Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Implantátumra várás miatti jobb oldali részleges foghiány miatt kattoghat az állkapcsom keményebb ételek után? fórum

Implantátumra várás miatti jobb oldali részleges foghiány miatt kattoghat az állkapcsom keményebb ételek után? (tudásbázis kérdés)


3. Charlize (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 2. 12:54

Szerintem a foghiány miatt máshogy rágsz most, máshogy, más szögben terheled az állkapcsodat, biztos féloldalasan. Emiatt lehet kattogás, okozhat rendellenes kopást az ízületekben, meg hasonlók.

(Nem vagyok szakember, csak józan paraszti ésszel gondolom ezt.)

Keresd fel az orvost és próbálj minél hamarabb megoldást keresni.

2. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 2. 12:43
Szerintem nem normális a kattogás, én mindenképpen beszélnék egy orvossal...
2021. szept. 2. 11:40

Sziasztok!


Sajnos több gyökérkezelt fogam volt amit a körzetis orvos kezelt és szinte mindnél cisztás gyulladás lett a gyökérben.


Emiatt még covid előtt megcsináltattam magánban a bal oldalt. 5-7-es helyére ment implantátum. Valamint ki lett húzva közben jobb oldalt lent a 6,7 és fent a 7-es fog. Viszont miután beütött a covid ez ellett halasztva és most ősszel tervezem folytatni. Mostanra sikerült anyagilag összeszedni magam.


A gondom az, hogyha keményebb ételt eszek pl két-három nap alatt többször elkezd a jobb oldali állkapcsom kattogni és egy idő után fáj is kicsit. Ha pihentetem 1-2 nap múlva helyreáll, de elég bizarr dolog ez.


Másnak volt már ilyen tapasztalata?


29/F szóval nem lenne jó ilyen korán kicsinálni az ottani ízületeket.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook