Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Illatos lakás fórum

Illatos lakás (beszélgetős fórum)


28. syria (válaszként erre: 27. - Marjann)
2016. jan. 20. 18:10
Mint kiderült, nálam is a bűzzáróval van gond, azért mondták a bontást. A vizes megoldást nem tudtam kitapasztalni, viszont a fóliázás nagyon bejött.
27. Marjann (válaszként erre: 25. - Syria)
2016. jan. 20. 11:27
Nálunk az a gáz, hoyg földszinti lakás és olyan szuper a csőrendszer, hogy néha elfolyik a bűzzáróból a víz. Ha szaga van, akkor vizet kell beleereszetni és 5 perc múlva már nem érezni, ennyi a trükkje. Illetve ha hosszabb időre elemgyünk otthonról, akkor dugó a zuhanyzóba és arra víz, hogy szigeteljen.
26. fincsi5 (válaszként erre: 22. - Gribedli***)
2016. jan. 19. 21:14
És anyósodnál sem lehetne?
25. syria (válaszként erre: 20. - Marjann)
2016. jan. 19. 21:03

A csatornaszag ellen nem használ semmi. Se fokozott takarítás, se illatosító, se semmilyen, lefolyókba önthető szer.

Kb. másfél évig küzdöttem. Különböző szakemberek csak vakargatták a fejüket, volt, aki járólap feltörést, bontást emlegetett. Na ne! Nemes egyszerűséggel fogtam egy jó tenyérnyi erős műanyagot (pl. PET palackokat összefogó fóliát), s belecsomagoltam a fürdőszoba összefolyóját fedő kerek idomot. Alig látszik, aki nem tudja, hogy ott van, észre se veszi. Néha (1-2 havonta) kicserélem, s volt szag, nincs szag.

24. 5c54c8b1c1 (válaszként erre: 22. - Gribedli***)
2016. jan. 19. 13:52
Jó,jó... nálatok sokminden másképp mûködik.
2016. jan. 19. 13:48
Meg nincs konvektor mert padlófűtés van, de ahol van konvektor, ott működhet:)
22. gribedli*** (válaszként erre: 21. - 5c54c8b1c1)
2016. jan. 19. 13:46
Én pl nem merném ezt megcsinálni mert corian munkalap+mosogató van a konyhában és van több mosdónk is ilyen, a citromlé kimarja, foltossá teszi a coriant
2016. jan. 19. 13:25

Narancs-citromhéj konvektorra, fahéj, vanília..

Citrom belsejével törlöm át a mosogatót, csaptelepeket, mosdókagylót, fürdôkádat, wc szélét.

Ugyanígy lehet a narancshéjat is alkalmazni.

Ettôl olcsóbbat, természetesebb alkalmazást nem tudok a szellôztetésen túl.

20. Marjann (válaszként erre: 19. - Syria)
2016. jan. 19. 13:18
Nálam gyertyás párologtató van, amit néha begyújtok, ha illatra van kedvem. Egyébként meg ott az öblítő, a finom kaja. Ja, meg a csatornaszag, ami néha előtör és a macskaalom :D
19. syria (válaszként erre: 14. - Marjann)
2016. jan. 18. 22:54

Egyetértek.

Viszont egyáltalán nem támogatom az "időzített avagy elektromos illatosító, párologtató, pot puri" frinc-francokat. Teljesen felesleges, drága, környezetszennyező, adott esetben allergiát okozó vegyszerek. Ahol normálisan van takarítva, szerintem semmi szükség ilyesmire. (Ahol nincs, ott meg pláne. :D)


Komolyan mondom: amíg ki nem szellőzik, inkább szagolom a gyerekem végtermékének nem kicsit penetráns szagát a WC-ben, mint bármilyen mesterséges cuccot.

18. moonlight13 (válaszként erre: 1. - _hóvirág_)
2016. jan. 18. 22:29
Én a szobában is szárítok ruhákat. Annakidején a szomszédom mindig azt mondta, hogy nálam mindig öblítő illat van a lakásban. Én soha nem éreztem, mert abban éltem. Akkor sem tűnt fel, amikor beléptem a lakásomba.
17. fincsi5 (válaszként erre: 15. - _hóvirág_)
2016. jan. 18. 20:27

A normálisnál érzékenyebb vagy a szagokra. Én egy pörkölt, vagy más hagymás kaja után 4-5 napig erősen érzem, pedig kb. annyit szellőztetek,mint te.

Sőt, általában a függönyöket is kimosom olyankor.:(

És aznap éjjel bukón hagyom ott az ablakot, s csak hajnalban zárom be.

Nálam pl. csak golyós dezodort használhat még vendég is, hajlakk szóba sem jöhet.

Én is havonta festetnék, ha tehetném.

2016. jan. 18. 19:21
Köszönöm Nektek a Tanácsokat!!!
15. _hóvirág_ (válaszként erre: 14. - Marjann)
2016. jan. 18. 19:21
Akik előtte laktak itt elég ápolatlanok voltak és mégsem volt a lakás büdös, sőt. Én nálam meg kevesebb ember van aki tisztább és mégsem tudom, hogy mi ez! :(((
2016. jan. 18. 17:09
Ki kell, hogy ábrándítsalak: egy lakásnak pont olyan illata van, mint a benne élő embereknek, állatoknak, tárgyaknak. A friss festés és a friss bútor is elveszíti egy idő után az illatát. Ugyanígy a frissen kipucolt fürdőszoba is csak addig illatos, amíg használni nem kezded. Ha sütsz finom illat van - míg meg nem eszed a kuglófot, vagy el nem teszed. Ha szellőztetsz kimegy a kajaszag, kimegy a használt levegő. Illatosítani illatos dolgokkal tudsz, időzített avagy elektromos illatosító, párologtató, pot puri. De minden otthonnak meg van a maga "otthonszaga".
2016. jan. 18. 16:34

a felmosóba szoktam egy kis tusfürdőt tenni.

ezenkívül sokszor főzök teát, így leggyakrabban teaillat van a lakásban.

2016. jan. 18. 16:17

Borzalmasnak tartom, amikor belépek egy lakásba, és szinte az arcomba vág a tömény illat.

Az, hogy festve-mázolva-porszívózva, stb., a ruhák kimosva-vasalva-illatosítva, az egyéni piperék használata, stb. adják meg egy lakás egyéni illatát. Van, aki fúj 1-2 finomabb márkás parfümöt naponta. De hozzá lehet szokni.

2016. jan. 18. 15:49
Nekem is elektromos illatosítóm van.
2016. jan. 18. 15:42

Hideg párásítóba kell tenni illóolajat. Egészséges is és finom illat van. Mi most levendulát tettünk bele. Van hogy csak sima Salvus víz van, aminek nincs illata.

Nálunk csak este van kajaszag, mert 8 körül állok neki főzni mikor a gyerekek alszanak. Nappal nem érződik semmi, mert este szellőztetem a konyhát, reggel meg az egész lakást.

Amúgy ha drágának találod a párásítót, akkor vehetsz olyan gyertyatartót kb 1500-ért amihez teamécses kell és illóolaj. Azt sokáig lehet érezni és utána az olaj nem is kerül sokba.

2016. jan. 18. 15:37
kolleganőm a felmosóvízbe is tesz 1 kis öblítőt .
8. gribedli*** (válaszként erre: 1. - _hóvirág_)
2016. jan. 18. 15:36

Konnektorba való illatosítót használok, bár nálunk van szagelszívó is meg minden, csak én szeretem a levendulaillatot, amikor belépünk. Jónak tartom még azokat is, amelyek időközönként fújnak, amit Csajszi is említett.


Vannak még olyan felmosószerek is, amelyek tovább tartják az illatukat, nekünk van 2 kutyánk, és igaz, ők kint vannak egész nap, ettől függetlenül nem használhatok bentre olyan felmosót, amiben ammónia van (vagyis gyakorlatilag az összes Ajax, bref és társai, egyiket sem, amiket a boltokban találni), hanem kifejezetten kisállatboltban kaphatót, mert ez nem zavarja az ő orrukat, nem okoz irritációt. Jó oldala, hogy nagyon sokáig illatozik, inodorina a neve.

7. *Csajszi* (válaszként erre: 1. - _hóvirág_)
2016. jan. 18. 15:26

Nekunk van ilyen falra szerelheto utantoltos spray, ami automatikusan 30 percenkent fuj egyet, most azt hiszem vanilia illatu utantolto van benne.

Nem ertem miert nem megy ki nalatok a kajaszag amugy, nyilvan fozes utan nalunk is erzodik, de nem napokig, par ora aztan szelloztetes megoldja.

Ha mas nem segit, vegyetek ilyen illatositot ami bizonyos idokozonkent (gondolom allithato ez), fuj valami finom illatot. Nekunk csak egy van a folyoson a lepcsofeljaranal, igy foleg a felso szintet illatositja, de ha nem lenne jo szag vennek masikat kifejezetten a lenti helysegeknek is.

6. _hóvirág_ (válaszként erre: 4. - Marjann)
2016. jan. 18. 15:25

vettem, Ami Pur gyertyát, de az meg nagyon erős és, ha elmegy az illata akkor megint semmi nincs. :(

az egyik lakásba egy nő többször sütött kuglófot heti alkalommal és ott is hetekig jó illat volt mikor beléptünk, aztán vége lett...:(

5. _hóvirág_ (válaszként erre: 3. - Aac131dc75)
2016. jan. 18. 15:24
nem, mikor elmegyek itthonról és megjövünk akkor is olyan állott szag van, és mikor ideköltöztünk még hetekig az előző lakóknak az a kellemes öblítőillata volt.
2016. jan. 18. 15:23
Illatosítóval.
3. aac131dc75 (válaszként erre: 1. - _hóvirág_)
2016. jan. 18. 15:22

Lehet,hogy hülyeséget mondok,de abban élsz,megszoktad, már nem érzed az illatát.

A teregetett ruhákat persze,hogy érzed,az erős illat,nem folyamatos,mint a lakásé.


A kajaszag,meg ha panelban laksz,lehet a szellőzőn megy be a szomszédoktól.

2. _hóvirág_ (válaszként erre: 1. - _hóvirág_)
2016. jan. 18. 15:20
Bocsánat heti 2 nagy főzést akartam írni.
2016. jan. 18. 15:19

Sziasztok!

nem dohányzó család vagyunk, főzünk, mosunk, szellőztetünk, mégis többnyire kajaszag van a lakásban, pedig sokszor olyan huzatot csinálok sokáig, hogy megfagyunk. Heti 1x főzök és nem mindig hagymás alappal, de mint írtam szellőztetek folyamatosan. A lakás szerencsére jól fűtött és nincs bagós szomszéd. Mikor idejöttünk olyan tisztaság illat volt ami pár hét alatt el is tűnt. :( Egyszerűen nem értem az okát, hogy miért vagy étel vagy semmilyen szag van a lakásban. Mikor mosok akkor kellemes ahogy belépek. Ez a 2.lakás ami jó illatú volt és megint semleges lett. Mit csinálok rosszul? Sütit kell mindig sütni és mosni,teregetni? Másnak, hogy van friss tisztaság illat a lakásában? Köszönöm! :(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook