Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Indukciós középen mindent odaéget. Más is tapasztalt ilyet? fórum

Indukciós középen mindent odaéget. Más is tapasztalt ilyet? (beszélgetős fórum)


2020. jan. 11. 00:21

További tapasztalatom, hogy a kis egy zónás főzőlapok élettartama nem sokkal több 2-3 évnél.

Nekem mindig ilyen van, nem tűzhely.

Szóval, hogy másfél éve használsz egy tök új indukciós főzőlapot, az kicsit fura. Ha csak sima egy zónás, akkor lassan kiöregszik.

Hogy a több zónásak hogy működnek, mennyi az élettartamuk, azt nem tudom. De a másfél éves ott sem lehet "tök új", pláne mindennapi használat mellett.

2020. jan. 10. 23:56
Egyébként az indukciós nem a leégés ellen hatásos, hanem a legtakarékosabb főzési módok egyike és emellett gyors is.
10. Guruljka (válaszként erre: 9. - Mayalina)
2020. jan. 10. 23:54

Vagy tíz éve főzök indukcióson, pontosabban 2010 ősze óta.

Nincs kifejezett indukciós edényem. Van régi zománcos is, fazék is, serpenyő is, de van szenvicstalpú is, az is többféle gyártótól.


Szóval nem, nem csak indukciós edénnyel működik, de nekem csak olyanban kap le valami egy kicsit, amelyiknek az alja nem egyenes.

2020. jan. 10. 23:22

Az összes edényem indukciós (más nem is működne)

Az edények alja sík, rásimul a lapra.

Alacsony hőfokon is ez a probléma van.

8. Guruljka (válaszként erre: 7. - Guruljka)
2020. jan. 10. 22:39

úgy értem, a gáznak mindegy, ha kicsit pörge is az edény alja, de az indukciósra jobb teljesen simát tenni.

Más tűzhelyeken is a sima alj használata gazdaságosabb.

7. Guruljka (válaszként erre: 1. - Mayalina)
2020. jan. 10. 20:32
Szerintem az edényeid alja nem sík.
2020. jan. 10. 19:15
Én sem tapasztaltam ilyet. Lehet, rosszul választod meg a hőfokot?
5. simple (válaszként erre: 1. - Mayalina)
2020. jan. 10. 17:05
Nekem sem volt ilyen problémám indukciós tűzhelyen. Jobban oda kell rá figyelni, az tény, mert ami nekem gáztűzhelyen 15 perc alatt forr fel (nagy fazék víz) az indukcióson másfél perc alatt, de gyorsan kitapasztaltam a működését.
2020. jan. 10. 16:11
Én sem tapasztaltam még ilyesmit.
3. Amaunet (válaszként erre: 1. - Mayalina)
2020. jan. 10. 14:14

Szia!

Az edényeid megfelelőek az indukciós tűzhelyhez?

2020. jan. 10. 13:02
Nem tapasztaltam ilyent.
2020. jan. 10. 12:21

Sziasztok!

Kb másfél éve használok egy tök új indukciós főzőlapot. Azt tapasztalom, hogy középen mindent odaéget, bármilyen hőfokon készítem rajta az ételr akár fazékban, akár serpenyőben.

Egy rántottát nem tudok letapadás nélkül elkészíteni akár teszek alá zsiradékot, akár nem.

Nagyon bosszantó!

Anno gáz főzölapon sose jártam így.

Mi lehet a gond?

Hogy lehet ezt kiküszöbölni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook