Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ígéret szép szó? fórum

Ígéret szép szó? (beszélgetős fórum)


1 2
2015. szept. 19. 08:28

Ígérni, ahelyett, hogy cselekedne valaki....


Pfff! :/

2013. márc. 30. 17:20
Én meg nem szeretek ígérgetni, mert tudom, hogy akkor nem tudom betartani. Mindig úgy kezdem, hogy nem ígérek semmit, de azért igyekszem úgy alakítani a dolgokat. Ha valaki ígér valamit, én is elvárom, hogy betartsa, de ezért válogatom meg a szavaimat, hogy kinek mit mondok. S bár az, hogy megbeszélek valakivel valamit, még nem gondolom, hogy meg is ígérem. Bármi keresztül húzhatja, és az ígéret pedig szép szó, igen.
2013. márc. 30. 08:58
Miért kell ígérgetni? :/
2009. febr. 6. 18:02
Igen,nálam ez még így van,ezért nem szoktam túlzottan ígérgetni..
2009. jan. 5. 14:13

Erre érzékeny vagyok. Ha én megígérek valamit, 99,5%-ban be szoktam tartani. Ha nekem ígérnek meg valamit, az elég gyakran elfelejtődik. :-(

Miért van az, hogy csak nekem fontos az, amit megígértem, meg hogy be is tartsam??! :-(

2008. júl. 22. 18:59
Igen az ember ne tegyen üres ígéreteket. hisz a másik számít a segítségre, vagy amit meg ígérsz arra.
2008. márc. 8. 14:07
Igen,csak felelősséget is jelent,mert ha ígérek,kötve vagyok,hogy be is tartsam...
35. LoLiNa (válaszként erre: 24. - Anyoca69)
2008. jan. 15. 05:52
azért a politika más tészta, mégha igazad is van.. :D
34. LoLiNa
2008. jan. 15. 05:51
.. ha betartják, úgy jó :)
2008. jan. 14. 22:51

Ígérd meg, hogy.....nem..

Ígérd meg, hogy.....el...

Ígérd meg, hogy....ki...

-ezek mind feltételek, kötelezettségek, és az ember nem igen szereti, ha számonkérik.

32. Donyta
2008. jan. 14. 10:08
Csak olyat igérek, amit tudom be is tartok.
31. Prügi
2008. jan. 14. 09:29
Amikor megígérek valamit, akkor azt mindig komolyan is gondolom. Még sosem ígértem úgy semmit, hogy előre tudtam, nem fogom tudni teljesíteni. De olyan előfordult már, hogy akaratom ellenére valami mégis tényleg közbejött, és nem tudtam teljesíteni a beígért dolgot, ezt később mindenképp próbálom pótolni, és persze nagyon kellemetlenül érzem magam a dolog miatt.
30. zezsua
2008. jan. 14. 08:32
Az igéret szépszó ez minősiti az embert mennyire megbizható
2007. nov. 16. 19:32
nem szeretek segget csinalni a szambol, hogy ilyen alparian fogalmazzak...
2007. nov. 16. 19:05
Igen, és illik betartani. Ha nem megy, akkor inkább nem igérek semmit.
2007. okt. 16. 12:52
Igen, az ígéret szép szó.:)
2007. okt. 16. 12:50

Egy ismerősöm mindig mindenkinek mindent megígér. Mert nem tud nemet mondani...

Hiába magyaráztam neki, hogy ezzel rosszabbat tesz, mintha nemet mondana... egyszerűen képtelen rá.

2007. okt. 16. 12:39
nagyon rég óta nem ígérek semmit,csak ha nagyon muszály,vagy ha úgy gonolom,hogy nem okoz gondot a betartása.
2007. okt. 16. 11:45
Ez a világ az ígéretekről szól, a betartásával már csak kevesen, vagy szinte senki nem foglalkozik. Lásd Gyurcsány és csűrhéje!!!!!!!!!
23. Delete
2007. okt. 2. 18:26
ahol nincsenek kövek ott a víz elmos mindent!
2007. okt. 2. 18:17
Már én sem ígérgetek, mert van, amit nem lehet betartani. Egy egészen apró dologban nem tartottam meg a szavam,ezt is csak egyszer, és hatalmas veszekedés lett belőle (nevén nevezve a dohányzásról van szó). Inkább meg sem ígérek semmit, abból nem lehet probléma.
2007. okt. 2. 16:08
Szerintem ha valaki sorozatosan nem tartja be, amit ígér, az felelőtlen, link ember. Le...ja a másikat nagy ívben, mert ha nem így lenne, nem ígérgetne felelőtlen össze-vissza. Az ilyen típusú emberekben nem lehet megbízni. No, már csak ezért is fontos, hogy betartsuk, amit megígérünk. Szóval én is betartom, amit megígérek, mert fontos a másik ember.
2007. júl. 17. 22:30
En,ha igerek,azt minden aron betartom,ez nalam torveny,de,ha vki nekem iger vmit es nem tartja be... tobbe nem bizom benne,az biztos.
2007. júl. 6. 07:13
Minden ígéretemet betartom.
18. Vica30
2007. júl. 5. 23:34
Általában betartom amit ígérek. Tanultam anyám "hibájából", aki csak ígérgetett nagyon sok mindent és semmi nem lett belőle. Ha valamiben nem vagyok biztos azt nyíltan megmondom.
2007. júl. 5. 23:29
Ami kevésbé fontos vagy bizonytalan dolog, azt nem ígérem meg, hanem csak jelzem hogy lehet, hogy megteszem. Amikor viszont valamit megígérek, azt be is tartom. Mert ígéret szép szó, ha megtartják úgy jó.
2007. júl. 5. 15:27
Nem szeretek ígérni,mert tudom magamról,ha valamit megígérnek és nem tartják be,milyen rosszul esik.
15. hannabébi (válaszként erre: 14. - 236fe2f68e)
2007. júl. 5. 11:31
Ez nálam is így szokott lenni. Ígérgetek és nem tarom be. Tudod milyen rossz az nekem mikor a fiam meg a lányom 5, 6 évesek, és nekem esnek hogy anya már megint hazudtál., már megint becsaptál. Ezért leszoktam az ígérgetésről.
2007. júl. 5. 11:25
Volt egy barátnöm vagy inkább csak haver... ö akarmit megigért sose tartotta be. Egy és fél éven keresztül mindig közbejött neki valami ami nálam fontosabb volt...
2007. jún. 17. 20:27
Szerintem ez is kérdés lehet, hogy mennyire volt fontos, v. jelentős az ígéret. Elvben mind1, gyakorlatban nem. Pl.: A hazugság bűn, még is füllentünk. Füllentés v. hazugság, ha csak nem mondunk el valamit? Arra gondolok, hogy apró dolgokra is teszek ígéretet, pl. leánykámnak, hogy jó, holnap veszek csokikrémet kicsim (mert a vajas kenyér az nem reggeli), de elfelejtem, mert ezer dolog kavarog az agyamban, amit meg kell még tennem az nap, és csak a szokásos dolgokat dobom a közértben a kosárba (kenyér, tej) és futás. Ez is rossz, de nem érzem 'bűnnek'. Nálam az a bűn, amikor előre tudjuk, hogy nem teljesítjük az adott szót, és direkt csapjuk be a másikat, v. nagy dolgokban hazudunk: -ígérem, hogy őszinte leszek :( ígérem, nem csallak meg :( ígérem, visszaadom... na ezekkel az ígéretekkel van tele a hócipőm...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook