Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Így elkerülhető hogy a bank letiltson a fizetésből? fórum

Így elkerülhető hogy a bank letiltson a fizetésből? (tudásbázis kérdés)

12. syria (válaszként erre: 8. - Körömvirág)
2014. aug. 14. 16:14

Nem érdemes trükközni.


Egyrészt nyugdíjat csak olyan számlára utalnak, amelyiknek az érintett legalább társtulajdonosa. Annak idején csak úgy tudtuk elintézni, hogy az én számlára utalják a nyugdíját, hogy magammal kellett vinnem az anyukámat a bankba. Ez a továbbiakban az jelentette, hogy nélküle sem csomagot nem tudtam váltani, sem semmit megváltoztatni. Pl. nem tudtam megszabadulni olyan szolgáltatástól, amit nem használtunk, de volt havi díja. (Anyukám már nem volt járóképes állapotban, de megkövetelték a személyes jelenlétét. Meghatalmazásról hallani sem akartak.)


Másrészt akiknek tartoznak, meg fogják találni a munkáltatót, aki eleve a csökkentett összeget fogja folyósítani, tökmindegy, hogy kp.-ben adja, postára küldi, vagy számlára utalja.

11. körömvirág (válaszként erre: 9. - Sopianae)
2014. aug. 14. 10:29
Ha postai úton megy, azt is a munkáltató/nyugdíjfolyósító/MÁK küldi. Ha törvényes végzést/megkeresést kapnak, akkor így is a csökkentett összeget fogja a jogosult részére "kifizetni", mindegy hogy számlára vagy postai úton.
2014. aug. 14. 09:23
1 cég max a fizetés 33%-át vonhatja, kettő pedig összesen 50%-ot.
2014. aug. 14. 09:22

A munkáltatót keresi meg a végrehajtó így mindegy mire kéred a fizetésed, mert az vonva lesz.

Családi, nyugdíj... menjen postai úton és ahhoz nem tudnak hozzányúlni és sok munkáltató fizet kp-ban is. Ha emberséges és nem multi cég akkor biztos partner lesz ebbe.

8. körömvirág (válaszként erre: 1. - 325b42d966)
2014. aug. 14. 07:31

Kiskorú nevére csak a törvényes képviselő nyithat számlát 14 éves kor alatt,fölötte pedig banktól függetlenül akár egedül is végrehajthat tranzakciót,de van, hogy a törvényes képviselővel együtt. Az első eset eléggé veszélyes, mert így szabadon nyúlkálhat pénzhez, a második meg macerás, mert akkor mindig ketten együtt kell menni ügyet intézni.

Amúgy meg, ahogy előttem írták, a letiltás a munkáltatóhoz/nyugdíjfolyósítóhoz stb megy, tehát ők már eleve annyival kevesebbet fognak utalni.

Nem beszélve arról, hogy a legtöbb munkahelyen, hivatalban kérnek a Banktól igazolást, hogy tényleg xy a számla tulajdonosa.

7. forrest2010 (válaszként erre: 1. - 325b42d966)
2014. aug. 14. 03:12
Persze ! tudom , h eső után köpönyeg ! de a régi öregek szerint : addig nyújtózkodjon az ember ..... nagyon nagyon észnél kell ma lenni ezekkel a dolgokkal , sokkal jobban , mint valaha is !!!
6. Guruljka (válaszként erre: 3. - Vikucka)
2014. aug. 13. 23:18
A levonást a nyugdíjfolyósítóhoz küldik, a végrehajtási díjjal megfejelve. Készpénzben is kevesebbet folyósítanak, azaz bármit csinálsz.
2014. aug. 13. 22:55
és hiába kéred postán a végrehajtó oda is ír és ők is levonják és csak a különbözetet kapod meg, kivéve a csp-t mert azt nem Te kapod hanem a gyereked
2014. aug. 13. 22:53
A munkáltatónak írnak és neki kötelessége levonni a végrehajtható tartozást
2014. aug. 13. 22:47
a családit és a nyugdijat pedig lehet postai kifizetéssel is kérni. A fizetést pedig kp-ben, (de ebben nem vagyok biztos)
2014. aug. 13. 22:45

A kiskorú nevére gyámhatósági úton lehetne számlát nyitni.


Sima folyószámla nyitásakor kell a folyószámla tulajdonosának aláírása,igazolványa, stb.


Nyilván ezt is ki lehet játszani, de érdemes lenne inkább kinyögni valahogy a tartozást, mert így csak több lesz a kamatok miatt.

2014. aug. 13. 22:38
Nem Én vagyok az érintett csak érdekel.Ha egy családnak sok adóssága van,és már a bank otp tiltani akar a fizetésből ,megoldás-e az ha a kiskorú gyermekére nyit folyószámlát és arra kéri a fizetését,a feleség pedig a családit és a nyugdíjjárulékát?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook