Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Influenza elleni védőoltás pro és kontra. fórum

Influenza elleni védőoltás pro és kontra. (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2008. okt. 22. 19:39
Hát az tuti hogy nem kis kétségbeesést okoznak ezekkel az oltásokkal,a szülöknek.
2008. okt. 22. 19:37
Én azért vagyok tanácstalan, mert még szoptatom a kisfiamat, és nem tudom, hogy mennyire átlamas neki....
2008. okt. 22. 19:35

Ez annyira "jó"! Mostanában annyi oltás közül lehet válogatni - úgyhogy, a laikusra bízzák, hogy beadatja-e -, hogy az ember teljesen elbizonytalanodik...

Egyáltalán nem biztos, hogy CSAK JÓT teszünk a vakcinával... :(

76. reni8018 (válaszként erre: 75. - Sylva)
2008. okt. 22. 19:33
Akkor nem csak én vagyok beparázva ugylátom!!!
75. Sylva
2008. okt. 22. 19:32
Az én gyerkőceim 8 és 2,5évesek és én is teljes tanácstalanságban vagyok. Illetve azt sem tudom, hogy a férjemnek és nekem beadassam-e!
2008. okt. 22. 19:31
Nincs valaki itt aki beadatta mát a gyerkőcének,nem volt mellékhatása???
2008. okt. 22. 19:30
Van egy 10 és egy 3 éves lányom és tök tanácstalan vagyok az influenza védőoltással kapcsolatba.Szerintetek be adassam nekik vagy inkább ne?
2008. okt. 22. 15:54

Nem akarok vészmadárkodni, de ma találtam ezt a FigyelőNeten, ami ugye nem egy pletykalap, hanem Magyarország legmegbízhatóbb internetes hírportálja.


"Higannyal tartósítva


A Kasszaorvosi Szervezet elnöke azt is rendkívül aggályosnak tartja, hogy a Fluval AB oltóanyag szerves higanytartalmú vegyületet, tiomersalt tartalmaz, holott a higany egészségügyi kockázatai miatt az Egyesült Államok és Európa törzskönyvezési hatóságai már 1999-ben megállapodtak a vakcinagyártókkal, hogy a nehézfémet száműzik a készítményekből. Kiemeli: a nehézfémsók felhalmozódnak a szervezetben, így hosszú távon sok kis mennyiség is káros lehet. „Bár statisztikailag kicsi az esély a káros mellékhatásokra, de az egyes emberi szervezet válaszát matemetikailag nem lehet kiszámítani, különösen akkor, ha törékeny egészségi állapotuk miatt veszélyeztetett emberek kapják ezeket a dózisokat“ – fogalmazott Borsi Éva. Hozzátette: külön pikantériája a dolognak, hogy bár hatóság rendeli el a védőoltások beadását, ezek szövődményeiért az állam nem vállal felelősséget, így az az oltást beadó orvost terheli, az esetleges polgári jogi kártérítési igényekkel és a büntetőjogi felelősségrevonással együtt."


Persze egy másik orvos ezt rögtön cáfolja. De azért borzasztó, hogy még az orvosok között sincs a dologról egyetértés. Kinek higgyen így az ember?

2008. okt. 17. 21:26
Sziasztok! Másfél hete kaptam meg az influenza elleni védőoltást! 2-3 napig voltam egy kicsit "nem jól". De most már minden rendben!!! Remélem kivédem az arcüreg-és tüdőgyulladást! Tavaly mindkettőben volt részem.
70. a26b2a1b7e (válaszként erre: 68. - 57e30dd35c)
2008. okt. 17. 19:37

Nem vészes, már tíz év alatt már megszoktam ezt a helyzetet.

De annál rosszabb nincs, minthogy az ember gyereke legyen beteg! Megnéztem a fényképeidet, nagyon édesek a fiaid, és nagyon édesek. Még elképzelni sem tudom, hogy milyen lehetett Neked ezt átélni, hogy el akarták venni a babádat, és úgy kellett végigizgulnod a terhességet, és most is százszor átgondolni mindent, hogy vajon mit tehetsz, és mit nem tehetsz meg. Igazán nagyszerű anya vagy, hogy ennyire vigyázol a csöppségeidre! Bár minden anya ennyire figyelmes lenne!

69. senico (válaszként erre: 62. - Senico)
2008. okt. 17. 19:17
Tévedtem, már a másik gyerkőc is kezd betegedni sajna:(, dee szerintem semmi köze az oltáshoz, egyszerűen a naygylány hazahozta az oviból és megfertőzték egymást.
68. 57e30dd35c (válaszként erre: 67. - A26b2a1b7e)
2008. okt. 17. 17:21
Sok kitartást kivánok neked pedig még te is fiatal vagy és nehéz lehet neked.Azért félek én is meg kérdezem meg amit tudok mert mikor én terhes voltam a fiammal (elsővel) terhességem 20. hetén kiderült mindkét veséje multicisztás és el akarták tőlem venni de végül is visszahivtak egy hét mulva hogy megnézék mi változott és megultrahangoztak és kiderült csak a jobb oldali olyan a baloldalibban tágulat van így megtarthattam a babát.Ja és azt mondták 1% esély,hogy ilyen kialakuljon és pont beleestem .De szerencsére 3.85-tel született meg és nagyon erős baba volt 1 hónaposan megmütötték eltávolitották a jobb veséjét és azóta sincs semmi gond a másik veséjével minden éven járunk vissza kontrollra igaz megvan a tágulat a bal vesébe de jól müködik mert azt rendszeressen ellenőrzik.Annyi gondunk van ,hogy mivel emiatt gyenge lett az immunrendszerre és allergiás asztmás de már ez is nem olyan súlyos mint 1-2 éve volt ezért gondoltam rá,hogy beéne oltatni meg oviba is jár tavaly óta és tavaly sokat volt beteg szinte alig járt .De igen meggondolom ezt az oltást az már biztos.
67. a26b2a1b7e (válaszként erre: 60. - Jázminka)
2008. okt. 17. 15:28

Igen, én is túléltem, különben nem írnék most ide ;)

De nekem életem végéig szednem kell a véralvadásgátlót, mert utólag kiderült, hogy több laboreredményem is nagyon eltér a normálistól, úgyhogy a véralvadásgátló már tíz éve az életbiztosításom...

Amúgy pedig visszamaradt valami szarság a bal lábamban (ahol a tromb volt), és folyton begörcsöl, úgyhogy nem tudok vele fél óránál többet sétálni csak úgy, mint az öregek, hogy folyton megállok, vagy le kell ülnöm, hogy megpihenjen a lábam... szóval már sosem leszek a régi, pedig azelőtt nagyon szerettem sétálni, túrázni, meg futni is. Na, futni, azt az én lábammal már végképp nem lehet :(

Na, mindegy, tényleg nem tartozik ide, csak azért hoztam fel példának, mert azt írta valaki, hogy 10 ezerből egy olyan gyerek van, aki a bárányhimlőnek olyan szövődményét kapja el, amibe belehal. Csak azért írtam, mert nekem pont ugyanezt az arányt mondták a fogamzásgátló miatti trombózisra is, aztán lám-lám, vagyunk egy páran abból a 10 ezerből egy kategóriából...

66. 9bbb5bd983 (válaszként erre: 65. - Koppanya)
2008. okt. 17. 11:30
Így vagyok vele én is. Csak azt nem tudom, hogy ha magamnak beadatom az oltást, a 9 hónapos gyerekemnek nem, és én picit beteg leszek tőle, akkor én fertőzök és elkaphatja?
2008. okt. 17. 11:28
Én eddig mindig beadattam, utána nem voltak betegeka gyerekeim, és az influ is elkerült minket. Én azért adatom be mert a szövődményektől félek nem magától az influenzától.
64. senico
2008. okt. 17. 11:22
bár rákerestem és pszichiáter
63. senico (válaszként erre: 59. - 57e30dd35c)
2008. okt. 17. 11:21
van itt a hoxán egy drnéni(ez a nickje) őt is meg lehetne kérdezni
62. senico
2008. okt. 17. 11:11
Én beadatam a 2 évesnek és a 4 éves lányomnak is. Ő most egyébként beteg, így egy héttel az oltás után, bár nem vagyok biztos benne, hogy van összefüggés.A kicsinek egy kis orrfolyáson kívül semmi baja, bár ő csak egy felet kapott, a másik felét egy hónap múlva adják be neki.A mi doktornőnk javasolta, de pl. tavaly nem lehetett kapni a legtisztább minőségű oltóanyagot, csak egy kicsivel rosszabbat, és akkor azt mondta, hogy inkább ne oltassuk be a gyerekeket, mert sok a mellékhatássa.Én egyébként úgy tudom, hogy a legyengült immunrendszerűeknek kimondottan ajánlják.( Idősek, krónikus betegségben szenvedők, gyerekek, ezt mondják mindig a hírekben, persze valahol a gyógyszer lobby is benne van, hogy ennyire sokat foglalkoznak az influenzával.)
61. 9bbb5bd983 (válaszként erre: 59. - 57e30dd35c)
2008. okt. 17. 11:02
Nem értek hozzá, de én attól nem félnék, hogy betegebb leszek az oltástól, mint magától a betegségtől! Nekem úgy magyarázták, az oltástól enyhébb lefolyású betegség alakulhat ki. Szóval ha valaki az oltás után nagyon beteg lesz, ha elkapta volna a betegséget, még annál is betegebb lett volna.
60. Jázminka (válaszként erre: 58. - A26b2a1b7e)
2008. okt. 17. 10:51

Én is a fogamzásgátlótól kaptam thrombemboliát,túléltem... azóta nem szedem.

Nem ide tartozik,csak gondoltam hozzáfűzöm....

2008. okt. 17. 10:00
Köszömöm a hozzászólásokat amúgy.Végül is még nem döntöttem de mivel kisfiamnak elég gyenge az imunrendszerre lehet nagyon megterhelné ha meg elkapja lehet csak 1 hétig lesz beteg mint ahogy valaki irta ha meg megkapja akár 2 hétig is beteg lehet tőle .De ha van még valakinek tapasztalata azt elolvasom és még gondolkozok ezen az egészen meg megpróbálok beszélni még 1-2 orvossal.
58. a26b2a1b7e (válaszként erre: 57. - Raistlin Majere)
2008. okt. 16. 19:00

Én nem szeretném, ha az én gyerekem lenne az az egy...

Annak idején, amikor a fogamzásgátlótól trombózisom lett, nekem is azt mondták, hogy ilyen talán tízezerből egy eset, ha van, csakhogy engem nem vígasztalt, hogy én voltam az az egy... És érdekes módon azután egy évvel a barátnőm is a fogamzásgátlótól lett trombózisos, pedig nála még a családi anamnézis sem utalt erre, mert a családja a trombózist hírből sem ismerte. Szóval mi ketten voltunk a 20 ezerből kettő...

Úgyhogy inkább ha lehet, akkor kihagynám azt a lehetőséget, hogy a gyermekemet azért veszítsem el, mert Ő volt a 10 ezerből egy...

57. Raistlin Majere (válaszként erre: 56. - A26b2a1b7e)
2008. okt. 16. 17:29
Ez egy nagyon szomorú este,de talán 1 a 10 ezerből. Annyira ritkán okoz súlyosabb megbetegedést.
56. a26b2a1b7e (válaszként erre: 54. - Raistlin Majere)
2008. okt. 16. 15:49
Nálunk pár éve egy óvodás kislány belehalt a szövődményes bárányhimlőbe, úgyhogy én mindenképpen be fogom adatni a kisfiamnak a bárányhimlő elleni védőoltást, és a pneumococcus ellenit is.
2008. okt. 16. 15:43
Én az utóbbi években beadatom az egész családnak. A legkisebb fiam 5 éves múlt most augusztusban. Egy kis orrfolyáson kívül semmi mást nem okoz! A mi gyerekorvosunk annyira gyógyszerellenes, hogy a legkisebb gyermekem évente max. egyszer kap antibiotikumot, mert azt vallja, hogy gyógyszer nélkül kell erősíteni az immunrendszerét. Az influenza oltásra viszont azt mondja, hogy azért érdemes beadni, mert így a szervezetének legalább nem lesz teljesen ismeretlen a vírus, mégha nem is az az alfaj amire konkrétan az oltás szól.
54. Raistlin Majere (válaszként erre: 53. - 57e30dd35c)
2008. okt. 16. 14:51
Szívesen :-) Engem a bárányhimlő elleni oltásra rá akart beszélni a gyerekorvos, de azt sem adattam be. Az influenza ellenit nem is ajánlotta...
2008. okt. 16. 14:42
Köszönöm szépen a véleményeteket úgy látom inkáb én se fogom lehet beadatni akkor nem akarom,hogy hetekig beteg legyen így is sokat betegeskedik de akkor pár napig beteg jól meggondolom ezt az oltás dolgot nagyon szépen köszönöm mégegyszer!!
2008. okt. 16. 12:45

Én gyermekkórházban dolgoztam,és járunk is sokat a gyerekeimmel sajnos (5,3,1 évesek).Utána kérdeztem több orvosnál is,javasolják-e ,mert gyakran betegek.A körzetinken kívül senki nem javasolta,pedig infektológustólbelgyógyász -,kardiológus,gasztroenterológust,mindenkit megkérdeztem...

Azt mondták,hogy ne adassam be,mert 1: drága,2: hetekig betegek lesznek,3: -ez a legfontosabb:hogy a vakcina csak a már nálunk végigszaladott vírusokra hat,az ellen ad védettséget.Ami most jön,az ellen nem.Tehát 50% hogy jó a vakcina-ha szerencsénk van,de így is nagyon betegek lesznek,50% hogy ígyiy-úgyis megfertőződnek...

Tehát nem adatom be.Egyébként sem vagyok a híve a plusz oltásoknak,de ezek után pláne...

Van akinek viszont meggyőződése,hogy jobb beoltatni a családot.

Tavaly nagyikám 1 hónapig volt beteg,ebből 2 hétig nem bírta a fél oldalát mozgatni...

Remélem a legjobb döntést hozza mindenki!

2008. okt. 16. 12:09

Az egyik kolléganőm keresztfiának a felesége éveken keresztül adatta magának az influenza elleni védőoltást, és mindig utána hetekig beteg volt. Végül 2-3 évvel ezelőtt kb. egy hónappal azután, hogy az influenza elleni védőoltást megkapta, leukémiás lett...

Ez csak a viszonylagos közvetlen környezetemben történt, de hallottam már egyéb rémtörténeteket is.

Én inkább maradok a természetesebb gyógymódok mellett, ha influenzásak vagyunk. Citromos kamillatea, gyömbértea, fokhagyma, házi húsleves stb. És plusszban sok C vitamin minimun 1000 mg (nem írtam el a nullákat...), esetleg béres csepp. Ha egy nap múlva sem lesz jobb, akkor NeoCitran, ha 3 nap múlva sem javul a helyzet, akkor megyünk orvoshoz, mert akkor már valószínű, hogy antibiotikum kell.

De azért az antibiotikummal is érdemes vigyázni...

Egy másik kollégám fia ugyanis tízévesen azután lett leukémiás, hogy hónapokon keresztül állandóan antibiotikumokat kapott (de az apukája szerint a háziorvosuk egyébként is minden kis tüsszentésre antibiotikumot írt fel), és ez legyengítette a szervezetét...

50. 57e30dd35c (válaszként erre: 49. - Raistlin Majere)
2008. okt. 16. 11:37
Hát igen én is azért félek ,hogy az oltás után beteg lesz így is sokat beteg de van olyan akinek jó ezért nem tudok dönteni és az orvosunk se olyan aki megmondaná őszintén mire várhatok ha beoltatom.Ezért kérdezem mik a tapasztalatok.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook