Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ikerterhesség fórum

Ikerterhesség (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
34917. witch959 (válaszként erre: 34916. - Ancalime)
2018. jan. 9. 12:23

Engem sem zavar, hogy ki hogy neveli a gyerekét, épp ezért nem értem én sem, hogy miért ugranak torokra sokan, de elég sok ilyen fórumon/csoportban látom. Van pár alaptéma, amin mindig kirobban a vita. Az egyik ilyen az igény szerinti, de mondhatnám a cumi kérdéskört, a hozzátáplálást vagy akár a hordozást is... 😀

Ebben inkább az a baj szerintem, hogy elbizonytalanítanak vele sokakat. Én elég konkrét tervekkel álltam neki és egyelőre tartom is magamat hozzá, de mindig vannak, akik úgy gondolják, hogy ők jobban tudják, hogy a mi gyerekeinknek mi a jobb. Például anyósom... Grrrrr...

34916. Ancalime (válaszként erre: 34908. - Witch959)
2018. jan. 9. 09:49
Na az én torkomnak ugorhatnak nyugodtan, én az ilyesmivel már nem foglalkozom, megedződtem :) Nagyon nagy hülyeségnek tartom a végleteket és azt is ahogy egymást bírálgatják anyukák. Szerintem ha valaki igény szerint akar etetni, tegye. Én jobbnak, élhetőbbnek tartom a napirendet, ha azt ki tudja vki alakítani. Nekem nem sikerült, csak mikor tápszerre váltottunk. Az én fiaim nem ettek, hanem tömték magukba a kaját. Már az előtej is kevés volt nekik, folyamatosan ettek volna :) napi egy liter tej kevés volt.. Pótolni kellett. Heti 30-40 dekát híztak :) Okos védőnő fogyókúrát akart.. Persze nem voltam hajlandó nem jóllakatni őket. Féléves korukig híztak így, onnantól szépen lelassult a hízás. Szép, egészséges, nem túlsúlyos gyerekek. Visszatérve a napirendre, én végig próbáltam kialakítani, annyit sikerült elérni h rend legyen a napban, egymást kövesse logikus sorrendben minden. Kb öt hónapos korukban lett rend a tápszerrel. Ikreknél szerintem az igény szerintizés nagyon nehéz ha nem kivitelezhetetlen..
34915. Ancalime (válaszként erre: 34911. - D.11)
2018. jan. 9. 09:41
Ja igen, ott akkor látogató csak az előtérbe jöhetett be, gyerekeket kitolhattam oda. Ki nem vehette elvileg őket senki a kocsiból. A hazamenetel napján viszont kikönyörögtem h a férjem bejöhessen a szobába mert én nem tudtam cipekedni.. Szóval rugalmasak voltak.
34914. Ancalime (válaszként erre: 34911. - D.11)
2018. jan. 9. 09:39
Az én fiaim a SOTE 2-n születtek, de akkor pont a Tömő utcában volt az átmeneti szállása a szülészetnek, gyermekágynak. Én háromágyasban voltam, őrült nagy gondok nem voltak, nekem volt sok minden nehéz első gyerekes szülőként. Pl hogy volt olyan h csak császárosok voltunk a szobában és bizony ha vmi leesett, akkor várhattuk h bejön vki és felveszi.. Egész idő alatt velem lehettek a babák, de le is adhattam őket. Nekem egyik dolgozóval se volt bajom, inkább az emberhiäny, a túlterheltség volt érezhető. Ha kértem, segítettek, de menni kellett utánuk. Viszont a babákat profin ellátták, nem volt semmi gond. Nekünk a folyosón volt mosdó, az elején nehéz volt elmászni odáig, viszont nagyon tiszta volt mindig. Így utólag nem tudok nagyon negatívumokat mondani. Tény h nem ikrek szoptatására találták ki a kórházi ágyat.. Felváltva bőgtek..
34913. D.11 (válaszként erre: 34912. - Witch959)
2018. jan. 9. 09:28

Az elso terhesseg hibátlan volt. 2 het vesepangast leszamitva utolso napig topp voltam. Pakoltam-takaritottam-cipekedtem... és tul is hordtam a fiam 4 nappal :D

Remélem a méhszáj tartja magát a jo szokasahoz... :D

Mivel 4kg volt a fiam, ezért ha 2-2 kilosak sima liba :)

Amen!

34912. witch959 (válaszként erre: 34911. - D.11)
2018. jan. 8. 23:47

A barátnőm 1 éve ott szülte az ikreit. Annyira emlékszem, hogy ott is külön szobában vannak a pices anyukák és ott is szigorú látogatási rend van.

De egyáltalán nem biztos, hogy pices anyuka leszel!!! Akinek többedik terhessége az ikres, általában tovább tart. Több olyat is tudok, akik a 37 - 38. hétig bent voltak. :)

34911. D.11 (válaszként erre: 34910. - Witch959)
2018. jan. 8. 22:33

Wow! Nagyon koszi h részletesen leírtad! Rengeteg dolgot tudtam most meg toled! És szinte hihetetlen h ilyen szerencsesen végződött a terhességed. Meddig maradnak bent vajon? Azért ez nagyon szép h 34. Hétig bent voltak kötelező fekvés nelkul. Én nem tudom ezt elkepzelni, a fiam cuki es sokat hagy most is pihenni, elnézi a mesét kozben meg ide bujik, de

nem tudom a szules utan h birnam nelkule. A férjem nélkül is rossz lenne na de ez?!

A dokim a soteIIn vállal szülést, az elsőt is ott szültem. Na ott nem tudom mi a redszer ilyen teren. Én egy agyasba voltam h bejohessenek hozzám.

34910. witch959 (válaszként erre: 34909. - D.11)
2018. jan. 8. 21:26

Én eredetileg a Bajcsyhoz tartoztam körzetileg, ott nem szokás korábban befektetni az ikreseket, ha nincs rá indok, nálam pedig nem volt. Mindig minden vizsgálat rendben volt, az összes labor, vérnyomás, vizelet, ultrahang, méhszáj is végig zárt volt, szóval tényleg minden. Így nekem nem kellett befeküdnöm korábban. Viszont a TB -s ultrahang egy kalap kaki, semmit sem ér, összesen 5 - 6 percet voltam bent öltözéssel együtt!!! Egy babát sem lehet normálisan megvizsgálni ennyi idő alatt, nemhogy kettőt... Így mi minden vizsgálatot megcsináltattunk az Istenhegyiben is, ott tényleg alaposak voltak. Egy ilyen Istenhegyi ultrahangon derült ki, hogy a B baba áramlásával baj van, ezért Zsirai doki azonnal mentőt hívott és onnan a legközelebbi PIC -es kórházba szállítottak, vagyis a Jánosba. Na, ott senkit sem ismertem, sosem jártam a szülészetén, így az ügyeletes dokikhoz kerültem. Vizsgálatok sora, majd kiderült, hogy nem tarthatják bent őket, muszáj sürgősségi császárral kijönniük gyorsan, mert mindhárman életveszélyben voltunk már. Tünetmentes toxémiám volt, kizárólag a vérképemen látszott, semmilyen alap tünet nem jelent meg nálam. Csodájára jártak a dokik a történetünknek, pláne, hogy mindhárman teljesen jól voltunk szerencsére, mert pont jókor voltunk jó helyen. Sajnos az elmondásuk szerint a legtöbb esetben nem végződik ilyen jól ez a tünetmentes toxémia. :( 2 nappal utánam is volt egy másik, ott sajnos magzatvesztés lett a vége. :(

Szóval 2180 grammal és 1340 grammal születtek. Nem kellett semmilyen légzéstámogatás sem, meg semmisem, csak megfigyelésre és hízásra kellett bent maradniuk szerencsére, mert a 34. héten születtek.

Itt a Jánosban úgy van, hogy a PIC -es anyukáknak külön kórterme van, ez 5 ágyas. Ez azért van így, mert a fertőzésveszély miatt más szabályokat kell betartani, mint a "sima" kismamáknak. Viszont cserébe sokkal felszereltebb a szoba, mint a sima szobáké. Van bent saját hűtő, mikrók (kettő is), cumisüvegmelegítő, csap, fertőtlenítő szerek, stb... Ebbe a szobába csak apuka jöhet be és ő is csak naponta másfél órát, viszont te kimehetsz hozzá bármikor.

A PIC -en nagyon szigorú látogatási rend van, naponta 2 hosszabb látogatási idő van (apuka csak ilyenkor mehet be), valamint anyuka minden etetéshez vihet frissen fejt tejcsit, olyankor elvileg csak letenni szabad a tejcsit az inkubátorhoz, de gyakorlatilag mindig megengedték a nővérkék, hogy maradjunk pár percet. :) Illetve amikor már szoptathatod a babákat, akkor egész sokat lehet velük lenni, hiszen te rakhatod tisztába őket és ugye próbálkoztok a szopizással is. :) Onnan a nagyobbik baba 5 nap alatt lekerült hozzám az anyukák szobájába, onnantól éjjel - nappal velem volt. Rá pár napra lett egy üres baba - mama szoba a sima koraszülött osztályon, ami egy másik épületben van. Itt egy szobában egy anyuka van a gyerekével/gyerekeivel. Itt már csak mi hárman voltunk, viszont itt még szigorúbbak a látogatási körülmények, de itt már anyuka csinál mindent a fürdetéstől az etetésig. Persze segítenek, ha kell, de alapból mindent egyedül csinál anyuka. Na, ez a rész volt elég nehéz, kötelező a 3 óránkénti etetés és ugye sosincs senki, akire rábízd a babákat. Illetve elvileg a nővérekre bízhatod, de az azért nem ugyanaz. Sosem voltam ennyit távol a férjemtől, rossz volt, hogy pont az első hetekben nincs velünk, na meg ugye az alváshiány sem segített, hogy jobb legyen. :D

2 kg alatt nem engednek ki a kórházból, így azt kellett megvárnunk a kicsinél, végül 1 hónapot voltunk bent összesen és 2020 grammal hozhattuk haza. :D

Nekem a 26 - 28. hét környékén kezdett el nehezedni, akkor már nagyon nagy volt a pocakom és hamar elfáradtam, de azért rohangáltam sokat, mint pók a falon. :D Éjszaka olyankor már folyton pisilni jártam, volt, hogy 6 óra alatt 8x... Utána feladtam az alvással való próbálkozást aznapra. :D

34909. D.11 (válaszként erre: 34906. - Witch959)
2018. jan. 8. 18:19

Te is bent voltal akkor a kórházban ugye? Nem dobnak ki nem? Gondolom tobb ágyasban voltal es oda látogató nem mehet!?

Apropó be kellett fekudnod szules elott? Melyik héttől volt nehezebb?

Mi az a sulyhatar ami felett kiengednek?

Én is azt tervezem, hogy olvasgatom majd a konyveket ha feküdni kell, de lehet csak terv. Első gyereknel nem vettem komolyan a "megmondom hogy neveld a gyereked" dolgokat ill konyvetek, de ez azert kicsit mas lesz...

Igeny szerint? Megnéznek egy igény szerinti anyukát h milyen kiegyensúlyozott és milyen segítsége van persze! Biztos van ilyen, csak nehez elképzelni :/

34908. witch959 (válaszként erre: 34907. - Vanda222)
2018. jan. 8. 14:07
Ez egy olyan napirend, ami nem az igény szerinti szoptatásra van kitalálva, szóval a mostani trendeknek nem felel meg és ezért sok anyuka a torkának ugrik, aki ilyenekről ír. Így inkább nem mennék bele részletekbe túlságosan. ☺ De privátban szívesen, ha érdekel valami konkrét, akkor írj nyugodtan! 😊
34907. vanda222 (válaszként erre: 34906. - Witch959)
2018. jan. 8. 05:30
A napirendről mesélhetnél egy kicsit. ☺
34906. witch959 (válaszként erre: 34905. - D.11)
2018. jan. 7. 22:59

Két kislány, akik jelenleg 6 hónaposak. :)

"A" baba 2180 grammal született, "B" baba 1340 grammal a 34. héten. Szerencsére egyetlen percre sem kellett nekik semmit sem adni, csak azért voltak PIC -en, mert hízniuk kellett.

Sokan mondják, hogy nagyon kemény, de én valahogy egyáltalán nem így élem meg. Persze az is sokat segít, hogy 8 hetes koruk óta mindketten 7 - 8 órát alszanak éjjel egyhuzamban. :)

Mi 1 hónapig voltunk kórházban, abból kb. 2 hetet baba - mama szobában, ahol csak hármasban voltam a csajokkal. Na, a kórház az kemény volt, nem csak fizikailag, hanem lelkileg is.

Én sokat olvastam ikrek neveléséről, eredetileg pedagógus diplomám van, illetve sok ikres barátunk van, így már előre eldöntöttem pár dolgot, hogy hogyan szeretném majd csinálni. Ezekhez tartom is magamat és nálunk bevált. :) De szerintem nincs tuti recept, mindenki mindent úgy csináljon, ahogy ő jónak látja. Nálunk első perctől van napirend, amihez tartjuk magunkat, így teljesen kiszámíthatóak a dolgaink, nyugalom van és sok - sok nevetés. :)

Persze a mi gyerekeink is szoktak sírni, de én nem vagyok az a sírástól kétségbeeső fajta szerencsére, így azt is vidámsággal kezeljük. :)

34905. D.11 (válaszként erre: 34904. - Witch959)
2018. jan. 6. 22:05

Na ez roppant ijesztő es tenyleg nagyon hálás lehetsz, hogy jol vagytok!

Mellesleg mesélhetnél az ikreidről (hany petejuek, fiuk-lanyok?)

És tényleg nagyon kemény az eléje?

34904. witch959 (válaszként erre: 34902. - D.11)
2018. jan. 6. 15:06
Szerintem senki sem tör pálcát felettetek, akármi is lesz a döntés! Ha mégis, akkor azzal ne törődjetek! Ez a ti életetek! A világ legjobb dolga ikermaminak lenni, de nem véletlenül számít veszélyeztetett terhességnek! Nekem tünetmentes toxémiám volt. Se magasvérnyomás, se fehérje a vizeletben, se vizesedés, se semmi alap tünet! Egy szimpla ultrahangon vette észre a Zsirai, hogy valami nem stimmel, azonnal mentőt hívott, bevittek a Jánosba, ahol amint elkészült a véreredményem, kiderült, hogy mindhárman életveszélyben vagyunk már, azonnal sürgősségi császárral kivették őket, egy percet sem késlekedhettek már. Szerencsére nem lett baj, de semmi előzmény sem volt.
34903. Nelli8 (válaszként erre: 34898. - Loch ness)
2018. jan. 6. 13:19

Annyiban pontosítanék, hogy a megölt babák vagy redukált magzatok, -kinek mi a helyes kifejezes - idővel uh-n sem látszanak, elmatricásodnak, egy vékony felismerhetetlen csíkká válnak, ugyanis a fejlődő magzatok annyira hozza nyomják őket a méhfalhoz.

És azért sikeres hármas terhesség van évente 30-50, négyes inkább évente egy. És hármas ikerterhességnél is 10% annak az esélye, hogy legalább egy baba meghal méhen belul, szülés közben vagy közvetlenül utána. Arról pedig végképp nincs statisztika, hogy a megszületett babák közül hány serult, fogyatékos. És még ezer szempont. De abban 110%-ig igazad van, hogy több orvos véleményét meg kell hallgatni, mi is így tettünk.

Egy hármas ikres kismana

34902. D.11 (válaszként erre: 34900. - Ancalime)
2018. jan. 6. 02:52

Hat borzasztó dolog, az biztos, de nem az a helyzetünk h lombik es harmat kértünk vissza de csak 1 kell mégis, koszi.

Nehez...

34901. D.11 (válaszként erre: 34898. - Loch ness)
2018. jan. 6. 02:50
Clostis babák szoval annyira nem természetes, hidd el életem legnehezebb időszaka es döntése előtt állok, de ez azert nem egyszerű. Egy megoldás sem az bármi is lesz :( kedden mini konzilum aztan okosabbak leszünk:(
34900. Ancalime (válaszként erre: 34898. - Loch ness)
2018. jan. 5. 20:38
Ilyen a redukció? Borzalmas még olvasni is...
34899. Ancalime (válaszként erre: 34889. - D.11)
2018. jan. 5. 20:35
Én egy esetben sem törnék pálcát feletted. Nincs hozzá senkinek joga, hogy mások felelős döntéseit megkérdőjelezze. Rég itt az ideje, hogy a nők szabadon döntsenek a saját életük felől. Amiket leírtál, teljesen jogos aggályok, félelmek, abszolút megértelek. Remélem, minden rendben lesz!
34898. loch ness
2018. jan. 5. 18:44

Kedves D.11! Én sem török pálcát, de jól gondold meg, nem lenne-e érdemes más orvossal is beszélni a kockázatokról, hogy több szakember véleményét is lásd, hiszen a gyerekeid életéről van szó, és a hozzászólásodból látszik, hogy neked ők nagyon is fontosak. És lelkileg el tudod-e viselni a redukciót - mert a babát vagy babákat megölik egy injekcióval, de nem távolítják el, végig ott maradnak, minden ultrahangon látszódnak, és a maradék gyerekek a halott testvéreik társaságában fejlődnek szülésig. Ez is tény, és ezt is nagyon meg kell gondolni. Te bírod-e lelkileg, és a babákra nem lesz-e maradandó hatással ez az élmény. Egyébként meg tulajdonképpen természetes úton lettek a gyerekek, tehát egyáltalán nem vagyok biztos benne, hogy a szervezeted ne tudná megoldani a helyzetet, még ha kistermetű is vagy.

Az orvos lehet, hogy rád is tekintettel akar lenni, de sajnos neki a redukció a biztonságosabb. Ha ugyanis azután bármi történik, mindenki a redukció sajnálatos következményének fogja tartani, míg ha mindegyik gyereket kihordod, és úgy történne gond, akkor könnyen be lehetne perelni őt, mert akkor az is felmerülhet, hogy ő nem csinált jól valamit a terhesgondozás folyamán. Tudom, hogy eléggé szokták nyomatni a redukciót. De tényleg a helyedben kérnék legalább egy véleményt mástól. Annyi hármas és négyes iker születik gond nélkül, és nem hiszem, hogy minden anyuka olyan nagy darab lenne.


Sok szerencsét és minden jót kívánok nektek!

34897. D.11
2018. jan. 5. 16:41
Koszi csajok! :)
34896. vanda222 (válaszként erre: 34889. - D.11)
2018. jan. 5. 09:20
Ne törjön csak senki pálcát fölöttetek, amíg nem jár a cipőtökben. Drukkolok, hogy a nektek legjobb döntést tudjátok meghozni!
34895. witch959 (válaszként erre: 34892. - D.11)
2018. jan. 5. 09:02
Azért arra készülj fel, hogy a Hajdu Kriszta nem egy barátkozós néni. :D Viszont nagyon profi tényleg!!
34894. 1d334fe33f (válaszként erre: 34893. - D.11)
2018. jan. 5. 08:47

Köszi szèpen!☺️

Vigyázz magadra,ès ìrj majd mi ùjság veletek,puszi!🙂

34893. D.11 (válaszként erre: 34891. - 1d334fe33f)
2018. jan. 4. 23:10

:)

Jó a memoriad ;)

Nagyon gratulálok a kiscsajhoz;))

34892. D.11 (válaszként erre: 34890. - Witch959)
2018. jan. 4. 23:10

Hihetetlen h Balázsról mindenkinek ez jut elsore eszébe:D

Férjem ismeri gyerekkora ota, így nalunk nem kérdés a doki, más a viszony:)

De nem csak o jo koponya hanem a Kriszta is, mert rengeteget hallani róla.. . Remélem segít nekünk a logikus döntésben.

Zsirairól is hallani, szerencsétek volt vele ez jo hir!!! :)

34891. 1d334fe33f (válaszként erre: 34888. - D.11)
2018. jan. 4. 21:57

Megláttam a neved,ès kìváncsi lettem☺️

Èrtelek..

Nekem tavaly februárban kislànyom született,úgyhogy 2fiu után nagy a boldogság☺️

34890. witch959 (válaszként erre: 34889. - D.11)
2018. jan. 4. 21:55

Hajdu Krisztinához mentünk mi is a 12. hetire anno, ő a legjobb!!

Lintner pedig nagyon jóképű! 😂

Mi a Zsiraihoz jártunk az Istenhegyibe végig ultrahangra (ő nem vállal szüléseket jelenleg, így csak ultrahangra jártunk hozzá) és konkrétan neki köszönhetjük, hogy az ikerlánykáink és én is életben vagyunk!! Ő vette észre, hogy baj van és mentőt hívott azonnal!

34889. D.11 (válaszként erre: 34887. - Witch959)
2018. jan. 4. 21:30

A döntés kedden születik meg, De 4 az mar abszurd. Valoszinu kettő baba marad :(

Mérlegelve mindent ez a leglogikusabb döntés.

Bármennyire nehez. Titkon a három fele hajlottunk mar csak ne kelljen beavatkozás, De mindenképp kelleni fog...

Barki pálcát törhet a fejünk fölött, kívülről könnyebb nezni a dolgokat :(

Kedden Istenhegyi es a dokim(Lintner B) ossze hoz a Hajdu Krisztaval.

34888. D.11 (válaszként erre: 34886. - 1d334fe33f)
2018. jan. 4. 21:25

Sziia

Dedede mar tudom! :)

Van anyai agon, de csak kettesek...

Te hogy-hogy Itt? :)

❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook