Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Így közel 60- hoz rájöttem, hogy koporsós temetést szeretnék. fórum

Így közel 60- hoz rájöttem, hogy koporsós temetést szeretnék. (beszélgetős fórum)

Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

30. globus (válaszként erre: 18. - Nancy Ann)
2022. jún. 16. 22:54
Környékünkön a falvakban még senkinek nem volt hamvasztásos temetése. Megváltott sírhelyek koporsósak, urnafal nincs. Lehetne urnásat földbe, valamiért nem terjedt el.
29. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 16. 22:47

Merthogy korábban másként gondoltad? Mitől változott meg az elképzelésed?

Egy koporsós temetés többszörösébe kerül a hamvasztásosnak. Kezdj el gyűjtögetni rá!

Hacsaknem kitolás lenne a hozzátartozóiddal szemben.

Persze, mindenkit eltemetnek, de a költségek a hozzátartozóidat terheli még ha kartondobozba tesznek akkor is.

2022. jún. 16. 10:12
A temetés ami búcsú a halottól, fontosabb az élőknek mint az elhúnytnak.
27. Groot (válaszként erre: 22. - Violet18)
2022. jún. 16. 10:01
A fűszerpaprika és a só közé ... 😁
26. Groot (válaszként erre: 21. - Tien)
2022. jún. 16. 10:00
Ja, az tényleg lehet.
25. Groot (válaszként erre: 20. - Nancy Ann)
2022. jún. 16. 09:59

Igazad van, a halál itt tabu sok embernél. Az elfekvő a lehető legrosszabb dolog szerintem, mintha a haldoklót felesleges nyűgnek titulálnánk.

A szórásnál én is kiborulnék, na olyan temetésre lennék meghívva.

24. michelle.r (válaszként erre: 18. - Nancy Ann)
2022. jún. 16. 09:51

Trendi vagy sem, sokkal praktikusabb szerintem, mint egy temető, ahol néhány generációval később már azt sem tudják - és nem is érdekli őket, hogy ki volt az ük, vagy szépnagyi. Majd megy egy markológép és a megmaradt csontokat összeszedik azokból a sírokból, amelyeket senki nem vált újra.


És a testem inkább váljon a tűz martalékává, aztán szórják a tengerbe, mint hogy a kukacok rágjanak éveken át.

23. Violet18 (válaszként erre: 10. - Michelle.r)
2022. jún. 15. 23:29
Csak akkor ha tudsz úszni 🤣🤣
2022. jún. 15. 23:28

Sztem nem baj ha ezzel is foglalkozunk. Mind meghalunk 1x. Felesleges pénz kidobás sztem a koporsós temetés, utána meg ott az elhagyatott sír, megváltani újra.....nem ezen múlik h szerettek e az életünkben vagy sem.

Ez amúgy is csak 1 test, ami így is úgy is megszűnik létezni, a lélek a fontos.

Mi hamvasztunk mindenképp a családban, de egy picit elteszünk a polcra is ;)

21. tien (válaszként erre: 17. - Groot)
2022. jún. 15. 23:11

Lehet előző életemben eltemettek élve.

Van bennem némi rossz érzés ,hogy egy ládába legyek bezárva.

Tűzre velem.

20. Nancy Ann (válaszként erre: 19. - Groot)
2022. jún. 15. 22:49

Divat szórni a hamvakat is mindenfelé, hogy még az urnával, urnafallal se legyen gond.Egy ismerősöm egyszer szóróparcellás temetésen volt, utána teljesen kiborult, hogy ő most letüdőzte X bácsit:-)

De viccen kívül, nem tud a mai ember mit kezdeni a halállal.Mindent elkövet, hogyha a családban haláleset van, a lehető legminimálisabb mértékben kelljen csak szembesülni vele:haldoklás az elfekvőben, hamvasztás, szétszórás, a temetésen meg mondjuk a nagymama-nagypapa unokái nehogy jelen legyenek, mert még rájönnek, hogy az élet véges,(Engem meg a testvéremet pici gyerekkorunktól elvittek a temetésekre, mert nem volt kinek lepasszolni.)

19. Groot (válaszként erre: 10. - Michelle.r)
2022. jún. 15. 22:40
Eléggé kitolas a családdal ha a végakaratában az lenne: szívják el az örökösök a hamvaiból tömött békepipát.
18. Nancy Ann (válaszként erre: 2. - Csicsi25)
2022. jún. 15. 22:37

Az én családomban senkinek nem volt hamvasztásos temetése.Manapság trendi, mert olcsóbb, de mi még kijárunk a dédszülők, nagyszülők sírjához.

Egyébként meg, nem tudom, mivel szörnyűbb az anyaföldben elporladni, mint a tűz martalékává tenni egy testet.

De, a rokonoknak egyszerűbb, meg olcsóbb kétségkívül.

17. Groot (válaszként erre: 16. - Tien)
2022. jún. 15. 22:36
Akkor majd sokan lesznek ott hogy megszemléljenek
16. tien
2022. jún. 15. 22:05
Hamvasztás ,mi van ha véletlenül nem halok meg rendesen?
15. libikóka (válaszként erre: 11. - Papája)
2022. jún. 15. 18:49
Jaj😏😀
14. birebora (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 15. 18:33
Miből jöttél rá?
13. globus
2022. jún. 15. 18:27

Egyelőre semmilyent nem szeretnék.

Aztán majd azt csinálnak, amit akarnak.

2022. jún. 15. 18:24
Így nem sokkal a 40 után , hamvasztásos temetèst szeretnèk. Nem jön be a kukacos ,szètfolyós változat.
11. papája (válaszként erre: 9. - Libikóka)
2022. jún. 15. 18:03

Én meg személyesen ismertem egy idős asszonyt, aki meglátott egy nagyon egyszerű és főleg olcsó koporsót. Azonnal megakarta venni, mert ezt nem lehet elszalasztani. Gondolta a padláson ellenne a nagy napig.

Szerencse az volt, hogy egyedül nem bírta hazacipelni. A családja mag azonnal megtiltotta neki a nagy bizniszt.

A asszony sok év után halt meg és gyönyörű drága koporsót kapott. Kár, hogy nem látta a néni.

2022. jún. 15. 12:59

Én még mindig azt akarom, hogy hamvasztás után szórjanak a tengerbe.

Te viszont hagyjál a családnak jó sok pénzt, különben eléggé kitolsz velük.

9. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 15. 06:21

Milyen napod lehetett hogy ,,hopp!!! egyszer csak beugrott ez az óhaj.


Eszembe jutott Rachel Lind a Váratlan utazásból.

A koporsós ember épp akciózott,,és ő úgy érezte meg kell ragadni ezt a remek lehetőséget.Élevezettel latolgatta melyik állna jobban a bőréhez:))))Így akár morbid/vicces.


Inkább nyaralást tervezz.Ne siess :))

2022. jún. 15. 06:15
Én így negyven és ötven között úgy vagyok ezzel, hogy teljesen mindegy akkor már.
2022. jún. 15. 06:01
Reméljük 20 év múlva,ez eszedbe sem jut már!
6. Szasza4 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 14. 22:19

Jól feldobtad a platform hangulatát, hallod-e?!

A fáma szerint, a szél a levegő azon része, amelyik siet. Te nem vagy szél, hová sietsz?!

De azon se törd a fejed, hogy mekkora lesz a gyászmenet hossza?! Mert az meg nem attól függ, hogy milyen voltál életed során, hanem, hogy esik-e az eső?? Érted ugye?

Egyébként, ráérsz még fikciózni! " Most, most, most, most élsz, most örülj, hogy szép a nyár...."

5. OldPinokkio (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 14. 22:02

Ha hagysz elég örökséget...

Egyébként kicseszés az itthon maradtakkal.

2022. jún. 14. 21:34
Felőlem!
2022. jún. 14. 21:02
Én azt szeretném,hogy lepjenek meg...
2022. jún. 14. 20:30

Így - nem sokkal 50 után - én azt mondom, a koporsós temetés egyrészt nagyon drága, másrészt én inkább hamvasztást szeretnék. Ne rágják már a kukacok, férgek a testemet :(

De amit a legfőképp mondok: ne rágódjunk még ezen, inkább éljük az életünket és használjuk ki a hátralévő időt, bármennyi is legyen az.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook