Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Így kiderül hogy a lakás tulajdonosa nem adózik? fórum

Így kiderül hogy a lakás tulajdonosa nem adózik? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4 5
78. fincsi5 (válaszként erre: 73. - Trapiti)
2015. jan. 6. 10:19
Miért is tennéd ki őket?
77. c622ea64f4 (válaszként erre: 76. - Trapiti)
2015. jan. 5. 22:40

Ahogy mondod.

Tudod, ha olyan rosszindulau lennek, mint te, akkor csak a sajat erdekemet nezve elkuldenem a szukseges papirokat, nem torodve azzal hogy a tulajjal mi lesz.

De eppen arra keresek megoldast, hogy mindenkinek jo legyen. Annak ellenere, hogy o az adocsalo, es a sajat sarat is velunk fizettetne meg. Gondolkozzal mar, felnott ember letedre.

76. trapiti (válaszként erre: 75. - C622ea64f4)
2015. jan. 5. 22:28
Persze, nem tudtad.
75. c622ea64f4 (válaszként erre: 73. - Trapiti)
2015. jan. 5. 22:17

Talan magadbol indulsz ki? :D

Nos, 19 eves voltam mikor bekoltoztunk, tobb mint 3 eve lakunk itt. Es nem tudtuk hogy neki adoznia kell.Tobbi lakasa szinten reges reg ki van adva.

Egyebkent mi milyen felelosseg alol akarnank kihuzni magunkat?

Nem gondolod veletlenul, hogy ha mi tisztaban lettunk volna ezzel az ado temaval, akkor most nem lennek meglepodve? Es azt sem veszed eszre, hogy a tulajnak akarok jot? Idiota...huzzal el mashova kotekedni.

74. mmacus
2015. jan. 5. 21:59

Nem olvastam el minden hozzászólást, de van itt némi képzavar.

Ami fontos: A magánszemély ingatlan bérbeadásából származó jövedelme önálló tevékenységből

származó jövedelemként az összevont adóalap részeként adózik. Tehát nem ÁFA, hanem SZJA kategória. És amennyiben a bérbeadó nem egyéni vállalkozóként ad bérbe, egyáltalán nem kötelező számlát kibocsátani/kérni, (sem adószámmal rendelkeznie) hiszen az ART szerint "Mentesül a számlakibocsátási kötelezettség alól az adóalany abban az esetben, ha a termék értékesítése, szolgáltatás nyújtása mentes az adó alól, feltéve, hogy gondoskodik olyan, az ügylet teljesítését tanúsító okirat kibocsátásáról, amely a Számv. tv. rendelkezései szerint számviteli bizonylatnak minősül."


Tehát egy megfelelő tartalommal bíró átvételi elismervénnyel igazolhatja a bérleti díj átvételét, amit személyi jövedelemadózáskor kell leadóznia a külön adózó jövedelmek között, ha itt lesz az ideje. Majd májusban. Ehhez a bérbevevőnek semmi köze. A bérleti szerződésnek pedig nem kell tartalmaznia, hogy a bérbeadó adózni fog, hiszen egyértelmű, hogy adóznia kell.


Persze, ha egyéni vállalkozóként ad bérbe és adószámmal rendelkezik, az más eset.

73. trapiti (válaszként erre: 60. - C622ea64f4)
2015. jan. 5. 21:31

Egészen egyszerűen nem tudom elképzelni egy Mo-on élő felnőtt emberről, hogy nem tudja hogy a bérleti díjról számlát kell kérnie és kapnia. Ez csak a duma, amivel saját magát próbálja kihúzni a felelősség alól.

Ha nem lennének olyanok akik számla nélkül akarják kivenni a lakásokat akkor a tulajdonosok sem tudnák feketén kiadni. Egyik fél sem sárosabb mint a másik. A bérbeadó nem adózik, a bérlő anyagi hasznot húzva a dologból szemet húny efelett.

Az pedig semmi alól nem ment fel, hogy te nem tudtad... általános iskola 8. osztályban tanították ha jól emlékszem először: a törvény nem ismerete nem mentesít a törvény alól.

Aki lakást ad ki vagy lakást bérel, a minimum hogy utánanéz a feltételeknek.


A tulajdonos helyében én a NAV első emlegetésekor csinálnék egy önrevíziót arra a pár hónapra amíg ti laktatok ott (bár ha jól értem akkor ezt még csak most kell majd bevallania, akkor meg még nem is követett el semmit). Befizetném visszamenőleg az adót és titeket a lehető legrövidebb idő alatt kitennélek a lakásomból.

2015. jan. 5. 19:21
Koszonom szepen mindkettotoknek, bar nekunk meg odebb van :))
71. gaby82 (válaszként erre: 70. - Fincsi5)
2015. jan. 5. 19:14
kösziiii:)
70. fincsi5 (válaszként erre: 69. - Gaby82)
2015. jan. 5. 18:53
Én is, mindkettőtöknek. sőt, mindenkinek. :))
69. gaby82 (válaszként erre: 67. - C622ea64f4)
2015. jan. 5. 18:50
Remélem már csak tényleg 1-2 év és mehetünk sajátba:)Nektek is ezt kívánom..:)
68. fincsi5 (válaszként erre: 65. - Emagdi)
2015. jan. 5. 18:39

ezek szerint, igen, hiszen egyetemváros. És a külföldinek nem számít, csak legyen meg, amit kér.

Rokon adott ki, a srácnak franciaágy kellett, nem volt jó a 2 db. egyszemélyes ágy.

De aztán úgy hagyják ott a lakást...:((

67. c622ea64f4 (válaszként erre: 64. - Gaby82)
2015. jan. 5. 18:36

Le kell tojni az olyan embereket, abból nyerik az életerőt ha mást bánthatnak.

A rosszindulattól majd jól megcsúnyulnak :D

Na, akkor már biztos helyetek lesz :) Azért gyerekekkel sokkal rosszabb lehet ez a dolog :(

Anyum meselte, hogy mikor velem terhes volt, a szules napja elott kicsivel raktak ki oket az alberletbol :( Meg jo hogy nem nagyon siettem kifele :D

Ja, es az volt az indok, hogy kell a lanyanak a lakas.

66. gaby82
2015. jan. 5. 18:18
tisztelet a kivételnek:)
65. emagdi (válaszként erre: 63. - Fincsi5)
2015. jan. 5. 18:17

hát, az árakat a piac, a keresleti-kínálati viszonyok határozzák meg:)

ezek szerint debrecenben kevés a megfelelő kiadó lakás, de nagy a kereslet, és ezért ezeken az árakon is ki lehet adni a lakásokat.

64. gaby82 (válaszként erre: 23. - C622ea64f4)
2015. jan. 5. 18:16
két hét múlva költözünk,családi házat találtunk,csak nem helyben,hanem kocsival kell hordanom a csajokat suliba/3.5 km/meg egy picit drágább..:(De legalább a szerződés 1 évre szól és utána lehet hosszabítani ha úgy alakul,hogy maradni akarunk..Olvasva a hozzászólásokat,mennyi rosszindulatú ember van..feltesz az ember egy kérdést,hogy segítsenek..aztán kiforgatják a szavaidat..
63. fincsi5 (válaszként erre: 61. - Emagdi)
2015. jan. 5. 18:05

Na, tudod, a főbérlők is elszálltak: Debrecenben 2 szobás lakás külföldi egyetemistának 100 000 ft.

Magyarnak 80 000.-

Bejelentés nélkül.:((

a többivel egyetértek. :))

62. emagdi (válaszként erre: 60. - C622ea64f4)
2015. jan. 5. 18:00
hát, ha utólag kvázi feljelented akkor az tuti, hogy kirak titeket, nem is kérdés :)
61. emagdi (válaszként erre: 59. - Fincsi5)
2015. jan. 5. 17:59

és akkor mi van, ha több ingatlannal rendelkezik?


ha mindenkinek csak a saját lakása lenne, akkor aki nem tud venni magának az mind hajléktalan lenne, mert nem lenne mit bérbe vennie.


az a másik dolog, hogy annyiért nem tudja kiadni az ingatlant a bérbeadó, hogy az még neki is megérje (azért nem akkora nagy biznisz az), és legyen normális ember is aki kiveszi. ezért van az, hogy az ingatlanok nagy része feketén kerül bérbeadásra, mert a bérlő csak akkora díjat hajlandó megfizetni, viszont az már nem elég arra, hogy a tulajdonosnak megérje ez az egész bérbeadási história adózás után is.


a történet onnan kezdődik, hogy a bérlők nem hajlandóak megfizetni az adóval növelt összeget.

60. c622ea64f4 (válaszként erre: 58. - Emagdi)
2015. jan. 5. 17:57
Szivesen maradnank, de sajnos ha ez kiderulne biztos hogy koltoznunk kell, mivel mint irtam, a tulaj velunk akarja kifizettetni az elmaradt adot es a buntetest is.
59. fincsi5 (válaszként erre: 57. - Emagdi)
2015. jan. 5. 17:55

Nem a pénzben fürdés........de az ilyeneknek legalább 2 +lakása van.

Én csak azt a 17% megfizetését kérném.:))


Na, majd ha én leszek a gazd. miniszter, itt kezdem....csak szóljatok! D

58. emagdi (válaszként erre: 54. - C622ea64f4)
2015. jan. 5. 17:53
na de most, már hogy tudjátok mi a tényállás, tudtok dönteni, hogy maradtok ilyen feltételekkel, vagy elköltöztök máshová (megjegyzem ha tisztán akarjátok kivenni a lakást, akkor máshol is többe fog kerülni), vagy az itteni tulajjal állapodtok meg magasabb díjban, és teljesen legális bérletben.
57. emagdi (válaszként erre: 53. - Fincsi5)
2015. jan. 5. 17:51

hát, azért ez így, ilyen formában nem biztos, hogy igaz az esetek többségére :) mármint hogy fürdenek a pénzben akik ingatlanban tartják a pénzüket.


egyébként miért baj, ha valaki befektetési célzattal vásárol ingatlant? ha nem lennének ilyenek, akkor a bérlőknek sem lenne mit kivenni.


egyébként igen, az lenne az ideális, ha mindig mindenki minden adót megfizetne, az állam azt okosan, a köz javát figyelembe véve költené el, és mindenki boldogan élne egy jól működő társadalomban. de azért ez még így leírva is inkább tündérmesének hat, ugye? :)


az adó elkerülése ebben az esetben egyébként túlnyomórészt pont a bérlők nyomására alakul ki, egész egyszerűen nem hajlandók a bérlők az adóval növelt összeget kifizetni, inkább kivesznek egy olyan lakást olcsóbban, ahol feketén ad bérbe a tulaj.

56. c622ea64f4 (válaszként erre: 55. - Fincsi5)
2015. jan. 5. 17:51

Raadasul 3 lakasa van, ami ki van adva.

Igy jartunk, legkozelebb mar tudni fogjuk hogy mennek ezek a dolgok.

55. fincsi5 (válaszként erre: 54. - C622ea64f4)
2015. jan. 5. 17:47

Lüke vagy, DDD , de tényleg, ez is mutatja, hogy nem merünk a csalók ellen lépni.

Nem vagy egyedül.:((

54. c622ea64f4 (válaszként erre: 52. - 31bc25d879)
2015. jan. 5. 17:42

Honnan tudjam? :(

Engem nem erdekel hogy o mit fizet vagy mit nem, de kicseszett velunk, es meg fenyegetozik is.

Ennek ellenere en agyalok rajta, hogy mi lehet a jo megoldas, hogy o ne usse meg a bokajat...nem is ertem.

53. fincsi5 (válaszként erre: 43. - Emagdi)
2015. jan. 5. 17:41

Kár, mert aki ki tudnak adni lakást, lakásokat, azok nem a minimálbérből élnek!


Tudjátok, mennyi pénzhez jutnak így, feketén?

Ezért is tartunk ott, ahol, mert akinek van pénze, az sok adó alól ki tud bújni.

Most adtuk el a lakásunkat, 16 nézőből 14 befektetésnek akarta megvenni. 2 igazi volt, az egyik meg is vette.

52. 31bc25d879 (válaszként erre: 50. - C622ea64f4)
2015. jan. 5. 17:40
Szerintem a bérbeadók 80 %-a nem fizet. Nagyon rosszul gondolom?
2015. jan. 5. 17:39
..vagy lett:)
50. c622ea64f4 (válaszként erre: 43. - Emagdi)
2015. jan. 5. 17:39

Itt csupan annyi tortent, hogy megtalaltuk a hirdetest, felhivtuk a szamot, megbeszeltuk hogy megnezzuk, kerdezte hogy tudunk-e rendesen fizetni, es hogy itt a lakas, ennyi a berleti dij.

Nekunk minden megfelelt, be is koltoztunk, de o elfelejtett szolni hogy nem fog adot fizetni.

2015. jan. 5. 17:38

Oké:)

Egyébként a fórum indító feladta a küzdelmet:)

Már nem olvas minket, elege volt :)

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook