Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Illik-e a gyümölcssalátába az avokádó? fórum

Illik-e a gyümölcssalátába az avokádó? (tudásbázis kérdés)


2011. febr. 19. 18:24
és nem lehet eltenni, dolgozz gyorsan, mert nem tesz jót az avokádónak bontás után az idő. gyorsan meg kell enni az egészet. én még a kenyeret is előre felszeletelem. :)
2011. febr. 19. 18:23
Valamint behűtött fehérbor, fröccs, vagy sima fekete tea citrommal kiváló hozzá.
2011. febr. 19. 18:22

Ha nem snagyon szerettek kísérletezni, és vendégeket vársz, vagy előételt szeretnél készíteni, a következőt javaslom, még a gyerekek is szeretik:


egy kis csésze vajat engedj fel teljesen szobahőmérsékletűre (NEM margarint, finom, drága vajat!)

egy gerezd fokhagymát NAGYON apróra készíts, a kés pengéjével ha kapargatod, kicsit macerás, de tényleg jobb, mint a nyomó


villával törd egybe az avokádót, a vajat és a fokhagymát, keverd ki egész habosra, jól sózd meg, egy pici fehérborsot adj hozzá, és kész az avokádókrém.


Finom meleg friss pirítósra kell kenni, és javaslok egy tányéron nyers paradicsomokat felvágva kínálni hozzá. Egyszerűen mennyei.

2011. febr. 19. 18:15
Köszi a válaszokat!
2011. febr. 19. 18:09
Nekem ízlik.
2011. febr. 19. 18:09

Úgy tűnik, Amerikában viszont népszerű az avokádó-grapefruit-saláta, van, aki balzsamecettel készíti, én tuti a lime juice-os változatot fogom kipróbálni...


[link]

2011. febr. 19. 18:01

én az avokádót koktélrákkal, koktélparadicsommal és egy kevés összevágott salátával, olívabogyóval szoktam összekeverni, kevés fokhagyma, olívaolaj, balzsamecet, egy pirítós, és hamm. :)


de gondolkodom, milyen gyümölcshöz passzolhanta... almás-körtés-avokádós valamit egész szívesen kipróbálnék!

2011. febr. 19. 17:50
szerintem nem,legalábbis én gyümölcs salátába nem tudom elképzelni.
2. Hoxa
2011. febr. 19. 17:05
Szerintem az inkább sima zöldséges salátába illik, legalábbis én abba szoktam kockázni.
2011. febr. 19. 17:00
Illik-e a gyümölcssalátába az avokádó?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook