Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Igény szerint szoptatni-okosan fórum

Igény szerint szoptatni-okosan (beszélgetős fórum)


22. kattantak (válaszként erre: 17. - Tucnyanjelik)
2013. okt. 17. 23:34

kisfiamat én is igény szerint próbáltam szoptatni, de nálunk nem annyira működött.. nappal is folyton cicizett volna, nekem is volt egy nagyobb leányzóm, így nem tehettem meg, hogy egész nap tejcsárádát játszok... úgy hogy mi elkezdtük megpróbálni kialakítani, hogy nagyjából 3 óránként legyen kaja.. persze, csak fokozatosan... aztán tök jól rá is állt... éjszaka is eleinte 3 óránként evett, aztán egyre sűrűbben ébredt és tényleg eljutottunk odáig, hogy azt sem tudtam hogy jövök vagy megyek... akkor már bevontam férjemet is, elkezdtünk szépen visszaállni az éjszakai 3 órákra is, persze ezt is fokozatosan, amikro meg nem volt evés idő, akkor meg apuka ment visszaaltatni... aztán szépen beállt ez is, nagyjából este 9-től reggel 6-ig bírta kaja nélkül, akkor evett, és még 2-3 órát simán visszaaludt.. egy éves koráig szopizott végül...

kitartás, és tényleg próbáljon a párod segíteni.. biztosan nehéz Neki is, hogy dolgozik, de hát Neked sem könnyű, és ahhoz viszont hogy legyen tejed, pihenni is muszáj!!!

21. Zebra25 (válaszként erre: 16. - Tucnyanjelik)
2013. okt. 16. 19:05

Pici pocija fáj, masszázs vagy valami szert meg lehet próbálni. Az, hogy 2.5 óráig szopizott, az már inkább csak dudlizás:)

Kitartás, nemsokára jobb lesz.

20. Z.Györgyi (válaszként erre: 16. - Tucnyanjelik)
2013. okt. 16. 10:38
Csak annyit tudsz csinálni, hogy valahogy túléled. :) Én a kicsit igény szerint tápszereztem. Koraszülött volt, nagyon pici, és bármit csináltam, nem tanult meg szopizni. Na az még rosszabb volt, mint az igény szerinti szoptatás. Nekem a nagy ekkor 1,5 éves volt, és még ő is sokat felriadt éjjel. Anyukám másik városban lakik, párom másik országban dolgozik. Az első négy hónap volt nagyon nehéz.
19. tucnyanjelik (válaszként erre: 18. - ST 007)
2013. okt. 16. 10:04

Nem tudom hogy bírnám két gyerekkel! Aranyosak a picik :)

Nálunk nem az a gond, hogy kevés lenne a tej, sőt. sak szimplán állandóan komfortszopna. De a másik gyerekemre így semmi időm. Egyszerűbb lenne, ha csak a pici lenne...

Nekem az a gondom, hogy nem tudok kényelmes szoptatási pózt találni. Túl nagyok a cicijeim:(

Elsővel én is keltem éjszaka, talán rosszabb, mintha szopElsőnél volt cumink és szerintem emiatt volt kevés a tej.

Hogy viseli a cumimegvonást? Nem akar komfortszopizni?

18. sT 007 (válaszként erre: 16. - Tucnyanjelik)
2013. okt. 16. 09:08

Ha leteszed hamarabb, akkor sir? Vannak idoszakok, amikor allandoan csak ennenek. Elmeletileg csak par napig tart, utana alkalmazkodik a kinalat a kereslethez. Amugy nekunk is volt egy ilyen idoszakunk 1 honapos koruk korul.


nalam konnyebb a helyzet, mert 3 honaposan ejjel mar nem kelnek. Mondjuk korabban alapbol ket emberes volt az ejszaka. Gergo eleg hatekonyan szopizik, ugyhogy egesz konnyen megy az atallas. Gyakorlatilag csak annyit kell tennem, hogy tovabb tartom mellen. nekem vannak fejben gondjaim, mert allandoan parazom, hogy vajon eleget eszik-e.


Sajnos a masik babank cumizavaros lett, ugyhogy most 60g/5perc szopi a max, amit ki tudok hozni. Most kezdjuk a teljes cumi megvonast. O volt alapbol is az ugyetlenebb. Ket opciom van. Vagy orankent etetek (ejszaka ezt nem szeretnem), vagy a potlast megitatom vele poharbol. Utobbit valasztottam, ugyhogy most fejek. A poharazas egy remalom, de remelem hamar tul leszunk rajta. Aztan nala is indulhat az igeny szerinti szopi.


Mar nagyon szeretnem elfelejteni a fejest. Plane, hogy most emiatt ejszaka is kelni kell ketszer fejni :((. Na en ettol vagyok iszonyat faradt.

2013. okt. 16. 08:18
Nálatok hogy volt az éjszaka? Férjetek is kelt veletek?
2013. okt. 16. 08:17
Teljesen ki vagyok merülve ebben az igény szerinti szoptatásban. Nem tudom más hogy csinálja, de én kezdem feladni. 3 hetesek vagyunk, de csak "romlott" ahelyzet. Állandóan szopizna, most éjjel is 2,5 órát szopizott. Az éjszakák egyre elviselhetetlenebbek. Szinte semmit nem alszik. Fog ez változni? Nappal is nagyon keveset. Ti hogy bírtátok az első időszak éjszakáit? Eszik, utána állandóan nyög, nyöszörög, hangosan "sóhajtozik".Szopi közben is feszeng. És nagyon jár benne a levegő, sokat pukizik.Ráadásul van egy 2,5 évesem is, úgyhogy a nappali pihenés nem oldható meg. :(Ráadásul nincs segítségem sem, férjem dolgozik. Tanács?
2013. okt. 3. 23:35
Az én kisfiam 7,5 hónapos és még mindig a szopi a fő kaja. Én első pillanattól igény szerint terveztem szoptatni, de a kórházból nagyon rossz élményekkel jöttünk haza, a szopi inkább stressz volt mindkettőnknek, kisfiam csak sírt, nem akart tudni szopizni, ráadásul csak aludt volna akár 6 órát is, én meg kétségbe voltam esve, hogy éhenhal. 6 hetes koráig fejtem, cumisüvegeztem, tápszert egy grammot sem kapott (azóta sem). Aztán 6 hét és 1 napos korától mindkét cicimből ügyesen szopni kezdett, annyira megtanulta, hogy azóta a cumisüvegtől fulladozik. Ez kicsit gond is, mert úgy kell tervezni minden programot, hogy Gergőkének nem lehet cumisüveggel betömni a száját, míg mondjuk végzek az okmányirodában. Először valóban sok volt a szopi, de az első 6 hét sikertelensége után olyan boldog voltam, annyival könnyebb lett az életem, hogy 1 pillanatig sem bántam. Azóta már van egy rendszer, de az a baj, hogy nálunk is a cici az altatócumi, nem is tudom mi lesz később....
2013. okt. 3. 21:49

Csak az első pár hét nehéz, meg a növekedési ugrás időszaka. Olyankor volt, hogy egész nap szopizott a fiam.

Kitartás.

13. inta
2013. okt. 3. 21:44

Én szoptattam volna igény szerint, de a kisfiam nem akart szopizni, ha rajta múlt volna, egész nap aludt volna. Kipróbáltam egyszer, mennyit bír evés nélkül, én 5 órát bírtam, tovább nem mertem ezzel szórakozni. Később sem szerette meg a dolgot, ha tehette, inkább visított. Végül 7 hónapos koráig tudtam húzni a dolgot, akkor végleg befejezte, köszönte szépen, de inkább kanalas. Hát, így jártunk. Tisztán anyatejes 5 hónapig volt (lefejt tejjel pótoltam), akkor elkezdtük a hozzátáplálást, mert reggel már 3 deciket szopizott, amit napközben nehéz volt hozni.

Persze közben rengeteg kínlódás, fejés, laktációs tanácsadó, ilyen-olyan tea, evés, ivás stb...

Érdekes módon tejem még mindig van, ő közben elmúlt 9 hónapos.

Szóval nálunk az igény szerinti szoptatás, hát, nem működött. Csak én igényeltem.

2013. okt. 3. 20:22
Jó olvasni, hogy az igény szerinti szoptatás nem lehetetlen. Ügyesek vagytok. :)
11. spinneli (válaszként erre: 1. - Tucnyanjelik)
2013. okt. 3. 19:24

Én kb. az első 6 hétben igény szerint szoptattam, hát valóban kemény időszak volt.

15-én lesz 3 hónapos a kisfiam, ez azóta magától beállt, a szopi már maximum 25 percig tart, kb 2,5 óránként kér enni, bár sztem már bírná 3 óráig is.

Én az első időszakban (6 hétig) semmiképpen nem erőltetnék rendszert, de utána már lehet kereteket szabni.

Ja, és fontos, hogy az igény szerinti szopi nem azt jelenti, hogy minden nyekegésre cicit kell adni a gyerek szájába-mert sokan ezt hiszik.

10. annadi
2013. okt. 3. 19:21
Én is igény szerint szoptatok...már a 2. babámat. A nagyobbik gyermekem 3 éves lesz őt 15 hónapos koráig szoptattam és 5 és fél hónapig nem kapott semmi mást csak anyatejet és soha nem evett tápszert. Erre amúgy büszke vagyok :) De nem könnyű az biztos. Most 7 hetes a kisebbik fiam és néha rámtör a pánik, hogy nem elég a tejem ilyenkor sokat iszom, főleg alkoholmentes sört nekem az bevált :) És így, hogy a bátyus itthon van még nehezebb a szoptatás, mert nem tudok kétfelé szakadni és persze mindig akkor jut eszében, hogy szomjas, vagy valami halaszthatatlan dologban kell neki segíteni. Nappal 2 óránként van szopcsi este 3-4 óránként ébred.
2013. okt. 3. 19:00
Nekem 3hónapig mind a 3gyerekem 2óránként szopott.Hat hònapos korukig nem is kaptak mást.Addig egyébként is a gyomruk is fejlődik,hiszen meg kell szokniuk,h éhség is van,mert születés előtt egyfolytában jött a tápanyag.Ha kapnak majd enni,akkor tovább bírják,de nekem a legkisebb 3évesen is este még úgy aludt el.Akkor még elaludt este 8-kor.Utána nem aludt sem napközben,sem este 8-kor.5éves múlt és 10előtt nem alszik el,hiába kel reggel korán.Persze nem minden gyereket visel meg,ha leszokik a szopásról,de nekem csak az elsővel-nagyfiammal-volt könnyű.De szoptasd igény szerint,mert neki az a legjobb.
8. 9d7efeb022 (válaszként erre: 1. - Tucnyanjelik)
2013. okt. 3. 18:57

Nekem az volt a problémám,hogy nem termelődött elegendő tej,viszont szoptatni meg nagyon szeretem volna,így 1,5 óránként volt szopi.Utána még egy kis pótlás,büfiztetés,ezt követően tejtermelést serkentő melltorna,mire ennek vége volt,újra kezdődött a szoptatás és ezzel együtt a körforgás.

Nehéz volt,könnyű lett volna átváltai csak tápszerre,de valahogy azt nem tudtam megtenni.Végül is 1,5 évig tartott,sokáig húztuk,ahhoz képest,hogy 10grammal jöttünk haza a kórházból:-D

7. tucnyanjelik (válaszként erre: 5. - ST 007)
2013. okt. 3. 18:44
Sok sikert a próbálkozáshoz. Kettővel biztos nehezebb. De az öröm is dupla. :)
6. Z.Györgyi (válaszként erre: 4. - Tucnyanjelik)
2013. okt. 3. 18:38
Én nem éreztem úgy, hogy állandóan rajtam lóg. :) Azért kicsi rendszert ebbe is lehet vinni. Ha szerintem nem volt éhes, először minden mással próbálkoztam. Volt olyan is, hogy szó szerint két korty kellett. Inkább arra kell vigyázni, hogy elalváshoz ne használja "cuminak". Én ezt buktam be, még egy éves kora után is órákat feküdtem mellette éjjel.
2013. okt. 3. 18:31

Szia!

En pont ma dontottem el, hogy az egyik fiammal megprobalom. Ikrek es mar a harmadik honapban jarunk, de remenykedem hatha sikerul igy attorest elerni. Eddig az volt a gyakorlat, hogy 20 perc utan levettem es a potlast megkapta cumibol. Aztan jott a masik. Az egyik babam nagyon ugyes (vele szeretnem megprobalni, hatha igy elhagyhato lenne a cumi). A masikkal az elejetol fogva kuzdunk. Az elso harom hetben orultem, ha mellre tudtam tenni. Most mar megyeget a dolog, de keveset szopizik. Mivel o kissulyu baba volt, ezert nala sokkal inkabb jatszott a cumi. Ha Gergonel sikerul, akkor vele is megprobalkozom. Egyszerre ketto sok lenne :(.

2013. okt. 3. 18:31
Az első gyermekem hazaérkezés után rögtön cumit kapott, sírt csillapíthatatlanul, szopizott 17 hónapos koráig, desokat szenvedtünk a tej mennyiséggel.Most a második babánál ezt szeretném elkerülni.Csak kicsit szokatlan, hogy állandóan cicin lenne, és ugye ott a másik gyerek is.
2013. okt. 3. 18:28
Az első pár hét gondolom nehéz, de utána kialakul egy ritmus?
2013. okt. 3. 18:22

Szia!

Nekem harmadik kisfiam, amíg tudtam szoptatni, ő is igeny szerint szopizott. Hát nem könnyű. Néha úgy érzi magát az ember, mint egy tejcsárda :D De nagyon jó érzés. Én mondjuk annak ajánlom az igény szerinti szoptatást, akinek van türelme hozzá. Mert babuka rászokik, akkor se éjjele se nappala az embernek :D

2013. okt. 3. 18:16

Bizonyára sokan vagyunk anyukák, akik elhatározzuk, hogy igény szerint fogjuk szoptatni gyermekünket. Aztán mikor megszületik a baba, valahogy mégsem úgy jönnek össze a dolgok, ahogy elterveztük. A baba állandóan a mellen lenne, de mi ezt nem bírjuk idegekkel és előkerül a cumi...Aztán az önvád: De hát mi ezt nem így akartuk!

Segítsük egymást pozitív és negatív tapasztalatainkkal! Az első hetek a legnehezebbek (?), legyünk túl rajta egymás támogatásával. :)

Csak olyan anyukákat várok ide, akik egyetértenek az igény szerinti szoptatással!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook