Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ilcsi Mama 2012. évi időjárás előrejelzése - ősz/tél fórum

Ilcsi Mama 2012. évi időjárás előrejelzése - ősz/tél (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Ilcsi Mama 2012. évi időjárás előrejelzése - ősz/tél

30. Ilcsi Mama (válaszként erre: 29. - L.Niki18)
2012. okt. 23. 00:22

Kedves L.Niki18. Remélem, hogy olvastad az előre jelzést a 2012. év, Ősz-tél vonatkozásban.


Az én előre jelzésem szerint látható, hogy csak december első hetében és december 18.-i napok környékén számíthatunk havazásra.

Tehát karácsonykor csak a hideg idő következtében megmaradó előzőleg lehullott hó adhat nekünk fehérkarácsonyi érzetet.

Az előre jelzésem szerint friss hóra karácsony napján nem számíthatunk.


Csupán a hónap végi napok hozhatnak majd havazást.

Ugyanakkor, mivel 20.-tól növő hold ideje van, valamint a hónap vége felé 28.-án pedig „Telehold” időszaka lesz, ezért ezeken, a párnapokon várható csak friss havazás, de leginkább hideg szikrázó napos napokban, órákban gyönyörködhetünk majd.


A síelők nagy örömére csupán az új év napján illetve 2013. év első hetében számíthatunk majd nagyobb havazásra.


Azonban szeretnélek megnyugtatni, hogy a 2013. évben a holdfázis (amelyet én leginkább figyelembe veszek az előrejelzésemben, már olyan „Csökkenő holdállásba „kerül majd, hogy végre karácsonykor havazás várható, amely legutoljára csak 2007 évben fordult elő karácsonykor.


A 2013. egész-évre szóló előre jelzésem már 2013. január 8.-tól olvasható lesz, illetve ki is másolhatod - a HOXA portálon, az adatlapomon az INTERAKTIVITÁSRA kattintva, illetve a Hobbi &Otthon rovatban is, megtalálható lesz majd <Tavasz –Nyár- Ősz - Tél, bontásban> Hoxa által feltöltve.

Szeretettel Üdvözöllek és köszönöm a jelentkezésed: Üdvözlettel. 7X-en túli Ilcsi Mama.

2012. okt. 22. 23:10

Remélem idén fehér Karácsonyunk lesz! :o)

Mennyi az esélye ennek?

28. alfoldi13 (válaszként erre: 23. - Ilcsi Mama)
2012. szept. 8. 07:17
szomorú voltam hogy eltaláltad!
27. Ilcsi Mama (válaszként erre: 26. - Lujza1122)
2012. szept. 7. 23:37
Kedves "Lujza 1122" Mivel ebben az időben növekvő hold állásban lesz a hold valósznű, hogy hidegebb napok lehetnek, ezért az előzőekben leesett hó éreztetheti velünk a"Fehér" karácsonyt.
2012. szept. 6. 11:49

Szuper a cikk! A kedvencek közé tettem. Köszönjük!

Remélem, hogy picit lehet fehér még a karácsony! :)

25. Ilcsi Mama (válaszként erre: 20. - Maruszja)
2012. szept. 5. 17:19
Kedves"Maruszja" Egyetértek veled, és köszönöm a bejegyzésed. Szeretettel Üdvözöllek: Ilcsi Mama
24. Ilcsi Mama (válaszként erre: 21. - Df09bac22a)
2012. szept. 5. 17:17
Kedves" Arany Hal". Nagyon örülök, hogy egyetértesz velem. Remélem figyelemmel kíséred majd a jövő évi előrejelzésem is. Üdv: Ilcsi Mama
23. Ilcsi Mama (válaszként erre: 18. - Alfoldi13)
2012. szept. 5. 17:15
Kedves” Alföldi13”. Tudom, hogy Te az ország közepén laksz. Ezért nem biztos, hogy a szeptember 7.-i kevés záport is hozó fronthatás elér e benneteket. Aztán majd 20-át követően lehetséges egy kicsike eső. Október első dekádjában is sajnos csak kevés csapadék lehetséges. Pedig a szép virágaidra és a veteményes kertedre is, nagyon ráférne egy kis eső. Üdv: ilcsi Mama.
2012. szept. 3. 15:49
* mindent => minden hol
21. df09bac22a (válaszként erre: 15. - Ilcsi Mama)
2012. szept. 3. 15:48

Kedves "Ilcsi Mama".

December 21. -ét csak humornak szántam, mert mindent ez folyik. :-)

Természetes Dec 22. -én folytatódik az élet, és készülés a karácsonyra.

Egyszerűen ahogy írta, csak oylan ez a dátum mint nálunk minden évben Dec 31. véget ér egy naptári ciklus, és kezdődik előröl. :-)

20. Maruszja (válaszként erre: 4. - Júlia*)
2012. szept. 3. 12:51

Ki az a Gyurcsok József?

Ilyen hülyeséget! Már miért állna meg az élet? Hányszor, de hányszor jósoltak már ilyen hülyeségeket és még mindig itt vagyunk és leszünk is! Aki elhiszi az ilyeneket, annak úgy kell! Én nem hiszem!

2012. szept. 3. 12:29
csináljunk valami kívánság lista lehetőséget is! mint a kívánság kosárban mondjuk nem kell harminc tíz féle választék is elég lesz egy egy napra
2012. szept. 3. 12:27
jelezz egy kis esőt ide ahol lakom köszönöm már akár mostra
17. Ilcsi Mama (válaszként erre: 16. - Mamma2)
2012. szept. 3. 12:23
Kedves"mamma2" Nagyon szépen köszönöm az elismerést. Szeretettel üdvözöllek: 7X-en túli Ilcsi Mama.
16. mamma2
2012. szept. 3. 10:00
....hmmm...ez a Gyurcsók Jocó még nem tűnt el a süllyesztőben??? Miért hülyíti a népet!???....Köszönjük Ilcsi Mama az előrejelzést,-régóta olvasom írásaid, és jelzésed igaznak bizonyul!
15. Ilcsi Mama (válaszként erre: 4. - Júlia*)
2012. szept. 1. 18:38

Kedves „Júlia*. A kérdésedben, ha arra vagy kíváncsi, hogy nekem mi a véleményem erről, akkor a válaszom az, hogy ez, így ahogyan Gyurcsok József nyilatkozta bizonyosan, nem lesz igaz.


Talán abból kiindulva tehette az Úr az október hónapra eső megállapításait, hogy több helyeken volt olvasható, hogy 2012. december 22-én különleges bolygóegyüttállás lesz, valamint a Szaturnusz belép októberben Bak jegybe. A Bak jegy uráról pedig úgy tartják, hogy a Szaturnusz általában pusztulást és romlást hozhat pláne a hideg által a levegőben iszonyú hideget, jegesedést, ködöt okozhat és ezzel nagy kárt, hozhat az emberek egészségre.


Valamint egy Nibiru névre keresztelt bolygó, melyről állítólag már a Sumérok is említést tettek, éppen 2012-ben ér a Föld közelébe. Amikor a 3600 évente visszatérő égitest ideér, a Föld polaritást válthat, de az is lehet, hogy megáll a forgásban néhány napra, vagy akár hetekre. Ennek eredményeként vulkánkitörések, földrengések és egyéb katasztrófák következhetnek be, de az is lehet, hogy hirtelen beáll a következő jégkorszak.


A NASA kutatásai szerint viszont nem lesz semmiféle bolygóütközés, nem jön semmilyen 10. bolygó, mindössze arról volt szó, hogy az infra fényben számos, eddig nem látott tárgyat találtak, amiket még nem azonosítottak be, és pólusváltás is csak párezer év múlva lehetséges.


Talán ezekből kiindulva tehette az Úr is, az október hónapra eső megállapításait.


Én úgy gondolom, hogy az időjárás változásokat legfőbbképpen a HOLD befolyásolja (gondoljunk csak az ár-apály jelenségekre, vagy az esős és az aszályos évekre, Az időjárás előre jelzésemhez én is a Hold ciklusokat is felhasználom. )


Már, pedig mint a HOLD, mint második Fő világosítónk FÖLD kísérője, ezért úgy, mint az univerzum többi bolygójának is, a NAP rendszerben, kölcsön hatása van egymásra.


A változás kora - avagy az emlegetett, maya naptárszerinti 5126 éves ciklusának 2012-ben lesz vége. Sajnos ez sem egyértélműen bizonyított. Tehát a Maya naptár szerint sem az idő ér véget, hanem csak az időszámítás aktuális ciklusa.


„Dimenzióváltásról, 2012-ben” már sok minden lehetett olvasni. Amennyiben ma élnének maják, valószínűleg 2012. december 21-én egyszerűen újra kezdenék a naptár számolását, és megújulási szertartásokkal ünnepelnék az új világ kezdetét.


Időjárási szempontból pedig ahhoz, hogy ilyen hőmérsékletváltozás legyen pláne 4 óra leforgása alatt, én úgy vélem, hogy badarság.

Már csak azért is, mert a csillagokból az emberi életekre gyakorolt hatásaiból sok minden kiolvasható. Már pedig nem jelez semmilyen tudományos megfigyelési adat ilyen katasztrofális változást.

Asztrológiai szempontból pedig a csillagok, azt üzenik, hogy igen, valóban nagy változásoknak kell bekövetkeznie. Azonban annak egy TISZTULÁS, és átalakulási átrendeződésnek kell, hogy legyen, ahol a munka és az emberek egymásiránti szeretetén és nem a gyűlöleten kell, hogy legyen a hangsúly. Amennyiben megnézzük az eltelt időkben a Plútónak a Bak jegyben haladó időket, akkor hatalom, az elnyomás bástyái épültek, illetve rombolódtak le. Az említett évszázadokban valóban járványok pusztítottak, és gyakran volt éhínség is, és voltak katasztrófák is.

A változás igényét, PLÚTÓ, mint a tömegek bolygója, már 2008-tól a Bak jegybe való lépésével felvetette. Gondoljunk csak a pénzügyi válságra. De ha Kínai asztrológia szerinti TIGRIS év jelentését nézzük, akkor abból is az volt ki olvasható, hogy 2010-2011. év nem egy értelműen békés év lehet. Ugyan is a keleti asztrológia szerint a Tigris évet a megfigyelések szerint gyakran kíséri dráma, feszültség, felfordulás, és katasztrófa. Ez az időszak szokatlan, kedvezőtlen időjárási jelenségeket, égi és vízi katasztrófákat, földrengéseket is hozhat.

Politikai helyzet ingatag, jellemzője a hatalom átvétel, a pénzpiac is drámai gyorsasággal változik. Azonban a 2012-től 2013.-ig tartó Sárkány éve már a nagy elgondolások éve lehet.


A Szaturnusz bolygó, ekkor a Mérleg és a Skorpió jegyekben járva, óvatosan megfontolt, sorsszerűen kiegyensúlyozott döntéseket, kényszeríthet ki.

Neptunusz bolygó a Vízöntő és a Halak jegyben halad, ekkor még a kollektív vágyakat és a bizonytalanságot is tükrözheti.


Azonban a Plútó a Bak jegyben haladva arra is, sarkalhat, hogy a társadalmi kettéosztottság helyett az összetartást fejlessze ki. Azért, mert a Plútó a tömegek bolygójának számít. Kapcsolatban van a tömegegek sorsával, melyben minden ember osztozik.

Az Uránusz bolygó is a Kos jegyben jár sokáig, amelyek új társadalmi irányzatokat és fejlődést ígérnek.

Tehát azt láthatjuk, hogy régi, elavult rendszereket drasztikusan és végérvényesen lerombolva egy teljesen ÚJAT, egy magasabb minőségűt hozzunk létre.


Ha azt vesszük figyelembe, hogy az Uránusz is már 2011 tavaszától a Halak jegyből átlépett Kos jegybe, ahol 2018-ig halad majd, és ha két ilyen teremtő bolygó fényszögeivel találkozik az univerzumban, akkor a valóban korszakalkotó változásokat jelezhet az emberiség történetében.

Ez aztán azt is hozhatja magával, hogy drámai hatású, újjászületés, vagy hirtelen változás lehetséges, amely az Uránusz bolygó hatására oly jellemző. Ez azonban az emberiségre, lehet kedvező és kedvezőtlen is. Mint minden planéta szimbólum szerinti energiát megélhetjük fizikai szinten vagy érzelmi szinten. Ha, azonban mindenki szellemi szinten éli meg a személyes életfeladatát, akkor mindig valami nagyon jó eredmény keletkezhet belőle.


Plútó bolygó szellemi szintű megélésének a legfontosabb változata, a ránk ragasztott ítélkezés, mások által kijelölt út, vagyis (ezek Szaturnusz analógiák) elhagyása után, ne a félelemmel foglalkozzunk, hogy mi is fog történni, ha nem felelősséggel vállaljuk fel a saját utunkat. Ezért az egyéni életekben, arra számíthatunk, hogy életünk bizonyos területein jelentős változások történhetnek, és ezeknek az új energiáknak a helyes kezelése e1engedhetetlen, ahhoz, hogy átvészeljük ezt az időszakot, és a lehető legtöbbet és a legjobbat hozzuk ki belő1e. Amíg az Uránusz inkább az egyes csoportok jövőjére irányul, amelyek új társadalmi irányzatokat és fejlődést ígérnek, akkor szintén 2011.-ben a Halak- jegybe lépő Neptunusz is a kollektív vágyakat és a bizonytalanságot tükrözhette.


Ezt még folytathatnánk azzal is, hogy a Szaturnusz bolygó most még ugyan október első dekádjában a Mérleg-jegy végénél jár, de 2012. október 6.-tól már átlép a Skorpió jegybe. Amikor is, már, mint egyéni sorsbolygó” óvatosan megfontolt, sorsszerűen kiegyensúlyozott döntéseket, kényszeríthet ki belőlünk. Neptunusz bolygó is majd a Halak jegyben tovább haladva, mivel egyben a jegynek egyik ura is, teljes egyesülésre a forráshoz való visszatérésre való vágyat hozhatja be. Már csak azáltal is, hogy a Neptun jele által a három ág tudat oldalait mutatja. A tudatalatti elmét, a mindennapi tudatosságot, és a kozmikus tudatot is képes összehozni. Azért mert a Neptunusz olyan határok átlépésének a vágyát képviseli, amelyek a legnagyobb szélsőségek között képes mozogni. Vagyis a tudat, a felvilágosodás, magasabb szintjének, az elérésnek a vágyát képviseli. Már csak azért is, mert a Neptun a VÉNUSZ magasabb oktávja, ami által a feltételnélküli szeretetlehetőségét adhatja nekünk.

Ezáltal a Plútó a Bak jegyben haladva arra is sarkalhat mindenkit, hogy a társadalmi kettéosztottság helyett az összetartást fejlessze ki. Azért, mert a Plútó ugyan a tömegek bolygójának számít, kapcsolatban lévén a tömegegek sorsával is, melyben minden ember egyéni módon is osztozik.

Ezért aztán az Uránusz bolygó hatásai is a Kos jegyben új társadalmi irányzatokat és fejlődést ígérhetnek az egyéni életekben is, mivel 2013-tól már várható a gazdasági fellendülés is.


A Napnak valóban vannak ciklusai, de ezek igen jól ismertek és dokumentáltak. Körülbelül 11 évente van ennek a ciklusnak „maximuma”, amikor is sokkal több napkitörést figyelhetünk meg, mint máskor. Ezek azonban nem veszélyeztetik a földi életet. 2012. évi várt esemény időpontjához legközelebbi napfogyatkozást már esetleg érdemes megvizsgálni, azért mert 2012. november 13.-án napfogyatkozás lesz a Skorpió jegyében, és december 21.-én a napforduló a galaxis síkjával egy vonalba fog kerülni. Majd december 31.- én a „Szíriusz”egy vonalba áll a Földdel és a Nappal is, de hiszen voltak már máskor is, bizonyos más bolygó együttállások is. 2005.-ben például 26° fokkal tértek el a képzeletbeli egyenestől a felsorakozó az égitestek, vagyis kevésbé pontosan rendeződtek egyetlen sorba. Kétségtelen, hogy most az úgynevezett „tökéletes együttállást” prognosztizálják, ugyanakkor 1997-ben sokkal tökéletesebb volt az együttállás, mint ami most jön, mégsem ért véget a világ, még sem lett világ vége!

Az Uránuszi tisztulás és a radikalizmus az élet minden területére igaz lehet, emberi kapcsolatok, gazdasági élet, de még az étkezési szokások, a szellemi élet, és no, meg a „Föld Anyára” való szeretettel való odafigyelés mindezek közül is leg fontosabb lehet.


Hiszen minden jegy, amely emberi alakot ábrázol a zodiákusban, az emberek számára jelezhet esetleg előre valamit. Minden, amelyek a Földre is, vonatkozót jelezhetnek, a Nap fogyatkozás szempontjából egészen általános vihar károkat okozhatnak, de ezeket is csak a neki megfelelő időkben. A téli jegyekben, jelezheti, továbbá a pénzügyekben történő változásokat is.


Nos, úgy tűnik, hogy ennek a katasztrófának is végül „Happyend” lehet a vége.


Reméljük, hogy a világ teljes egészében nem fog elpusztulni, és minden fenyegetettség ellenére sem pusztul ki az emberiség. Nagyobb fordulatok a világot ma uraló hatalmak, társadalmi rendek működésében várhatók. Ám az, sem mint egyetlen nagy fordulat, inkább csak egy lassabb folyamatként mehet majd végbe.


Én úgy gondolom, hogy ha már megváltoztatni nem is tudjuk a világ eseményeit, legalább ne essünk pánikba, ne üljünk fel mindenféle mendemondáknak, hanem gondolkodjunk tárgyilagosan, a saját fejünkkel, és vizsgáljuk meg lehetőségeinket képességeink szerint, abban, amiben mi tudunk, tegyük a jót. Bízzunk abban, hogy amennyiben mindenkit a jó szándék vezérel, nem követünk el túl nagy hibákat.


Felhasznált és ajánlott irodalom: Apocalypse 2012.

14. Ilcsi Mama (válaszként erre: 12. - Df09bac22a)
2012. szept. 1. 18:23
Kedves" Arany Hal". Én itt arról írtam, hogy hóesésre a növekvő hold idejében 18-22.-ig, lehet számítani, mivel akkor az idő is hidegre fordulhat, tehát fehér karácsony csak akkor lesz, ha az előzőekben leesett hó meg marad. Ugyan is már csak a hónap végi napok hozhatnak ismét friss havazást. Nagyon szép és aranyos a kisfiad képeken. Szeretettel üdvözöllek: 7X-en túli Ilcsi Mama.
13. Ilcsi Mama (válaszként erre: 11. - F6adc49b0f)
2012. szept. 1. 18:02
Kedves"angyalérintés, pillangó28, maruszja, justmee, kataóvónéni, andi6020, zsuzsanna47, Rlindi, maryka1962," nagyon szépen köszönöm én is bejegyzéseiteket.
2012. szept. 1. 15:09
December 21. utánit nem értem...
2012. szept. 1. 14:24
köszönjük szépen Ilcsi Mama!.)
2012. szept. 1. 12:50
Csatlakozom az előttem szólókhoz. Köszönjük szépen, a kedvencek között a helye.
2012. szept. 1. 11:49
Köszönjük szépen!:)
2012. szept. 1. 11:39
Már nagyon vártam az előrejelzést és nagyon köszönjük kedves Ilcsi Mama!!!
7. andi6020 (válaszként erre: 4. - Júlia*)
2012. szept. 1. 11:16
Remek lenne
6. Kata óvónéni (válaszként erre: 1. - Ilcsi Mama)
2012. szept. 1. 10:26
Köszönjük szépen Ilcsi Mama!!!
5. 14c8e51490 (válaszként erre: 1. - Ilcsi Mama)
2012. szept. 1. 10:23
Nagyon szép, nagyon tetszik :)
2012. szept. 1. 10:06

:-)

Ehhez mit szólsz?

"Gyurcsok József szerint 2012 októberében megáll az élet"


" mert 2012 második felében hatalmas természeti csapás éri a Földet. Négy óra leforgása alatt mínusz 40-60 fokra lehűl a hőmérséklet, és ez a helyzet 2013 májusáig áll majd fenn" – mondta a spiritiszta a Borsnak."

2012. szept. 1. 09:50
Köszönjük szépen. Én is betettem a kedvenceim közzé.
2012. szept. 1. 09:21
Már megy is a kedvencek közé! ;)
2012. szept. 1. 09:08
Az előjelzésem - mint mindig: Népi megfigyelések, népi regulák alapján, és főleg - csillagászati szempontból - a „HOLD, mint a második fővilágosítónk” holdciklus fázisainak, figyelembe vételével, és nem utolsó sorban több évtizedes saját megfigyeléseim alapján készült.

Ugrás a teljes írásra: Ilcsi Mama 2012. évi időjárás előrejelzése - ősz/tél

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook