Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ikerterhesség fórum

Ikerterhesség (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
35127. ekovpucs (válaszként erre: 35125. - AJanka)
2019. szept. 10. 21:21
Nagyon sajnálom :(
35126. lapbarna (válaszként erre: 35125. - AJanka)
2019. szept. 9. 20:17
Nagyon sajnálom! 😔
35125. aJanka
2019. szept. 9. 19:45

Hát, lányok, nem tudom, kit érdekel a történetem, de végül 14 hetesen elvetéltem... a 12. heti UH-n még minden rendben volt, a 14. hetin már nem volt szívműködés egyik babánál sem... holnap megyek műtétre.

Azért köszönöm mindenkinek, aki írt... de végül mégsem leszek ikres anyuka. :(

35124. D.11 (válaszként erre: 35119. - AJanka)
2019. aug. 8. 23:57

Szia!

Én 160cm sem vagyok :D

Most voltak 1 évesek a lányaim. Igaz 2 petejuek. Semmi komplikáció a terhesség alatt. Van egy nagyteso is. Utolsó percig emelgettem ha kellett, takarítottam,jottem-mentem amennyire bírtam. 35+3-on maguktól indultak 1 héttel a PCS előtt. 2630 es 2650g-mal,teljesen egeszsegesen. Pár órát voltak inkubátorban az óvatosság céljából.

A szétnyilt hasizomrol annyit,hogy nekem a fiamnal már szétnyílt. Majdnem 4kg volt. Ez egyes terhességnél is ugyanúgy megtörténhet.

Válts dokit!!!!

Kitartást és csak pozitívan ;)

35123. Annaforminka (válaszként erre: 35119. - AJanka)
2019. júl. 26. 14:57

150 cm vagyok, egypetéjű ikerlányaim 3 évesek immár :) 35+6-ra, egészségesen, program császárral születtek. Maradtak volna még, de miattam nem húztuk tovább.

A tanácsom: másik doki. És sok pihenés. Az egypetéjűseg miatt 18.héten sziv ultrahang (nehogy iker iker szindroma legyen). Kicsit macerasabb h 1 méhlepeny volt a 2 gyerekre, tobb uh volt. De ennyi. És imádnivaló hogy teljesen egyformák kívülről, de a természetük tűz és víz :)

35122. aJanka
2019. júl. 26. 14:57

De jó, Nelli8 és Lapbarna, nagyon köszönöm, máris jobb. :) 160 cm-el hármasikrek a 34. hétig?? Mekkora hasad volt? Visszament rendesen? Toxémia, egyéb bajok?

Másik dokim lesz, nem is emiatt, amúgy is kellett volna. Nem akart rosszat, még akkor mondta, amikor nem tudtuk, csak azt akarta, hogy reálisan lássam a helyzetet - ez sikerült is, csak már örülni nem tudok. :)

35121. Nelli8 (válaszként erre: 35119. - AJanka)
2019. júl. 26. 14:42

160 cm vagyok, hármas ikreim vannak. 34 hétre születtek, programozott császárral. Bírtam volna tovább, de az orvosok jobbnak látták, ha nem feszegetik a határokat. Egyikük sajnos beteg, de nem az ikresség az oka.

A helyedben átgondolnám, hogy még most lecseréljem a dokimat. Aki így áll hozzá, az meg fogja keseríteni az egész terhességedet. Ikres csoportban kérdezz rá, hogy kit ajanlanak a környéketeken. Rengeteg jó orvos van.

35120. lapbarna (válaszként erre: 35119. - AJanka)
2019. júl. 26. 14:24

Kedves ember a dokid...

A barátnőm a lányait 38-ik hétig vitte, tervezett császár lett. Lehet, hogy tovább is benn maradtak volna. Mindkét gyerek normál súllyal született. Már 6 évesek.

Egy volt osztálytársam fia-lánya szintén több, mint 38 hét után születtek, a fiú 3800, a lány 3200 g-mal. Császár lett.

Sógornőm fia-lánya 36. héten születtek, természetes úton, mindkét gyerek 2,5 kg-on felül.

Jó egészséget, szép terhességet, és könnyű szülést kívánok!

35119. aJanka
2019. júl. 26. 13:47

Sziasztok! Hétfőn derült ki, hogy egypetéjű ikreket várok, most vagyunk a 8. héten. Mivel előzőleg alaposan elmesélte a dokim, hogy miért ne akarjak ikreket, például elhangzott a szájából, hogy a 30. hétnél úgyse tudnám tovább hordani (163 cm vagyok), és tényleg a Pető intézetbe szeretnék-e járni évekig, így eléggé sokkolt a hír. Sokan vannak, akik szerettek volna ikreket, de én ilyen előzményekkel kicsit sem tudok pozitívan hozzáállni, csak a nehézségeket látom a terhességgel kapcsolatban, komplikációk, toxémia, koraszülés, szétnyíló hasizom, szóval minden ilyesmit.

Ha tudtok biztatni bármivel, nagyon megköszönném. Akár privátban...

35118. ttittike (válaszként erre: 35117. - Tilvia)
2019. júl. 3. 19:49
Azt mondják anyai ágon öröklődik. Szerintem van esély .
35117. Tilvia
2019. jún. 21. 13:58

Sziasztok! Nekem még nincsen gyerekem, de már dolgozunk rajta. Nálunk a családban Volt iker szülés. Nagyanyám Volt ikerpár, de azóta egyik családtagon Sem "jött" még ki az ikerterhesség. Szerintetek mennyi esély van arra, hogy nálam vagy esetleg a hugomnál jön ki? :)

Én örülnék ikreknek :)

35116. ttittike
2019. jún. 14. 07:52

Sziasztok.

Csatlakozék , ikreket várok , eléggé az elején vagyok még 8 hetes.

35115. D.11 (válaszként erre: 35111. - Millasz)
2019. ápr. 19. 22:24

Nagyon sajnalom a történteket,fogadjátok legőszintébb reszvetemet🖤

Ez az egész szívszaggató,borzasztó es mégis hihetetlen megható,hogy megmentette a tesojat💔 egy csoda kislány!

Minden jót kívánok nektek, rengeteg erőt és mielőbbi haza jutast a korhazbol💕

35114. ekovpucs (válaszként erre: 35111. - Millasz)
2019. ápr. 19. 21:42
Sajnálom, hogy így alakult az életetek 🙁 el sem tudom képzelni, mit érezhettek... De egy baba megvan, és hál Istennek manapság már nagyon fejlettek a PICek. Kitartást, sok erőt kívánok!
35113. Nelli8 (válaszként erre: 35111. - Millasz)
2019. ápr. 19. 21:36

Szia!

Először is fogadd a legőszintébb részvétemet! Gyönyörűen írtál a pici lányról! Valóban egy hős ő! Esélyt adott a testvérének!

Sok egészséget és a körülményekhez képest gyors hazamenetelt kívánok a nagy lannyal! Kitartást a PIC-hez!

Jól tetted, hogy kiírtad magadból, ez is segít a történtek feldolgozásában és biztos lesz, akinek idővel segítség lesz, iránymutatás, hogy merre induljon ilyen problémával.

35112. Amina93 (válaszként erre: 35111. - Millasz)
2019. ápr. 19. 14:54

Szia!

Örülök,hogy jelentkeztel! Sajnálom a történteket,de kívánom,hogy a nagylany épen,egészségesen fejlődjön,es minél előbb hazavihessètek! Mikor születtek meg? Es milyen nevet kapott a Hercegnö? Kívánok a továbbiakra sok jót,es erőt,kitartást,a csajszinak gyors fejlődést! 💖

35111. Millasz
2019. ápr. 19. 14:00

Sziasztok!

Hat leirom a mi a sztorinkat...

Ugye 23 hetesen rohantunk Pecsre a Molnar dokihoz, mert a genetikan mondtuk, hogy a pecsi dokink kerte, nezzek meg a flowmetriakat is, ok meg azt lattak, h romlott a koldokzsinorban a flow(vegdiasztoles stop). Molnar doki is igy latta, ugyh ugy tunt nincs mas esely, meg kell csinalni a koldokzsinor elzarast. Az egyertelmun kivul meg az is ezzel a baj, hogy egy mehen beluli mutet sikerulhet jol, de megeshet, hogy a meh bekrepal tole es beindul egy koraszules, vagy eros verzes lep fel es a mehszajamat fedo lepenyem levalik, esetleg burokrepedes lesz stb stb...Szoval van benne riziko boven, foleg igy, 23 hetesen...semmi eselye nem lenne a baba(k)nak egy esetleges szules/csaszar eseten. “Mindegy, nincs mas ut, holnap mutet.” Lass csodat, masnap a kontroll uh-n megint jo volt a flowmetria a koldokzsinorban! Megkonnyebultunk, a doki is, igy abban maradtunk, hogy befektet es minden nap nezi a flow-t. Igy toltottem 1 honapot a terhespatologian, remelve, hogy meg tudjuk huzni kicsit az idot. volt, hogy minden rendben volt az aramlasokkal, volt, hogy romlott, de amig a kicsi sziveben jo a flow (meg ha a koldokzsinorban nem is), addig kivartunk. Mindekozben draga pici babam semmit nem nott, a 26.heten is csak 20hetesek voltak a meretei. De a masik lanyzo fejlodott szepen. Csak a 28.hetig huzzuk ki valahogy, onnan mar nagyon jok az eselyek!

Aztan kerek 27 hetesen romlott a sziveben is a flow, a szivfrekvenia borzaszto, gyakorlatilag nulla magzatviz, fenyegeto veteles... nincs tobb ido, lepni kell. Csak a csaszar johetett szoba, mert a nagylanynak is alig volt vize es romlott a novekedesi rataja, ugy tunik a mehlepeny nem birja tovabb, igy nem lett volna ertelme annak a mutetnek, amirol beszeltunk az elejen.

Borzalmasan megijedtem, 27 hetesen kiveszik oket, mi lesz igy... delutan mar a mutoben voltam, amit gyakorlatilag vegig zokogtam. Hallottam mindket csoppsegemet felsirni, amikor kivettek oket. Ok mentek az intenzivre, en az orzobe. A felepulest le se irom, borzalmas volt, visszakerultem a korhazba, ver a hasban stb... Kozben pedig a picike lanyom feladta a harcot a 2.napon, elment az angyalkakhoz:( szornyu volt. Lehetett ra szamitani, vegig valsagos volt az allapota, megis, barmennyire is fel voltam erre keszulve, iszonyuan megviselt. De buszke vagyok ra, hogy a 23.hettol meg egy egesz honapot kibirt, hogy a tesojanak legyen eselye. Sose fogom ot elfelejteni!

A nagylany hal isten jol van, mar alig kap legzestamogatast, jo a laborja, es mar tudjak taplalni anyatejjel. O a mi kis csodank. Elkepesztoen pici, a tenyeremben elferne. De stabil az allapota. Hiszek benne meg mindig, hogy a vegen minden jol alalkul, es bar ikres anyuka nem leszek, de a nagylanyomat haza tudom vinni es egeszsegben felnevelni. Minden nap ezert imadkozom.

Kilepek ebbol a csoportbol, nem tartozom mar ide:(

De ha egyszer vki hasonlo cipoben jar, mint en, irjatok meg neki, hogy Pecsett a Molnar Gabornal lelkiismeretesebb orvos nem letezik es elkepeszto a szaktudasa ikres temaban. Ha o nincs, mar egy babam se lenne.

Koszonom a sok erdeklodest, Minden jot nektek!

35110. ekovpucs
2019. ápr. 17. 10:56
Mi újság lányok? Nagy a csönd mostanság 😄 remélem ez azt jelenti, hogy mindenki jól van, és pörög az élet 🙂 én holnap megyek végre a 28. hetes UHra 😍
35109. D.11 (válaszként erre: 35106. - Millasz)
2019. ápr. 5. 10:46
35108. Nelli8 (válaszként erre: 35106. - Millasz)
2019. ápr. 4. 09:17

Drukkolok, bármi is történt!

Es higgy, bízz, hogy a körülményekhez képest minden jól fog alakulni. Tudom, hogy nehéz a bizonytalanság, a rossz hírek, ha valami nem tankönyvi. Mi a gyerekek születése után mentünk át ezen. A kislányunkat mar temették az orvosok, azt mondták semmi remény. De ő nem adta fel, itt van velünk. Nagy árat fizetett érte, súlyos károsodásokat szenvedett, de boldog és fejlődik és egy évesen több mindenre képes mint amit egész életében az orvosok szerint meg tud tanulni! Az emberi test és főleg a gyerekek teste egy csoda hatalmas öngyógyító erővel!

Szorítok, hogy minél előbb véget érjen a rémálom és jóra forduljanak a dolgok! ❤

35107. Amina93 (válaszként erre: 35106. - Millasz)
2019. ápr. 4. 09:16

Azért remélem a körülményekhez képest jol vagytok és a terhesség fennmaradó része problemamentesen zajlik majd. ❤

Azt elarulod mikorra vagy kiirva?

35106. Millasz
2019. ápr. 3. 17:42

Eleg kemenyek voltak az elmult napok azert nem jelentkeztem.

Egyelore minden bizonytalan, de ha vegre a vegere ertunk ennek a remalomnak es lesz a kezemben legalabb 1 egeszseges gyerek leirom mi volt, hogy volt, marcsak azert is hatha segit majd masnak, aki hasonlo helyzetbe kerul.


Koszonom az erdeklodeseteket❤️

35105. ekovpucs
2019. ápr. 3. 13:20
Senkinek semmi híre Millászról? :( Az ikres Facebookos csopiba sem írt :(
35104. Amina93
2019. márc. 26. 08:01
Millasz remélem jol vagy (tok) a korülmènyekhez képest ❤
35103. Nelli8 (válaszként erre: 35097. - Millasz)
2019. márc. 23. 21:58

Szia

Mi lett végül? Molnár is a műtétet javasolta? Másik baba rendben van?

Ha van erőd, kedved, írj.

Bármi is történt, kitartást kívánok!

35102. ekovpucs (válaszként erre: 35097. - Millasz)
2019. márc. 20. 22:26
Remélem jól vagytok, vigasztalódást kívánok! :(
35101. D.11 (válaszként erre: 35099. - Millasz)
2019. márc. 20. 22:25
Teljes szívemből sajnálom es kívánok neked mielőbbi felépülést lelkileg (is). Nagyon sajnálom,hogy at kellett élnetek ilyet :( ❤
35100. Amina93 (válaszként erre: 35099. - Millasz)
2019. márc. 20. 16:59
Valószínűleg mar tul vagy rajta.. Nagyon sajnálom a történteket,es kívánom,hogy a masik baba épen,egészségesen megszülessen! ❤
35099. Millasz (válaszként erre: 35098. - Nelli8)
2019. márc. 20. 11:47
23+4, de nem csaszar lesz, elkotik a picim koldokzsinorjat😢
35098. Nelli8 (válaszként erre: 35097. - Millasz)
2019. márc. 20. 11:32

Nagyon szorítok!

Hány hetes vagy most?

Drukkolok, hogy minden jól alakuljon!

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook