Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Így kiderül hogy a lakás tulajdonosa nem adózik? fórum

Így kiderül hogy a lakás tulajdonosa nem adózik? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4 5
108. 31bc25d879 (válaszként erre: 107. - Trapiti)
2015. jan. 6. 18:34

Ne értékeld túl az érdeklődésem.

Csalódnál:)

Amit olvastam...annak a jelentős hányada. Biztos sokkal többet írtál, de még a fáradtságot sem vettem, hogy megnézzem. Nekem egy része is elég volt. Tudod, van olyan, hogy témákhoz ugyanazok az emberek szólna hozzá. Igy fordulhatott elő, hogy volt olyan, hogy mindketten... Megérted, ugye?

Ez egy ilyen fórum:) Ez a sajátossága.

107. trapiti (válaszként erre: 106. - 31bc25d879)
2015. jan. 6. 18:27
Ó, hát olvastad a hozzászólásaim jelentős hányadát? Ez igazán hízelgő...
2015. jan. 6. 16:52

trapiti!


Nem akartalak megszólítani, mert előttem mint ember morálisan IS lejárattad magad többször. De basszus, nem bírom ki:)

Bocs:)

Hihetetlen, hogy a hozzászólásaid jelentős hányada malignus, pökhendi, gonosz, alattomos, gúnyos (és nem csak ebben a témában).

Mondd, te ezt élvezed?! Most komolyan...egyéb örömed nincs az életben? Munka, gyerek, férj, szülők, barátok, hobby...stb. Itt éled ki magad?

Etikailag, erkölcsileg erősen megkérdőjelezhető a viselkedésed, magatartásod. Oly' sokszor bizonyítottad: empátiád nulla.

És ha még abba is belegondolok, hogy te állítólag orvos vagy...hátööö... Nem akarlak bántani, de jó, hogy nem itthon élsz...

És tényleg ne haragudj...ezen ha van két perced, gondolkozz el. Ráállsz egy témára és nem tudod elengedni, rugózol rajta a végtelenségig és nem akármilyen stílusban.

2015. jan. 6. 16:40

Voltam mindkét oldalon.

Ha most bérelnék lakást, csupán annyi érdekelne, hogy a számomra bérleti díj megfelelô és legyen szerzôdés.

Minden más a lakástulajdonosra tartozik.

104. c622ea64f4 (válaszként erre: 103. - Trapiti)
2015. jan. 6. 16:36
Aha, annyiban hogy nem feltételeztük rögtön hogy csaló a lakás tulajdonosa.
103. trapiti (válaszként erre: 102. - C622ea64f4)
2015. jan. 6. 16:26
Tájékozódni kellett volna. Mint ahogyan tb tartozása se úgy magától lesz valakinek. Mocskolódhatsz nyugodtan, engem nem zavar de ez semmit nem változtat azon hogy ti IS hibáztatok.
2015. jan. 6. 16:13

Aki az adócsaló tulajt védi, sz ugyanolyan gerinctelen féreg mint ő.

trapiti, mondtam már hogy mi nem voltunk tisztában az adózási dolgokkal, honnan lettunk volna mikor kijartuk a sulit, es az volt az elso hogy munkat keressunk, es alberletet.Nem azzal torodtunk hogy a tulajnak mi lenne a kotelessege, igy neki jol esett minket atverni. Ja es meg 2 berlot, mert az osszes lakasa igy van kiadva.

Te mibol gondolod hogy komoly tartozasom van? Es honnan tudod hogyan keletkezett? Csak ugy hogy en nem fizettem? Nekunk mindig az az elso, hogy a lakbert es a rezsit kifizetjuk, miota itt lakunk egy napot nem csuszott semmi. A lakast is mi tettuk rendbe, a tulaj a tobb mint 3 ev alatt ketszer volt fent, panasz sincs rank.

Szoval nem tehetek arrol hogy te egy hazug ember vagy, ezert gondolod hogy en is hazudok. Itt a Hoxan mar parszor bizonyitottad hogy embersegbol nulla vagy.

101. trapiti (válaszként erre: 95. - Fe80e17aca)
2015. jan. 6. 15:05
Velem társalog ilyen emelkedett stílusban :D
100. trapiti (válaszként erre: 94. - Emagdi)
2015. jan. 6. 15:04

Így van. Az hogy többet is fizetne, puszta elmélet szerintem, főleg ha másfelé sem tudja a tartozásait rendezni.

(Én a tulaj helyében azért meggondolnám azt is hogy akinek komoly tartozása van, azzal kötök-e új szerződést. Pl. egyáltalán nem biztos hogy fogja tudni fizetni a tb tartozását, pl. nem kap könnyítést valamilyen más okból, hiába adja be a szerződést, és akkor lehet hogy a bérleti díj fizetése is kérdésessé válik...)


Nekem is az a fura, hogy simán rámondja hogy kifizette volna éveken keresztül a drágább bérleti díjat is, de a tb-t meg nem fizette, gyanús hogy valami nem stimmel.

99. emagdi
2015. jan. 6. 14:44
persze, értem én, hogy az a gond, hogy kecske is jól lakjon meg a káposzta is megmaradjon, de sajnos be kell látnia a topikindítónak is, hogy az élet nem így működik, akármennyire is hajtogatja a saját igazát (vagy amit annak vél) :D
98. emagdi (válaszként erre: 96. - Fincsi5)
2015. jan. 6. 14:42

persze, ugyanolyan áron nyilván nem :)

ha kifizetné a bérlő az adót is, nincs az a tulaj, aki ne menne bele, hogy legalizálják a bérletet.


olvass te is :D

97. fe80e17aca (válaszként erre: 96. - Fincsi5)
2015. jan. 6. 14:35
Keresni kell egy másikat... Ennyi.
96. fincsi5 (válaszként erre: 94. - Emagdi)
2015. jan. 6. 14:32
a tulaj nem akarja hivatalosan csinálni, olvassátok már el. :))
95. fe80e17aca (válaszként erre: 93. - Fincsi5)
2015. jan. 6. 14:02

Ki az a dr. hü 'pi'?


Inkább legyen ez pi -szám: 3,15...



S nem kell kiakadnod, szívem.


:D

94. emagdi (válaszként erre: 92. - Fe80e17aca)
2015. jan. 6. 14:01

ezt mondtam én is tegnap :D

de valahogy erre nem igazán reagált a topiknyitó:P


először azt írta, hogy neki nem gond, ha drágább az albérlet, ha tudta volna, fizetett volna többet már az elejétől, de valahogy nem ugrott rá a megoldásra, hogy januártól új szerződés, magasabb díjjal, örömmel fizetve, beírva a részletfizetési kérelembe.

(az is kicsit ellentmondásos, hogy részletfizetés kellene a tb tartozásra, de azért simán fizetett volna 20%kal többet az albiért, csak hogy tisztán vegye ki... elméletileg persze)


egyébként szerintem kár ezen pörögni, aki nem akarja, úgysem érti meg a helyzetet, és nem fogja belátni, hogy itt mindenki hibázott, a tulajdonos és a bérlő is. a megoldások adottak, ezekből lehet választani: 1. új szerződés magasabb díjjal, tisztán, vagy 2. tulajdonos felnyomása a nav-nál, gyors kiköltözés, másik albiba ami drágább de legálisan veszik ki, vagy 3. minden marad így, de eltekint az albérleti költségeinek felsorolásától a kérelmében. ennyi.

93. fincsi5 (válaszként erre: 91. - Fe80e17aca)
2015. jan. 6. 13:47

Nem gondolja, épp ezért kérdezett.És 3 éve vannak ott , nem is szeretnének eljönni, pont ez a gondja.


de további jó értetlenkedést dr. hü. pi val

2015. jan. 6. 13:43

Tulajdonképpen azt nem értem, hogy mi az akadálya annak, hogy egy újabb szerződés kössenek egymással...

???

91. fe80e17aca (válaszként erre: 83. - Fincsi5)
2015. jan. 6. 13:32

Mit ad isten...lehet, hogy ingyen kellett volna igénybe venniük ezt az albérleti szolgáltatást is, jó sok adósságot hátrahagyva a tulajnak is.


Szívjon ő is miattunk; lehet, hogy ezt gondolja a bérlő...?


:)

90. trapiti (válaszként erre: 88. - Fe80e17aca)
2015. jan. 6. 13:29
Amikor mi hirdettük a lakást nem is mertem egyedül kiadni, inkább megfizettem egy rutinos ingatlanost. Még így is érdekes jelöltek voltak... még olyan is aki bordélynak akarta volna (persze a duma az volt, hogy pénzügyi tanácsokat ad jómódú üzletembereknek éjszaka...)
89. trapiti (válaszként erre: 88. - Fe80e17aca)
2015. jan. 6. 13:26
Így van, nyugodtan fel lehet hívni pár hirdetést és megkérdezni hogy tisztán mennyi lenne a bérleti díj. Vagy egy ingatlanirodát :)
88. fe80e17aca (válaszként erre: 82. - Trapiti)
2015. jan. 6. 13:20

A főbérlő mindig közli az albérlővel azt tényt, hogy azért adja olyan olcsón ki neki a lakást, mert nem így mindketten, jól is járhatnak. -nem áll üresen ott neki sem, és a kicsi pénzt is megbecsüli


Igen ám, de, az albérlő ilyenkor sokszor azt is elhallgatja; hogy mennyi a gyereke, kutyája, macskája, stb. ssszzPszt! s még adóssága is van felhalmozna máshol...


:D

87. trapiti (válaszként erre: 84. - Fincsi5)
2015. jan. 6. 13:17

Esetleg be kellett volna fizetni rendesen a tb-t és akkor semmi gondja nem lenne... semmivel nem különb a bérlő mint a tulaj aki nem adózik.

Belement egy helyzetbe ami akkor neki is kedvező volt. Most meg sír hogy nem tetszik mégsem... A minimum hogy kiteszik a lakásból.

86. trapiti (válaszként erre: 83. - Fincsi5)
2015. jan. 6. 13:12
Így van ez ha az ember feketén vesz ki lakást. Írta már más is, valamit valamiért. 3 évig jó volt hogy olcsóbb, de még így is sikerült tartozást felhalmozni. Most meg jó lenne ha könnyítenének a törlesztésén, akkor is ha a tulajt ezzel gyakorlatilag feljelenti. Ja és persze még kiköltözni sem szeretne...
85. f8db0709b8 (válaszként erre: 83. - Fincsi5)
2015. jan. 6. 13:10
Ez ilyen..mint ahogy lakásfenntartásit és semmit nem tudsz igényelni ha nem adóznak a lakás után....Viszont tapasztalatból mondom,a kutyát nem érdekli mennyi kiadásod van,ha fizetni kell,nincs mese.....(tudom nem te voltál a kérdező,de nem akartam két hsz-t)
84. fincsi5 (válaszként erre: 82. - Trapiti)
2015. jan. 6. 13:08
31 -es hozzászólást olvasd el.
83. fincsi5 (válaszként erre: 82. - Trapiti)
2015. jan. 6. 13:04

a bérlőnek tb tartozása van, részletfizetést szeretne kérni, ehhez kell a kiadásait beírni egy nyomtatványon.

s mit ad isten; az albérletfizetés is kiadás.

82. trapiti (válaszként erre: 80. - Fincsi5)
2015. jan. 6. 13:01

A bérlő készül a NAV-hoz beadni a szerződést.

Amikor kivette a lakást akkor belement abba hogy a tulaj nem adózik ő meg kevesebbet fizet. Érdekes, eddig ezzel nem volt gondja... csak akkor amikor neki hirtelen más lett az érdeke. És hagyjuk hogy nem tudta, mert tuti hogy nem igaz.

81. fe80e17aca (válaszként erre: 80. - Fincsi5)
2015. jan. 6. 12:51

Kettőn áll a vásár...s ha ezt az egyik felrúgja, csak azért, hogy neki több jusson??....


Ám, ezt mindig az albérlők teszik, a kiadónak olykor gúzsba kötik kezét-lábát...


Kívánom, fogadjál be albérlőt a saját tulajdonodba...hátha téged is képesek lesznek átvágni a palánkon...


:))

80. fincsi5 (válaszként erre: 73. - Trapiti)
2015. jan. 6. 11:54

Igenis, adócsalást követett el a tulaj.

És ki emlegette először a navot? a tulaj, te főokos!

szövegértelmi problémád van?? h p :((

79. andi6020 (válaszként erre: 73. - Trapiti)
2015. jan. 6. 10:50
Egyetértek.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook