Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ikerházban kutya a szomszéd jóváhagyása nélkül? fórum

Ikerházban kutya a szomszéd jóváhagyása nélkül? (beszélgetős fórum)


27. caravell (válaszként erre: 26. - Puritan)
2013. jan. 9. 10:19

Valami nagytestű keverék...

A kutyakakát sem szedi össze, de azt összeszedem, nem ügy, nem halok bele. Abból sem csináltam ügyet, hogy a bejárati ajtó elől a kerti papucsunkat elvitte, egy pár megkerült, a másikat szétrágta... Nem vagyok egy hisztis fajta, eddig csak vonogattam a vállam, de aggódom a gyermekeimért, meg mindennek van határa.

26. puritan (válaszként erre: 25. - Caravell)
2013. jan. 9. 07:45

Végigolvasva ez semmiképpen nem normális így. Mi lenne, ha mégis megpróbálnál beszélni vele? Ne gondolja arra, mi történt a múltban, az amúgyis csak feltételezés részedről, hogy az exed miatt haragszik rád. Én bizony bekopognék hozzá és megkérném, hogy ültessen le a nappalijában, mert kicsit hosszabban szeretnék vele beszélgetni. Ott szép higgadtan elmondanám az előre átgondolt mondókámat, hogy ki kellene találni valamit erre a kutya helyzetre, merthogy ez így tarthatatlan:

- nem engedi, hogy barátkozzatok egy olyan kutyával, ami tulajdonképpen a saját kertetekben él

- nem tudtok bemenni a saját otthonotokba, míg ő magához nem füttyenti a kutyát


Nem tudom van-e megoldása aaaaa...kutyakincsek összeszedésére, erről nem írtál, gondolom akkor azt rendszeresen összeszedi. Biztos vagyok benne, hogy nem tarthatná az állatot a másik tulajdonos beleegyezése nélkül. Milyen fajta egyébként?

25. caravell (válaszként erre: 22. - Bnedora)
2013. jan. 9. 06:06

Nem, a kertet elkeríteni nem lehet a telekhatáron, de ő el tudná keríteni nagy részét a sajátjának, az megoldás lenne.


Ezért kérdeztem az önkormányzatosokat, hallottam állattartási rendeletről, de arról is, hogy éppen most januártól változott... esetleg rendőrségen feljelenteni, hogy veszélyezteti a gyerekeim testi épségét... nem ismerem a lehetőségeimet.

24. caravell (válaszként erre: 23. - Hudvig)
2013. jan. 9. 06:03
Nem tudom, van.e benne chip, de nem háborúskodni (keresztbetenni ) szeretnék, hanem a problémát megoldani. Nem vagyok egy rosszindulatú fajta, úgyis én húznám a rövidebbet.
23. Hudvig (válaszként erre: 22. - Bnedora)
2013. jan. 8. 22:00
Esetleg ha tudod hogy nincs benne chip, emiatt feljelentheted.
22. bnedora (válaszként erre: 18. - Caravell)
2013. jan. 8. 21:59

És valóban nem lehet elkeríteni a kertrészt?

Sajnos, ha szóból nem ért, akkor jelenteni kellene az önkormányzaton, mielőtt még baj nem lesz belőle. Esetleg jó lenne, ha tanú is lenne a kutya és gazdája viselkedésére.

21. andi6020 (válaszként erre: 17. - Hudvig)
2013. jan. 8. 21:33
Vagy rögtön kenje be a gyerekeket zsírral. :P
20. 5bcf1b7c01 (válaszként erre: 17. - Hudvig)
2013. jan. 8. 21:27
Inkább lecsókolbásszal csábítsa...
19. caravell (válaszként erre: 17. - Hudvig)
2013. jan. 8. 21:27
Huhh, ez riasztóan hangzik... félnék, hogy beleharap. Amúgy, ha a tulaj meglátja, az necces. Eleinte szívesen haverkodtunk volna a kutyával, de nem engedte.
18. caravell (válaszként erre: 16. - Bnedora)
2013. jan. 8. 21:26
Gondolom, boldog lenne, ha elmennék, hidd el, én is, de manapság nem kapkodnak az ingatlanok után.
17. Hudvig (válaszként erre: 15. - Caravell)
2013. jan. 8. 21:10
A helyedben megpróbálnám a kutyát "elcsábítani". Ha egyszer összebarátkoztok, agyon is verheti, akkor sem fog többet rád morogni. Próbálkozz azzal, hogy zsírral (valami finommal) bekened a kezed és azzal közelítesz feléje. Ha megérzi, akkor nem fog morogni, ha mégis, hagyd annyiban, próbálkozz máskor. Ha már veled kijön, szépen lassan szoktasd hozzá a gyereket.
16. bnedora (válaszként erre: 15. - Caravell)
2013. jan. 8. 19:53
Ha így áll a helyzet, akkor egyértelműnek látszik, hogy téged el akar üldözni onnan.
15. caravell (válaszként erre: 10. - 2014)
2013. jan. 8. 18:19
Jahh, elég gyökér. Jóban volt az exemmel, aki kártyázott, milliós adósságokat csinált stb. miután elment, kinyögtem a közösen felvett valutahitelt és megvettem a részét (anyai örökségből, sajnos éppen úgy alakult) azóta vagyok közutált, talán meg van róla győződve, hogy kitúrtam a tulajdonából a "barátját"... hogy az ex miket mondott rólam neki azt nem tudom, soha nem éreztem szükségét, hogy magyarázkodjak. De egy egyedülálló nővel egy férfi mindig könnyebben elbánik :(
14. caravell (válaszként erre: 13. - 5bcf1b7c01)
2013. jan. 8. 18:16

Ezért nem tettem szóvá én sem, amikor idekerült, bár nem lett volna olyan kimerítő dolog legalább két szóval ezt jelezni, azt már nem is merem írni, hogy megkérdezni: itt nem 8 lakásról, összesen egy ikerház, két családról van szó. (azt csak zárójelben említem meg, hogy amikor még nem volt kutya, mi hoztunk egy cicát, ami nem sok vizet zavar, de többször láttuk, hogy a szomszéd belerúgott az udvaron a kölyökcicába. Fél éven belül elpusztult, ki tudja mibe... ennyit a nagy állatbarátságról...)


De a kutya annak fogad szót, akitől enni kap, meg aknek a kezéhez szokik. Naná, hogy nekünk nem. Nem csak a betörő nem jöhet be, mi sem, amíg egy-két perces ugatás morgás hörgés után valaki kinem dugja a fejét és be nem hívja a kutyát...

13. 5bcf1b7c01 (válaszként erre: 4. - 2014)
2013. jan. 8. 17:28

Amíg volt kutya a társasházban (németjuhász), ismeretlen be nem tette a lábát a tudtunk nélkül. Soha nem ugatott, hanem csak morgott!

Nyáron aludhattunk nyitott ajtó mellett, bár a folyosó ajtaja zárva volt. Még az udvaron parkoló autó is biztonságban volt!

12. evamaria0803 (válaszként erre: 8. - Bd55e3f068)
2013. jan. 8. 16:21
pongyolán fejeztem ki magam! Nem jártatom a pofámat egyébként!
2013. jan. 8. 16:19
Tényleg az ember legjobb barátja, ez így igaz. Bocs!
10. 2014 (válaszként erre: 7. - Caravell)
2013. jan. 8. 16:08
Ja, aha! hát itt a baj. Gyökér a gazda. Ajaj. Akkor tényleg elég nehéz lesz normális megoldást találni....
9. bnedora (válaszként erre: 7. - Caravell)
2013. jan. 8. 16:08
Akkor pedig a szomszéddal kellene jóban lenni.
8. bd55e3f068 (válaszként erre: 3. - Evamaria0803)
2013. jan. 8. 16:08

" A kutya arra való, hogy ugasson"

szép :/ Az emberek meg arra, hogy jártassák a pofájutak?

7. caravell (válaszként erre: 3. - Evamaria0803)
2013. jan. 8. 16:06
Soha nem voltam/voltunk a kutyával agresszívek, mégis támadólag ugat, vicsorog. A szpmszédok nem engedik, higy barátkozzunk am kutyával, amikor odakerüklt, ha szóltunk hozzá, elhívták. Nem az ugatással van a bajom.
2013. jan. 8. 16:05
Esetleg kerítést kellene húzni a telekhatáron.
5. 2014 (válaszként erre: 3. - Evamaria0803)
2013. jan. 8. 16:04
???? a kutya arra való, hogy ugasson? Ezzel azért nem értek egyet. A kutya "arra való" hogy az ember barátja legyen.
4. 2014 (válaszként erre: 2. - 5bcf1b7c01)
2013. jan. 8. 16:02
Hát szerintem is ez az egyetlen és legjobb megoldás! És szerintem mindig jó ha az ember közelében egy kutya él!! Gondolj arra, hogy van egy kutyád anélkül, hogy Neked kéne etetned! Ezenkívül a gyerekeknek lesz egy kutyabarátja!
2013. jan. 8. 16:00
Szia! Társasházban lakom, a nyolc lakásból kettőben van kutya, nem kértek senkitől engedélyt, de nem is tette még szóvá senki. Együtt tudunk élni velük probléma nélkül. Nagy állatbarát vagyok, ezért azt javasolnám inkább, hogy próbálj megbékélni a helyzettel. A kutya arra való, hogy ugasson, szerintem ez jó nektek is, hiszen a rossz embereket távol tartja. Mindig az ember hibája, ha egy kutya megtámadja.
2013. jan. 8. 15:57

Nem lenne jobb összebarátkozni vele?

Van annak elônye is, hogy van kutya a házban.

2013. jan. 8. 15:54

Sziasztok!

Nagy problémám, hogy ikerházunk leválaszthatatlan kertjébe a szomszéd kutyát hozoitt. A kutya legtöbbször lakásban van, de kiengedik nbéha a kertbe (levegőzni, dolgát végezni). Mivel egyre nagyobb, egyre agresszívebb, durván megugat minket, a gyerekek félnek tőle, a vendégeinkért is aggódom. Ha nagyon ugat, akkor két-három perc után valaki behívja. Mi lenne, ha valakit megtámadna?


Segítsetek kérlek, bármilyen ötlettel, jogszabállyal, kihez fordulhatok, hogy oldjam meg, ha szeretném a költséges (és időigényes)bíróságot, ügyvédeket stb. elkerülni.

Önkormányzati dolgozók! Tudtok segíteni? Van valami rendelet?

Rendőrségi dolgozók! Tehetek feljelentést emiatt? Van értelme?

Jogi ismerettel rendelkezők! Mire hivatkozhatok? (Ptk.)


Bármilyen ötletet örömmel fogadok, egyedül nevelem a gyerekeket, nincs férfi a háznál, a szomszédban a férj ezt ki is használja (nem tudom, ki az egresszívebb, ő vagy a kutya... ) :(((


Köszönöm mindenkinek!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook