Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Indesit mosógép elöltöltős IWD 71051 fórum

Indesit mosógép elöltöltős IWD 71051 (beszélgetős fórum)


12. moonlight13 (válaszként erre: 11. - Moonlight13)
2013. júl. 7. 12:38
Bocs, most látom, hogy ugyan két részletben, de ugyanez már kilett másolva.
2013. júl. 7. 12:37

Eco-Time – ragyogó ruhák rövid idő alatt


A kisebb vízfogyasztás miatt a dobban levő víz gyorsabban éri el a mosási hőmérsékletet, így energiát takarít meg, ugyanakkor garantált a tökéletes tisztaság. Pamut és szintetikus ruháknál alkalmazható, így akár egy normál programhoz képest további 20 %-os víz- és energia megtakarítás érhető el. Az Eco-Time opcióval maximum 3 kg, kevésbé szennyezett ruhát lehet kimosni.


Energy Saver – tökéletes mosás alacsony hőfokon


Egy mosás során a felhasznált energia legnagyobb hányadát a víz felmelegítése adja. Az Energy Saver opció segítségével azonban a mosógép nem melegíti fel a vizet 30 °C-nál magasabb hőfokra. Ezzel egy időben a mosódob erőteljesebben forgatja a ruhát, így biztosítja a tökéletes mosási eredményt. Az Energy Saver opciót pamut, szintetikus, farmer, outwear anyagokhoz, csökkentett kapacitással (3 kg pamut és szintetikus), enyhén szennyezett ruháknál lehet a legeredményesebben használni.

2013. júl. 7. 11:28
A hétköznapi ruháknál egyébként én is mindig lerövidítem a programot, az is biztos, hogy sokszor több mint 3 kg a ruha.
2013. júl. 7. 11:25

Engedi, csak gondolom a hatékonysága ennyi ruhánál érvényesül. Persze, ha úgy tapasztalod, hogy tisztára mos, rendesen ki is öblít akkor tegyél bele annyit amennyit jónak látsz.


Egyébként elég nehéz ezt ellenőrizni, hogy valóban kevesebb vizet használ vagy mennyire melegíti fel a vizet.

8. kszb (válaszként erre: 7. - Kszb)
2013. júl. 7. 11:25
na, ezek szerint nekem igen :)
7. kszb (válaszként erre: 1. - Ircsi7)
2013. júl. 7. 11:24

én nem az eco time-ot használom, hanem az energi saver-t.

De amúgy sztem a hőfokon nme változtat ezektől a takarékos programok bekapcsolásától.

6. ircsi7 (válaszként erre: 2. - 9b10f3d7ff)
2013. júl. 7. 11:03
Köszönöm szépen :D
5. ircsi7 (válaszként erre: 3. - D878fb6317)
2013. júl. 7. 11:02
Köszönöm szépen,igen ezt Én is láttam,és azért csodálkoztam,mert itt max 3 kg írnak,de bepakolom a kb 7 kiló ruhát és annál is engedi ezt a programot,és lényegesen lecsökkenti a mosási időt.
2013. júl. 7. 10:54

Ha Energy Saver programod is van, ez befolyásolja a hőmérsékletet.


Energy Saver – tökéletes mosás alacsony hőfokon


Egy mosás során a felhasznált energia legnagyobb hányadát a víz felmelegítése adja. Az Energy Saver opció segítségével azonban a mosógép nem melegíti fel a vizet 30 °C-nál magasabb hőfokra. Ezzel egy időben a mosódob erőteljesebben forgatja a ruhát, így biztosítja a tökéletes mosási eredményt. Az Energy Saver opciót pamut, szintetikus, farmer, outwear anyagokhoz, csökkentett kapacitással (3 kg pamut és szintetikus), enyhén szennyezett ruháknál lehet a legeredményesebben használni.

2013. júl. 7. 10:51

Eco-Time – ragyogó ruhák rövid idő alatt


A kisebb vízfogyasztás miatt a dobban levő víz gyorsabban éri el a mosási hőmérsékletet, így energiát takarít meg, ugyanakkor garantált a tökéletes tisztaság. Pamut és szintetikus ruháknál alkalmazható, így akár egy normál programhoz képest további 20 %-os víz- és energia megtakarítás érhető el. Az Eco-Time opcióval maximum 3 kg, kevésbé szennyezett ruhát lehet kimosni.


Tehát a hőmérséklet marad.

2. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Ircsi7)
2013. júl. 7. 10:44
Hát szerintem az ablakon érezni, hogy melegít vagy sem, ha nem is a teljes hőfokot, de langyosabb, mint hideg mosásnál, ha melegít. A válaszodra konkrétan nem tudok választ adni. De ha a villanyórád bent van azon is láthatod, mennyire kezd gyorsabban forogni ha fűt és összetudod hasonlítani azzal ha nem.
2013. júl. 7. 10:35

Sziasztok!

Vettünk egy elöltöltős 7 kilós indesit mosógépet.

Azt szeretném kérdezni,ha másnak is van ilyen,hogy használja-e rajta az eco time programot.Mert ha azt nem nyomom be akkor 40 fokon 195 percig mosna,de ha azt bekapcsolom akkor 1óra tíz perc alatt kimossa a 7 kiló ruhát.Tiszták a ruhák,de nem tudom,hogy ez hideg vízzel mos-e vagy fölmelegíti a vizet,mert sehol nem találok erre választ.Előre is köszönöm a segítséget.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook