Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Így fogyunk mi :D Receptek, tanácsok nagyon kezdőknek fórum

Így fogyunk mi :D Receptek, tanácsok nagyon kezdőknek (beszélgetős fórum)


1 2
2013. okt. 31. 23:29

Az én tanácsom egyébként csak annyi, hogy mindent lehet enni - még sütit vagy csokit is - csak sokkal kevesebet, mint eddig. Ill. a köret krumpli, rizs, tészta helyett inkább saláta, káposzta, paradicsom, sárgarépa, sütőtök, stb. legyen. Persze lehet enni kicsi (egy-két csapott evőkanálnyi) krumplit, rizst, vagy tésztát is a zöldség mellé ebédre.

Az ételeket elosztva 5 étkezésre és az esti már lehetőleg valami könnyű, zsír- és szénhidrátmentes legyen.


És az legyen a legkevesebb mennyiség. Plusz mozogni kell. Ha nagy a túlsúly és eddig nem mozogtunk, akkor kezdjünk gyaloglással. Nem andalgás, nem rohanás, hanem tempós gyaloglás. Hétről-hétre több.


Aztán jók Leslie Sansone helyben járós videói is. Egyre hosszabbakat bírunk majd megcsinálni, és így fokozatosan lehet növelni a mennyiséget v. a nehézségi fokot más tornákkal. Egy héten legalább 2-3 alkalommal kell mozogni.


Nagyon jó az aquafittnes is (magyarul vizitorna). Az a leghatásosabb és nagy túlsúllyal is könnyedén végezhető - persze a mélyvizes változat.


Röviden ennyi.

14. Zebra25 (válaszként erre: 7. - Icuska538)
2013. okt. 31. 23:17
Lassabb a felszívódása. Nem emeli a vércukrot meg.
13. Bözsi néni (válaszként erre: 12. - Patapucs)
2013. okt. 31. 22:55

Egyelőre még az "inkább elcsábulok egy picit" fázisban vagyok :-(


De éppen most készülök felállni innen egy kis tornára.

És szent az elhatározás - szóval ezután már csak 1x szedés lesz :-)

12. patapucs (válaszként erre: 11. - Bözsi néni)
2013. okt. 31. 22:31

:-D


Ha Igazán meg akarod állni, akkor nem fogsz enni csak 1x nekem elhiheted. :-)

Amúgy meg nagyon sok ételt el lehet készíteni diétásan is, szóval nem mindig kell lemondani a finom falatoktól. :-)

11. Bözsi néni (válaszként erre: 10. - Patapucs)
2013. okt. 31. 22:16

Így igaz. Csak néha olyan jó csalni egy kicsit :-))


Utána meg jöhet a szánom-bánom :-(

2013. okt. 31. 21:39
A kék tányért nem tudom, mert abból eszem ami van, de jó kontrollnak a gyerek tányér/kistányér. Az, hogy az ember nem.szed folyamatosan újra és újra, pusztán önkontroll és elhatározás kérdése. :-)
2013. okt. 31. 21:22
bocs, beválnak
8. Bözsi néni (válaszként erre: 2. - Minerva223)
2013. okt. 31. 21:21

Jók ezek a tanácsok - valakinek bejön biztos, de én megihatok egy liter vizet is, ha éhes vagyok, akkor éhes vagyok.


És ezen nem változtat a víz, a citromos víz sem. Legfeljebb szomjas már nem vagyok, csak éhes.


A többi jó tanácshoz nem tudok hozzászólni, lehet, hogy tényleg bevállnak. Bár a kis tányérről evés is csak akkor, ha nem szeded meg vagy háromszor :-)))

2013. okt. 31. 20:30
A basmati rizs miért jobb a rendesnél????
2013. okt. 31. 20:21
Akkor a ch keretet el kell osztani 5 étkezésre, hogy a vércukrodat szintentartsd. Szigorúan tilos a koplalás. Reggelire tk kenyér, valamivel. Mondjuk kőrözött, felvágott, ilyesmi. Tízóraira lehet sütni diabos pogit, palacsintát ilyesmit. Lehet enni gyümit mellé, de ach-t bele kell számolni. Ebédre basmati vagy barna rizs, párolt zöldség, bulgur, kuszkusz, köles, valami féle hússal. Uzsira szintén valami diabos pogi, palacsinta túróval. Vacsorára mehet az mint ebédre, csak kevesebb, vagy mint reggelire csak szintén kevesebb. Fontos a lassanfelszívódó ch az étkezéseinkbe.
2013. okt. 31. 08:31
Nagyon magas az inzulin szintem és félő, hogy hamarosan kiég és inzulinra lesz szükségem, ha az eddigi életemet folytatom. Igaz fogynom is kellene és edzeni is kell a diéta mellett
2013. okt. 31. 08:21

Szerintem a legclravezetőbb, ha a délelőtti órákban eszünk több szénhidrátot, délután inkább zöldség és sovány fehérje.

Megközelítőleg ezzel a módszerrel (na meg heti 3 edzéssel) 3 hónap alatt 5 kg-ot fogytam és nem koplaltam!

Miért vagy ennyire megszorítva?

2013. okt. 31. 08:12

Köszi a tanácsokat :D

Nálam még az a baj, hogy max 160 gr. szénhidrátot ehetek, de majdcsak megszokom. De a cirtomos vizem mindenképpen kipróbálom :D

2013. okt. 31. 08:07

1.)Reggel citromos vizzel kezd a napot,majd minden étkezés előtt egy pohár vizet igyál, mert igy eltelítve kevesebb kaja is elég.

2.)A szemedet becsaphatod ha kistánnyérról eszel ,mert többnek látszik.

3.)Evés után valami meleget igyál,mert a hideg összekapja a zsirt a gyomorban és lassul az anyagcsere ezálltal több rakódik le.

4.)A kék szinű tányér,(hideg szin) csökkenti az étvágyat.

5.)Rágni-rágni sokáig! Minimum 20 perc minden étkezés mire az agy is "jól lakik".

Most mennem kell majd délután jövök ha még eszembe jut valami.

2013. okt. 31. 07:51
Recepteket osztok meg illetve amit nap mint nap megeszek illetve megeszünk. Tippek, tanácsok, receptek egymásnak :D
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook