Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Így fogyok én. Őszinte szívvel ezt nem ajánlom senkinek... fórum

Így fogyok én. Őszinte szívvel ezt nem ajánlom senkinek... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Így fogyok én. Őszinte szívvel ezt nem ajánlom senkinek...

1 2 3 4
20. Sly7105 (válaszként erre: 18. - Alomorszag)
2012. febr. 20. 15:02
A 72 ezer az nem költőpénz nekik havonta, hanem abból kell megélni 5 embernek egy egész hónapban. A költőpénz az, amit arra költesz, amit épp megkívánsz, vagy egyéb luxusra, hobbyra, szolgáltatásra, stb.
19. 5e48d37001 (válaszként erre: 1. - Kneseva)
2012. febr. 20. 14:59
Szuper lett a cikked!Nagyon hasonlóan gondolkodunk,és cselekszünk,én is próbálok minden forintot megfogni a takarékossággal.
2012. febr. 20. 14:57

Hát nem tudom....


Nálunk nincs 72 ezer havi költőpézre, és kert sincs, szval mindent úgy kell megvenni. És nem diplomás munkanélküliként, hanem diplomás állásban lévőként, ha akad, mellékessel kiegészítve...

17. 8ffce0973f (válaszként erre: 16. - Bíborka2012)
2012. febr. 20. 14:54
Így igaz !
2012. febr. 20. 14:37

Fel a fejjel! Bár úgy érzed, nélkülöztök/nélkülöznek a gyerekek azzal, hogy nem kapnak csokit, túró rudit stb. szerintem pont hogy jót teszel azzal, hogy ezt a sok szemét kaját amit a boltban lehet kapni nem adod nekik. Ne úgy fogd fel hogy kárukra válna, mert chipsre, csokira semmi szükség, legalább nem gyarapítják az elhízott gyerekek igen magas táborát, akikből idővel sajnos cukorbetegek lesznek (és egyéb más betegségek).

Az otthon termelt zöldségnél gyümölcsnél nincs is jobb és egészségesebb.

15. zikzik
2012. febr. 20. 14:37
Szomorú újra és újra szembesülnünk azzal, hogy honnan hová csúsztunk vissza. És egyenesen tragikus belegondolni abba, hogy a magamfajta kisember szempontjából tekintve Magyarország az akkoriban a pokolba kívánt Kádár korszakban élte a fénykorát.
14. d71ef05a8e (válaszként erre: 13. - D71ef05a8e)
2012. febr. 20. 14:31
ELnézést, félreértettem a dolgot, szóval természetesen mindaz amit írtam, arra vonatkozik, akiről a cikk szól, és hálás köszönet a cikkírónak azért, mert közzétette.
2012. febr. 20. 14:30
Tisztellek, becsüllek és példaértékűnek tartom, ahogy élsz/éltek. Kívánom, hogy ha lehet, kerüljön azért idővel több is, jusson a minimumon túl a személyes vágyaitok teljesítésére is. De ez persze csak "bónusz" . Sokan tanulhatunk Tőletek!
2012. febr. 20. 14:00
Gratulálok neked..és nem féltelek,hogy nincs édesség és gyümölcs az asztalodon.Biztosan Isteni fánkot,és süteményeket sütsz,mert akinek van diója,az tud zserbót sütni..hasonló életvitelben élek!Ugye tudsz tésztát is gyúrni?Ölellek!
2012. febr. 20. 13:44

Tiszteletre méltó, amit írtál.

Sajnos nagyon sok ilyen család van, mi is. Csak nekem nincs kertem, tömbházban lakunk, így még több a kiadás. Szüleimnél van egy kis kert, ahol a legszükségesebb zöldségeket meg tudjuk termeszteni, de tavasztól késő őszig nagyon sok dologgal jár.

Reméljük lesz ennél jobb is.

10. 2a69f78972 (válaszként erre: 6. - Sly7105)
2012. febr. 20. 13:39

Én Pestről költöztem vidékre, nem nagyon értek a konyhakerthez, mert nekem még az sem nőtt ki, amit más ki sem tud irtani (kapor, sóska), tehát nem a saját véleményem az alábbi:

A szomszédasszonyom születése óta ebben a közegben él, genetikusan a föld művelésére van kódolva.

Ő azt mondta, hogy már egyáltalán nem éri meg kínlódni vele, mert azon kívül, hogy kényelmes kiszaladni egy répáért, egyáltalán nem olcsóbb (Pl. locsolás, a mai vízárak mellett. Ha viszont nem locsolsz, minden kiég, a megváltozott klímaviszonyok miatt)és akkor a saját munkája még nincs is forintosítva.

Ennek ellenére vannak figyelemreméltó dolgok a cikkedben, amit érdemes megfogadni.

A menyed barátnője fiatal kora ellenére nagyon tipp-topp asszonyka, örömmel tölt el, hogy ilyenek is vannak.

9. kicsithamis (válaszként erre: 1. - Kneseva)
2012. febr. 20. 13:35

Éva,

minden tiszteletem a Tiéd!

2012. febr. 20. 13:33

Gratulálok, nagyon ügyes vagy! Örülök, hogy megírtad ezt a cikket. (egy két praktikát ellesek belőle)


Sok ilyen fogyókúrázó család van, igen. De kevés aki ilyen okosan csinálja!

2012. febr. 20. 13:25

Sajnos egyre több az ilyen "fogyókúrázó" család.:((

Őszintén kívánom, hogy mielőbb legyen jó sok csoki, narancs és egyéb nyalánkság nálatok.

2012. febr. 20. 13:21

A kiskert nagyon hasznos és valóban sok mindent nem kell megvenni a boltban akkor, ha megtermeljük. De tény és való, hogy ezzel nagyon sok munka van. Aki azt gondolja, hogy könnyű annak, aki csak kimegy a kertbe és felszed pár kiló krumplit vagy leszedi a gyümölcsöt és lesz lekvárja, az nagyon téved. És a megtermelt dolgoknak is vannak költségei. Permetszer, stb. Nekem nincs kertem, bár falun élünk, és nagy az udvar, de egyre inkább gondolkodom rajta. Csak azt nem tudom még, hogy munka mellett hogyan..., meg nincs is tapasztalatom.

A cikk szomorú és tanulságos, mégis felemelő, hogy nem vagy megkeseredett ember, sokkal inkább talpra esett és magabiztos. Remélem egyszer majd felhagytok a fogyókúrával....

5. 117b1693d0 (válaszként erre: 4. - Darcy73)
2012. febr. 20. 13:20
Ah, messze vannak ők az ilyentől... :(
2012. febr. 20. 13:18
Ja,még az kimaradt,hogy az igen tisztelt politikus "uraknak" ezt kéne elolvasni!
2012. febr. 20. 13:17

Nagyon jó lett a cikk!Gratulálok ahhoz,hogy ilyen jól megoldod-még ha nem is önszántadból-a család ellátását!Jó ötletek is vannak a leírtakban,biztos sokan (én is) megfogadják!

Remélem azért némi pozitív változás is lesz a jövőben az életedben és nem ilyen szűkös keretből kell gazdálkodnod!

2012. febr. 20. 13:15

szíven ütött az biztos...

nagyon örülök, hogy megírtad!

2012. febr. 20. 13:08
Azt írom le, egyes szám első személyben, amit a menyem legjobb barátnője mondott el nekem a címben feltett kérdésre. Nevetve mondta? Nem. Elkeseredve? Nem. Iróniával, amibe benne volt öröm, bánat; s egy kicsit talán az is, hogy nem ilyen életet képzelt el magának, amikor átvette a diplomáját.

Ugrás a teljes írásra: Így fogyok én. Őszinte szívvel ezt nem ajánlom senkinek...
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook