Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Indokolt az alsó bölcsességfogak kiműtése? fórum

Indokolt az alsó bölcsességfogak kiműtése? (beszélgetős fórum)


2014. jún. 3. 15:10
Szia! Nekem is ugyanez volt. (Hála a tinikori fogszabályzásnak, amikor kihúzták az első kisörlőket, és a nagyőrlők előrébb kerültek, így a bölcsességfogak megdőltek előre.) Nekem Budapesten a Mária utcai szájsebészeten vette ki egy doki, akivel nagyon meg voltam elégedve. Pedig nagyon megszenvedett a kivétellel, mert majdnem egy órán át fúrt, csiszolt, mire ki tudta fordítani a fogat. (Le kellett csiszolni azt a részt, ami nekifeszült az előtte levő fognak.) Utána 4-5 napig be volt dagadva az arcom, és napokig Cataflam-ot szedtem. Ja, és a tejtermék pár napig tényleg tilos! Szóval szerintem minél előbb szedesd ki, de én mindenképpen szájsebészetet ajánlanék!
2014. jún. 2. 12:21
Hála Isten nekem észrevétlen nőtt ki mind ,de mire kibújtak már romlottak voltak,a doki olyan szuperül húzta ki,hogy észre se vettem,pedig bitang nagy volt.Kitartás:)
18. 5236d12e25 (válaszként erre: 1. - 6de01dec61)
2014. jún. 2. 11:43
Én 10 évet szenvedtem a bölcsfogaimmal. Számtalan fogorvost felkerestem, szinte már könyörögtem hogy húzza ki vagy valami valamelyik, mert minden 2 havonta begyulladtam és nem egyszer szájzár lett a vége.Mindenhol elküldtek azzal hogy majd kibújik..csak hogy nagyon sűrűek a fogaim, 1 évesen 20 fogam helyett 21 volt és mire 1.osztályba mentem az össze le volt cserélődve. Minden alkalommal antibiotikum, antibiotikumos géz az íny alá és mehettem ahova akartam. Aztán a bal alsó bölcs fogam előtt 2-vel tönkre ment az egyik rágófogam, szinte a fele letört. Az akkori okos suli doki még azt is betömte volna, ha nem erősködöm, és húzatom ki saját felelősségemre. 2 óra szenvedés ripityára tört fog és 4 lidokain után közölte: jó, hogy kihúztuk mert el van halva és a tömés nem maradt volna meg.. Gondoltam majd így lesz helye kibújni a fogamnak..hát nem. Újabb 3 év szenvedés mire a szájsebészeten végre leégették az ínyt és mint kiderült ez az okos fogorvosnő a kihúzott fogam gyökerének a felét bent hagyta, így még azt is ki kellett műteni utólag mert ez miatt nem tudott odébb menni a bölcs fogam. 1 évig pokoli érzékeny volt az állkapcsom és minden időjárásnál majd össze csináltam magam. Azóta rendesen kint van a bölcs, de mire ezt végig szenvedtem addigra már elkezdett kicsit tönkre menni, kihúzni nem tudják mivel nagyon mélyen van és össze csúszott a gyökere, orvos szerint nagyobb kárt csinálnának ha kiszednék. Én azt mondom ha nagyon nem muszáj ne vetesd ki, csak ha tényleg nagyon nagyon kell.
17. J.Sys (válaszként erre: 3. - 6de01dec61)
2014. jún. 2. 07:58

A felsőkkel nekem sincs, volt baj (már csak egy van vissza felül és túl vagyok a dolgon) de ha alul kiszedik, érdemes felül is, mert ha nincs rágófelületük, túl fognak bukni, dehát a nyomáshiány miatt túlnőnek. Arról nem is beszélve, hogy használatlanul el is romlanak. Meg nem éri el az ember szépen, mosni sem tudja olyan jól, tehát azért érdemes akkor már mind a négyet kiszedetni. Rágni úgysem tudsz velük, ahhoz pár kell nekik.

Nos igen, hazudni nem fogok neked. Közben fájni nem fájt, de azért elég kellemetlen érzés, az a helyzet. Azért stresszes dolog, és engem kicsit megviselt lelkileg (de iszonyat parázós vagyok ha fogorvosról van szó). utána... na, utána nagyon rossz volt, 1-2 napja nem fáj, tehát kb két hétig fájt. Ebből 3 nap volt nagyon rossz, alig bírtam nyelni, nagyonfájt, a többi már elment, csak néha kellett fájdalomcsillapító. A varratszedésig volt rossz. Ráadásul a műtét után másfél napig szivárgott a vér, ami a doki szerint normális, jót tesz a sebnek, de nekem ez volt talán az egészben a legrosszabb. Forgott már a gyomrom a sok vértől :/

2014. jún. 1. 22:25
A fàjdalom nem tudom mitől függ. Jobb alsot otthon csináltàk meg. Hiàba szdtem canaflant, kèt hètig ölni tudtam volna a fájdalomtòl, ès jegeltem is. A bal alsòt itt kint, ausztriában szedtèk ki. Olyan fájdalomcsillapìtòt szedtem, ami lònyugtatò tszerűt tartalmazott. Azzal nem èreztem semmit :-D egy hètig szedtem.
2014. jún. 1. 22:01

Köszönöm szépen a válaszokat, tanácsokat!

Igyekszem minél hamarabb lefixálni az időpontot és nem izgulni:)


Szép estét mindenkinek!

14. Nuksi
2014. jún. 1. 21:35
És nekem is alsó volt.
13. Cucicsillag (válaszként erre: 9. - 6de01dec61)
2014. jún. 1. 21:34
En is orulok,mert abolcsiknek semmi. Baja nem bolt/ van, szemben az orlokkel, a,ugy sztem beigazodnanak par ev alatt...
12. Nuksi
2014. jún. 1. 21:32
Szia! Sztem addig érdemes kiszedetni, amíg nincs vele gond, mert ha mondjuk begyullad, már nem lesz olyan sima ügy a műtét sem. Egyébként pedig teljesen sima ügy! Én nemrég szedettem ki. Semmit nem éreztem az egészből. Pár órával később fájni kezdett, amire beszedtem 2 Cataflamot és 2 napig kissé feldagadt, ennyi volt.
11. moonlight13 (válaszként erre: 7. - 6de01dec61)
2014. jún. 1. 21:26
Fájdalomcsillapítót szerezz be! Kb. 2 napig tejtermék, alkohol, dohányzás tilos!
2014. jún. 1. 21:17

Szia! Szerintem szedesd ki addig míg nem nyomja nagyon a mellette lévőt. Nem fog fájni. Utána meg jegeld sokat.

Alsó még szerencsésebb is. Nekem a felsőt húzták ki. Kicsit rosszul sült el a dolog. Másfél órás műtét és 20 varrat, 10 centis szakadás a fogínyen mentén. Megnyílt arcüreg.... szájzár.... De ezek után is csak két fájdalomcsillapító kellett. És másfél hét. A teljes gyógyulásig két hónap.

9. 6de01dec61 (válaszként erre: 8. - Cucicsillag)
2014. jún. 1. 21:16

De jó, hogy így meg tudták oldani:)

Nekem erről nem volt szó, bár lehet túl ferdék is hozzá...

8. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - 6de01dec61)
2014. jún. 1. 21:12
Nekem is torlodott, de nekem a nagyorlo hatosomat huztak ki helyette (mert qz tomott volt) es igy elore maszott annak a helyere. Szval ugy mukodik,mintha nagyorlo lenne (mind3) a negyedik meg novesben :)
7. 6de01dec61 (válaszként erre: 5. - Moonlight13)
2014. jún. 1. 21:12

Igyekszem, köszi:)


Van valami jó tippetek a műtét utánra, hogy ne bolonduljak meg a fájdalomtól?

2014. jún. 1. 21:08
Szia! Nekem is kiszedtèk. Az egyik nyomta össze a többit ès màr fàjdogàlt is, ìgy kiszedtèk nehezen. Teljesen az àllkapcsomban volt nekem is.
5. moonlight13 (válaszként erre: 1. - 6de01dec61)
2014. jún. 1. 21:03
Ne félj, a szájsebészek ügyesek!
2014. jún. 1. 21:03

Én jól jártam 2 évvel ezelőtt, mikor Karácsony előtt becseszett a rágófogam.... Kihúzattam, aztán pár napra rá valami fehéret láttam a lyukban... Ideges voltam, hogy a doki lehet beletörte, de aztán vártam, és előbukkant a bölcsességfogam :) Szóval úgy állok hogy nem hiányzik egy fogam sem :D


Bár a legfelső bölcsi fogam elkezdett romlani, amit ezen a héten vettem észre (nyelvemmel), és nem én hibám, hiába mosom, de annyira hátul helyezkedik el, hogy fogkefével lehetetlen benyúlni odáig... Addig míg tömni lehet, nem húzatom ki, azt mondják az kicseszettül fáj... Jobban mint a többi

3. 6de01dec61 (válaszként erre: 2. - J.Sys)
2014. jún. 1. 21:02

Köszi!

A felsőkkel nincsen baj, az alsók ilyen szerencsétlenek.

Közben gondolom nem éreztél semmit ugye? Utána mennyire volt durva a fájdalom?

2014. jún. 1. 20:57
én ugyanígy jártam, de már össze vannak torlódva a fogaim. 2 hete szedték ki őket, vagyis egy hónapja az egyiket, két hete a másikat alul. a felsőket simán húzni kell csak. szerintem jobb előbb kiszedni, és nem megvárni a "bajt"
2014. jún. 1. 20:52

Sziasztok!

Még januárban, egy röntgenvizsgálat során derült ki, hogy a két alsó bölcsességfogam nem tud kibújni, ferdén helyezkednek el az ínyemben, nem fekszenek de szinte beékelődtek az előttük elhelyezkedő fogakba. Ekkor figyeltem meg, hogy az középen elhelyezkedő alsó fogaim már nem illeszkednek olyan szépen mint eddig, kezdenek elcsúszni. A szájsebész szerint addig nem kell hozzányúlni a fogaimhoz amíg nem okoznak nagyobb problémát. Nos, szerintem ha elkezdenek torlódni a fogaim miatta, az már probléma. Ahogy telnek azóta a hónapok egyre inkább érzem, hogy az egyik alsó 1-es fogam befelé vándorol, a mellette lévő 2-es pedig egyre inkább kifelé dől.


Szerintetek ha ezzel visszamegyek a szájsebészhez már indokoltnak fogja tekinteni a műtétet?

Nagyon nem szeretném, hogy még rosszabb legyen az állapot, viszont őszintén rettenetesen félek mert sok rosszat hallottam erről a műtétről.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook