19
Csak egyet felejtesz el de nagyon hogy antibiotikumot azért ad az influenzára az orvos hogy az influenza által legyengített szervezetet ne tudják a baktériumok támadni! Ezt miért nem figyelik sokan?
2009. febr. 12. 17:13

Influenzánál csak tüneti szereket javasol az orvos.

Éppen erre vagyok kíváncsi,hogy kinek mit ajánl.Olyan sokféle létezik,kinek mi vált be?/láz,fájdalomcsillapító,vitaminok../

44. zebracsikó (válaszként erre: 42. - 021ff75d72)
2009. febr. 12. 16:57

az influenza VÍRUS

az antibiotikumok pedig kizárólag a BAKTÉRIUMOKAT pusztítják


még jó, hogy nem ad az orvos antibiotikumot!!

2009. febr. 12. 16:53
Nincs is influenzajárvány,ha ilyen kevesen írtok!
2009. febr. 12. 16:52
Sziasztok!Nekünk lázcsillapítót,köptetöt és multivitamin pezsgötablettát.Megmondta,antibiotikumra ne is számítsunk,a szervezetnek le kell gyürni a fertözést.
41. nyta (válaszként erre: 40. - Cb4c323adf)
2009. febr. 12. 16:39
igy van,az nagyon hatásos!
2009. febr. 12. 16:35
oscillococcinum homeos bogyót és folyadék meg calcium pezsgőtabletta...
2009. febr. 12. 16:33

Erre a konkrétra ami most terjed: algopirint, literszámra TEÁT, 1.000 azaz egyezer egység C vitamit. Ha köhögsz és hőemelkedésed is van akkor Strepfent, de semmiképpen antibiotikumot.

Ja ezt azért tudom, mert tegnapelőtt nyakaltam be, de már egész jól vagyok

2009. febr. 12. 16:28
A Te háziorvosod milyen szereket javasol influenzára?
2009. febr. 4. 09:18
Nálunk jelenleg az egész család beteg...Nagymamám kezdte,rá 1 nappal anyukám,tegnap én és apukám is elkapta(gyak 3 nap alatt az egész család)...Tegnap nem mértem a lázamat,de biztos volt 38,ha nem több...mindenki köhög,orrot fúj,ilyenek...soha nem emlékszem hasonlóra,h tényleg mindenki beteg lett vna ua időben...
36. Brad (válaszként erre: 35. - Marcipan1)
2009. jan. 28. 08:01
Uh, 26-ból 10-en vannak ez durva!
35. marcipan1 (válaszként erre: 34. - Brad)
2009. jan. 27. 19:10

Szia

engem már elkapott, kb múlt héten pénteken " tört ki " igazán:( A legeslegrosszabb az izületi fájdalom, és a nehézlégzésig fokozódó köhögés:(

De ma már kicsit jobb. Ja, és én győri vagyok, gyakran járunk Ausztriába ide ahatár mellé bevásárolni. A fiam ovodájában a 26 gyermekből ma csak 10-en voltak...

34. Brad
2009. jan. 27. 18:45

ezek szerint nincs.

Tele vannak a hírek az influenzáról...

33. Brad
2009. jan. 20. 14:14
van olyan akit már utolért a mostani influenza?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook