Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Influenza elleni védőoltás pro és kontra. fórum

Influenza elleni védőoltás pro és kontra. (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2008. okt. 16. 11:07
Én nem oltatnám be sem a gyereket, sem magamat. Indoklás: kolléganőm minden évben beadatja magának és utána két hétig olyan beteg mint a csoda. Egyszer (3 éve) az egész család elkapta az influenzát, a gyerek lábalt ki belőle a leghamarabb (3-4 nap), mi felnőttek 1 hétig voltunk betegek. Én inkább rizikózok, mint az oltástól biztos megbetegedés. Ja és sztem ez a durva hisztériakeltés csak a vakcinagyártók zsebére dolgozik. Már szeptemberben elkezdik mondogatni, hogy na kérem most aztán akkora járvány jön. . . Honnan a francból tudják?
48. 57e30dd35c (válaszként erre: 46. - 9bbb5bd983)
2008. okt. 16. 10:57
pulmológust de majd itt is megkérdezem a háziorvost bár egy nagyon bunkó doki hangulatától függ mit válaszol
2008. okt. 16. 10:55
A veséje jol müködik pici korába mütötték eltávolitották a jobb veséjét mert cisztás volt
46. 9bbb5bd983 (válaszként erre: 45. - 57e30dd35c)
2008. okt. 16. 10:54
Milyen orvost kérdeztél?
2008. okt. 16. 10:53
Orvost kérdeztem bár az allergián mikor voltunk most kontrollon ő azt mondta adja de félek milyen tünetei lesznek utána ha megkapja.
44. 9bbb5bd983 (válaszként erre: 43. - Szajko)
2008. okt. 16. 10:53
Erre gondoltam én is. Semmilyen védőoltást nem lehet beadni, amikor a gyerek egy kicsit is beteg. Hogy a vesék működésére ez vonatkozik-e, csak orvos tudja.
43. szajko
2008. okt. 16. 10:51
Hat nehez kerdes....beszelj az orvosotokkal!En annyit tudok hogy vedooltast csak tejesen egeszseges gyereknek/felnottnek lehet beadatni.Meg arra is figyelni kell hogy ha faradtabb az illeto akkor is erdemes olyankorra halasztani mikor kipihent vagy.
42. 9bbb5bd983 (válaszként erre: 41. - 57e30dd35c)
2008. okt. 16. 10:51

Szia!

Én a helyedben megkérdezném az orvost. Nem mindennapos egy vesével élni, szerintem az orvos tanácsára kellene hallgatnod.

2008. okt. 16. 10:49
5 éves kisfiam asztmás allergiás és 1 veséje van be adatassam az influenza oltást,kinek mi avéleménye valaki már beadta gyerekének az oltást ?
2008. okt. 16. 10:47
5 éves gyereknek beadatassam az influenza oltást?
2008. okt. 13. 13:18
Én is Puma véleményét osztom.Semmi esetre sem kell a gyerekeket kitenni ilyen hülyeségnek.Sajnos a szülök sokszor jobban aggodnak mint kellene.Én is félek mert 4 gyerköc anyukája vok és az iskolából ,óvódából hamar haza hoznak minden betegséget de tömöm őket vitamninnal és természetes immunerősítővel.Beszereztem propolis tablettát mert ha netán elindul egy kis megfázás ,torokgyulladás az már az elején meggátolja hogy komolyabb baj legyen.Így megy ez már 2 éve és nem volt egy kis taknyoláson kívül semmi komolyabb bajunk.
38. Rosa (válaszként erre: 37. - Raistlin Majere)
2008. okt. 12. 18:54

Lehet,hogy igazatok van!

A keresztanyám(68 éves)ugyanezt mondja:beadatja magának aztán 2 hétig beteg.Meggondolandó...főleg a gyerekeknél...lehet hogy engem meggyőztetek,ha ez a tapasztalat.

37. Raistlin Majere (válaszként erre: 29. - Rosa)
2008. okt. 12. 17:30
Én nem oltatnám be sem a gyereket, sem magamat. Indoklás: kolléganőm minden évben beadatja magának és utána két hétig olyan beteg mint a csoda. Egyszer (3 éve) az egész család elkapta az influenzát, a gyerek lábalt ki belőle a leghamarabb (3-4 nap), mi felnőttek 1 hétig voltunk betegek. Én inkább rizikózok, mint az oltástól biztos megbetegedés. Ja és sztem ez a durva hisztériakeltés csak a vakcinagyártók zsebére dolgozik. Már szeptemberben elkezdik mondogatni, hogy na kérem most aztán akkora járvány jön... Honnan a francból tudják?
36. leig
2008. okt. 12. 16:48
Némileg hozzáértőként csatlakozom az előttem szólóhoz. Ennek a korosztálynak semmi szüksége ilyen típusú oltásra, a fertőzést szokvány lezajlással gyorsan átvészelik.
2008. okt. 12. 15:58

Olcsó, de szart se ér. Én múlt évben kaptam oltást, másnap olyan beteg lettem, hogy össze-vissza hánytam, 38,5-es lázam lett és 1 hétig fetrengtem mire jól lettem.És most mondta az orvos is hogy rájött, nagy átverés az egész és többet nem hajlandó beadni nekem, nem mindha kérném...

Szóval nem kell az, anélkül is túléli a gyerek, mint ahogy annó mi is túléltük oltás nélkül is.Nem tanul meg így a szervezet védekezni.Csak vitaminokat kell szedni, meg jól beöltöztetni a gyereket.Tudom, hogy másoktól is elkaphatja, de oltással is elkaphatja ugyan úgy.

Uff, én szóltam!

34. Rosa (válaszként erre: 31. - Takacsencsi)
2008. okt. 12. 15:14

Szerintem a 16 ezres a tüdőgyulladás és agyhártyagyulladás elleni kombinált oltás,amit most 2 éves korig ingyenessé tettek.

Az influenza elleni oltásra 1000-2000 forintot mondtak.

33. Rosa (válaszként erre: 31. - Takacsencsi)
2008. okt. 12. 15:12

Ez az,hogy nem mondták a hirekben sem egyértelműen.

Majd itt hátha tudja valaki.

32. Rosa (válaszként erre: 30. - Takacsencsi)
2008. okt. 12. 15:11

Szerintem nem azinfluenza virust adják be,csak abból vonják ki az ellenanyagot.De lehet hogy nem.

Gondolom nem lesz beteg utána.

Igen,túlaggódod,de nekem 3 van és még mindig tudok apró dolgokon aggódni,férjem mondja is mindig...

2008. okt. 12. 15:07

Mit tudtok tényleg ingyenes mert hallottam már 16 ezres összeget is?!

Vki azt mondja 2 éves korig ingyenes vki azt, hogy 3.

2008. okt. 12. 15:06

Szia Rosa!

Köszi a választ. Lehet hogy butaság de úgy tudom az oltással magáta az influenza vírust adják be lecsökkentett formában? Akkor az oltás utáni napokban nem lesz beteg? Lelkiismeretfurdalásom van hogy szurkáltatjuk. Túl aggódom a helyzetet.

29. Rosa
2008. okt. 12. 15:00

Szia!

Nekem két kicsim van,3 éves,és 20 hónapos,és mindkettőnek szeretném beadatni.

Azt mondják az orvosok,hogy ha a védettséggel elkapja az influenzát,akkor is gyengébb lefolyású betegség lesz érezhető,és kisebb eséllyel lesz szövődménye.

2008. okt. 12. 14:51
Mik az influenza elleni oltás előnyei és hátrányai? 3éves kislánynak szükséges szerintetek beadatni?
27. 754c7e07c3 (válaszként erre: 19. - Bea0824)
2008. szept. 27. 18:02

Ha akarjátok. :)


Két idényben oltattam be a gyerekeimet, mind a kétszer nagyon magas lázuk lett az oltástól, kb 1 hét múlva, 39,6, 39,7, 40 fokos volt, és legyengültek, 1 hétig se éjjel-se nappal nem volt, mert csak aludtak a láztól.

Az első év után azt gondoltam, véletlen, pont akkor kaptak el valamit, de a második évben beadott oltóanyag után szintén ez volt a helyzet, így rájöttem ez az oltás nekünk nem jött be.

2008. szept. 27. 17:21

sziasztok,

milyen mellékhatásai lehetnek a védőoltásnak? a legyengített vírust oltják beléd, tehát magyarul megbetegszel???

25. Bogárka62 (válaszként erre: 24. - Winny)
2008. szept. 26. 21:21

Igazad van az én döntésem, hogy kérek védőoltást!

De, én nem akarok senkit "rábeszélni" hogy ő is kérjen. Én csak a véleméynemet, ill. tapasztalatomat irtam le.

24. winny (válaszként erre: 23. - Bogárka62)
2008. szept. 26. 15:26

Szia

Azzal,hogy beteg voltál az immunrendszered "felismeri" a vírust!

De a te döntésed,hogy kérsz-e védőoltást!

2008. szept. 25. 15:16
Szerintem olyan nincs, hogy mindenkinek tökéletes az immunrendszere. Én régebben az influenza ellen úgy próbáltam tenni, hogy sok zöldség, gyümölcs, vitamin. Mégis elkaptam. Persze nem lehetetlen, hogy az immunrendszeremmel gond van. Ezért írtam, hogy kérek védőoltást.
22. winny
2008. szept. 25. 15:10
A tökéletes immunrendszer megvéd.ha meg legyengült vagy épp a védőoltás által gyengített akkor csak nagyobb a baj.
2008. szept. 25. 15:08

Tavaly kihagytam, beteg voltam de, NAGYON 3 hétig.

Az idén biztos nem hagyom ki. Tudom sokan tartanak a mellékhatásoktól. Én is így voltam először. Valaki azt mondja így is, úgy is elkapja ez lehet. De az orvosok is azt mondják hamarabb túl lehet lenni rajta és nem lesznek szövődmények. Én védőoltás párti vagyok.

2008. szept. 25. 15:06

Gondolkoztam rajta, aztán megvitattuk ezt a kérdést más anyukákkal is, és arra jutottunk hogy felesleges, mert most az oltás véd X vírustól, de lehet hogy Y virus lesz a mostani influenza szezonba, így sok értelme nincs. Erre előre ugyse lehet felkészülni mert mindig változik. És ami szerintem rossz hogy mindig nagyon eltúlozza a média hogy most mekkora járvány meg miegyéb lesz. Ezt előre nem lehet tudni szerintem.

Ha rendszeresen adjuk a gyereknek a szükséges vitaminokat, meg rendesen öltöztetjük azzal már csökkenthető a kockázati tényező. Szerintem

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook