Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Immunerősítés+vitamin pótlás fórum

Immunerősítés+vitamin pótlás (beszélgetős fórum)


13. tündér74 (válaszként erre: 11. - Ficánka5)
2012. szept. 12. 22:35

Sokan nem is foglalkoznak ám vele, nem is tudják, hogy allergiájuk van. (Én egyébként tüdőgondozóba járok és bizony látok jópár kisebbségit)

A hangsúly azon volt, hogy sajnos a mai világban nehéz kivédeni minden tényezőt, hiszen a levegő szennyezettebb, mint régen, az ételeink tele vannak mesterséges adalékanyagokkal, nem úgy mint régen, felgyorsult a világ, stresszesebbek az emberek,stb.stb., így nem meglepő hogy jóval több ma az allergiások száma, mint régen volt.

12. 26092879c1 (válaszként erre: 1. - Woroscsaj)
2012. szept. 12. 21:29
Pénzkidobás. Megfelelő, változatos táplálkozás mellett felesleges, és nem is helyettesíti azt, hiszen a szervezetnek nem csak vitaminokra van szüksége.
11. Ficánka5 (válaszként erre: 5. - Tündér74)
2012. szept. 12. 15:45

Szerinted a kisebbség allergiás?? Én lassan 5 éve járok onkológiára, tömött várókkal. Ennyi idő alatt talán 3 kisebbségivel találkoztam, az is a kulturáltabb fajtából. Ergo edzeni is kell az immunrendszert, nem csak támogatni.Nem kell túlzásba vinni a fertőtlenítést sem. Azt viszont a saját bőrömön tapasztaltam, hogy a vörös hús és az állati fehérje nem igazán tesz jót nekünk. Ez kicsire és nagyra is értendő. A tejfehérje pótolható növényi fehérjével, kivéve a margarint, mert az már tele van adalékanyaggal.

Már nagyon eltértem a kérdésedtől, bocsika, de Te még sokat tehetsz a családod egészségéért, ezért írtam le.

10. woroscsaj (válaszként erre: 8. - Tündér74)
2012. szept. 12. 11:07
Az igazság az hogy én kérdeztem hogy mit adjak neki,mert már köhög és folyik az orr és inkább a kicsit féltem hogy nehogy valami komolyabb baja legyen.Persze ő még szopizik és az talán a legjobb védekezőrendszer neki,de neki is kezd folyni az orr és elég sokat köhögött éjjel,aminek a következménye hogy nem aludta ki magát.
9. woroscsaj (válaszként erre: 4. - Ficánka5)
2012. szept. 12. 11:05

Anyósom is allergiás minden hülyeségre,pár hónapja a keze állandóan kiütéses és nem jönnek rá mitől.


Én nem adok nekik dobozos kajákat,mármint félkészt(kivéve a kicsi,aki ha olyat főzök üveges babakaját eszik)de próbálom nem túlzásba vinni:) Amúgy anyósomék nagy kertet gondoznak ahonnan ellátják az egész családot 4gyermekük szépen benépesült családját:)) szerény 16fő:)) és persze csurran cseppen pár szomszédnak eladás/adás szinten.

8. tündér74 (válaszként erre: 7. - Woroscsaj)
2012. szept. 12. 11:04
Ha ilyen ritkán beteg, akkor én a helyedben nem adnék, de persze hallgass inkább az orvosodra.:)
7. woroscsaj (válaszként erre: 6. - Tündér74)
2012. szept. 12. 10:42
Eddig nem volt beteges,évente egyszer így ősz környékén kapott el egy betegséget ami általában ráhúzódott a fülére! Ebből kiindulva ajánlotta a doki az immunrendszere erősítését és a multivitamint.
6. tündér74 (válaszként erre: 1. - Woroscsaj)
2012. szept. 12. 10:33

Szerintem ezeket az ovis bacikat nem lehet kivédeni. Ha egyébként nem beteges a lánykád, én nem adnék neki immunerősítőt. Csak vitaminpótlást.

Én MultiKid-et és Cebion cseppet szoktam adni a kisfiamnak.

5. tündér74 (válaszként erre: 4. - Ficánka5)
2012. szept. 12. 10:29

Sajnos ma nagyon nehéz olyan ételt találni, ami tényleg egészséges. Tele vannak az ételek tartósítószerrel, adalékanyagokkal.

Akinek pl. nincs saját kertje, annak meg kell venni a piacon, boltokban a gyümölcsöket, zöldségeket, ami ugyebár vegyszerezve van.

Régen azért nem volt ennyi méreganyag az ételekben, nem volt ekkora a környezetszennyezés. Sajnos ezért a sok allergiás.:(

2012. szept. 12. 10:05

Sajnos nekem nincs uncsikám, nem ismerem a mostani módit a gyerekeknél, de 13 éve járok tgyógyászhoz a saját allergiám, betegségem miatt. Csak amit ennek során tapasztaltam tudom, hogy mennyire másképp kellene pl. étkeznünk, mellőzve pl. a sok egészségesnek kikiáltott kaját. És ezt bizony már pici korban kell kezdeni.

A házban van egy 4 éves picurka, tele ekcémás kiütésekkel és az anyja még most is eteti felvágottakkal, mondván, hogy az csak csirke. Nekem csak egy 10 Ft-os nagyságban volt a tenyeremen, nagy szenvedés. Elképzelem azt a szegény gyereket, az valami rettenetes lehet, mellé pollenallergiás is.

Az én gyerekem már két évesen versenyt ette a citromot az apjával, ki tud nagyobbat fintorogni.

Most hálát adok érte, akkor rájuk se bírtam nézni.

2012. szept. 12. 09:40

Én nem adtam eddig csak a cebion c-vitamint nekik,és naponta többször gyümit,amit próbáltam változatossá tenni,tehát nem mindennap kaptak 2-3almát hanem egy almát,egy őszit,pár szem szőlőt,mikor mit.

Szóval muszáj adnom neki(k) valamit.A kicsinek így is csak a c-vitamin marad,mivel ő még sok mindent nem kaphat,pl méz.

2012. szept. 12. 09:38
Én ha ezeknek a picurkáknak a nagyija lennék, elsősorban arra törekednék, hogy ne "szert"adjak nekik, hanem természetes vitaminokat és nem időszakonként, hanem egész évben. Sztem ezért lesznek már a gyerekek allergiások, mert az ilyen olyan szerekkel, táplálékkal rengeteg méreganyag raktározódik le a szervezetükben.
2012. szept. 12. 09:30

Nagylányom(4) most kezdte az ovit,de már köhög és kicsit folyik az orra,és a kicsi(11hó) is elkapta úgy látszik.A dokinőnk mondott nem vényköteles immunerősítőt és multivitamint,de szerintem 6-7ezer forint kicsit sok lenne ezekre.Vagy csak én sokallom?


Ti milyen szert adtok nekik?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook