Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » 'Így', hogyan lesz meg a csomagom?! fórum

'Így', hogyan lesz meg a csomagom?! (beszélgetős fórum)

1 2
32. BESTia ☺ (válaszként erre: 30. - Cucicsillag)
2014. dec. 19. 08:28
Ez tavalyi eset. Még szerencse, hogy nem csak ez volt (lett volna) az ajándék. Az zavar, de nagyon, hogy két gyerek ajándékát vették el. (Még szerencse, hogy nekik nem mutattam, akkor lett volna az igazi csalódás). Az egyik játékot már nem gyártják, másikat meg nem veszem meg újonnan.
31. BESTia ☺ (válaszként erre: 29. - Moonlight13)
2014. dec. 19. 08:23
Valószínű, De az már nem kötik az orromra, pedig érdekelne, hogyan lehetett ezt megjátszani.
30. Cucicsillag (válaszként erre: 27. - BESTia ☺)
2014. dec. 19. 00:12

Meredek :(

Remelem, azert mashonnan sikerl beszerezni az ajandekokat!

29. moonlight13 (válaszként erre: 28. - BESTia ☺)
2014. dec. 18. 22:57
Biztos nem kellene messzire menni, hogy megtalálják, ki is vette át a csomagot.
28. BESTia ☺ (válaszként erre: 26. - Kleeri)
2014. dec. 18. 20:45
Mivel ezek mind kellenek, ezért gondolom, hogy összeesküvés volt, hiszen ezt egyedül nem lehet elintézni.
27. BESTia ☺ (válaszként erre: 25. - Moonlight13)
2014. dec. 18. 20:43

Hogy honnan tudta, azt passzolom. A kézbesítő csajszinak említettem, hogy csomagot várok, két játék lesz benne karácsonyra. Hogy ennek van-e köze a történetnek, talán.

Írtam az eladónak, ő adott be tudakozványt, amiben természetesen megállapították, hogy átvették. (Ez érthető, hiszen messziről, az látszik, papíron az aláírás). Ezzel a papírral bementem reklamálni. Hogy ki volt az elkövető és mit kapott, arról nem értesítettek, belső információ, ki sem adhatják, csak arról, hogy jogos a reklamációm.

A vége az lett, hogy az eladó megkapta a kártérítést, (16*4000 Ft kb.), ebből nekem a vásárolt termék árát és postaköltséget utalta vissza.

Ha úgy nézzük, a postaköltséget én fizettem, úgymond enyém volt a költség. De az is korrekt lett volna, ha a kártérítés felét visszautalja.

26. kleeri (válaszként erre: 21. - BESTia ☺)
2014. dec. 18. 09:18

ez érdekes, aláírás,személyi szám,lakcímkártya ellenőrzik, akkor hogy tudta másnak odaadni


a postavezetővel beszéltél,

hát ilyen nincs! ezt biztos nem hagynám, kerítsék elő

25. moonlight13 (válaszként erre: 21. - BESTia ☺)
2014. dec. 17. 21:25

És honnan tudta a valaki, hogy Neked csomagod érkezett?

Nem adtál be reklamációt? Derítsék ki, hogy mi történt!

24. BESTia ☺ (válaszként erre: 22. - Cucicsillag)
2014. dec. 16. 23:00
Csomagszámmal mentem a postára, miután nem találta, megnézte a gépben és utána mondta, hogy már "átvettem". A papírra ráírják a személyi igazolvány számát és ugye aláírás is van. Ha ki is derült, ki volt ez a valaki, azt akkor sem adják tovább, így én nem tudtam meg.
23. moonlight13 (válaszként erre: 2. - Ekka)
2014. dec. 16. 22:41
Szerintem, ha Téged nem találnak, merthogy több ilyen cím is van, akkor visszaküldik a feladónak. Vagy valami szélhámostól vásároltál valamit?
22. Cucicsillag (válaszként erre: 21. - BESTia ☺)
2014. dec. 16. 22:21
Ez "franko" honnan tudta, hgy milyen csomag es a szem.ig.sz. Mert az elvilleg nem bediktslas alapjan megy, szval kiderult, ki volt ez a kis rendesY.Y,
2014. dec. 16. 22:03

Mondok csomageltűnésre cifrábbat is.

Tavaly karácsony előtt vártam a csomagot, meg is érkezett a postára. Mikor mentem be érte, közölte a kisasszony, hogy a címzett már átvette (én voltam a címzett és még nem jártam ott). Nézett nagyokat, mutatta a papírt. Én mutattam a személyimet, hogy sem az aláírásom, sem a személyi számom nem az, ami a papíron szerepel. Szóval valaki az én nevemben felvette, mintha én vettem volna át.

20. BESTia ☺ (válaszként erre: 9. - Ekka)
2014. dec. 16. 21:58

Ha a városban 5 kerületben van ilyen utca, akkor elméletileg végig kell mennie a csomagnak mindegyik kerületen, hogy valamelyikben megtalálja a gazdáját. :) Azért csak elméletileg, mert nem biztos, hogy mindegyik postán előveszik a névjegyzéket, hogy megnézzék, hol van még ilyen utca. Vagy visszamegy a feladónak, aki aztán újra postázhatja, hiszen most úgyn éz ki, ő hibázott.


Bár nem tudom, hogy vehette el a postáskisasszony.

2014. dec. 15. 19:07

En a multkor jartam ugy egy csomaggal, hgy feladtam, raadasul elsobbsegivel, par nap mulva szolt a cimzett, hgy ne ert oda. Neki azt mtak, hgy nincs ezalatt az azonosito alatt semmi. Akkor fehivtam en a postat, ahol feladtam, mta a postasholgy, utananez es vissazhiv.

Kiderult, hgy 4 nap alatt meg pesten nem is erkeztettek... Vartam/tunk. Eltelt tobb,mint egyhet,mire odaert :(

Szval, nyomuljon a felado is, hol a kuldemenye.

18. Ekka
2014. dec. 15. 19:01

A csaj azt mondja, hogy neki azt mondták, hogy már itt a cucc a mi postánkont.

Nekem meg azt, hogy nincs! :-D

17. Ekka (válaszként erre: 16. - Andesz75)
2014. dec. 15. 19:00
Ugye?! :-)
16. Andesz75 (válaszként erre: 15. - Ekka)
2014. dec. 15. 18:59

Ok, akkor ez egy nem létező csomag lenne? :) Olyan nincs, hogy azonosító alapján azt mondják, hogy nincs ilyen csomag. Az addig ok, hogy esetleg nem tudják hol van.

Kezd nagyon gyanús lenni ez az egész.

15. Ekka (válaszként erre: 14. - Andesz75)
2014. dec. 15. 18:57
Az ittenit, meg a központit is, miután a posta csomagkövető szolgáltatója 'közölte': nincs ilyen azonosító!
14. Andesz75 (válaszként erre: 12. - Ekka)
2014. dec. 15. 18:44
Melyik postát hívtad? Központi számot? A központban mondták, hogy nincs ilyen csomag?
2014. dec. 15. 18:41
A posta oldalára menjél fel, ott van csomagkövető. Kiírja, hogy hol adták fel és éppen milyen állapotban tart, hol van... Így biztosan Te is meglátod, nem kell a feladót meg a postát hívogatni emiatt.
12. Ekka
2014. dec. 15. 18:39

A csaj azt mondta, hogy a küldeményre se írta rá.. (nem értem, hogy nem nézte a postán dolgozó hölgy?!)

Az azonosítót már bemondtam a postán, nincs náluk.

A nő meg azt mondta, hogy ő is megkérdezte, ma postázzák nekem.(ma már biztos nem ;-) )

Továbbra sem értem irányító szám hiányában hogyan?!

Nekem érdekes ez a 'történet'! ;-)

2014. dec. 15. 18:31
Még annyi hogy nem az a lényeg hogy a papíron legyen rajta az irányítószám, hanem hogy a küldeményen legyen feltüntetve.
2014. dec. 15. 18:29
Azt kellene tisztázni, hogy csomag volt vagy ajánlottan lett feladva. Ha csomag volt akkor teszik bugyiba. Ha ajánlott volt akkor a zöld nyomtatványt kapta vissza amin van egy azonosító. Ha csomag volt akkor még a posta oldalán is lehet követni a csomagot a ragszám alapján.
9. Ekka
2014. dec. 15. 18:25

Meg azt nem értem, hogy a csajtól elvette a posta.. És tovább?

Bp-en kb. 5 kerületben van olyan utca, mint amiben lakom! Hogy dől el, hogy melyik kerületbe viszik? Sorsolnak?! ;-)

Viccet félre téve, hogy van ez?

8. Ekka (válaszként erre: 7. - Andi6020)
2014. dec. 15. 18:22

Na, az jó lesz..

A feladóvevényen nincs irányítószám, ez fix.

A 'bugyis' dolgot meg nem értem, mert amit elküldött, az ajánlott szelvény, az a zöld. Azt nem húzzák semmibe..

7. andi6020 (válaszként erre: 2. - Ekka)
2014. dec. 15. 18:14
Gondolom én, hogyha lehetetlen a kézbesítés, visszaviszik a feladónak.
2014. dec. 15. 18:13

Feladáskor ha bugyi van és gépi a papír akkor az irányítószámnak is muszáj rajta lennie,mert a gép addig nem engedi tovább és nem nyomtatja ki a papírt.Az irányítószám nagy számokkal rajta van,

Ha máshogy lett feladva,akkor nem tudom.

5. Ekka (válaszként erre: 4. - Ekka)
2014. dec. 15. 17:59
Szóval.. a csaj azt mondta, hogy behúzta a 'bugyiba' a feladó szelvényt a nő, ráragasztotta a dobozra, pont! ;-)
4. Ekka
2014. dec. 15. 17:57
A csaj azt
3. 4740439ec6 (válaszként erre: 2. - Ekka)
2014. dec. 15. 17:55
A postán ilyen esetben ráírják az irányítószámot.De egyébként meg a feladónak kell intézkednie.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook