Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Így fogyok én. Őszinte szívvel ezt nem ajánlom senkinek... fórum

Így fogyok én. Őszinte szívvel ezt nem ajánlom senkinek... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Így fogyok én. Őszinte szívvel ezt nem ajánlom senkinek...

1 2 3 4
50. Sly7105 (válaszként erre: 49. - C14bfda162)
2012. febr. 20. 19:10
Tudod milyen nehéz bekerülni a Mekibe? Nyári diákmunkások is sorban állnak... De nem gondolom, hogy őt a diploma tartaná vissza a munkától. Sokkal inkább tudom azt, hogy milyen állást keresni diplomával, vagy anélkül....
49. c14bfda162 (válaszként erre: 46. - Sly7105)
2012. febr. 20. 19:08
Akkor is el lehet menni árkot ásni vagy krumplit sütni a mekibe. Diplomával is.
48. Sly7105 (válaszként erre: 47. - C14bfda162)
2012. febr. 20. 19:08
A cikk írójára gondolva, én azt hiszem tudja őket etetni... Csak nem olyan egyszerűen, hanem sokkal több praktika és odafigyelés árán. De legalább tesz érte, ha nincs is munkája, dolgozik otthon, megtesz mindent, én úgy érzem... Van, aki csak sorban áll ilyenkor a segélyért... az sokkal rosszabb és van aki lop, csal és hazudik...
2012. febr. 20. 19:05
El lehet menni dolgozni és annyi gyereket kell vállalni, amennyit etetni vagy képes.
46. Sly7105 (válaszként erre: 44. - Mkjudit)
2012. febr. 20. 18:57
Arra nem is gondolsz, hogy az ember élethelyzete évek alatt mennyit változhat? Lehet, hogy amikor három gyereket vállal valaki,akkor minden rendben, van a szülőknek munkájuk, lakásuk stb. Aztán elég egy kicsike kis probléma, az egyik szülő munkanélkülisége akár, vagy válás, vagy betegség..., bármi, amit az élet hozhat és nem tudhatsz előre és máris megváltozott élet-és anyagi helyzetben találod magad. Nem szabad ítélkezni más emberek felett, mert sohasem tudhatjuk, hogy mit hoz a mi sorsunk. És akinek csak egy gyermeke van, az is kerülhet hasonló helyzetbe. Felelősséget vállalni fontos, de nem tudsz a mai világban előre tervezni. Sajnos.
2012. febr. 20. 18:47
A híradóban is éppen az megy, hogy mennyi költségei vannak egy családnak, igaz, hogy albérletben élnek, de ott is ott a két gyerek! Kíváncsi vagyok, hogy mit tudnak majd nekik nyújtani életük során! Szegény gyerekek, akik ilyen helyre születnek.
44. mkjudit (válaszként erre: 43. - Martini64)
2012. febr. 20. 18:43
Ha a gyerekeimről van szó, utólag okosnak lenni nagyon kevés! Felelősség teljesen kellene gyereket vállalni!
43. martini64 (válaszként erre: 40. - Mkjudit)
2012. febr. 20. 18:25
Utólag könnyű okosnak lenni.
42. Mítea
2012. febr. 20. 18:20
Lehet, hogy nem tudsz megvenni egy rudit vagy csokit a gyerekeidnek de Te sokkal többet adsz nekik és bizony ők bármit kapnak majd az élettől, megbecsülik majd! Én is ilyen családban nőttem fel és nem cserélném le egy gazdagért sem! Csodálom anyukámat, hogy mit ki nem talál, hogy spóroljon és csak reménykedem abban, hogy ezt én is megtudom tanulni. Ügyes vagy és nincs finomabb annál, amit a kiskertből tesz el az ember. Akkor pedig pláne szerencsés, ha a kamrában ennyi minden van. Minden jót kívánok a családnak!
41. 2a69f78972 (válaszként erre: 40. - Mkjudit)
2012. febr. 20. 18:13
A cikkíró csak leírt egy történetet, amit egy ismerőse mesélt neki !
2012. febr. 20. 18:00
Én csak annyit kérdeznék, hogy mielőtt ,megszülettek a gyerekek sokkal jobb körülmények között éltetek, amire bátran vállaltátok a 3 gyereket ,akiknek most nap mint nap nélkülözniük kell?
2012. febr. 20. 17:41

Vidéki vagyok tény jü ha van ker és csak kiszalad az ember egy kis zöldéségért de ez nem séta galopp. Én értem a cikk írójának azt a kijelentését is, hogy nincs csoki túrórudi stb.

Azért mindig azt mondani a gyereknek, hogy most nincs pénzünk vagy inkább az, hogy nem vesszük meg az a legrosszabb. Mert ugyan otthon nem látja de közösségben igen.

38. 2a69f78972 (válaszként erre: 34. - Alomorszag)
2012. febr. 20. 17:15
Én is!:(
37. 2a69f78972 (válaszként erre: 32. - Bella 13)
2012. febr. 20. 17:14
2 oldal, fórum alján nekem megvan.
2012. febr. 20. 17:13
Gratulálok a családnak is és az írónak is. Kellemes cikk, súlyos a tartalom. Példaértékű a gondolkodás. Így is lehet élni, de nem kívánom senkinek, hogy így kelljen. Kínok viszont ennek a családnak minden jót...afféle jót, ami másoknak természetes esetleg ők pedig csak vágyakoznak...
35. Bella 13 (válaszként erre: 32. - Bella 13)
2012. febr. 20. 17:11

Mégis megvan a cikk! :)

Kiváncsiságból kiszámoltam, mi havi 38.500-ból élünk egy gyerekkel. Hát ez sem épp sétagalopp.

Mi is falun élünk fél éve, hatalmas telekem van, már megvettem a vetőmagokat, krumplit, fűszereket, készítjük a helyet a disznónak, tyúkoknak, és ahogy a cikk írója kifejtette, én magam is már előre tervezem, miket fogok eltenni a spejzba, és a fagyasztóba. Mindent fel kell és ki kell használni, amit az ember két kezével meg tud termelni, ilyen világot élünk, ez van.

De ha jobban belegondolok, szívesebben fogom a saját háztájit adni a Fiamnak, mert ebben legalább tudom, mi van, és hol termett.

A szomszédokkal múltkor épp azt beszéltük, hogy egyre több falusi háznál lesz saját gazdaság, mert a "paraszt újra rá fog kényszerülni, hogy túrja a földet"...

2012. febr. 20. 16:51
... Egyébként amióta ez van, azóta én pl. híztam. Sok tészta, kenyér, krumpli... Ezek nem a diétás menük.
33. alomorszag (válaszként erre: 20. - Sly7105)
2012. febr. 20. 16:47
Én azt értettem költőpénzen, ami a havi fix költségek - lakáshitel, csekkek, BKV-bérletek - után marad. Szval egy darab kifli sincs benne.
2012. febr. 20. 16:44
Csak én nem találom, vagy valóban eltűnt a cikk???
2012. febr. 20. 16:43
Nem panasz de nekem havi 39350-ftfból kell kijönöm,és egy gyerek is van.Tehát hol van az a 72000-hez?
30. zefex
2012. febr. 20. 16:29

... csak az a kényszer ne lenne, hogy ennyi van, ennyiből kell megélni! Ha nagyobb váratlan kiadás van, (kocsijavítás, kerítés vagy tetőjavítás) ne boruljon a családi kassza.

... ha azért élnénk így, mert érezzük és tudjuk, hogy így helyes, nem azért, mert így muszáj....

2012. febr. 20. 16:27

Szerintem egyáltalán nem olyan siralmas a cikk, sőt, inkább pozitív és okos!

Nem az a szegény, aki gondolkodik és ügyesen kijön a keretéből, hanem az a szegény, aki siránkozik, de ég az egész házan a villany, a locsolást csak slagról tudja elképzelni a kertben, aki segélyért menet rágyújt párszor, mert a bagóra azért van pénz mégis... Sorolhatnám, de már látom a felém repülő köveket. :D

Nekünk pl. soha nem változott a havi kiadásunk a bevétel függvényében. Akármennyit kerestünk, a kidásunk nem nő. Hiába több a bevételünk, mi is fával fűtünk. Mondjuk főzni gázzal, mert nem kimondott kályhánk van, hanem cserépkályha, ami egyben a kazán is, ezen nem lehet főzni. :) Szóval ennyire nem spórolunk, mint a cikk szereplője, de egyáltalán nem szórjuk a pénzt.

A gyerekeink kapnak édességet, de többnyire én sütök valamit. Most pl. valami gyors keksz receptet keresni ültem ide, csak rátaláltam erre a cikkre és elkalandoztam.

A falusi kertet pedig kár leszólni, lesajnálni. :) Nem szánnivaló, hanem irigylésre méltó. Én pl. imádom a paprikát, paradicsmot, de nem a boltit, nem a fóliásat, hanem a házit, ami a napon érik. A gyümölcsökkel ugyan ez.

Nekünk is van nagy kertünk, de még egyelőre én nem műveltem. Az idén lesz a főpróba és kíváncsian várom az eredményt. :)


Szerintem spórolni nem csak annak lenne érdemes kicsit, akinek szűk a kerete, hanem mindenkinek. Könnyebb lenne értékelni a dolgokat minden téren. Nem csak anyagi, hanem emberi értékekre is kihat. Nagyon is! ;)


Ja, és a gyerekeim sokkal jobban örülnek egy finom almának, anya sütötte sütinek, mint a boltinak. Pl. a most lesz a kisfiam születésnapja és eszemben sincs rendelni tortát, mert a családban senki nem rajong a cukrászdai sütikért, a házi viszont pikk-pakk elfogy. :)


Néha a kevesebb a több, ugyebár. :)

28. zefex
2012. febr. 20. 15:47

Azért sajnálom, mert veszteségként éli meg ezt a helyzetet. Valójában úgy él, ahogy mindenkinek kellene, ill. akinek lehetősége van termelni.

A háztartása és az életvitele okos, logikus.

A gyerekei mindent megkapnak, amire tényleg szükségük van (még többet, mint az átlaggyerek), természetes úton előállított táplálékot, együttlétet, szeretetet, és megtanulnak gazdálkodni a lehetőségeikkel (és a földdel).

Vicces, mint fogyókúra, de mennyire igaz! Van testmozgás, de nincs üres kalória fogyasztás, ezért nem hízik el, tehát nem kell fogyókúrázni.

Ha fenntarthatóságról beszélünk ez az! Nem a felesleges ketyerék, amik mesterségesen gerjesztett igényeket elégítenek ki, és rövid idő alatt kimennek divatból, szeméthegyeket meg mások zsebét gazdagítva, sem az exotikus nyaralások klimatizált luxus-szállodákban.

Voltaképpen mi is így élünk, csak kevés lehetőségünk van a termelésre (remélem már nem sokáig) de nem kényszerből, hanem mert ebbe nőttem bele, és nekem így természetes. A diploma nem hátrány :)

27. pritta
2012. febr. 20. 15:47

Gratulálok a cikkhez!


igen tudom miről van szó mégha közvetett módon. szüleim, nagyszüleim kisvárosban élnek nagy kerttel és mindent teremelnek ha lehet: van sokféle gyümölcsfa, zöldségek, fűszer és sokáig csirke, nyúl is. hát az biztos h nem kényelem és pihenés. mi gyerekek a nyáridőben sokat be voltunk fogva mert kellett a segítség szőrőt szüretelni, ribizlit szedni, meggyet-csresznyét szedni, krumplit kapálni locsoni stb stb. és a felét eladásra termelték. a munka rengeteg és fárasztó. főleg kora hajnalban, késő este. és persze tudás és pénz is kell hozzá... de megéri. én gyerekként mindig is örültem h bármikor kimehettem a kertbe pár szem meggyért vagy málnért a tortára vagy eszegetni egy kis epret, csresznyét, szedni fel friss répát vagy épp paradicsmot, káposztát, karfiolt stb.

le a kalappal és minden tisztelet a kertet művelőké.

26. mandella (válaszként erre: 18. - Alomorszag)
2012. febr. 20. 15:46
dettó
25. Sly7105 (válaszként erre: 24. - Mh07)
2012. febr. 20. 15:36
Hát erről beszélek pont. Hogy ez rengeteg munkával jár és sokszor az időjárás, meg egy csomó más körülmény miatt nem olyan lesz a termés, mint kellene. Én sosem mondok olyat senkinek, aki termel, hogy "jó neki", mert őszintén: nem irigylem érte. A barátnőmék is ezt csinálják folyton. Estig kint vannak a kertben, öntöznek, és dolgoznak. Igaz, paradicsomért és paprikáért nem a piacra járnak, de én munka után inkább a hintaágyat választom... és éljen a vidéki élet!!! Én is azért költöztem vidékre, hogy munka után nyugi legyen, legyen körülöttem zöld növény, tér és kutya! De lassan egy kis fóliasátor is talán elkel majd...
24. mh07 (válaszként erre: 22. - Sly7105)
2012. febr. 20. 15:28

Mi kertes házban lakunk, vannak gyümölcsfáink, próbálkozunk veteményessel is. Mindent befőzök és elteszek amit csak lehet. Az égnek áll a hajam amikor azt mondják, hogy JÓ NEKED! Igen nagyszerű napi 10-12 órát dolgozom, vezetem a háztartást és maradék időmben "élvezem a kertet". Ált. este 7-8 óra között kapálunk, locsolunk. Hétvégén ált. dolgozunk, majd 4-5 körül ha hazaérünk füvet vágunk, kapálunk és locsolunk. Két éve a gyümölcsökön kívül szinte semmi sem maradt télire, először a sok eső, másodszor pedig a 40 fokos hűség pusztított. Tavaly a hintaágyban 2x kb. 15 percet ültünk:-)

Éljen a vidéki élet!!!

Bár azzal nem vitatkozom, hogy a zöldségek és gyümölcsök ízét össze sem lehet hasonlítani a boltiakéval.

2012. febr. 20. 15:07
*meg lekvárt...
22. Sly7105 (válaszként erre: 21. - Winny)
2012. febr. 20. 15:07
Magyarázd meg a gyereknek, hogy a túró rúdi egy ártalmas kórság... elég nehéz. Mellesleg pont a túró rúdi szerintem jobb bármilyen csokinál. De igen, lusták is lettünk, meg munka mellett igen nehéz még kertészkedni, mert lekvárt befőzni, savanyúságot eltenni. Nagyanyáink idejében erre rendelkezésre állt az egész nap, amikoris otthon voltak. Most már ezt nehezebb azért kivitelezni.
21. winny (válaszként erre: 1. - Kneseva)
2012. febr. 20. 15:05

Nagyon jó ez az írás!

Tulajdonképp ez a normális élet.Ellustultak az emberek.Így van idejük minden csip-csup bajjal az orvoshoz járni.

170 cm /64 kg ez egy állandó állapot.

Csak a magam készítette kajákat esszük!

Semmi túró rudi meg efféle ártalmas kórság!

Csak így tovább!

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook