Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ige - mely a lelkedet érintette meg fórum

Ige - mely a lelkedet érintette meg (beszélgetős fórum)


1 2
27. 0cf81c9512 (válaszként erre: 17. - Pan Dóra)
2012. szept. 3. 18:52

Mert Isten kiapadhatatlan erő forrása. :)


Nagyon meghatott amit írtál.

26. 0cf81c9512 (válaszként erre: 24. - Alfoldi13)
2012. szept. 3. 18:45

Ez így van. Éppen ott hat, ahol szükség van rá.


Nem véletlenül mondja magáról, hogy "élő, és ható".

25. 0cf81c9512 (válaszként erre: 20. - 39fdd1148e)
2012. szept. 3. 18:43

Ez is nagyon jó!


Ahogy mai bölcselkedők mondják (mert még nem olvastam olyan bölcsességet emberek tollából, amit előtte ne írtak volna meg a Bibliában):

"A tegnap terhe, ha a holnapéra rakják, és ma cipelik, a legerősebb embert is lehúzza."


A Biblia annyival több, és ebben van a Lélek, hogy Jézus megígéri, hogy ha Istent tesszük az első helyre, mindent megkapunk, amire szükségünk lehet.

2012. szept. 3. 18:40
mindenki mást olvas ki mindenkinek a saját élethelyzetében is mondanak ma is ezek a szavak..valami többletet és ez ami nagyon fontos reményt adnak....
23. 0cf81c9512 (válaszként erre: 21. - Pan Dóra)
2012. szept. 3. 18:38

Ez tényleg nagyon csodálatos!

Jó, hogy nem adtad fel. Biztos, hogy nem volt véletlen. Köszi, hogy megosztottad! :)


"Mint az aranyalma ezüsttányéron, olyan a helyén mondott ige."

22. 39fdd1148e (válaszként erre: 21. - Pan Dóra)
2012. szept. 3. 18:29
Ez csodálatos,dicsőség Istennek!
21. Pan Dóra (válaszként erre: 18. - 0cf81c9512)
2012. szept. 3. 18:17

Igen :) Az igében az a jó, hogy mindenki a saját élethelyzetére tudja alkalmazni.


A buszon utaztam, a nagybeteg férjemhez mentem látogatóba, szólt a rádió, éppen vasárnapi istentiszteletet közvetítettek. A férjem gyógyulásáért sokat küzdöttem, de kezdtem feladni, besokalltam, és bizony megfordult a fejemben, hogy én ezt nem csinálom tovább.


Éppen ez járt a fejemben, amikor a pap a rádióban ezt az igét magyarázta. Mint az imént kiderült, nem is emlékszem rá pontosan, bennem az rögzült, hogy: aki az eke szarvát megfogta, ne nézzen hátra... és ott, abban a pillanatban folyni kezdtek a könnyeim, és már tudtam, mit kell tennem. A férjem meggyógyult, és el sem tudom képzelni az életem nélküle.

2012. szept. 3. 18:13

Ne aggodalmaskodjatok tehát a holnap felől,mert a holnap majd aggodalmaskodik a maga dolgai felöl.Elég minden napnak a maga baja. (Máté6.34)


Én ezt is nagyon szeretem!

2012. szept. 3. 18:09
Köszönöm,hogy leírtad:)
18. 0cf81c9512 (válaszként erre: 17. - Pan Dóra)
2012. szept. 3. 18:04

Nekem erről hirtelen Lót felesége jutott eszembe, aki kívánkozva hátratekintett a Szodomában hagyott dolgaira, és sóbálvánnyá lett.


Nagyon elgondolkodtató bibliavers!

Páran, akik pl. házasságot kötnek elfeledkeznek arról, hogy ezzel elkötelezték magukat, és talán nem a párjukra vágynak már x év után, hanem azokra, amikről lemondtak.

Hát akkor azoknak hogy meg kell fontolniuk ezt a verset, akik Isten útján indultak el.

2012. szept. 3. 17:26

Na, megtaláltam az eredeti igét:

"Aki az eke szarvára teszi a kezét, és hátratekint, nem alkalmas az Isten országára.- Lukács 9,62


Úgy látszik, bennem keveredett az ige és annak üzenete. De a lényeg, hogy számomra így kiapadhatatlan erőforrás. :)

16. Pan Dóra (válaszként erre: 15. - 39fdd1148e)
2012. szept. 3. 16:32
A lelkészünk szerint sem így van szó szerint, de a lényege ez :) Én egyszer a rádióban hallottam, éppen egy nagy lelki válságom idején, és azóta is ez ad erőt folytatni azt is, ami reménytelennek tűnik...
15. 39fdd1148e (válaszként erre: 14. - Pan Dóra)
2012. szept. 3. 16:18
Ezt az igét még nem olvastam a Bibliában:)
2012. szept. 3. 16:06
Aki az eke szarvát megfogta, ne nézzen hátra!
2012. szept. 3. 15:13
Istent keressük mindig,Minden Istenben,Isten mindenben:)A szentháromság,egyek vagyunk!
2012. szept. 3. 13:12

„Aki megtalálja az ő életét, elveszti azt; és aki elveszti az ő életét én érettem, megtalálja azt.” (Mt 10, 39.)



Keressük önmagunkat, közben a legfontosabbat veszítjük el.

11. 0cf81c9512 (válaszként erre: 9. - 39fdd1148e)
2012. szept. 3. 12:46

Igen, nem mindenkinek mondja ugyanazt. De ez nem is csoda, mert ha csak egy olyan egyszerű szóra gondolunk, mint az 'édesanya', már ez is mindenkinek mást mond.


Szerintem ezért van, hogy nem csak különböző embereket fog meg más-más ige, hanem még egy ember életében is, van amikor egyik, van amikor másik fogja meg. Életszakaszoktól függően.

10. Banyaci (válaszként erre: 9. - 39fdd1148e)
2012. szept. 3. 12:42

Jaj de jó ezt olvasni! Ezt is nagyon szeretem:

Jakab 1, 12Boldog ember az, a ki a kísértésben kitart; mert minekutána megpróbáltatott, elveszi az életnek koronáját, a mit az Úr ígért az õt szeretõknek.

Nehéz napokon erőt ad.

2012. szept. 3. 12:21
A Szeretet himnusza,de minden igéhez fül kell,nem biztos,hogy mindenki azonosan gondolkodik a jelentésükről:)A Szeret maga Jézus Krisztus!
8. 0cf81c9512 (válaszként erre: 3. - A14deb9047)
2012. szept. 3. 12:19
Ehhez kapcsolódik: "Minden féltett dolognál jobban őrizd meg szívedet."
7. 0cf81c9512 (válaszként erre: 6. - Banyaci)
2012. szept. 3. 12:16

Tényleg, az egyik legcsodálatosabb része a Bibliának. Valahol olvastam róla, hogy ennél szebbet senki nem alkotott.


Ha valaki bizonytalan a szeretetében, elég, ha elolvassa, és megtudja, hogy valódi-e, hol kellene javítani.


Van még pár mondás, ami közszájon forog, és nem is gondolják, hogy a Bibliából van.

6. Banyaci (válaszként erre: 5. - A14deb9047)
2012. szept. 3. 11:18
Igen, bizony nagy kedvencem. Még sokszor a hitetlent is megérinti. Írják sok helyen úgy is, hogy fogalmuk sincs honnan való. Aztán amikor kiderül, pislognak. :)
2012. szept. 3. 11:16
A híres "Szeretet himnusz" :)
2012. szept. 3. 11:10

Ez az egyik lelkem legmélyéig ható ige:

Korinthusiaknak írt I. levél

13. fejezet

1. Ha embereknek vagy angyaloknak nyelvén szólok is, szeretet pedig nincsen én bennem, olyanná lettem, mint a zengő ércz vagy pengő czimbalom.

2. És ha jövendőt tudok is mondani, és minden titkot és minden tudományt ismerek is; és ha egész hitem van is, úgyannyira, hogy hegyeket mozdíthatok ki helyökről, szeretet pedig nincsen én bennem, semmi vagyok.

3. És ha vagyonomat mind felétetem is, és ha testemet tűzre adom is, szeretet pedig nincsen én bennem, semmi hasznom abból.

4. A szeretet hosszútűrő, kegyes; a szeretet nem irígykedik, a szeretet nem kérkedik, nem fuvalkodik fel.

5. Nem cselekszik éktelenül, nem keresi a maga hasznát, nem gerjed haragra, nem rójja fel a gonoszt,

6. Nem örül a hamisságnak, de együtt örül az igazsággal;

7. Mindent elfedez, mindent hiszen, mindent remél, mindent eltűr.

8. A szeretet soha el nem fogy: de legyenek bár jövendőmondások, eltöröltetnek; vagy akár nyelvek, megszünnek; vagy akár ismeret, eltöröltetik.

9. Mert rész szerint van bennünk az ismeret, rész szerint a prófétálás:

10. De mikor eljő a teljesség, a rész szerint való eltöröltetik.

11. Mikor gyermek valék, úgy szóltam, mint gyermek, úgy gondolkodtam, mint gyermek, úgy értettem, mint gyermek: minekutána pedig férfiúvá lettem, elhagytam a gyermekhez illő dolgokat.

12. Mert most tükör által homályosan látunk, akkor pedig színről-színre; most rész szerint van bennem az ismeret, akkor pedig úgy ismerek majd, a mint én is megismertettem.

13. Most azért megmarad a hit, remény, szeretet, e három; ezek között pedig legnagyobb a szeretet.

2012. szept. 3. 10:03
Ahol a szíved, ott a kincsed.
2012. szept. 3. 09:39

Nekem többek között nagyon tetszik a Zsoltárok1-ből:

1. Boldog ember az, a ki nem jár gonoszok tanácsán, bűnösök útján meg nem áll, és csúfolódók székében nem ül;

2. Hanem az Úr törvényében van gyönyörűsége, és az ő törvényéről gondolkodik éjjel és nappal.

3. És olyan lesz, mint a folyóvizek mellé ültetett fa, a mely idejekorán megadja gyümölcsét, és levele nem hervad el; és minden munkájában jó szerencsés lészen.


Ez a pár vers hasznos azoknak, akik a boldogság kulcsát keresik.

Rengeteg könyvet írtak arról, hogy valaki hogyan lehet boldog, aztán sokan még a pontos definícióját sem tudják meghatározni. De ha elgondolkozunk azon, hogy valójában kitől tudhatjuk meg a boldogság receptjét, vagyis, hogy megtudhatjuk-e attól, aki valójában nem boldog, akkor ezt kell mondanunk, hogy nem. A boldogság receptjét az tudja megadni, aki maga is az.

Istenről a Biblia azt mondja, hogy "boldog Isten", és mivel ő teremtett minket, ő tudja, hogy mi tesz igazán azzá.

2012. szept. 3. 09:22

Sok tapasztalatot hallottam, amikor valaki meghallott egy igét, és úgy érezte, ez neki szól. Nem egy ige van a Bibliában, ami segített pl. alkoholistának letenni végleg az italt, agresszív embernek úrrá lenni az indulatain, stb.

Sokszor van, hogy ez az érintés egy bölcs mondás, vagy egy szép vers által történik.

Beszélgessünk, szedjük itt csokorba a kedvenc idézetünket, és azt, hogy miben ad pluszt.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook