Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Így le tudok fogyni szerintetek? fórum

Így le tudok fogyni szerintetek? (beszélgetős fórum)


1 2 3
78. Érdekes73 (válaszként erre: 74. - Timycat)
2022. aug. 17. 23:29
Napi 7-9 óra lenne az igazi.
77. ,zumba (válaszként erre: 74. - Timycat)
2022. aug. 16. 17:06
Én fontosnak tartom a megfelelő minőségű és mennyiségű alvást. Ennek érdekében amit tudok, megteszek.(csend, nem tv-n alszunk el, sötét szoba, hőmérséklet)
76. michelle.r (válaszként erre: 74. - Timycat)
2022. aug. 16. 17:03
Az most nekem se nagyon. Ma is éjféltől aludtam másfél órát, aztán fél ötig vergődés. Nyolckor meg azt se tudtam, ki vagyok 🙄
75. michelle.r (válaszként erre: 73. - 55Judit)
2022. aug. 16. 17:02
Én is edzés közben hallgatom ezeket. Egy óra lépcsőzőgép közben egy videó 🙃 + akár főzés közben.
74. timycat (válaszként erre: 70. - Michelle.r)
2022. aug. 16. 16:53

Az alvás fontosságát sokan, orvosok is lekicsinylik.


Nekem meggyőződésem, hogy a korábbi énem nagyrészt a csodás alvókámnak is köszönhettem.


Most már az alvás se megy.

73. 55Judit (válaszként erre: 71. - Michelle.r)
2022. aug. 16. 15:39
Ez is borzasztó hosszú. Össze kell kötni valamivel a meghallgatását. Az előzőt is akkor hallgattam mikor a trambulinon tartottam a gyaloglást-futást. A tévében is így nézem meg ami érdekel. Van akinek kanapé van a tévé előtt, nekem trambulin. 😀
72. 55Judit (válaszként erre: 70. - Michelle.r)
2022. aug. 16. 15:35

Az oldalt már elmentettem, van több videó is rajta amit meghallgatnék.

Én tudom rég hogy a rossz alvás miatt lehet hízni, és a fogyás nagyon nehéz. Én ezzel élek együtt sok éve.

2022. aug. 16. 15:32

Életminőség javítása szempontjából erről se lenne nagy baj, ha tudnának az emberek:

[link]

70. michelle.r (válaszként erre: 62. - 55Judit)
2022. aug. 16. 15:26

Köszönöm!

Péterben bízhatsz, nagyon alapos a tudása, rengeteg kutatást olvas, és orvosi háttere is van, komoly szakember, és nagyon sok díjmentes anyagot is publikál.


[link]


Azt pl. tőle hallottam életemben először, hogy a rossz minőségű alvás is okozhat hízást.

69. michelle.r (válaszként erre: 61. - Timycat)
2022. aug. 16. 15:23
A meggyfákért különösen sír a lelkem. Ha csak egyetlen gyümölcsöt ehetnék, az a meggy lenne.
68. michelle.r (válaszként erre: 60. - Timycat)
2022. aug. 16. 15:22
Ezek egyáltalán nem. Az esti séták alkalmával gyakorlatilag az egész város fáit végig falatoztam, de nem kukacosak.
67. michelle.r (válaszként erre: 59. - Timycat)
2022. aug. 16. 15:21
A diófa lehulló levelei neked is jót tesznek 🙃 Pl. hajmosás után hajat öblíteni a levelével, illetve néhány éve az arcüreg gyulladásomat is az hozta helyre - Szabó Gyuri bácsi csodás tanácsai.
66. _Berry_ (válaszként erre: 62. - 55Judit)
2022. aug. 16. 15:14
A valódi, jó szakembereket tényleg nehéz elérni, de azért szerencsére vannak már nagyon jó könyvek és erre épülő csoportok is a facen, ahol a történetek azt bizonyítják, hogy ha valaki legalább a tanácsok 3/4-ét betartja, akkor pozitív változásokat érhet el az egészségében.
65. Napsugár8 (válaszként erre: 64. - Borian)
2022. aug. 16. 15:11

Egyetértek! De én is csak itt olvastam először a pm. működés fontosságáról, előtte jószerivel azt sem tudtam, hogy van pajzsmirigyem! Csak gyötörtem magam a különböző fogyózási módszerekkel, a gyógynövényes csaj meg tovább gazdagodott rajtam, miközben mondhatni sanyargattam magam még a napi gyaloglással is...

Amikor lecseréltem az étrendemből a 4 egészségtelen alap-élelmiszert, elkezdtem szedni a pm-hez való bogyókat, először a dr.Dukán-féle módszerrel tudtam leadni a kilóimból. Keményen csináltam, az első betűtől az utolsóig, 2,5 hónap alatt 8 kg! Verebet lehetett velem fogatni. :)) Aztán szépen lassan kopott a többi is. Most már gyakorlatilag abból a közel 30 kg-ból nincs rajtam, csak az, ami előtte is volt. :))

November óta a 8/16-ot csinálom, én is a reggelit hagytam el. 11-19 óra között eszek, de elég is. Nem is igazán úgy kezelem, mint egy fogyókúrát, inkább egy olyan étkezési rendnek, ami nekem jó, amit természetesnek érzek.

64. Borian (válaszként erre: 63. - Napsugár8)
2022. aug. 16. 14:23

H hirtelen, ok nélkül szalad fel pár kiló, mindig gondolni kell a pm-re, de sztem itt nem errők van szó


eleve kis túlsúllyal kezdett terhesség, utána kicst elhanyagolom magam, az sajnos büntetlenül nem marad...


szerintem egyébként nem lehet így tanácsot adni, mindenkinél más válik be... én egyszer éreztem magam kövérnek, akkor 52 kiló voltam, a kalóriaszámolgatástól csak mindig a kajára gondoltam és éhes lettem, az nem volt jó... nekem az vált be, amit valahol olvastam, hogy ki kell hagyni a reggelit... olyannyira bevált, hogy a mai napig nem vagyok éhes reggelente, max egy joghurtot eszem, pedig ez már 20 éve volt... ez nála, azért is jó volt, mert a reggeli teendők, kapkodás közben könnyebb volt nem figyelni arra, hogy éhes vagyok , utána meg összeszűkül az ember gyomra és hiába éhezel meg dél körül, nem kívánsz sokat enni, este meg még annyit se


...a férjem meg a bőséges reggelire és no vacsira esküszik


mindenki más

2022. aug. 16. 13:47

Szegény FI kapott itt a nyakába hideget-meleget. Azóta sem jött tájékára sem a fórumnak.

Pedig magamról tudom, hogy nagyon nehéz hozzákezdeni, és kitartással, módszeresen menni előre, akár látszik eredmény, akár stagnálnak a kilók.

A pajzsmirigy ellenőrzést valóban meg kellene csináltatnia.

Amíg nálam is ki nem derült, hogy az a hirtelen felszaladt közel +30 kg attól van, én is hiába csináltam ilyen-olyan fogyókat, egyetlen dkg sem ment le rólam!

Kár lenne, ha a rengeteg vizes lepedő miatt, amit kapott tegnap, teljesen kedvét szegné. Remélem jelentkezik még.

62. 55Judit (válaszként erre: 57. - Michelle.r)
2022. aug. 16. 13:13

Az az én parányi problémám, hogy akik az egészség megtartásával, életminőség fejlesztéssel foglalkoznak, mind elérhetetlen távolságra vannak tőlem. + A költségük nem a nyugdíjamhoz van árazva. Így marad az internet, amiből kész művészet kiszűrni az igazat a hamisak közül. De a nyugdíjba belefér, és szerintem elég jól elboldogulok. Főleg így, hogy van aki mint te is, elém tolja az okosságot.


Már én is jól vagyok és egyre jobban, neked is jó egészséget kívánok!

61. timycat (válaszként erre: 58. - Michelle.r)
2022. aug. 16. 10:24
Meggy nálunk és a környéken is minden elégett, még a fa is, ősszel ki is lesz vágva.
60. timycat (válaszként erre: 58. - Michelle.r)
2022. aug. 16. 10:22

Nálunk is rogyadozik a szilvafa, az is amit nem ér permet, de tiszta kukac.


Ahogy a paradicsom is permet nélkül hatalmas piros és gyönyörű, de ha felvágod akkor hentereg benne egy "óriás kígyó".

59. timycat (válaszként erre: 56. - 55Judit)
2022. aug. 16. 10:20

Szerencsés vagy. Nálunk mindent ellepnek a tetvek, poloskák, kukacok, ha csak picit nedves a föld jönnek a meztelen csigák. Tavaly betársultak ezek mellé a molyok is, amik az addig a maximum poloska kártevővel küzdő befőzőparadicsomokba "óriás kígyókat" petéznek. Undorító.

A diófák évek óta nem teremnek, azt fel is adtuk, árnyékukért vannak csak, plusz az elérhető és lehulló leveleiket szívesen legelik a pacik, állítólag jót is tesz nekik. De küzdünk a darazsakkal is, azok a szőlőt zabálják le.

Gyümölcsevésben a rigók is élen járnak, velük nem lehet mit kezdeni, hiába járnak macskák az udvaron le se carják.

58. michelle.r (válaszként erre: 31. - Timycat)
2022. aug. 16. 10:17

Apámnak csak néhány gyümölcsfa van a kertjében, egyáltalán nem permetezi őket, a füge átlagosan termett, a körtefa rogyadozik, a meggyet meg ne is említsük. Gondolom a szilvafákat sem permetezik az utcákon - most voltam Hajdúszoboszlón - gyakorlatilag a fél város tele van utca szilvafákkal, és azok is roskadoznak. De lövésem sincs, hogy kell gyümölcsfákat gondozni.


Két paradicsomtővel küzdök a teraszon, nagyon finom, de nagyon lassan érik. Kb. három hete nem nőnek és narancs színűek, ízre már érettek. Van rajta kb. 50 különböző méretű paradicsom, de ezzel a tempóval nem lesz idejük megérni 🙃

57. michelle.r (válaszként erre: 55. - 55Judit)
2022. aug. 16. 10:07

Tudtam, hogy téged érdekelni fog, örülök, hogy nem tévedem. Én is néztem nagyokat, amikor úgy másfél éve rátaláltam.


A családomba beköszönt a mellrák közel két éve, és mivel az onkológus azt sem tudta, mi az a ketogén étrend, a böjt hallatán meg majd felrobbant, kerestem, kutattam, így találtam Péterre.


A delikvens meg azóta is jól van, és én is egyre jobban. 😎

56. 55Judit (válaszként erre: 31. - Timycat)
2022. aug. 16. 09:10
Több mindent meg lehet termelni vegyszer nélkül. Az én kertemben csupa ilyen zöldségek és gyümölcsök vannak.
55. 55Judit (válaszként erre: 17. - Michelle.r)
2022. aug. 16. 09:08

Tegnap meghallgattam a videót. Köszönöm hogy megmutattad.

Mondott számomra új dolgokat, és megerősített hitemben is.

Ajánlom a beszélgetést azok figyelmébe is akik még mindig a lerágott csonton - a kalóriaszámolgatáson rágódnak.

54. Kacsahercegno (válaszként erre: 48. - Bichi)
2022. aug. 16. 08:41
Igen, ahogy írod...
53. aszparagusz (válaszként erre: 33. - Channa*)
2022. aug. 16. 08:28

Aki IR-es, esetleg cukorbeteg, annak nagyon is oda kell figyelni a napi CH bevitelre, de még arra is, hogy ennél mi a lassan és gyorsan felszívódó aránya.


A súlytartásodat nagyban "segíti" a dohányzásod.

A dohányosoknak alapjában gyorsabb az anyagcseréje.

52. Borian (válaszként erre: 50. - Channa*)
2022. aug. 16. 08:28
Én volt, hogy napi 60 kmt mentem. A vádlim ugyanolyan vékony maradt (alkat a pipaszár láb a családban), de a combom nagyon megizmosodott.
51. 845783fc97 (válaszként erre: 50. - Channa*)
2022. aug. 16. 08:12
Ez nem inkább alkattól függ? Én csinálhatok bármit, vékony a vádlim. Anyám semmit, mégis izmos, vastag a vádlija.
50. Channa* (válaszként erre: 48. - Bichi)
2022. aug. 16. 08:06

'De ez a 10 km biciklizéstől megvastagodik a combot, hát az is egy marhaság...'


10 km-től nem történik semmi, de ha napi 10 km-t leteker valaki, akkor a vádli vastagodhat. Nekem a tavasztól-őszig tartó bicajozás +2 cm-t jelent vádlin.

49. Érdekes73 (válaszként erre: 48. - Bichi)
2022. aug. 16. 08:04
Az biztos hogy FI ha nem életmódot vált akkor csak csalódás éri.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook