Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Így is lehet szülni, avagy a ló túlsó oldala fórum

Így is lehet szülni, avagy a ló túlsó oldala (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Így is lehet szülni, avagy a ló túlsó oldala

1 2
2012. nov. 27. 23:45

Sziasztok!

Én is szuper gyorsan szültem. Reggel fél 7-kor elment a magzatvíz, 7-kor kezdődtek a fájások, kb fél 9 körül értünk be a kórházba és 9.40-kor már kint is volt a lányom. Mire a doki megvizsgált, már szinte látszott a feje. Kissé tartok majd a következő szüléstől, mert a szülésznőm is azt mondta, valószínűleg az is ilyen gyors lesz, így nagyon meg kell majd gondolnom a kórházválasztást. A Flórban szültem Kistarcsán, holott Kispesten lakunk.

2012. okt. 11. 22:19
Gratulálok én is, és nagyon remélem, ha nem is ennyire gyors de azért gyors szülésem lesz. már nagyon izeg-mozog bent a picúr, néha el sem hiszem, hogy mások mondják, hogy a vége fele már keveset mozog, mert nincs helye...:))) sok örömet kívánok Nektek még!!!
40. maja98 (válaszként erre: 34. - Kiszvorosz)
2012. okt. 9. 13:25

Biztos, hogy onnan fentről vigyáz rád a te Édesapád is. S majd onnan fentről gyönyörködik az unokájában.

Sajnos az én apukám sem játszhatott már egyik unokájával sem, pedig most már három is lehetne neki :( és hogy imádná őket.

39. maja98 (válaszként erre: 4. - Titánia83)
2012. okt. 9. 13:16
Igen, ez egy CSODA volt, de minden egyes szülés az, függetlenül attól, hogy mennyi idő alatt történik. Kívánom, hogy legyen mindenkinek rövid, de azért még se szüljön senki sem otthon, kivéve, ha éppen nem azt akarja.
38. maja98 (válaszként erre: 20. - Sara1986)
2012. okt. 9. 13:12

Azon már én is gondolkodtam, hogy a lányaim mit örökölnek ebből a gyors szülésekből. Az én édesanyám is gyorsan szülte a nővéremet is és engem is(3-3,5 óra), és a nővérem is gyorsan szült (3,5 óra). Mikor anyám mondta a dokinőnek, akkor az csak legyintett, de utólag már igazat adott nekünk. Az biztos, hogy már most kijelentettem, hogy ha az én lányaim szülés előtt lesznek, akkor már jó időben odaköltözöm hozzájuk, vagy legalább a közelükbe.


Az, hogy a gyors szülések meg általában komplikációmentesek lennének, én nem hiszek, hisz nekem a gyors tágulás és erős méhösszehúzódás miatt volt gyors a szülésem, s attól még a babával lehetett volna baj. A köldök zsinór nem nézi hogy hol van, ha rossz helyre kerül, akkor bizony tud bajt okozni. Nővéremnek pl eltörte a kulcscsontját mikor született, s majdnem meg is fojtotta. S őt is gyorsan szinte kevés fájdalommal szülte anyám. Illetve abban a streszhelyzetben örültünk, hogy az eszünkbe jutott, hogy betakargassuk szegény picurkánkat. Mert hogy én nem fáztam az adrenalintól az biztos. Meg utólag mondták, hogy kellett volna valamit nézni a köldökzsinor lüktetésén, meg hasonlók. Ja és a nagylány, mikor született, akkor neki voltak gondjai a levegővétellel, hiába szívták a nyákot lefele. De aztán szerencsére kapcsolt a kis tüdeje, s nem lett baj. Csak az apgárokon látszik, hogy volt valami apró gond.

37. maja98
2012. okt. 9. 13:00
Köszönöm a bíztatást, hogy nyugodtan vállaljak további szüléseket. Ha csak arról volna szó, hogy gyorsan szültem, illetve a második itthon jött a világra, akkor nyugodt szívvel vállalnánk további kistestvért. De sajnos nem ez az oka, amiért nem vállaljuk. Higgyétek el, ha lehetne, más szülését is nagyon szívesen átvállalnám. Bennem boldog pillanatok maradtak csak. A párom emlékezetében már kevésbé :)
36. maja98
2012. okt. 9. 12:57
Köszönöm mindenkinek a gratulációkat, s bocsánatot kérek, hogy csak most jelentkezem.
2012. okt. 9. 06:24
Nyugodtan vállaljad be a harmadikat. Csak legyél mindig felkészülve. Én is ilyen gyorsan szülő vagyok- ötször meg is tettem. Én csak az előnyeit éreztem hogy gyorsan megvoltak a gyerekeim.
2012. okt. 8. 14:35
Engem is megríkattál:) Most várom az első babámat,és csak remélni tudom,hogy az én apukám is vigyáz ránk valahonnan. Emlékszem, mennyit beszéltünk róla,hogy majd hogy játszik az unokáival...férjhez menni sem látott:(
33. zsóka85 (válaszként erre: 30. - Ad338a2ba0)
2012. okt. 8. 10:51
Sajnos nekem a méhem rendellenes alakja miatt nem tudott megfordulni a babám,és nagyon nagy a valószínűsége,hogy egy következő terhességnél is ugyanez lesz a helyzet... De halvány remény azért még van bennem:D
2012. okt. 8. 08:48
Gratulálok neked a 2 gyönyörűséges csemetéhez és a gyors szülésekhez:) Nekem mindkettő nagyon hosszú volt (21 és 18 óra), de ahogy a történeted végét olvastam hát bizony nem cserélnék veled...
31. maya80
2012. okt. 8. 08:26

Gratulálok a szülésekhez és a gyerekekhez!

Én háromszor szültem, és bár egyszer sem ilyen gyorsan, nincs okom panaszra! Csodálatos volt mindegyik!

Sok boldogságot kívánok nektek!!!!

30. ad338a2ba0 (válaszként erre: 25. - Zsóka85)
2012. okt. 8. 01:24
Az a baj hogy sok nő elhiszi hogy másodjára is császárja lesz...pedig ha hinnének magukban ez máskor máshogy lenne, attól függ te mit akarsz vagy elhiszed a dokinak hogy ő császárt ajánl.Ez itt a kérdés!
29. be749d73f9 (válaszként erre: 16. - Homern)
2012. okt. 7. 23:43

Hát, figyi! Nekem a dokim mondta, nem én találtam ki! :D

Akkor úgy mondom, h az első 3-4 óra viszonylag elviselhető fájdalommal járt, aztán a burokrep. után mind a ketten fél órán belül megvoltak! :)

28. myster
2012. okt. 7. 23:35
Ez egyvalamit biztosan jelent: a lányaid nagy eséllyel ugyanilyen könnyen fognak szülni, mint te. :) Szülj még sok kislányt! :D
27. Molyka
2012. okt. 7. 22:52
:))))
26. Titánia83 (válaszként erre: 25. - Zsóka85)
2012. okt. 7. 22:49
Na az eleje hasonló. De miért ne élhetnéd meg a másodikat természetes úton? Nincs kötelező császár a másodiknál!
2012. okt. 7. 22:31
Gratulálok neked a gyerkőcökhöz,a szüléseidhez:) Ez nem semmi:D Én is ilyesmiről álmodoztam,de sajnos az én babám farfekvéses maradt,így császár lett belőle:( Rossz,hogy nem élhettem át ezt az élményt,és valószínűleg a következőnél sem fogom:( De jólesik ilyen kedves történeteket olvasni:) Örülök,hogy nem lett semmi gond,de ha vállalsz még babát,szerintem a legelső apró görcsöcskénél már menj a kórházba:D
24. ENIE
2012. okt. 7. 21:49

Gratulálok mind a 2 szülésedhez!

Még a nagyobbik lányodnál nyugodtan olvastam a soraidat,mert nekem is hasonló volt(magzatvíz elfolyt..stb,csak persze kb.10 óra alatt szültem meg),de a 2.babádnál,már teljesen izgalomba jöttem,és csak úgy faltam a soraidat.Tyűűűha!Valaki odafentről(az apukád,ahogy érzed),na meg a jó Atya veled/veletek volt!Nem semmi!Még 1x gratula!

23. Yaweb
2012. okt. 7. 21:38
De szerencses vagy. En 3 napot vajudtam es csak a nyakdugo ment el magatol. Burkot kellett repeszteni es nem tagultam. Surgossegi csaszar lett belole a 4.napon :-(
2012. okt. 7. 21:08

:)jó egészséget Nekd és a családodnak!

Az a jó,hogy baj nem történt,és így visszatekintve csak jóra jött a "gondtalan" szülés.ha nem is ilyet,de azért valami rövidet és kevésbé fájót lenne jó átélni mindenkinek:)

2012. okt. 7. 20:57
Ez nagyon sokkolt!Ilyen turbó szüléseket!:D
2012. okt. 7. 19:21

Gratulálok!

Ilyen gyors szülések általában komplikációmentesek. És hidd el, fel tudsz készülni a következőre, meg tudod tanulni mit tegyél, ha nem akar sírni (száját-orrát egyszerre bekapva le kell szívni a magzatvizet), ha a nyakán van a zsinór (a gyerekek 90%-nak ott van) ;)


És a lányaid is készítsd majd fel, hogy valószínűleg így fognak szülni :) ilyen ösztönösen, csodásan gyorsan. Nagyon fontos, hogy te milyen üzenetet közvetítesz majd feléjük a születésükről.

MÉg egyszer grat!

2012. okt. 7. 14:00

Te mázlista! :)

Gratulálok a babócákhoz, jó egészséget nektek!

2012. okt. 7. 13:43

Gratulálok! Nekem is gyorsak voltak, de a legrövidebb az első fájástól kezdve 2 óra. Annál gyorsabbat azért talán nem szeretnék . Az pont jó volt.

Nagyon szépek a gyerekeid:)

2012. okt. 7. 13:43

Mivel mi "ismerjük" egymást, ès pár héttel hamarabb szültél, akkor elmondtam a férjemnek, hogy milyen szülésről hallottam, kicsit bepánikolt. Mi lesz ha velünk is ez történik?

De én 14 óra alatt, burokrepesztéssel, epidurálissal , fogó,-vákum- pocaknyomás nélkül szültem meg.

Gratula!


És ne féljen senki! Az egyik leggyönyörűbb élmény/esemény, ami egy nővel történhet.

16. homern (válaszként erre: 5. - Be749d73f9)
2012. okt. 7. 13:42
ez még nem számít rohamosnak szerintem. a fiam (első baba) 5 óra alatt lett meg,nem sok idő,de még átlagosnak számít.a rohamos az tényleg rohamos,max 1-2 órán belül baba van.
2012. okt. 7. 13:34
Hú, de irigy vagyok, nekem első gyerek 5 percesektől számított 18 óra múlva lett meg rengeteg oxi-val, a másodig egész napos 7-10 perces fájások, majd 5 percesektől 13 óra múlva lett meg, szintén sok oxi-val
2012. okt. 7. 13:18
Ez elképesztő :) Gratula :)
2012. okt. 7. 13:17

Gratulálok :)

Én is ilyen szülésről álmodtam, de nekem sajnos több mint 12 óra kínkeserves szenvedés volt. Még úgy is, hogy túlhordtam a pici fiút. Nem siette el a dolgokat, de minden fájdalmas perc megérte :)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook